Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://imagecache2.allposters.com/images/pic/GEE/1572~The-Slayers-Posters.jpg[/img][/center]
Lina Inverse, młoda i piękna czarodziejka, wkracza na ekran tak samo, jak wkroczyła na karty powieści. Z hukiem. Huku narobiła w trakcie zabawy w Robin Hooda – zabierała bogatym (bandytom) i dawała biednym (karczmarzom). Niedobitki banditiery postanawiają się zemścić, ale niespodziewanie pojawia się tajemniczy szermierz, który ich z łatwością wykańcza, po czym z uśmiechem spogląda na dziękującą mu czarodziejkę.

Tak zaczyna się powieść pod tytułem Slayers, tak zaczyna się serial anime i tak zaczyna się manga. Jak na razie mamy schemat aż do bólu, jednak kilka szczegółów do tego schematu nie pasuje. Po pierwsze – „piękna” czarodziejka piękna nie jest (to znaczy, jej „uroda” nie jest nachalna i nie podskakuje w rytm kroków; tak poza tym jest całkiem ładna). Po drugie: z bandytami poradziłaby sobie bez trudu sama. Dlatego też po trzecie – dziękuje szermierzowi tylko z grzeczności. Niestety (po czwarte) – szermierz jest typem wiejskiego głupka i (po piąte) głośno komentuje mankamenty urody czarodziejki i nazywa ją dzieckiem. Z prawdą się zresztą nie mija, gdyż ma ona całe szesnaście wiosen i, jak można wywnioskować, jest „na gigancie”. Dlatego też dzielny obrońca podejmuje się ją eskortować. Tak oto Lina poznaje Gourry'ego, mężczyznę swego życia.

Więcej na: [url=http://anime.tanuki.pl/strony/anime/50-slayers/rec/50]Slayers - Recenzja[/url]

Nie pytajcie mnie, jeszcze tego nie oglądałem ale mówiono mi, że warto...
No nic, się zobaczy :D
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kiedyś leciało na tvn7 podoba mi się ta animę jest śmieszna czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uwielbiałam to gdy emitowali w telewizji. Pamiętam jak czekałam na następny odcinek. Na prawdę świetne anime.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi