Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mili_16

Stres

Rekomendowane odpowiedzi

To są sposoby radzenia sobie ze stresem

* Rozładowywanie gniewu po przez wysiłek fizyczny (uprawianie ogródka, bieganie, jazda na rowerze, pływanie);
* Stosowanie technik relaksacyjnych (joga, medytacja);
* Oglądanie zabawnych filmów;
* Wysypiania się i prowadzenia zdrowego trybu życia;
* Nie odkładanie niczego na później;
* Rozmowa z bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi;
* Relaksowanie się kulturą (czytanie książek, słuchanie muzyki, koncert w filharmonii).
* Ponadto ważna jest wiara w to, że potrafię sobie poradzić z sytuacją stresową.
* Lepiej odrzucić stresujące myśli i zadumać się nad tym co kojarzy się dobrze. Niewątpliwie humor i dowcip pomaga w pokonaniu stresogennych sytuacji. I na koniec - starć się radzić sobie niż rozczulać się nad sobą i pogłębiać w ponurym nastroju.

Popieracie je? - a może sami stosujecie?
Jak Wy odreagowujecie na stres?
Czy Waszym zdaniem życie bez stresu byłoby nudne?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Mili_16"]Czy Waszym zdaniem życie bez stresu byłoby nudne?[/quote] Może nie tyle nudne o ile spokojniejsze ; ).
[quote="Mili_16"]Popieracie je? - a może sami stosujecie?
Jak Wy odreagowujecie na stres? [/quote]
Zgadzam się z tymi wszystkimi punktami,
mnie przede wszystkim odstresuje sen, muzyka i dobra komedia.
Poza tym ostatnio odkryłam, że jednak najlepszym odpoczynkiem psychicznym jest wysiłek fizyczny, dlatego sprzątam, gotuje, piekę placki.
Mama jest w niebo wzięta, a ja czuje się lepiej;).
Dobrze też wpływają na mnie ćwiczenia fizyczne, i odpoczynek na świeżym powietrzu, opalanie się, albo czytanie książek;).
Trzeba również pić dużo wody, szczególnie w upały, żeby organizm nie był przemęczony i oczyszczał się z toksyn;).

' dum? w sercu masz, bo chcesz walczy? i wygrywa?.. '

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To są bardzo dobre sposoby. Ja najczęściej wyładowuje się poprzez wysiłek fizyczny, czasem coś czytam, pomagają mi też opowiedziane przez kogoś kawały itp.

Życie bez stresów pewnie byłoby nudne, ale nie można też z nim przesadzać, bo to niezdrowe.

[color=#FFFFFF][i]I am the tragedy

And the heroine

I am lost And I am rescuing

The storm is come

And I am following

My name is Tristan

And I am alive

[/i]

[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Mili_16"]Popieracie je? - a może sami stosujecie?[/quote] Popieram, bo lepiej rozładować emocje w taki sposób, niż wyżywać się na drugim człowieku.
[quote="Mili_16"]Jak Wy odreagowujecie na stres?[/quote] Sama kiedy czuję, że łapie mnie stres, wychodzę na spacer, bądź słucham jakiejś spokojnej muzyki.
[quote]Czy Waszym zdaniem życie bez stresu byłoby nudne?[/quote] I nudne i monotonne i niewiele by nas uczyło, choć z drugiej strony można by było się obejść bez wielu krępujących sytuacji i wydarzeń. I wiele osób, by nie 'obrywało' od drugiej osoby.
Są i pozytywy i negatywy, jak wszędzie.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rzadko kiedy się stresuję, bo do życia podchodzę całkowicie na luzie, ale jeśli już to słucham muzyki, albo zatapiam się np. w pisaniu postów. Mimo wszystko staram się wtedy by funkcjonować normalnie.

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak większość tych technik stosuje i wielokrotnie mi pomogły poradzić sobie ze stresem. Ja różnymi sposobami sobie radzę ze stresem, zalezy od sytuacji

[i][b][color=#0000BF]"Kiedy jestem na mieście

I pulsujące płomyki życia,

Ludzie, przemykają obok,

Zapominam o mej stracie,

O małej luce w wielkiej konstelacji,

O miejscu, w którym była gwiazda"[/color]
[/b]
[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja sobie pobiegam, posłucham muzyki, potem wezmę gorącą kąpiel i jestem spokojna

[b][i][color=#008000]...Chodź, pobawimy się dziś w berka z klepsydrą

i oszukamy zegar, gdy schowamy się pod cyfrą

i rozkochamy tarczę w sobie, płynąc coraz wyżej,

tańcząc na lodzie ze wskazówkami, zamiast łyżew...[/color]
[/i]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
* Rozładowanie Negatywnych emocji poprzez czynności fizyczne... Pływam, Jeżdżę na rowerze.
* Stosowanie technik relaksacyjnych... Żonglerka się do tego zalicza??
* Oglądanie zabawnych filmików... No niezbyt chociaż komuś mogą poprawić humor.
* Wysypianie się i prowadzenie zdrowego stylu życia... Tak robię i jestem spokojny jak baranek.
* Nie odkładanie niczego na później... O czy to coś ma do Stresu?
* Rozmowa z bliskimi, przyjaciółki i kolegami ... Jeszcze Cię bardziej wnerwią i im krzywdę zrobisz. Wolę nie ryzykować tylko sam się wyciszyć.
* Relaksowanie się kulturą... Często słucham jakiejś Klasycznej i spokojnej muzyki żeby nabrać wewnętrznego spokoju.
* Wiara... Uspokojenie poprzez modlitwę? ... nie sprawdzałem.
* Lepiej jest rozwiązać problem i szukać odpowiedzi niż chodzić nadętym lub załamywać się i zamykać w sobie.

Popieram i Stosuje!
Moją najszybszą metodą na odstresowanie są piłeczki które prawie zawsze mam przy sobie... Żonglerka dobra na wszystko.
Życie bez stresu by było nudne bo by nie było emocji tylko taka monotonia... Cieszysz się lub jesteś załamany a po tobie nie widać i jest bez różnicy? ... życie bez stresu by było nudne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Generalnie nie odczuwam stresu, mam zbyt aroganckie nastawienie do całego świata. Ale jeśli już, to waleriana robi swoje.

[size=4][b]I stopped fighting my inner demons. We're on the same side now.[/b][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uważam, że każdy powinien wypracować indywidualne metody radzenia sobie ze stresem. To co innych relaksuje, u drugich może jeszcze wzmacniać napięcie. Nie wiem czy życie bez stresu byłoby nudne, za to na pewno niemożliwe. Sądzę natomiast, że stres stresowi nierówny - jeden działa mobilizująco, inny dekoncentruje i powoduje zaburzenie homeostazy. Lekki stres nikomu jeszcze nie zaszkodził, za to ten niepohamowany i długotrwały działa na nas bardzo niszcząco.

Jeśli chodzi o mnie to z reguły nie odczuwam wielkiego stresu, jednak gdy takowy przychodzi staram się wyciszyć i odsunąć wszelkie myśli na bok. W sytuacjach publicznych koncentruję się na wyrównaniu oddechu i...do przodu! A po dłuższym stresie związanym z wysiłkiem psychicznym odczuwam ogromną ulgę i zajmuję się po kolej moimi małymi radościami...wyjściem na dwór, zabawom z psem, relaksującą kąpielą czy dobrą książką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi