Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
THeMooN

Code Geass

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://i302.photobucket.com/albums/nn85/ciaossu/Code%20Geass/largeAnimePaperscans_Code-Geass_-18.jpg[/img][/center]
W roku 2010 Święte Imperium Brytanii wypowiedziało neutralnej Japonii wojnę. Do walki po raz pierwszy została wysłana broń najnowszej generacji – olbrzymie humanoidalne roboty bojowe, zwane Knightmare Frame. Siły obronne Japonii, nie mając szans w starciu z taką potęgą militarną, szybko zostały pokonane, a sama Japonia stała się częścią terytorium Imperium. Zostały jej odebrane „wolność, prawa, honor oraz imię”. Od tej pory zaczęto ją określać mianem „Area 11”, a jej mieszkańców nazwano Eleven.

Siedem lat później. W centrum Tokio, jednej z kolonii Imperium, mieszkają obok siebie dwie społeczności: Eleven, ulokowani w getcie Shinjuku oraz obywatele Brytanii, opływający we wszelkie dobra, jakich tylko może im dostarczyć państwo. Bogate centrum prosperuje, a z jego obrzeży, którymi biegnie linia metra, widać gruzy dawnego Tokio. „Normalni” ludzie boją się i gardzą Eleven.

Nie od dziś wiadomo, że ciemiężony naród będzie próbował wyrwać się spod władzy okupanta. Nie inaczej jest i tutaj. Istnieją i działają grupy terrorystyczne, złożone z osobników, którzy uparcie nazywają się Japończykami, nie przyjmując i nie akceptując miana Eleven. Jednakże ich zamachy i dywersyjne działania są dla olbrzymiego Imperium zaledwie drobnymi wypadkami, nie wyrządzającymi większych szkód. Zmienia się to jednak, gdy terroryści kradną trzymany w ścisłej tajemnicy obiekt badań wojskowych – podobno śmiercionośną broń. W wydarzenia, mające miejsce podczas pościgu, przypadkowo zostaje wmieszany pewien uczeń – Lelouch Lamperouge, przez przyjaciół zwany Lulu. Zapewne rozwój wypadków skończyłby się dlań śmiercią, gdyby nie pojawienie się tajemniczej dziewczyny, która w zamian za obietnicę spełnienia jednego jej życzenia obdarza Lulu mocą – tytułowym geass, pozwalającym zmusić człowieka do wykonania jego rozkazu. Znalazłszy się w sytuacji, gdy jego szanse na przeżycie drastycznie zmalały, Lulu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Dzięki nieprzeciętnemu umysłowi, skradzionej broni, a także nowej mocy udaje mu się przejąć kontrolę nad sytuacją. Tak oto rodzi się Zero – nowy przywódca buntowników – a wraz z nim jego legenda. Okazuje się zresztą, że terroryści nie mogli trafić lepiej – życiowym celem Leloucha jest zemsta, czyli zniszczenie Świętego Imperium Brytanii oraz zabicie pewnej osoby. By to osiągnąć, nie zawaha się przed sięgnięciem po najbardziej radykalne środki, pozostawiające wiele do życzenia pod względem etycznym.

Więcej na [url=http://anime.tanuki.pl/strony/anime/921-code-geass-hangyaku-no-lelouch/rec/944]Code Geass: Hangyaku no Lelouch[/url]

Jak dla mnie jest to pozycja obowiązkowa.
Przeczytajcie cały opis a wierzę, że wam się spodoba... mnie wciągnęło na dobre... wyśmienity anime.

25 odcinków z serii pierwszej i następne 15 z serii drugiej... Wczoraj ściągnąłem najnowszy odcinek z serii drugiej (17 odc.) mogę nawet dać namiary na drugą serię bo na pierwszą gdzieś zapodziałem :)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zakończenie pierwszej serii jest.. okropne! :D
a Luluś[Lelouch] jest cudowny *___* [ale nie cudowniejszy od Kyouya ^^]
anime fajne, nawet bardzo.
szkoda mi tylko Yuffie [Euphemii, ale zmieniłam sobie jej imię na Yuffie żeby łatwiej zapamiętać xD] Lubiłam ją.. no ale cóż. ^^

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:-) Nie spodziewałem się, że tak ci się to w ogóle spodoba :)
Anime moim zdaniem z pierwszej półki :D To się ogląda z zapartym tchem i nieraz potrafi zaskoczyć... zwłaszcza druga seria :)

PS. tak się rozpędziłaś, że teraz będziesz czekać na kolejne odcinki serii drugiej, bo dopiero 17 odc. się w necie ukazał :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="THeMooN"]Nie spodziewałem się, że tak ci się to w ogóle spodoba :)[/quote] a czemuż nie miałoby sie spodobać? xD to mi trochę nawet Death Note przypomina, tylko że tam takich walk nie było xD
[quote="THeMooN"]PS. tak się rozpędziłaś, że teraz będziesz czekać na kolejne odcinki serii drugiej, bo dopiero 17 odc. się w necie ukazał :D [/quote] zapewne jutro obejrzę te 17 odcinków... jak mi się uda to dzisiaj zacznę oglądać nawet. xd

edit.
własnie 1 odcinek II serii obejrzałam.. zapowiada się ciekawie. ^^
zobaczymy,która seria będzie lepsza ;D
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]własnie 1 odcinek II serii obejrzałam.. zapowiada się ciekawie. ^^
zobaczymy,która seria będzie lepsza ;D[/quote]
Zdecydowanie druga seria, jest bardziej zagmatwana i częściej zaskakuje...
Najgorsze, że jak będziesz czekać na kolejny odcinek a w między czasie będziesz oglądać inne anime to wsio się pokićka i trzeba będzie obejrzeć ze dwa odcinki do tyłu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="THeMooN"]to wsio się pokićka i trzeba będzie obejrzeć ze dwa odcinki do tyłu :D [/quote] no coś ty ^^ teraz czekam na kolejne odcinki Soul Eater i Zero no Tsukaima, a w międzyczasie inne animce oglądam. i jest okeej xD

[wczoraj siedziałam do 4 i oglądałam tą drugą serię.. tak mnie wciągnęło O.o]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
aaa baka! ja chcę kolejne odcinki! a nie.. tu dopiero 17 epek.. ja chcę resztę! :bounce: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Odcinek 20 jest już do obejrzenia/ściągnięcia z sieci :) Już niedługo druga seria się skończy... ja już ściągnąłem i obejrzałem... już nie mogę się doczekać kolejnych odcinków :D Anime jest doprawdy pierwsza klasa jak na mój gust...

W skali kinomaniaka :)
10/10 :D

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 15 Wrzesień 08, 18:55[/b] **[/color][/size]
Ten anime mógłby się nie kończyć ... dobra trochę przesadziłem, ale jest boski :D

Ocena recenzenta

Ocena 10/10
postaci: 10/10
grafika: 9/10
fabuła: 10/10
muzyka: 10/10

Ocena redakcji

Ocena 9//10
Głosów: 10
Średnia: 8,70

Liczby mówią same za siebie :)

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 28 Wrzesień 08, 22:08[/b] **[/color][/size]
No i stało się... dziś obejrzałem ostatni odcinek anime Code Geass... nie spodziewałem się takiego zakończenia... był... no właśnie, jaki był dla tych co go widzieli? Ja czuję niedosyt, oszołomienie i wciąż nie mogę tego wszystkiego objąć umysłem. Wiem tyle, że jest to jeden z najwybitniejszych anime wszech czasów, historia jest cudownie zakręcona... no w tym momencie brak mi słów by opisać to wszystko. Jeeeeaaaaacie !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no jaacieee nooo. zakończenie mi się kompletnie nie podoba!
Nie popisali się. -.-'' Przecież noo.. [spoiler] jak mogli zabić Lulusia! [/spoiler] nie ogarniam. Anime boskie, jedno z najlepszych [jak nie najlepsze] jakie oglądałam.. a tu takie zakończenie. Całkowicie do bani. :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A mi się właśnie zakończenie podobało... było kompletnie nie pasujące do reszty... to tak jak dobry kryminał, którego do samego końca nie można zrozumieć. Cały anime zaskakiwał a na koniec największe zaskoczenie... brak szczęśliwego happy endu !! Po prostu SUPER !! Co prawda czułem niedosyt ale i tak uważam ten anime za najwybitniejsze dzieło z dziedziny anime (nie mówię tu o kresce bo ta nie była tak zachwycająca jak w dziełach Makoto Shinkaia).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi