Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

Regulamin działu Psychologia

Rekomendowane odpowiedzi

[size=18][color=#DC143C][b]Regulamin działu Psychologia[/b][/color][/size]

[b]
Forum te ma przeznaczenie wzajemnego wspierania się jak i zrozumienia. Jest to miejsce gdzie opisujemy swoje problemy -psychiczne, jak i miejsce wzajemnego wsparcia. Można pisać swoje poglądy na temat różnych chorób, jednak nie mniej zabronione jest wyśmiewanie, jak i obrażanie osoby cierpiącej na daną chorobę. Choroby te nie wiele różnią się od tych fizycznych, jednakże potrzeba w nich więcej ciepła i zrozumienia. [/b]

[u]1. Można opisywać swoją frustracje związane z rodziną, przyjaciółmi…
2. Pisać swoje odczucia jak i swoje obserwacje związaną z jakaś chorobą psychiczną[/u]

[color=#F00800][b]Zabronione jest :[/b][/color]
[i][b]1.[/b] wyśmiewanie danej osoby, krytykowanie jej poglądów – wolność słowa jest – jednakże nie można w jakikolwiek sposób obrazić lub wyśmiać danej osoby która napisała post/temat. Każdy ma swój sposób na odreagowywanie stresu, nie byliście nigdy w ich sytuacji – zrozumienie jest to jedyna rzecz której dana osoba potrzebuje!
[b]2.[/b]dawanie rad osobom które o nie, nie proszą. – można podsunąć myśl jednak nie można pisać ‘Ty musisz’, ‘Ty nie możesz’
[b]3.[/b]nakazy, zakazy – nie jesteście wszechwiedzący, osoba sama musi zrozumieć co jest dla niej dobre, a co złe
[b]4.[/b]nie można namawiać innych do krytykowania, wyśmiewania chorób, osób itd.
[b]5.[/b]Używanie wulgaryzmów
[b]6.[/b]Nie reklamować leków itd., od tego są psychiatrzy i psycholodzy
[b]7.[/b]Nie umieszczać treści niezgodnych z prawem.
[b]8.[/b]Nie spamować
[b]9.[/b]Zabronione jest umieszczanie jakichkolwiek reklam konkretnych gabinetow terapeutycznych, grup terapeutycznych itp.
[b]10.[/b]Przed wypowiedzeniem się w temacie, czytamy go jeszcze raz by zrozumieć lepiej przesłanie
[/i]

Forum te ma być przyjemne dla wszystkich, nie można wykorzystywać argumentów związanych z płcią, wiekiem, religiom itd. Jednak gdy winą wydaje się Wam być jedna z tych rzeczy, można napisać ‘wydaje mi się’ , ‘mam wrażenie ze’ ‘odnoszę wrażenie’ – opisać dlaczego tak uważacie.

[u]Pisać co się myśli/ czuje w formie :[/u]
[i]- (Ja) czuje
- (Ja) myślę
- (Ja) czytałem, słyszałam, widziałam, uważam
- itp, itd.[/i]

[u]Stosować regułe : pytać się o uczucia/ myśli/ działania/ info naszego rozmówcy, zanim się tych uczuć/ myśli/ działań/ info nie pozna.[/u]

[b]Gdy zakładamy temat związany jakąś chorobą piszemy najpierw krótką informacje o danej chorobie psychicznej, po czym zadajemy pytania, lub piszemy własne odczucia[/b]

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...