Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

Czy czarownice istniały ??

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, czarownice żyły czy nie?? a może nadal są wśród nas ??
Ta latała nad Meksykańskim cmentarzem!
[youtube]http://www.youtube.com/v/fG6x3_UaROY&hl=pl&fs=1[/youtube]

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie wierze, mimo ze zobaczyłem :) Nagrane telefonem to to nie było, a jak widac bylo to jakies zadupie, pod góra kolo jakiegos cmentarza. i akuuurat ktos mial kamere i to nagral.. Nie wiem, ja tam wiary nie daje. co do naocznych swiadkow pamietac trzeba ze meksykańcy sa bardzo religijni, i byle co moga odebrac jako cud, widok Boga, ducha, aniola czy cos innego - w tym przypadku wiedźmy :-)

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wierzę.
nie w to całe 'czary mary', i że latały na miotłach.
prędzej jakieś szamanki (:
'miksturki' z ziół... lecznictwo i takie tam..
ale w różdżkę trudno mi uwierzyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"] 'miksturki' z ziół... lecznictwo i takie tam.. [/quote] dokladnie. kiedys wystarczyło mieć wiedzę, i zrobić coś czego inni nie ogarniali i juz moglas liczyc na topienie w wodzie :mrgreen:

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]prędzej jakieś szamanki (:
'miksturki' z ziół... lecznictwo i takie tam.. [/quote]
takie zielarki byly sa i beda .
kiedys za to palili na stosach , a dzieci straszyli i z niewiedzy mowili ze to czarownice i ze odprawiaja rozne czary :-)

co do tematu nie wierze w czarownice na miotlach :mrgreen:

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja będę inna i powiem, że wierzę :-P
Może i to głupie, ale coś w tym musi być...
Historie, legendy, opowieści, skądś się to musiało zapoczątkować. Czyżby tylko w wyobraźni?
Heh. Wiem, że trudno uwierzyć w latającą miotłę, czy też różdżkę wysyłającą zaklęcia.
Bądź, co bądź... coś w tym jest (:

'Mo?e Ty to ja, cho? wcale Tob? by? nie chc?....'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wierze (ale moja wiara jest słaba ), o wiele bardziej wierze w duchy .
czarownice równie dobrze mogły być wytworem wyobraźni poety czy pisarza
nie koniecznie są postaciami prawdziwymi .

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daelan"]dokladnie. kiedys wystarczyło mieć wiedzę, i zrobić coś czego inni nie ogarniali i juz moglas liczyc na topienie w wodzie :mrgreen: [/quote] [quote="maja"]takie zielarki byly sa i beda .
kiedys za to palili na stosach , a dzieci straszyli i z niewiedzy mowili ze to czarownice i ze odprawiaja rozne czary :-) [/quote]
bo dla innych ludzi [tych prostych] była to nowość...
a 'cudowne' uleczenie a pomocą ziół uważali za coś nadzwyczajnego...
a ich potęga to tylko dobrze dobrane zioła.

Trzymam się mojej wersji, w miotłę nie wierzę :mrgreen:
[quote="lawenda"]Historie, legendy, opowieści, skądś się to musiało zapoczątkować. Czyżby tylko w wyobraźni? [/quote] Wyobraźnia też. Ale głownie to co my tam wyżej wywnioskowaliśmy. Czarownice [zielarki] potrafiły robić mikstury... a inni nie, a więc to coś odskakującego od normy...
a resztę mogli sobie dodawać....
w legendzie jest garstka prawdy (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja znam jedną zielarke- ie ma wyształcenia medycznego ae robi świetne leki - tak na czarno bo nie ma uprawnień:)
Lekarz przepisal mi maść za 100 zł która miała jakieś tam nędzne skutki
a ona mi z naturalnych składników zrobila maść za 30 zł która byla rewelacyjna i bardzo mi pomogła:)
a jej wiedza jak się pytałam wywodzi się z przodków bo kobiety w jej rodzinie się tym zajmowały a ona to praktykuje do tej popory:)

W takie zielarki to wiadomo wierze ale w czary mary i inne pierdoly to nie :mrgreen: :mrgreen:

co do filmu- ktoś sobi mogł zrobić głupi kawał :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]wierzę.
nie w to całe 'czary mary', i że latały na miotłach.
prędzej jakieś szamanki (:
'miksturki' z ziół... lecznictwo i takie tam..
ale w różdżkę trudno mi uwierzyć...[/quote]
Właśnie ja również nie wierzę w latające miotły ...
Ale jakieś mikstury czy coś to bardziej realne....

KaRusiA ^-^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja nie wierze w takie bzdury tio troche podejzane :D czy to nie jest robione komputerowo

[center][img]http://img191.imageshack.us/img191/1148/cytat.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czarownice, wiedzmy z wielkimi krostami na srodku nosa, przygarbione, stare baby jagi, a jej boku stary czarny kot. Na pewnoe wielu z nas od razu sobie tak skojarzylo :P Wiele razy wystepowaly w bajkach jak i roznych legendach. Ja oczywiscie wierze w nie, ze zyly i zapewne nadal gdzies sa. Oczywiscie pomijajac latjace miotly/odkurzacze, wyglad itp.
(za duzo Silent Hill xD)
Co do filmiku, to nie wiem.. teraz wszystko mozna samemu skrecic ;)

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wierze w takie które rzucają uroki i są straszne :P niekoniecznie z wyglądu :P pewnie do dzis ich duzo, ale nie latają na miotle ;p i wyglądają normalnie tylko są nienormalne :D hehe

a co do filmiku to pewnie jakis wynalazca zrobił sobie miotłe na wzór Harrego Pottera :D i po prostu zrobił sobie próbną jazde w stroju na Halloween, ot i wielkie zaraz halo :PP hehe :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moja babcia była czarownicą. Przepowiadała przyszłość która sie sprawdzała i odczyniała uroki. Wszystko działało. (Podobno ta zdolnośc jest przekazywaa co drugie pokolenie, może trafi na mnie). A to na miotłach itp. to bajki. To na filmie raczej mogłobyc duchem niespokojna dusza na cmentarzu- to sie zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Sky"]Przepowiadała przyszłość która sie sprawdzała[/quote] w takie rzeczy zawsze mi trudno uwierzyć, ale jednak coś w tym jest.
Ostatnio byłam u kumpeli. Wyznała Nam, że poszła do wróżki z inną koleżanką.
Tamtej koleżance wróżka genialnie przyszłość przepowiedziała, ale skitrała przeszłość.
Za to jej, przeszłość bardzo dobrze powiedziała... a przyszłość jak na razie się nie sprawdza.

osobiście bym chyba odwagi nie miała iść do takiej osoby :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Sky"]i odczyniała uroki.[/quote] moja babcia też ma sposoby na uroki, i na prawdę działają. ale czarownicą nie jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Filmik wydaje mi się być picem :-). Ta melodyjka z "X-Files", ten cały nastrój niby grozy...

Czrownice istniały :-) Przynajmniej w mniemaniu tych, którzy nie mogli pojąć zachowania czyjejś osoby lub jej jakiś tam zdolności. Łatwiej było cos niezrozuiałego pod diabła podpisać.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zauważył ktoś z was że ta "czarownica" leci Cały czas prosto ??

[center][img]http://img191.imageshack.us/img191/1148/cytat.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie wierzę w czarownicy
tzn. w jakieś czary może co najwyżej
trucizny i takie tam
nic więcej a to nagranie to jakieś dziwne..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wierze w czarownice :-P Mowa jest o nich w legendach, w ktorych jak wiadomo za duzo prawdy nie ma ;-) Te wszystkie loty na miotle i czary zostaly pewnie wymyslone przez ludzi :-D Ludzkosc lubi tworzyc mity.... byc moze obawiajac sie jakis zielarek czy szamanek dodali do ich historii nowych barw?!?! Nie wiadomo jak to do konca bylo,ale wedlug mnie czarownice istnieja juz tylko w bajkach:-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kabri90"]Mowa jest o nich w legendach, w ktorych jak wiadomo za duzo prawdy nie ma [/quote] Ale coś tam prawdy musi być! :-P

Teraz nie ma czarownic. (chyba :lol: ) A czy były ? Hm..myślę, że też nie.

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czarownice istnialy,przynajmniej tak nazywano kobiety palone na stosach w Średniowieczu...a ,że ludzie tak bardzo bali się tych biednych kobiet przez to nawarstwiły się wszelkie przesądy i legendy na temat czarownic;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Magica"]Czarownice istnialy,przynajmniej tak nazywano kobiety palone na stosach w Średniowieczu.[/quote] To że tak nazywano, to nie oznacza że były nimi. Tobie przykładowo też można przyczepić łatkę i nie oznacza że będzie to prawdą. Prawo siły, masy i zbiorowej histerii.
Z całą pewnością były zielarki. Wiedziały co dla zdrowia a co trujące. Większość ich "działań w kotle" można porównać do eksperymentów chemicznych :mrgreen: . Przepowiednie do dzisiejszego tarota itp. Czasem coś się sprawdziło za pomocą przeczuć czy zwykłej obserwacji. Uzdrowiciele za pomocą własnej energii tak jak dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem - Czysty fotomontaż... Tak samo jak UFO, kosmici, Wampiry itp. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="bartek98"]Czysty fotomontaż.[/quote] Tak naprawdę to kościół okrzyknął je czarownicami. To normalne kobiety które wiedziały kiedy zebrać kwiaty i odpowiednio je przyrządzić. Do dzisiaj używamy tego naturalnego odkrycia w postaci herbatek, naparów, okładów itp. Więc może nie fotomontaż bo w ówczesnych czasach nie znano tego słowa, a władza nad ludźmi i szerzenie strachu dla większej uległości, poddania. Ponieważ panowała ciemnota, nie trudno było to osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi