Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Catwoman

Batman: Mroczny rycerz

Rekomendowane odpowiedzi

Jako zagorzała fanka komiksowych i filmowych przygod Batmana nie omieszkałam zajrzeć do kina, aby znów stac się na ponad godzinę mieszkanką Gotham.
Reżyserią zajął się znów - jak w części pt [n] Batman: Początek[/n] - Christopher Nolan.

Fabuła jak fabula - Batman(Christian Bale) znów walczy z przestępczością :-) No i oczywiście z własna psychiką. W tej kwestii będzie mierzył się z Jokerem - w tej roli rewelacyjny Heath Ledger. Joker jest i przerażający, i fascynujący, i zabawny, i głupi... Nie można oderwać od niego wzroku, to absolutny walor filmu. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że Ledger stworzył Jokera lepiej niż Nicholson! Postać jest bardziej złożona, nie tylko bawi, ale i porusza, przestrasza. Joker Jacka jest bardziej zabawnym cwaniaczkiem, Joker Heatha - totalnym psycholem. Teraz tez zastanawiam się nad słusznością wręczenia pośmiertnego Oscara dla Heatha Ledgera.
Christian Bale także nie zawodzi w roli Batmana, moim zdaniem jest bardziej przekonujący w grze od Michaela Keatona, którego dotychczas uznawałam za najlepszego odtwórcę człowieka-nietoperza. Choć muszę jeszcze raz obejrzeć te filmy :-)
Na uznanie zasługuje także Aaron Eckhart w roli prawnika Harveya Denta. Poradził sobie ze złożonością postaci. I tak coś czuję że niedługo posypią mu się propozycje filmowe :-)

Reżyser postawił na wartość merytoryczną filmu, więc nie znajdziemy tu zbyt wiele efektów specjalnych - odczułam także brak zajebistych gadżetów. Motocykl z grubymi kołami to trochę za mało. Zawiodłam się też na scenerii Gotham - poprzednie części zaznaczały, że to miasto jest ponure, mało w nim kolorów, co pomagało we wchodze3niu w świat Bruce'a Wayne'a. Przeszkadzał mi takze - a na wet miejscami śmieszył - zmodyfikowany głos Batmana. Ale tak sumując... Wytłumaczalny zabieg :-)

Btw - film goraco polecam, gdyż wszelkie braki filmu rekompensuje postać Jokera i naprawdę warto ją poznać.
Edytowane przez Gość

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Genialllllnyyyy. Po prostu miodzio. Naprawde swietnie zrealizowany i zagrany. joker rzeczywiscie wysuwa sie na pierwszy plani i to on kieruje tutaj akcją, aż by sie go chciało miec na ekranie przez cały czas trwania filmu. Wspaniały antagonista, najlepszy ostatnimi czasy.

Polecam także ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widziałem i podobał mi się. Mógłby być oczywiście te 20min krótszy, wycinająć scenki miłosne... no ale cóż...
Spodziewałem się wyłącznie siekany, batarangów, batmobilów etc. a dostałem niezły film, z większą dawką walki na mocne teksty niż na pięści. Oczywiście nie martwcie się, mordobicia nie zabraknie :mrgreen:
Ogólnie polecam jak ktoś lubi takie klimaty.

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No, to przed chwilą obejrzałem. Jestem pod wielkim wrażeniem, mimo iż jak na mocne kino akcji było ciutek nudnawo. Po pierwsze, wybitna rola Heatha Ledgera. Nic dziwnego że otrzymał za nią Oskara za postać drugoplanową. Joker całkowicie przyćmił Batmana, przez cały film tylko czekałem aż znowu pojawi się main bad guy i ponownie zniszczy mnie jakiś tekstem/zachowaniem. Genialny i jeszcze raz genialny. Fabuła... nie oglądałem raczej poprzednich batmanów (chyba że ten z pingwinem i mroźnym Arnoldem), ale chyba poprzednie części maja z ta niewiele wspólnego. Generalnie to wszystko się kupy trzymało, tak jak mówiłem wcześniej lekka nuda, no ale plany Jokera pierwsza klasa. Szaleństwo prokuratora na koniec również wyszło całkiem przyzwoicie, chociaż z tą twarzą to przesada. Szkoda że nie poszedłem na to do kina, bo miałem takie plany, jakoś nie wyszło. Cóż... jeszcze raz powiem - Joker <3.

pff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie to każda część batmana jest dla mnie fajna również i ta jest godna polecenia :)
Więcej nie piszę bo i tak tu koledzy i koleżanki dużo opisali o tym, tak że ..

[b].: Nie ważne co robisz . Ważne jak to robisz :.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Batman to bardzo fajny film, ale jakoś wolę te pierwsze części. Mówiąc pierwsze mam na myśli te, które w latach 80-90 powstały.

[center][img]http://i.imgur.com/GzRoH.gif[/img][/center]

[color=#FF0000][size=6]Amor Patriae Nostra Lex.[/size][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo, bardzo dobry film! I pisze to antyfanka filmów z bohaterami komiksów itp. Nolan w tej i dwóch innych częściach spisał się na medal! Wciągająca akcja, świetnie dobrani aktorzy, dialogi warte uwagi. Nie trzeba chyba też wspominać wybitnej roli nieżyjącego już Heatha...
Nie wiem jak inni, ja nie nudziłam się ani przez chwilę!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi