Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
maja

Anoreksja i bulimia.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taki wyglad jest piekny? Chciałby ktoras z Was tak wygladac?
pomimo iz mam za duzo kg. na obytwa te pytania odpowiem -NIE
[youtube2]-Oy3gymmPe0[/youtube2]

Zaburzenia odżywiania występują pod dwiema postaciami: jadłowstrętu psychicznego - zwanego anoreksją (anorexia nervosa), oraz żarłoczności psychicznej - zwanego bulimią (bulimia nervosa). Obydwie postacie są groźne dla zdrowia, a nawet życia chorej osoby.

Jak ktos ma ochote poczytac , to reszta artykułu [url=http://www.resmedica.pl/ffxart6004.html/]TUTAJ[/url]
Edytowane przez Gość

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no cóż.. choroba w głównej mierze wykreowana przez media, które stwarzają wzorzec kobiety idealnej, ale i .. nierealnej. świetnie obrazowała to kampania dove ze swoim filmikiem:
[youtube]http://www.youtube.com/v/38ak3sS5Y40&hl=en&fs=1[/youtube]
naoglądałam się tych zdjęć od cholery, dlatego teraz już nie robią na mnie wrażenia, jednak krzywda jaką sobie te dziewczyny i kobiety wyrządzają jest tak olbrzymia, że aż trudna do pojęcia.
mało która zdrowa psychicznie dziewczyna chciałaby tak wyglądać. albo inaczej - żadna. tak samo jak i żaden zdrowy psychicznie chłopak nie chciałby mieć takiej dziewczyny [pomijam tu oczywiście sprawy miłosne - wiadomo, że serce nie sługa. chodzi mi o samo poszukiwanie ideałów].
dodam jeszcze trzy chyba dość znane zdjęcia autorstwa kolejno - Oliviera Toscani [znanego też z reklam Benettona] i Andrzeja Dragańskiego Dragana:

http://bp0.blogger.com/_5hPmUz_LuKE/RvuB47fAtZI/AAAAAAAAACk/P6fz3ccZACY/s1600-h/toscani.jpg

[img]http://gallery.photo.net/photo/5956913-lg.jpg[/img]
[img]http://theletter.co.uk/images/lc/andrzej_dragan.jpg[/img]

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chociaż wypowiedziano wojnę modelkom o anorektycznym wyglądzie, presja otoczenia dalej jest bardzo duża. Trzeba być silnym psychicznie żeby nie poddać się owej presji wywieranej przez kolorowe czasopisma itp. dlatego najczęstszymi ofiarami zaburzeń żywienia są nastolatki, które są dopiero w fazie dojrzewania i są bardzo podatne na tego rodzaju sugestie. Moim zdaniem zanim zmieni się ten wykreowany, wychudzony ideał minie sporo czasu, ale dobrze, ze chociaż podjęto już walkę z nim.

[color=#FFFFFF][i]I am the tragedy

And the heroine

I am lost And I am rescuing

The storm is come

And I am following

My name is Tristan

And I am alive

[/i]

[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
straszne ,znalam wiele takich dziewczyn widzac je jak zeskrubuja z bulki maslo mnie odrzuca .ich wybor ..media to zglebiaja . siedzi im to w glowce i sie usmiercaja .
do 20 pozyja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aby zrozumieć anoreksje czy bulimie trzeba ją przeżyć.
Teoretycznie sobie tego nie wytłumaczymy.

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiadomo, że żadna dziewczyna nie chciałaby tak wyglądać. Żaden imprezowicz nie chce się stac lumpem w rowie ani regularnym klientem zakładów odwykowych.

Kiedyś miałam epizod z podejrzeniem o anoreksję mimo, że nie wyglądałam jak te dziewczyny na zdjęciach. Potrafiłam cały dzień nie jeść, a żarcie zastępowałam sobie kostkami lodu. Nie było tak, że nie jadłam, bo chciałam schudnąć, tylko najzwyczajniej w świecie nie chciało mi się zrobić sobie nic porządniejszego :-D. Bardzo często mdlałam; przy kolejnej utracie przytomności pielęgniarka szkolna kazała mi niezwłocznie się przebadać i wyszło, że ma dość poważną anemię.

Ech, najgorsze było potem, gdy rodzice stali nade mną podczas obiadu i kazali mi wszystko wtulić... Brrr...

Cóż, nie zawsze głównym powodem odchudzania się jest wpływ mediów. Ale zauważcie - szczupłe osoby sa postrzegane jako te bardziej atrakcyjne, energiczniejsze, one są bardziej w centrum uwagi.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JESTEM ANOREKTYCZKĄ.

leczącą sie anorektyczka. choruje juz 3 lata i bylam w szpitalu. mialam zagozenie zycia.bardzo duza niedowage. I denerwuje mnie kidy ludzie mowia,ze ja mam chorobe polegajaca na tym ze chce byc modelką, albo ze to "ta ktora naogladała sie telewizji i kolorowych gazet". Zenujace jest to ze nadal spoleczrenstwo jest tak daleko od zrozumienia tej przypadlosci ale gorsze jest to ze maja bledne ale jak mocne przekonanie w tym ze maja racje.

Bardzo duzo dziewczat anoreksje ma nie dlatego ze podobaja jej sie modelki. U mnie w szpitalu moze ze dwie tak mialy a bylo nas 20.Przyczynami tej choroby sa naprawde glebokie traumy, badz nieumiejetnosc wyrzania siebie.Zle nawyki, bledy wychowawcze, niepelna rodzina, molestowania...ehhh...nasluchalam sie tego i byl to najprzykrzejszy okres mojego zycia. I wiecie co? zadna z nas nie chce tak wygladac jak ta dziewczyna. My same nie wiemy jak chcemy wygladac, bo nigdy nie mamy dosc. A dlatego go istota tej choroby jest autoagresja i w wyniku autodestrukcja.

Jest to pewnien sposob pozyskania uwagi i uczuc ktorych sie nie doznalo.dziewczyny maja przekonanie ze kiedy beda chude, ludzie nie tyle beda je podziwiac, ale mowic jaka to szkoda, jaka ty biedna, trzeba sie toba zajac....(brakuje im tego, ze w dziecinstwie nikt sie na przyklad nie opiekowal a dziecko bylo zostawiane samo sobie...;( ) bardzo silna jest tez "chec znikniecia", po rpstu znikniecia z zycia....Trzeba wziac pod uwage ze jest to naprawde nie nasz wymysl, tylko glebokie zaburzenie ktore NALEZY LECZYC koniecznie.jest wiele przyczyn anoreksji. Natomiast wiem jedno - kazde wiaze sie z glebokim uczuciem.Musimy wziac pod uwage, ze anorektyczki maja bardzo gleboką depresje, co dodatkowo uniemozliwia kontakt z osoba chora.

I dokladnie, za co baaaardzo dziekuje aluśce, trzebva to przezyc zanim zacznie sie krytykowac ich postepowanie. bo to raczej godne jest pozalowania a nie krytyki :([quote="maja"]
Wysłany: 30 Lipiec 08, 18:08 Anoreksja i bulimia.
Czy taki wyglad jest piekny? Chciałby ktoras z Was tak wygladac?
pomimo iz mam za duzo kg. na obytwa te pytania odpowiem -NIE

Zaburzenia odżywiania występują pod dwiema postaciami: jadłowstrętu psychicznego - zwanego anoreksją (anorexia nervosa), oraz żarłoczności psychicznej - zwanego bulimią (bulimia nervosa).[/quote]
nie tylko. jest jeszcze anoreksja bulimiczna, czyli nawet jesli dziewczyna malo je, to i trak chce zwracac, albo duzo cwiczy i polyka przeczyszczacze.

Anoreksja z epizodami bulimicznymi - zadkie napady obzarstwa kompensacji u anorektyczki.

kompulsywne objadanie sie - objadanie do greanicy wytrzymalosci w momencie napiecia bez kompensacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[i]Powolne popełnianie samobójstwa... nie wiem czemu tak jest, dlaczego one/oni to robią, mimo że obejrzałam mnóstwo filmów o takich dziewczynach. Mogę i tym tylko współczuć. Osobiście uwielbiam jeść i nie była bym wstanie z tego zrezygnować. Wymioty również nie wchodzą w grę, bo tego nienawidzę[/i]

[quote="alusiek"]Aby zrozumieć anoreksje czy bulimie trzeba ją przeżyć.
Teoretycznie sobie tego nie wytłumaczymy.[/quote]
[i]podpisuje się pod tym ;)[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]zadziora18[/b], masz u nie za to nie piwo a przytulasa :)

tak jest, ze ludzie nie rozumieja tego..ale powiem wam...my czasami same chyba tego nie chcemy zeby nas rozumieli...wiecie to jest bardzo zawile....jest wiele w tej chorobie paradoksow...chcemy nie chcemy...wiele sie w nas kloci....bo sam enbie wiemy czego chcemy...bo nie umiemmy nazwac swoich uczuc...i to chyba jest jedna z przyczyn..chyba...NAPEWNO!

ps. proponuje przeniesc to do dzialu psychologia, zeby kazdy sie wypowiadal na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[i][quote="katasza"]zadziora18, masz u nie za to nie piwo a przytulasa :)[/quote]
:aloha:

[quote="katasza"]psychologia[/quote]
Oj to nie dla mnie :-P [/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie nie chciałabym ..
każda z nas tak mi się przynajmniej wydaje chce być piękna i szczupła..
w telewizji widzimy te modelki na wybiegach ,które są szczuplutkie ..
marzymy,żeby taką być ...
ale nie przyjdzie nam do głowy ,ze te kobiety ,zdarza się ,ze umierają ..
czemu ? no właśnie na te choroby ..
rozumiem być szczupłym poprzez zdrowe jedzenie ,ćwiczyć ,ale nie głodzenie się albo zwracanie posiłków ..

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Anoreksja i bulimia obie to straszne choroby...najczęsciej chorują na nie osoby podatne na presję otoczenia która lansuje model szczupłej a nawet chudej kobiety.
Nie chorowałam na anoreksję ale na bulimie tak.
Nigdy nie byłam szczupła,bardzo bałam się przytyć. Lecz z drugiej strony uwielbiałam jeść,nie potrafiłam się opanować...jadłam ,jadłam,jadłam...potem te ataki głodu kończyły się już tylko w toalecie...potrafiłam wywołać wymioty bez wkładania palców do ust,pomocne były także tabletki przeczyszczające....
Mimo chęci,nie da sie z tego wyleczyć...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z pewnością nie chciałabym tak wyglądać.... Anoreksja i bulimia to ciężkie choroby z których trudno jest się wyleczyć... Nie mogę mieć stuprocentowej pewności czy mnie kiedyś nie spotka to samo, ale jednak myślę,że za bardzo lubię jeść,żeby to się stało :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja myślę, że pytanie jest retoryczne. Nikt nie chce tak wyglądać. Myślicie, że chorzy, w przeszłości sobie planowali, 'tak! to jest fajne! one są ładne! też chcę tak wyglądać!'. One chcą trochę schudnąć. A w końcu ich to wciąga. Jak nałóg. Nie wiedzą kiedy przestać.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo współczuję tym dziewczynom. Myślę, że anorektyczki nie chcą wyglądać jak szkielety, tylko mają zaburzony obraz własnego ciała. Co do bulimiczek to mają napadowy apetyt i wymuszają wymioty. Sądzę, że nikt nie chciałby wyglądać jak one. Żal mi tych dziewczyn. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]Aby zrozumieć anoreksje czy bulimie trzeba ją przeżyć.
Teoretycznie sobie tego nie wytłumaczymy.[/quote]
A żeby zrozumieć, czym jest zapalenie pęcherza też trzeba go wcześniej doświadczyć? Bez przesady.

Hm, co sądzę na temat anoreksji? Nie ulega wątpliwości to, że jest to przykre zaburzenie psychiczne i że osoby, które się w nią wpakują powinny być leczone i powinny mieć wsparcie w rodzinie.

Jednak niepokojące jest to, że w dzisiejszych czasach upowszechnia się coś, co nazywa się "pro-ana". Jest to (dla tych, którzy o tym jeszcze nie słyszeli) pewien styl życia polegający na "dążeniu do anoreksji", bardzo rozpowszechniony wśród nastolatek. Jeśli o mnie chodzi, to uważam, że to jedna z najbardziej chorych postaw, jakie istnieją na świecie. Bardzo podnosi mi to ciśnienie, chciałabym z tym jakoś walczyć, ale się po prostu zwyczajnie nie da. Zastanawiam się tylko, czy te głupie laski mają jakąś rodzinę i czy to w ogóle jest możliwe, żeby nie zauważyć, że własne dziecko ma tak namieszane w głowie. A jest to samonakręcająca się maszyna, tzw. "motylki" wspierają się nawzajem w wyniszczaniu swoich ciał, wymieniają się zdjęciami wychudzonych modelek (szkoda, że nie głodujących dzieci z Afryki tudzież zdjęciami z obozów koncentracyjnych, bo uwierzcie, niewiele się one różnią), dorabiają do tego całą ideologię itp.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to proponuję sobie wpisać w googlach coś w stylu: "pro-ana", "motylki", "quod me nutrit me destruit" itp. Tylko ostrzegam, że to naprawdę dosyć szokujące i niesmaczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="dzierzba"]Jednak niepokojące jest to, że w dzisiejszych czasach upowszechnia się coś, co nazywa się "pro-ana". [/quote] Słyszałam o tym już parę lat temu. Najwięcej "tego" było na blogach, gdzie dziewczyny opisywały swoje postępy w głodzeniu siebie.
Nie wiem, co skłaniało je do takiego czegoś, a tym bardziej, do dzielenia się tym z innymi na taką skalę, ale jedyne, co mi przychodzi do głowy, to chęć zwrócenia na siebie uwagi, bycie w centrum zainteresowania, wzbudzenie podziwu.
Nie sądzę, by chodziło o atrakcyjny wygląd, tym bardziej, że taki styl życia na pewno do tego nie prowadził...

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cóż... Są to zaburzenia, które jest bardzo ciężko zwalczyć. Sama znam jedną anorektyczkę, która po 4 latach głodzenia się nagle odwróciła swoje życie w normalną stronę. Zainteresowanie chłopaków wzrosło, a do tego tak wyładniała, że wiele dziewczyn jej teraz zazdrości :)
Ja nadwagi nie mam, ale niedowagi też nie xD Zbyt bardzo lubię pożerać wszystkie niezdrowe świństwa, więc ani anoreksja, ani bulimia mi nie grożą, zresztą moja psychika jest tak mocna, że nie złamałabym się na pewno.

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też nie mam nadwagi, ani niedowagi - jestem akurat. Co nie zmienia faktu, że jak widzę bardzo chuudą dziewczynę, to jej zazdroszczę. Ale w sumie czego? Nie ma ciała, tylko same kości. To niezbyt ładnie wygląda. Lepiej być tak pomiędzy - tak mi się wydaje. :) A jak komuś się nie podoba, to niech się nie patrzy. :P Co do anorektyczek... Oj, to jest przez nacisk tv, gazet.. Dużo kobiet nie mając nadwagi, idzie na diety, bo "ideał" to taka wychudzona kobieta z tv lub z okładki naszej najlepszej gazety. O zgrozo! Niedługo osoby szczupłe będą nazywane grubaskami... ;/ Mam koleżanki, które mają niedowagę. Jak zakładają leginsy - które dopasowują się do ciała, na nich leżą okropnie, spadają im z tyłka, którego prawie, że nie widać. Masakra, mówię wam. Takie zjawisko jest straszne, a prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Promis93"]Co nie zmienia faktu, że jak widzę bardzo chuudą dziewczynę, to jej zazdroszczę. Ale w sumie czego? Nie ma ciała, tylko same kości. To niezbyt ładnie wygląda. Lepiej być tak pomiędzy - tak mi się wydaje. :) A jak komuś się nie podoba, to niech się nie patrzy. :P[/quote] A ja chudym nie zazdroszczę ;) Jestem zadowolona z samej siebie. Jakbym schudła to i cycki by mi się zmniejszyły, a tego nie chce xD Faceci też lubią mieć za co złapać :D

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi