Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Tabiitha

Death Note

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://kirayamato04.files.wordpress.com/2008/06/deathnote_anime1.jpg[/img] [/center]
[i]Raito Yagami, wzorowy uczeń japońskiego liceum, znajduje zeszyt, dzięki któremu, jeśli zostaną spełnione odpowiednie warunki, może zabić każdego człowieka. Szybko postanawia oczyścić świat ze wszelkiej maści przestępców, jednak samosądy młodzieńca nie podobają się policji. Do akcji wkracza superdetektyw L.[/i]
[url=http://azunime.net/anime/idanm,337,idrec,291,recenzja.html]źródło. ;][/url]

bardzo znane anime.. ale na prawdę dobre.
i można zadać kilka pytań:
- Co byś zrobił/zrobiła ze swoim Notesem Śmierci?
- Raito vs L - który był inteligentniejszy, lepszy?
- Co myślicie o wizji Raito na temat idealnego świata..?
- Który w końcu zwyciężył? L czy Raito?
Edytowane przez Gość

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oglądałem to może pierwszych kilkanaście odcinków i prawdę mówiąc nie wiem, co ludzie w tym anime widzą... mnie nudziło, strasz mnie mnie nudziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]- Co byś zrobił/zrobiła ze swoim Notesem Śmierci?
- Który w końcu zwyciężył? L czy Raito?[/quote]
1. no nie wiem, na pewno bym chciała się przekonać czy działa. jakby działał to bym nie używała go tak ja Raito.
2. (szkoda, że nie pisałaś bardziej uroczy ;]) wydaje mi się, że oboje ale stawiam na L gdyż wiedział (prawie) od początku kto jest Kirą.
3. nigdy nie było, nie ma i nie będzie idealnego świata. a ta jego [i]wizja[/i], to jakieś pragnienie człowieka chorego. na początku chciał zabic nudę, a zabijał coś innego :/
4. ej... jak mógł L zwyciężyć jak... jak już to by N zwyciężył z Raito :) ja tam mówię, że N

Każdy biały anioł jest w dziesiątej części prostytutką.

[size=1][b]B. Prus[/b][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Sukebe"]ej... jak mógł L zwyciężyć[/quote] głównie, to ta walka była między L a Raito. kiedy L umarł, wtedy na jego miejsce wszedł Near. lecz wiele osób twierdzi,że i tak L wygrał bo w końcu Kira został złapany. co prawda przez N ale gdyby nie L, to Near by raczej go nie złapał. tak więc, tu nasuwa się pytanie który w końcu zwyciężył? moim zdaniem było to Raito, bo jednak wymyślił plan, przez który L zginął i długo zabijał za pomocą Death Note. L gdyby chciał,mógłby go złapać ale za bardzo przejmował się innymi i nie chciał ich w to wplątywać, a Raito wykorzystywał innych. i właśnie dzięki temu wygrał nad eL-em.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"] - Co byś zrobił/zrobiła ze swoim Notesem Śmierci?
-Używałabym dla własnych korzyści, czyli np. uśmierciłabym moją nauczycielkę niemieckiego xD
-L! *wykonuje układ z pomponami na cześć Lawliet'a* xD L był niesamowity!
-Raito to bóbek. Wizja sama w sobie nie była zła, ale była też niemożliwa, a jego mania boksości śmiechu warta.
-L! *znów wykonuje swój układ* Proste! xD

[color=#FFFFFF][i]I am the tragedy

And the heroine

I am lost And I am rescuing

The storm is come

And I am following

My name is Tristan

And I am alive

[/i]

[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może i odkopuję, ale jest to moje fav anime, więc...
[quote="Tabiitha"]- Co byś zrobił/zrobiła ze swoim Notesem Śmierci?
- Trudno powiedzieć, bo jest to sytuacja kontrowersyjna. Podejrzewam, że mogłabym zrobic dwie rzeczy. Wyrzucić go ze strachu. Nie wierzyć w to, co jest tam napisane i powpisywac imiona dla zabawy o.o
- Myślę, że to już kwestia osobistych upodobań. Jako że jestem fanką L, był dla mnie inteligentniejszy i lepszy. Za to mimo wszystko, pomysły Raito równie dobrze mnie zaskakiwały.
- Nie jest zła, ale zła i tak się nie da zniszczyć, a każdy człowiek zasługuje na drugą szansę.
- Near xD A na serio, sądzę, że L. On zawsze wierzył w to, że Light jest Kirą, ale za mało miał dowodów.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]Co byś zrobił/zrobiła ze swoim Notesem Śmierci?
Swój notes bym uzywał do woli na moich wrogach i przypadkowych ludziach ktoprzy coś złego zrobili
Ta wizja bardzo mi sie podobałą i można powiedzieć byłęm jej zwolennikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy film bardzo się różni od tego? Oglądał ktoś?
Bo dziś mam zamiar skończyć oglądać go.

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[color=#32CD32]Nie odpowiem na to pytanie z bardzo prostej przyczyny.[/color]

[color=#32CD32]Wg mnie to L byl lepszy.[/color]

[color=#32CD32]Jestem przeciw, a to dlatego, ze ''nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo''. W pewnym sensie to cale zlo na swiecie uczy nas roznych rzeczy o zyciu.
Poza tym jesli on wszystkich zabijal poprzez notesik pozbywajac sie zla a konkretnie tych ktorzy zabijaja innych ludzi, ostatecznie na koncu musialby popelnic samobojstwo poniewaz on sam jest zlem.[/color]

- Który w końcu zwyciężył? L czy Raito?
[color=#32CD32]Jeszcze nie skonczylem ogladac, ale zepsuliscie mi ta niespodzianke piszac ze L zginal :( Wiec wy tez jestescie zlymi ludzmi! :P[/color]

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Atena"]Czy film bardzo się różni od tego? Oglądał ktoś? [/quote] Końcówka różni się bardzo.. przez duże 'b'.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]- Co byś zrobił/zrobiła ze swoim Notesem Śmierci?
- wyeliminowała nieprzyjemne osoby z mojego życia i zniszczyła zabójców
- podobała mi się "kocia gra" Raito :) jest moim idolem mądrości :D
- hmm to był niezły pomysł ale niewykonalny moim skromnym zdaniem
- chyba L :mrgreen:

no music, no life...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Death Note, anime przecudowne, jedna z najlepszych jakie miałem kiedykolwiek okazje oglądać. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat, całe anime było przeciągnięte taką mieszanką inteligencji, napięcia i (że tak powiem) walki między dobrem i złem). Kreska jest prześwietna (w końcu mojego ulubionego autora, Obaty), piękna oprawa muzyczna (zwłaszcza L-themy).[spoiler]No można narzekać ze po śmierci L'a anime siadło z fabułą,[/spoiler] ale powiedziałbym że to jedno punktowy spadek. Ale generalnie o całości DN można się wypowiadać w samych superlatywach. Ocena: 10/10.
[quote="Tabiitha"] i można zadać kilka pytań:
1. Zabiłbym nauczycielkę od matmy. Potem sam nie wiem, jeżeli czułbym że mam jaja i chęci żeby zacząć oczyszczać świat (który generalnie jest mi mocno obojętny) to bym to zrobił, jeżeli nie, to nie.
2. L - bardziej inteligenty, sprytniejszy. Kira - bardziej wyrachowany, bezwzględny, z dodatkowymi skillami (shinigami itp). Bardziej lubiłem L'a.
3. I like it. Trzeba mieć jaja jak arbuzy żeby wsiąść się za coś takiego. Robactwo i szkodniki trzeba tępić.
4. Obaj przegrali, ale Raito bardziej tragicznie. Żaden nie ze swojej winy.

pff

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Muszę zacząć oglądać. Teraz trochę czasu mam to obczaję o co tam dokładnie chodzi, bo po pierwszej próbie oglądania zakończyłam na 4 odcinku.

[size=1][color=#0099cc][b]Czy można kochać po to[/b], aby potem nienawidzić?[/color]

I rzucać [u]w siebie błoto[/u] wcześniej razem tydzień w tydzień.

Czy można kochać po to [color=#006699][b]aby potem nienawidzić[/b][/color]?...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]- Co byś zrobił/zrobiła ze swoim Notesem Śmierci?[/quote] A co miałbym robić, jak nie używać? Wzorem Raito, wpisywałbym tam nazwiska gwałcicieli/morderców.
[quote]- Raito vs L - który był inteligentniejszy, lepszy?[/quote] To dziwne, ale mimo trzymania strony Raito, przykro było patrzeć na L jak ponosi porażkę. Mimo tego, że L koniec końców przegrał, to jednak zaryzykuję stwierdzenie, że obydwaj byli równie inteligentni.
[quote]- Co myślicie o wizji Raito na temat idealnego świata..?[/quote] Zapewne szybko stworzył wizję siebie jako 'Władcę Świata', co mi się nie podobało. Ale świat, w którym zepsute tkanki jakimi są wszelacy zwyrodnialcy są zabijani za swoje bestialskie czyny - jak najbardziej za. Byleby nie przedobrzyć, co jednak w końcu by się stało.
[quote]- Który w końcu zwyciężył? L czy Raito?[/quote] Pytanie powiązane z drugim. Stawiam na L, bo Raito korzystał z pomocy Shinigami, do których L nie miał dostępu, mógł liczyć jedynie na siebie. Poza tym dla Raito nie liczyły się życia ludzkie, których chciał bronić L. gdyby on nie miał takich oporów, to zapewne znalazłby go pierwszy.

[size=4][b]I stopped fighting my inner demons. We're on the same side now.[/b][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]- Co byś zrobił/zrobiła ze swoim Notesem Śmierci?[/quote]W tej kwestii stoję przed pewnym dylematem. Z jednej strony chciałabym częściowo powielić drogę Lighta, z drugiej strony uważam, że zbyt pochopnie wpisywał nazwiska do notesu. [quote] - Raito vs L - który był inteligentniejszy, lepszy?[/quote]Mimo sympatii jaką darzę Lawlieta, muszę przyznać, że Light był sprytniejszy. Ostatecznie i tak zgubiła go przesadna pewność siebie. [quote] - Co myślicie o wizji Raito na temat idealnego świata..?[/quote]Absolutnie do mnie nie trafia. Syzyfowa praca w dodatku osoba zajmująca się "czystką" prędzej czy później zacznie wykorzystywać władzę jaką posiada do własnych celów. [quote]- Który w końcu zwyciężył? L czy Raito?[/quote]Koniec końców wygrał L. Scena śmierci Lighta jest genialna - powolna, bolesna śmierć, w dodatku zachowywał się jak szczur w potrzasku.
Death Note jest bardzo popularnym tytułem, , generalnie trzyma w napięciu, chociaż poznałam sporo osób, których fabuła przerosła. Anime oglądałam dość dawno, mangę w polskiej wersji skompletowałam stosunkowo niedawno. Kiedy emocje już opadły zaczęłam się zastanawiać ile lat mogła żyć Misa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jedno z najlepszych anime jakie w życiu widziałem, a widziałem całkiem sporo. Świetna fabuła, schludna kreska.

Wykluczylbym ze społeczeństwa kilku ludzi którzy mi wybitnie nie leżą, a potem robił to samo co Raito.
Raito, podbała mi się jego wizja świata
Bardzo kusząca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi