Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dominik_1983

Numizmatyka

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja zacznę temat o monetach, bo widzę, że na forum nie tylko ja je zbieram.

Ja posiadam w swojej kolekcji monety z różnych krajów, chociaż najwięcej mam ich z Europy, kilka mam egzemplarzy z Azji (Irak, Malezja), kilka z Afryki (Egipt) oraz kilka z USA, Kanady, 1 z Meksyku, więc można powiedzieć że głównie zbieram monety z Europy.

Co do okresu to ograniczam się do monet obiegowych XX w., chociaż posiadam także kilka sztuk z przed XX w. np. 5 kopiejek (srebrnych) z 1832 roku, 1 półtorak koronny z XVII w. czy 1 gorsz polski z XIX w.

Pozdrawiam
wszystkich zbieraczy :mrgreen:
Dominik_1983
Edytowane przez Gość
  • Lubię to! 1

"M?wi? nieustannie z Bogiem lub o Bogu"

?w.Dominik Guzman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja posiadam głównie te polskie monety. Głównie 2 złotówki z przedstawieniem kogoś/wizerunku. Już się zastanawiałam, czy nie zrobić jakiejś szufladki/obrazu : )
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kiedyś zbierałem maiłem parę starych monet na swoim koncie ale uznałem ze to nie dla mnie :-P

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja mam duuużo monet z okresu III Rzeszy, później kilka monet z lat 1890- 1920. Ale jakoś specjalnie nie szczycę sie tym.
  • Lubię to! 1

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W samym kolekcjonowaniu monet nie widzę nic ciekawego..Lepiej je wydać:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Swego czasu miałem dość duży zbiór polskich monet. Trzymałem je w specjalnie do tego przeznaczonej skarbonce, czasami zaglądając i zachwycając się zawartością :D Przeważającą część monet stanowiły te z PRLu, różnej maści monety okazjonalne itd. Z wiekiem zmieniały się zainteresowania więc nagle numizmatyka stała się dla mnie czymś błahym, niepotrzebnym. Przy którymś tam porządkowaniu pokoju cała skarbonka znalazła się w koszu - ślad po kuriakowej numizmatyce zaginął...
Sąsiad z mojego bloku zbiera monety w II Wojny Światowej. Widziałem jego zbiór i muszę przyznać, że jest imponujący.
Obecnie nie mam zajawki na numizmatologię (moje słowotwórstwo;]), ale kto wie... może w przyszłości? ^^
Edytowane przez Gość
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja monet nie kolekcjonuję ;-) oprócz polskich złotych, mam jeszcze euro i korony słowackie z wycieczki mi się zostały :-D hehe i tyle tego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zbieram. Mam sporo monet egipskich i pare tureckich. Za ozdobe kolekcji mam stara monete z palestyny. Szterling izraelski. :)
  • Lubię to! 1

[b][i]Odważnych, beztroskich, drwiących, brutalnych - takich nas chce mądrość; ona jest niewiastą i zawsze miłuje tylko wojownika.[/i][/b]

Fryderyk Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi