Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Chomiki – podrodzina gryzoni z rodziny chomikowatych (Cricetidae).

Do rodziny chomikowatych zalicza się blisko 200 gatunków zwierząt. Chomiki właściwe są bliskimi krewnymi norników, suwaka i szczura piżmowego. Zewnętrznie nie są zbytnio podobne do swych krewniaków. Zwierzęta bardziej podobne do chomików takie jak: mysz domowa, mysz leśna i inne rodziny Muridae są bardzo dalekimi krewnymi chomików. Z licznej rodziny chomików tylko niektóre gatunki można uznać za zwierzęta domowe. Należą do nich chomik syryjski, chomik Roborowskiego, chomik chiński, chomik Taylora, chomik dżungarski i podgatunek chomika dżungarskiego, chomik Campbella. Hodowane w domach chomiki mają swych krewnych żyjących na wolności.
Chomiki posiadają 16 zębów. 2 siekacze i 6 trzonowców rozstawione na dole i na górze. Siekacze nie posiadają korzenia, dlatego rosną przez całe życie chomika. Zwierzę może je ścierać, jedząc twardy pokarm. Tuż przy obu stronach warg znajdują się pojemne torby policzkowe. Są tak duże, że po napełnieniu przekraczają podwojony obwód głowy. Służą do transportu pożywienia. Zwierzę opróżnia je pocierając je przednimi kończynami. Żołądek chomika składa się z dwóch komór. W pierwszej komorze następuje wstępne trawienie, natomiast w głównej komorze pokarm przechodzi ostateczne trawienie.

[img]http://z1.fanimal.pl/4c2c4ada43c06226bf230037b9774aff/HamsterREX_468x362.jpg[/img]

Co myślicie o Chomikach??
Mieliście kiedyś.?
Ja osobiście miałam 5 :)
Edytowane przez Gość

KaRusiA ^-^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chomiczki? cudne, male, puchate, zwinne zwierzatka ^^ Nie mialam ich, ale kolezanka za to co innego.. miala ich kolonie xD
Sa to sliczne zwierzatka, mieszcza sie w jednej dloni. Czasem jak je bralam, to balam sie tylko by ich nie zgniesc xD wszedzie potrafily mi wejsc, czy na noge, na kark, pod koszulke rowniez probowalay ;p lubialam je zawsze obserwowac jak chomikuja ziarenka w pyszczku.
piekne!

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie lubie gryzoni, tzn. lubię, ale jak ktoś ma i pobawić sie z nie swoim chomikiem, ale sama bym nie chciała mieć.
Ja musze mieć zwierzaka, z którym moge isć biegać, jest sie do czego przytulić, moge sobei z nim pogadać i musi nim byc pies (no ew. kot) :D
A za chomikami nie przepadam. Miałam kiedyś - jak chodziłam do przedszkola. I pewnego dnia mój chomik zdechł, a rodzice powiedzieli, że poszedł na spacer. Ja, małe dziecko - uwierzyłam im i 2 lata czekałam kiedy wróci mój chomik xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie miałam i nie bede miała :D
ogólnie nie są złe ale wole mojego psiaka.
z chomikiem nie mozna wyjsc na dwór itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak nie można? Wystarczy wziąć na ręce i puścić w trawę, pilnować... Jak się nie zgubi, to wziąć do dom u i git :D
Ja miałam, ale teraz mam szczura... I już żadnego gryzonia nie dotknę. Uczulenia dostałam. Ale chomiczki są boskie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Co myślicie o Chomikach??
Mieliście kiedyś.?
Ja osobiście miałam 5[/quote]
taaaa chomika miałem. Na początku jednego, dopóki moja siostra się nie uparła, że też chce takiego.
Kupiła drugiego chomika a że była tylko jedna klatka, to daliśmy je razem. No więc wszyscy w domu zadowoleni, chomiki siedzą sobie razem, bawią się itd, aż tu nagle się okazało, że to nie była zwykła zabawa (: bo zrobiło się ich dwanaście.
Jak podrosły zacząłem je rozdawać - rozdałem dziewięć. Pozostałe trzy tak sobie siedziały przez dość długi czas razem. Pewnego dnia mój kumpel powiedział, że dwa sobie zabierze. Ja zadowolony, że w końcu się pozbędę ich i zostanie mi jeden - oddałem mu. Po jakimś czasie zachodzę do niego i co widzę? 17 chomików :) i miał chłopak podobny problem ;]

no więc nigdy więcej nie chcę chomików.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Matias[/b], miałem podobną historię ;-) Dostałem dwa chomiki, na nieszczęście parkę... Hmm, wtedy to się nawet nie spodziewałem co z tego wyniknie :P Później zaczęło się rozdawanie... Ogólnie fajne zwierzątka ale jak bym miał znów mieć chomika to tylko jednego. Może kiedyś jak znajdę to wrzucę fotkę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mój brat miał, ale to było dawno, swój żywot zakończył bardzo szybko. Później już w domu chomika nie było, bo lubił sobie np.przegryźć kabel, albo coś innego ; ). No i wiódł hałaśliwe życie nocne.
U brata ciotecznego chomiki są odkąd pamiętam, zazwyczaj od 4 do nawet 20. To już jest katastrofa.
Edytowane przez Gość

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś w domu mieliśmy niezłą gromadkę chomików.
Brat się bawił w hodowle. Jednak pewnego razu mama się wkurzyła na ten cały syf i smród
i kazała je wywalić do piwnicy. To był jednak wyrok śmierci na nie bo
następnego dnia się zeszło na dół ujrzało się masakrę.
Wszystkie chomiki zostały pozagryzane przez szczury ;/

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Cassie[/b], Ale z chomikiem też można.. :P Ja kupiłam swojemu taką specjalną kule w której mógł chodzić po mieszkaniu i po dworze :P

[b]BillieJean[/b], Też kiedyś chciałam mieć szczura ale jakoś nie wyszło bo szczury żyją dłużej od chomików... Trzeba się z nimi bawić , poświęcać im dużo czasu A mój pies by szalał jakbym brała je na ręce...

[b]Matias[/b], hehe :) jak zdechł mój pierwszy chomik to też rodzice kupili mi 2 nowe... i w sklepie powiedzieli że to samiec i samiczka... no to myślałam o jak fajnie będę miała małe.. Ale okazało się że po wpuszczeniu ich to tego samego akwarium zaczęły się gryźć Niestety.... Musiałam je rozdzielić .. A swoją drogą to kolorowo miałeś.. dobrze że je wydałeś bo bywa tak że nie ma jak

[b]Atena[/b], Oj... Biedne ... Ja bym chyba nie wyniosła... Powydawałabym koleżanką :P

KaRusiA ^-^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Co myślicie o Chomikach??
Mieliście kiedyś.? [/quote]
mam cały czas chomika moim zdaniem lepiej mieć chomik[color=#FF0000]a[/color] niż papugę ;)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobra, skoro o chomikach nadajecie to przypomniała mi się ciekawa sytuacja. Razu pewnego coś głośno zaczęło szurać w kuchni za kuchenką gazową. Wiadomo jak to bloki, dziurawe jak szwajcarski ser - myszki sobie baraszkują ;-) Mama myślała, że to jedna z nich i zaczęła kopać mocno w kuchenkę w nadziei że przegoni gryzonia :-) Wszelkie rozwiązania siłowe nie dawały rezultatu. Do pomocy został wezwany tata, który odsunął kuchenkę i zajrzał do środka. Wielkie było zdziwienie wszystkich gdy okazało się, że intruzem był chomik! :-) Skulony oczekiwał śmierci z rąk własnych gospodarzy :D A wszystko skończyłoby się inaczej gdyby ktoś zechciał spojrzeć do nory chomika ;-)

Kiedyś miałem 2 chomiczki, ale szybko zostały oddane. W dzień spały a w nocy szalały - zwłaszcza jeden który potrafił mocno gryźć (tak tak - te rany na palcach :D). Wariat nie z tej ziemi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałam mnustwo chomików syryjskich xD
Takie małe sa super xD
teraz mam jednego dżugarskiego :P

Everybody kombinerki xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałem w życiu 3 chomiki syryjskie, niestety po 3 latach straciłem :and: Świętej Pamięci Chomiczki

Jak podrosn? chc? by? taki jak ty :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Sasek666[/b], :| to był na pewno chomik? Chomiki żyją do 2, lub 3 lat maxymalnie nawet google ci to powie, wpisz w google wiek Chomika
http://gryzonie.info/viewtopic.php?f=27&t=9045&start=0&st=0&sk=t&sd=a?f=27&t=9045&start=0&st=0&sk=t&sd=a a tutaj na jakimś forum nawet jest ankieta ile żyje chomik i jest max do 3, to nie wiem może miałeś świnkę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Sasek666[/b], nie możliwe...... coś tu kłamiesz chomik to chomik każdy ci to powie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no tak czekaj może nie 7 czekaj chwila
bo 7 mi po głowie chodzi od miesiąca ...
4 i pół roku coś koło tego xD
wybacz za 7 lat ^^ :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałem kiedyś jednego chomika (moja siostra) ale po trzech dniach oddaliśmy bo strasznie hałasował w nocy ja tam przeżyć bym mógł ale moja siostra nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chomiki są beznadziejne szczerze mówiąc. Śpią w dzień a w nocy nie pozwalają spać tobie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przed chwilą znalazłem ciekawy filmik :-) 12 pełnych obrotów chomikiem. Ocb? Spójrzcie :D
[center][youtube]http://pl.youtube.com/v/YXRH50fvHWA[/youtube][/center]
Czy Wasze chomiki posiadają takie urządzenie (koło)? Pamiętam, że jeden z moich dwóch pupili potrafił bardzo szybko biegać. Przy odrobinie sprytu przy wykorzystaniu ruchliwości chomika można zaoszczędzić sporo na opłatach za energię elektryczną. :-)

Chomiki to śpiochy, ale mimo wszystko są słodkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chomiki są świetne :-D Miałam 2 ale mi zdechły chyba ze starości bo ponad 2 lata miały... Kochane były... zwłaszcza pierwszy ;-) niezwykle wytresowany :-P Ehh brakuje mi czasem tej słodkiej mordki... [quote="kuriaki"]Czy Wasze chomiki posiadają takie urządzenie (koło)? [/quote]
Tak :-D W klatce miałam dwa kółka ;-) Fajnie się na nim kręciły chociaż dopóki małe były to zawsze wpadały w te przerwy :lol: A śpiochy faktycznie.... ale w dzień. Bo nocą to jak się zaczęły kręcić na kółku to hałasowały strasznie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie dażę chomików sympatią.
Takie małe i grube stworzonka, co tylko je, śpi i biega. :mrgreen:
I jak dla mnie to strasznie śmierdzą.
Pilnowałam przez tydzień chomika syryjskiego koleżanki to wytrzymać nie mogłam. ;x
Ah i moja alergia dała o sobie znać, gdy go dotykałam. ;x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dużo na ten temat nie powiem, bo nie ma co. Chomiki są głupie i gryzą. Zamiast mózgu mają te swoje wory na jedzenie. Ale jak się napchają to wyglądają przesłodko :mrgreen:
Kiedyś miałam chomiczkę, co się Mysia nazywała. 2 razy była na rękach, a jak ktoś ją dotknął to był hardkorem ^^ Niezła picza z niej była. Dlatego nie lubię chomików.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi