Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
młoda

Grzybobranie

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy na forum mamy zapalonych grzybiarzy? (:
DO tematu natchnęła mnie wczorajsza wyprawa do lasu.
Od dziecka rodzice vrali mnie do lasu, i mam to do tej pory we krwi.
Lubię to ciszę i ciągłe wpatrywanie w ściółkę. Można wypoczać, zrelaksować się. Fakt- czasem nogi zaczynają boleć (:

Tutaj kilka fotek, zrobionych wczoraj.
[jak wygrzebie z dysku to wrzucę okazy z tamtego roku ;p]

http://img156.imageshack.us/img156/1323/dsc00387xw7.jpg

http://img81.imageshack.us/img81/9127/dsc00388ml5.jpg

http://img293.imageshack.us/img293/9534/dsc00389sl5.jpg

http://img237.imageshack.us/img237/6209/dsc00391ws3.jpg
tak on rośnie w drzewie ;p

http://img206.imageshack.us/img206/696/dsc00392ts3.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/1685/dsc00393cx9.jpg

------
chwalimy się swoimi zdobyczami :D
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
<zgłasza się> Jam jest grzybiarz z zamiłowania. I zawsze chętnie w okoliczne lasy jeżdzę coby poszperać między drzewami ^^ Zwłaszcza jak kumpel po mnie samochodem przyjedzie. Fotków zdobyczy niestety nie mom >_< A i w tym roku nie byłem jeszcze na grzybach i w sumie nie wiem czy zdążę byc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Psycho Krusher"]A i w tym roku nie byłem jeszcze na grzybach i w sumie nie wiem czy zdążę byc.[/quote] to się ruszaj ;p

jeszcze z tydzień temu były istne pustki...
ale jak wczoraj pojechałam to było na co zapolować, jutro kolejny wypad ^^
jak ja to lubię...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]to się ruszaj ;p

jeszcze z tydzień temu były istne pustki...
ale jak wczoraj pojechałam to było na co zapolować, jutro kolejny wypad ^^
jak ja to lubię...[/quote]
Czasu mi brak ;p A szkoda bo dużo deszczu było ostatnimi czasy więc pewno by sie sporo uzbierało. W tamtym roku 4 razy byłem i za kazdym razem w tym samym miejscu. I zawsze miałem obfity zbiór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Od dziecka zawsze rodzice zabierali mnie ze sobą :mrgreen:
Szczegół, że zawsze w moim wiaderku były w większości trujące grzyby. No cóż... ale były :mrgreen: :amasz:
Teraz to już nie chodzę tak często jak kiedyś, ale chodzę.
[quote="młoda"]Lubię to ciszę i ciągłe wpatrywanie w ściółkę. Można wypoczać, zrelaksować się.[/quote] Dokładnie.

Trzeba by się wybrać do lasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lubie chodzic na grzybki , bylam w niedziele , nie byly to jakies wielkie łowy , ale na sosik grzybowy wystarczyło :-)
u mnie dopiero sie pojawiaja , za kilka dni powinno byc ich wiecej .
rusze ponownie :mrgreen:

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]u mnie dopiero sie pojawiaja , za kilka dni powinno byc ich wiecej . [/quote] tak tak :mrgreen:
ja już się szykuję....

a ja pizze z grzybami zrobiłam...
sosik też jest boski ^^
[quote="Kasia"]Szczegół, że zawsze w moim wiaderku były w większości trujące grzyby. No cóż... ale były[/quote] ja od małego dzieckiem szczęścia byłam.
siadałam gdzieś w trawie, kanapkę mi dali.. poszli sobie...
a za mną kolonia grzybów...
szkoda, że tak nie jest dalej i tyle muszę się nachodzić, aby coś znaleźć.. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio chyba byłem rok temu.. Kiedyś się chodziło często, teraz jakoś raz, że się nie chce a dwa, że jakoś nigdy nie ma czasu/okazji :mrgreen: Jeszcze pamiętam jak mały gówniarz był ze mnie to przynosiłem grzyby, które rosły w parku i sobie smażyłem na patelni :-) (Nie myśleć, że trujące - jeszcze żyję :D , wtedy mieszkałem na wsi...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taa.. ekipą z pracy mieliśmy jechać na grzyby, ale okazało się, że byłam jedyną, która umie je rozpoznawać, więc pojechaliśmy nad jezioro. na grzybach nie byłam od kilku lat, ale za dzieciaka wprost uwielbiałam zbieranie grzybów, które wyglądało mniej więcej tak:
"Mamo popatrz, tutaj jest grzyb, zetnij mi go!" :mrgreen: - mam arachnofobię, przez co niesamowicie boję się grzebać w ściółce, krzaczkach etc.. a ile grzybów pokrytych pajęczyną było bleeee.. nie wiem czy weszłabym teraz do lasu od tak.. a jeżeli już to stres to dla mnie spory..

kolejną opcją grzybobrania było wybieranie Tacie z koszyka co ładniejszych okazów, żebyśmy my z Mamą [dzieliliśmy się zawsze na dwie grupy, bo w czwórkę byliśmy] miały też dużo ładnych grzybów :D [Tata był w tym najlepszy].. takie ze mnie głupie dziecko było [;

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]a ja pizze z grzybami zrobiłam... [/quote] podsunelas mi dobry pomysł.
sama nigdy nie robiłam pizzy z lesnymi grzybami , ale kiedys u znajomej jadlam i byla pyszna. [quote="Matrix"]które rosły w parku [/quote] hehe , fajny park grzybowy :)
[quote="matra"] ale okazało się, że byłam jedyną, która umie je rozpoznawać[/quote] kiedys zabralismy znajomą na grzyby ,zupełnie nie znala sie, zbierala wszystko po kolei , jak pozniej zobaczyłam co ona ma w koszyczku , to połowe jej wyrzucilam.

wszystkich jadalnych nie znam , zbieram tylko takie , ktorych jestem pewna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]hehe , fajny park grzybowy :) [/quote] mi koło domu pieczarki rosnął :-P

a pizze z grzybkami szczerze polecam, jest boska (: moją pochłonęli w 10minut...

ale tak samo uwielbiam jajecznicę z maślakami... albo kania w panierce ^^

[quote="maja"]wszystkich jadalnych nie znam , zbieram tylko takie , ktorych jestem pewna.[/quote] oj, ja też (:
a patrząc na atlas grzybów, to się czasami dziwię, że niektóre grzyby sa jadalne.
wole zbierać te sprawdzone, jak widać żyję już prawie 18lat, więc jednak zbieram dobre grzybki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]mi koło domu pieczarki rosnął [/quote] jak mieszkałam na wsi , to na łakach zbieralam :-) [quote="młoda"] albo kania w panierce ^^ [/quote] uwielbiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]mi koło domu pieczarki rosnął :-P[/quote] No właśnie przypomniałaś mi :P W tym parku tylko pieczarki rosły(no może jeszcze muchomory :P) to nie było trudno rozpoznać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]uwielbiam[/quote] ja również (:
a nie mogę w tym roku znaleźć :/

ogólnie rzecz biorąc jest z byt sucho... jakby tak popadało z 2-3 dni i temperatura się utrzymała, to byłoby co zbierać (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hm. na grzybach się nie znam, a i w rodzinie na grzyby też nikt się nigdy nie wybierał. Byłam raz, z koleżanką i jej rodziną, ale tylko na zasadzie spacerku, bo na grzybiarza to się nie nadaję.

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]Ciekawe czy na forum mamy zapalonych grzybiarzy? (:
DO tematu natchnęła mnie wczorajsza wyprawa do lasu.
Od dziecka rodzice vrali mnie do lasu, i mam to do tej pory we krwi.
Lubię to ciszę i ciągłe wpatrywanie w ściółkę. Można wypoczać, zrelaksować się. Fakt- czasem nogi zaczynają boleć (: [/quote]
nie biorę aparatu do lasu gdy zbieram grzyby, choc az ich jest nieznaczna ilosc. Byłąm na grzybach we wtorek i prawie nic nie nazbierałam, gdyż nie ten czas jeszcze na nie .;)
ale okazy bylo dorodne :) Znam siię ę na grzybach jak mały paluszek, tez od dziecka rodzice i znajomi mnie zabierali to podpatrywało co i jak ;) i tak mi zostało że lubie chodzić po les ie i wsłuchiwac się w szum lisci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie jestem jakimś zapalonym grzybiarzem, ale byłem raz czy dwa albo i więcej na grzybkach :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]NudnaBaba[/b], prawie nic?
czyli jednak coś było?
byłam dzisiaj z 50km od siebie u mojej rodzinki na wsi. O dziwo, mówią, że u nich pustka z grzybami a w mojej okolicy są (: wczoraj rodzice całą siatkę podgrzybków przywieźli (:

btw. ja miałam akurat telefon w lesie więc pstrykłam co nieco (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też lubię zbierać grzyby a szczególnie jak się sezon zaczyna czyli jesienią. :-)

"M?wi? nieustannie z Bogiem lub o Bogu"

?w.Dominik Guzman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]NudnaBaba, prawie nic?
czyli jednak coś było?
byłam dzisiaj z 50km od siebie u mojej rodzinki na wsi. [b]O dziwo, mówią, że u nich pustka z grzybami[/b] a w mojej okolicy są (: wczoraj rodzice całą siatkę podgrzybków przywieźli (: [/quote]
prawie nic ;)
I z tym pogrubionym tekstem się zgodzę. Na wiejskich lasach nic nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No moi rodzice to poprostu ortodoksyjni grzybiarze jak juz się zacznie sezon to nie odpuszczą zadnej kurce czy jakiemus prawdziwkowi.Ja siłą rzeczy tez zbieram ale zebym była fanką?co to to nie,ale pierogi z grzybami uwielbiam. Edytowane przez Gość

Tragedia trwa chwil?, reszta cierpienia to nasze dzie?o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uwielbiam chodzić do lasu na grzyby. Szum drzew, pękające patyki pod nogami to jest coś wspaniałego ;D Lubię zbierać grzyby w lesie jak i czasami pieczarki na polanie :) Czysta przyjemność.

Sztuk? jest ?y?, a prawdziwym arcydzie?em ?y? i nie zej?? na psy ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dzieciństwie bardzo często chodzililisy z rodzicami na grzyby... Najbardziej lubiłem zbierać zielonki, borowiki i gąski :-) Siostry zawsze narzekały na pająki i inne stworzonka, które "atakowały"je ze wszystkich stron :-) Od kilku lat nie byłem na grzybach, zdecydowanie wolę przejażdzki rowerem po lesie... Poza tym omijam lasy liściaste z powodu kleszczy, ale iglaste też się nadają ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bylam ostatnio na grzybach. to byl moj pierwszy raz :P pewnie by mi sie podobalo gdyby nie to ze strasznie sie czulam mialam bardzo niskie ciesnienie i przysypialam pod kazdym drzewem i glowa bolala mnie jak malo kiedy. Mam nadzieje ze jescze w tym roku bede miala szanse uzbierac cos wiecej niz to czym teraz poczestowalam rodzine :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grzyby + ja = smierc
nigdy nie chłodziwem na grzyby nie rozróżniam ich niech sobie rosną ja ich nie zbieram :-P

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi