Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

smierc za smierc - przykazania

Rekomendowane odpowiedzi

witam :-)
często tematy na forum przychodzą mi w trakcie przeglądania serwisu youtube
dzisiaj natrafiłem na piosenkę
Dj. Link & Dj. Hess - Nie Zabijaj ! ! !
[youtube]http://www.youtube.com/v/1WPiFrO1yXA&hl=pl&fs=1[/youtube]
która mnie natchnęła do napisania tego tematu prawo w niektórych krajach zezwala na kare śmierci ale co z prawem boskim
przecież
piąte przykazanie brzmi -nie zabijaj
??
czy jesteście za forma kary oko za oko smierc za smierc ??

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja jestem za karą śmierci, jeśli są dowody które dokładnie wskazują kto to zrobił.
zdarza się przecież,że ktoś zostaje zamknięty a nic nie zrobił.
jak dla mnie więzienie jest zbyt słabą karą za zabicie drugiego człowieka,a śmierć jest czymś odpowiednim. jeśli ten ktoś odebrał mu życie - jemu też powinno się je odebrać.
no.. chyba że praca w jakichś kamieniołomach czy innych tego typu ciężkich zajęciach..

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]ja jestem za karą śmierci, jeśli są dowody które dokładnie wskazują kto to zrobił. [/quote] no dobrze tak mówi prawo ludzkie ale z co z tym co uśmierca winnego ??
tez będzie potępiony ??
przecież łamie prawo boskie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]przecież łamie prawo boskie[/quote] dla mnie nie istnieje coś takiego.
[quote="MagicalFire"]ale z co z tym co uśmierca winnego ??[/quote] do tego powinny być wyznaczone osoby - wstrzyknięcie trucizny/krzesło elektryczne. osoby przeprowadzające tą..egzekucję wykonują tylko swoją prace, dzięki której pozbywają się osób zabijających innych dla własnej przyjemności.
[quote="MagicalFire"]tez będzie potępiony ?[/quote] potępiony? co najwyżej przez osoby przeciwne karze śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]co najwyżej przez osoby przeciwne karze śmierci.[/quote]ale ty mnie nie rozumiesz
Dziesięć przykazań Bożych

Jam jest Pan Bóg twój:
1) Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną,
2) Nie będziesz brał imienia Pana Boga Twego nadaremnie,
3) Pamiętaj, abyś dzień święty święcił,
4) Czcij ojca twego i matkę twoją,
5) [color=#DC143C][b]Nie zabijaj,[/b][/color]
6) Nie cudzołóz,
7) Nie kradnij,
8) Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu,
9) Nie pożądaj żony bliźniego twego,
10) Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

w chwili egzekucji kat lamie to przykazanie ten grzech jest grzechem śmiertelnym
bez powody tego tematu nie dałem w tym dziale

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]w chwili egzekucji kat lamie to przykazanie ten grzech jest grzechem śmiertelnym [/quote] kat nie powinien byc wierzacy ,wtedy niczego nie bedzie łamał.

co do kary smierci mam mieszane uczucia , czasami jak widze takie straszne zbrodnie , to w myslach bym osobiscie zabila .
jednak gdy juz mi przejdzie dochodze do wniosku , ze smierc nic nie da . zabija go i tyle .
wiezienia powinny byc bardziej surowsze , prace ciezkie powinni wykonywac , dożywocie itd....
a u nas jak i w krajach bardziej cywilizowanych wiezniowie domagaja sie coraz wiekszych wygód i zastawiaja sie prawami czlowieka .
wiezniowie nie powinni mieć praw ludzkich (ci najbardziej okrutni).

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]która mnie natchnęła do napisania tego tematu prawo w niektórych krajach zezwala na kare śmierci ale co z prawem boskim
przecież
piąte przykazanie brzmi -nie zabija[/quote]
prawo świeckie nie koniecznie musi grac z religia ale musi grac z obyczajami aby było przestrzegane :mrgreen:
[quote="MagicalFire"]czy jesteście za forma kary oko za oko smierc za smierc [/quote] wydae mi się że jest to w pewnym sensie kara talionu bardziej "humanitarna"

[quote="Tabiitha"]a jestem za karą śmierci, jeśli są dowody które dokładnie wskazują kto to zrobił.[/quote] a mnie od pierwszego roku syudiów profesorowe wrecz wbijali do głowy- że nie ma prawdziwych twardych dowodów wszystko może sprefarować :):)

[quote="Tabiitha"]do tego powinny być wyznaczone osoby - wstrzyknięcie trucizny/krzesło elektryczne. osoby przeprowadzające tą..egzekucję wykonują tylko swoją prace, dzięki której pozbywają się osób zabijających innych dla własnej przyjemności.[/quote] tak? skoro tak uważasz to może sama byś to robiła na ochotnika się zgłosiła:)??? aby zabi9jac w imie prawa :)

co do prawy talionu była stosowana w celach odstraszających- złodziejowi odcinali ręke w miejscu publicznych i przy licznej widowni aby inny złodzieje to widzieli:) A skutecznośc? Czy złodziejstwo prze4z to znikneło?
Nie:) "czyli mamy pełną skuteczność"

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]tak? skoro tak uważasz to może sama byś to robiła na ochotnika się zgłosiła:)???[/quote] mogłabym, gdybym to co robiła byłoby zgodne z prawem. ; )
[quote="MagicalFire"]ale ty mnie nie rozumiesz[/quote] rozumiem, ale ja nie jestem osobą wierzącą więc nie istnieje dla mnie coś takiego jak 'potępienie'.
[quote="maja"]wiezniowie domagaja sie coraz wiekszych wygód[/quote] mieszkam dokładnie na przeciwko więzienia i widzę przez okna co mają w celach.. to nie więzienie a hotel. radia, różne plakaty, płyty z muzyką i inne tego typu rzeczy. i to ma być kara? O.o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wiecie , tak sie zastanawiam nad tą karą śmierci .

dużo ludzi jest za tym , ale ciekawe jakby zareagowali gdyby to ktos im bliski został skazany .
[quote="alusiek"]że nie ma prawdziwych twardych dowodów wszystko może sprefarować :) [/quote] tez tak uważam, dopoki człowiek sam sie nie przyzna (o ile tez nie bedzie zmuszony)to niczego nie można byc pewnym na calkowite 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trudno się myśli o tej godzinie.

Do pokóki nie byłam świadkiem debaty w szkole, byłam neutralna.. jednak po niej doszłam do wniosku, że kara śmierci MOŻE i by odstraszyła co niektórych...
jeśli mamy niezbite dowody [Aluś cicho! bo wiem co powiesz za chwilę]..
On nie miał skrópółów i uczuć, gdy zabijał niewinne dziecko/kobietę/czy też normalnego przechodnia...
nie należy mu się solidna kara?
należy...
albo żeby chociaż dożywocie dawali. Krew mnie zalewa jak sobie czytam, że dostają z 25lat... -.-'
A te ciupy to bomba miejsce (: gazetka obiad... powinni zwiększyć rygor.

[quote="MagicalFire"]prawo w niektórych krajach zezwala na kare śmierci ale co z prawem boskim
przecież
piąte przykazanie brzmi -nie zabijaj [/quote]
a jeśli ktoś nie wierzy?
Osobiście do pewnych aspektów życia nie mieszam Boga.
Ten, który zabił ma grzech śmiertelny...
a co do tego, który wykonuje karę... musi się czuć cholernie źle, współczuje mu... psychikę ma zwaloną,chyba, że lata praktyki robią swoje...
Niby ma grzech, bo zabija.
ale to jego praca. Tyle, że jeśli coś nie zgadza się z jego przekonaniami, wartościami, to myślę, że wtedy by tego nie robił... bo dlaczego ma robić coś wbrew sobie, skoro uważa to za złe? [quote="maja"]kat nie powinien byc wierzacy ,wtedy niczego nie bedzie łamał. [/quote] amen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]Dj. Link & Dj. Hess - Nie Zabijaj ! ! ![/quote] To jakieś Buce sobie jaja robią. Ten kawałek jest Peji...

Kara śmierci... Hmm..

Kara śmierci niczego nie rozwiązuje ani też nie naprawia win. Kara śmierci może doprowadzić do zmniejszenia się okrutnych przestępstw ale również przyczynić się do większego okrucieństwa sprawców którym i tak już obojętne jak i ile jeszcze osób zamordują\zgwałcą przecież i tak zostaną straceni...

Więzienia powinny mieć zaostrzony rygor, zmniejszyć przywileje. Dla najcięższych zwyrodnialców cela 3mx2m, ciężka praca do końca życia.

Bardziej odpokutuje gdy będzie traktowany jak śmieć i pomiatany niż jedna chwila w której odejdzie pozostawiając po sobie pełne kartoteki i materiały do badań dla psychiatrów.
[quote="alusiek"]wszystko może sprefarować :) :)[/quote] Zgadza się. Lecz osoba preparująca zawsze popełnia błąd bo zazwyczaj działa pod wpływem emocji.

Nie ma zbrodni doskonałej, są tylko słabo wyszkolone jednostki dochodzeniowo-śledcze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]mieszkam dokładnie na przeciwko więzienia i widzę przez okna co mają w celach.. to nie więzienie a hotel. radia, różne plakaty, płyty z muzyką i inne tego typu rzeczy. i to ma być kara? [/quote] standar i warunki panujące w wiezieniach to inny temat:) To regulują polskie i miedzynarodowe przepisy:) a kara śmierci i jej legalnośc to calkiem inna bajka dlatego nie ieszajny tych 2 całkiem innych spraw:)

To nie o to chodzi czy ktoś jest wierzacy czy nie bo ja do tego również podchodze raczej świecko :) bo Tutaj już nie sama wiara decyduje ale naczelne prawa ludzkości czyli PRAWO NATURALNE

Jestem za tym żeby zaotrzyć kodeks karny i kodeks postępowania karnego a z nim kary :) oraz ograniczyć możliwosci przedwczesnego zwolnienia- ale sądy powszechne zazwyczaj kierują się starą Rzymską maksymą "w razie wątpliwości orzeka się na korzyść oskarżonego"

[quote="Zielony34"]Zgadza się. Lecz osoba preparująca zawsze popełnia błąd bo zazwyczaj działa pod wpływem emocji.

Nie ma zbrodni doskonałej, są tylko słabo wyszkolone jednostki dochodzeniowo-śledcze[/quote]
ja wiem jak to wygląda w organach dochodzeniowo- śledczych, jak już sobie znajdą potencjalnego osobnika ktory mógł dokonać przestępstwa to zazwyczaj szukają takich dowodów aby go uwalić :) a nie takich aby go uniewinnić:) prokuratura wtedy i policja pod nadzorem prokuratury nie działa już obiektywnie ale szuka haka na tego delikwenta :mrgreen: a niby teoretycznie prokuratura powinna być bezstronna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja zawsze mówię nie łącz religii z polityka
Religia i Polityka to dwa oddzielne odłamy nie wolno ich brać do jednej kupy [quote="MagicalFire"] czy jesteście za forma kary oko za oko smierc za smierc ?? [/quote]tak samo prawa boskiego i prawa narodowego (tak to nazwę )

ja jestem za kara śmierci w tym ze winna musi byś jasna (ze ten ktoś popełnił dana zbrodnie ),bo nie raz w innych państwach zdarzało sie ze zabito niewinnego człowieka .

A ci co popełnia mniejsze przestępstwa to powinni zapracować na swoje więzienne utrzymanie a nie ,a nie państwo polskie płaci za ich utrzymanie w cieple 2 obiadki .

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem przeciw karze śmierci, bo tylko Bóg ma prawo do odbierania życia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Nesca"]bo tylko Bóg ma prawo do odbierania życia..[/quote] tak Bóg to z jaką myślą zbrodniarze zabijają
myślą o bogu czy może o tym czy sprawić ból .

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]no dobrze tak mówi prawo ludzkie ale z co z tym co uśmierca winnego
tez będzie potępiony
przecież łamie prawo boskie[/quote]
A powiedz mi, kto skodyfikował prawo boskie.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]A powiedz mi, kto skodyfikował prawo boskie.[/quote]
pytanie nie do mnie , ale postaram sie odpowiedziec :-)

przykazanie "nie zabijaj" jest czescia dekalogu , dekalog wedlug naszej wiary napisal na skalach sam Pan Bóg.
Bóg jest dla wierzacych "wszystkim"-daje, zabiera , karze , nagradza....

prawo do życia dał Bóg , wiec tylko on je moze odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Milka"][quote="Nesca"]bo tylko Bóg ma prawo do odbierania życia..[/quote] tak Bóg to z jaką myślą zbrodniarze zabijają
myślą o bogu czy może o tym czy sprawić ból .[/quote]
Czy odebranie życia mordercy przywróci życie ofierze jego?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]maja[/b], ale napisali je ludzie, LUDZIE, L U D Z I E :-) Ludzie to opisali, nadali temu znaczenie sakralne, boskie, przypisali to pewnym bóstwom. Nie potrafiono wyjaśnić zjawiska śmierci, to tłumaczono sobie, że to bóg wzywa ich do siebie.

Wiara wywarła bardzo duży wpływ na tworzenie się wielu państwowości, więc zrozumiałe jest to, ze wciąż odgrywa niemałą rolę w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Tłumaczenie zjawisk społecznych w aspekcie religijnym typu "Nie wolno kraść, bo mamy przykazanie <nie kradnij>" jest infantylne. Aczkolwiek zgodzę się, że co do sprawy kary śmierci jest dosyć usprawiedliwione, gdyż dotyczy najwiekszej wartości - życia ludzkiego.

A to, czy kat zostanie potępiony... Kościół jeszcze nie wypowiedział swojego stanowiska w sprawie kary śmierci, więc nasze zdanie zalezy tylko od naszych przemyśleń ;-)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"] ale napisali je ludzie, LUDZIE, L U D Z I E [/quote] nie ludzie ,ale Bóg , taka jest nasza wiara :-)
a kto to juz pozniej spisal itd... to juz nie ma znaczenia .
autorem ksiazki jest jego autor , a nie wydawca.

odnosnie calej wiary i ludzi , to nie wiem komu jest latwiej , tym , ktorzy nie wierza , bo nie musza sie martwic o grzechy , czy tym , ktorzy wierza , bo maja jakas nadzieje ze zycie na ziemi nie jest ich kresem .
kosciół nie moze poprzec kary smierci , bo byloby to pogwalceniem wszelkich praw boskich .
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]kosciół nie moze poprzec kary smierci , bo byloby to pogwalceniem wszelkich praw boskich .[/quote] Kościół to akurat jest zbiorowisko wszelkich grzechów więc wcale bym się nie zdziwił gdyby poparł karę śmierci. Wystarczy popatrzeć ile niewinnej krwi do tej pory zostało przelane z nakazu kościoła...

Religii w to może nie mieszajmy,co ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]odnosnie calej wiary i ludzi , to nie wiem komu jest latwiej , tym , ktorzy nie wierza , bo nie musza sie martwic o grzechy , czy tym , ktorzy wierza , bo maja jakas nadzieje ze zycie na ziemi nie jest ich kresem .
kosciół nie moze poprzec kary smierci , bo byloby to pogwalceniem wszelkich praw boskich .[/quote]
nie trzeba być wierzacym aby taktowac człowieka jako cel a nie srodek do celu- nie można powiedzieć iż ateiści nie mają sumienia- ale fakt wielu filozofów nie przepadało za ateistami bo twierdzili że ich kręgosłup moralny jest bardzo giętki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]więc wcale bym się nie zdziwił gdyby poparł karę śmierci[/quote] a ja bym sie zdziwila , bo to co robia wewnatrz , to inna bajka , a kary smierci nie poprą , bo dekalog jest podstawa , łamiac to masa ludzi odwrocilaby sie od wiary , a tego raczej nie chca :-) [quote="Zielony34"]Religii w to może nie mieszajmy,co ?[/quote] ten temat na tym ma polegac
wiara-religia-Bóg-kara smierci -kat [quote="alusiek"] nie można powiedzieć iż ateiści nie mają sumienia-[/quote] pewnie ze nie :-) kazdy ,wierzacy lub nie, stara sie zyc moralnie i nie twierdze ze nie maja sumienia , zastanawiam sie tylko dlaczego jedni wybieraja wiare , a inni nie wierza w nic .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]bo dekalog jest podstawa , łamiac to masa ludzi odwrocilaby sie od wiary , a tego raczej nie chca[/quote] :lol: No proszę Cię... :lol: Wiesz ile razy w historii katolicyzmu dekalog został złamany na potrzeby kościoła? Nie bądź śmieszna, poczytaj chociażby zwykłe podręczniki szkolne do historii. zapamiętaj jedno - jeżeli coś będzie dobrym interesem dla kościoła to nawet śmierć wiernych stanie się narzędziem którym osiągnie on cel. Kościół już dawno przestał mieć cokolwiek wspólnego z wiarą w Boga.
[quote="maja"]a inni nie wierza w nic .[/quote] zaprzeczyłaś sama sobie. Ateiści również opierają swoją moralność na wierze w coś - ideały, zasady, światopogląd, doświadczenie itp. więc nie można mówić że w nic nie wierzą, to jest bardzo głupie myślenie i dosyć zacofane - "Jesteś Ateistą to znaczy że w nic nie wierzysz" Ręce opadają jak się czasem czyta niektóre osoby...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Kościół już dawno przestał mieć cokolwiek wspólnego z wiarą w Boga. [/quote] zacznijmy od tego czy wogole kiedykolwiek mial (nie liczac kilku osob , ktore naprawde sa godne podziwu) [quote="Zielony34"]Nie bądź śmieszna [/quote] to Ty nie badz smieszny , bo ja pisze o obecnych czasach i o tym co kosciół by stracił zgadzajac sie na kare smierci, nawet czesc mocherowych beretow pewnie by sie odwrócila. [quote="Zielony34"]zaprzeczyłaś sama sobie. Ateiści również opierają swoją moralność na wierze w coś - ideały, zasady, światopogląd, doświadczenie itp. więc nie można mówić że w nic nie wierzą, to jest bardzo głupie myślenie i dosyć zacofane - "Jesteś Ateistą to znaczy że w nic nie wierzysz" Ręce opadają jak się czasem czyta niektóre osoby...[/quote] a mi rece opadaja jak ktos na sile probuje cos komus wmowic .
a ze nie kumasz , to napisze Ci jaśniej .
mowiac ze nie wierza w nic , mialam na mysli jakies bostwo , jakiegos Boga , temat dotyczy miedzy innymi wiary , wiec nie pomyslalam ze ktos moze tego nie zatrybic :-)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi