Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

bo jesteśmy przyjaciółmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Dziś.. tak sytuacyjnie o zaufaniu z milionami w tle

Jak zapewne niektórym wiadomo dziś do Wygrania 35 mln złotych w Totka

kasa marzenie dla każdego..

i o to nasza sytuacja..

Dzwonimy do najlepszego przyjaciela.. przyjaciółki .z prośbą że jak będzie szedł skreślać dla siebie kupony żeby za nas kupił/a jeden los.. że nie mamy czasu itd.. los na chybił trafił ..... i czy..

1. dajecie sobie spokój z tym..kupon jest kupiony..jutro go odbiorę..
2. prosisz przyjaciela.. by podał ci jakie sa liczby na kuponie.. tak na wypadek żeby nie podmienił losu ( nie ufamy)

i odwrotna sytuacja.. to was poproszono..
..los wygrywa..i

1. oddajecie go przyjacielowi..i szczerze gratulujecie wygranej
2. podmieniacie los... przyjacielowi
Edytowane przez Gość

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ojej.
No to w pierwszym przypadku nie prosiłabym o podanie liczb. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal.

A w drugim sama podałabym przyjacielowi liczby, które skreśliłam, bo w innej sytuacji mogłabym podmienić los i później miałabym wyrzuty sumienia.
Edytowane przez Gość

[color=#FFFFFF][i]I am the tragedy

And the heroine

I am lost And I am rescuing

The storm is come

And I am following

My name is Tristan

And I am alive

[/i]

[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gdybym poprosiła bliskiego przyjaciela, by kupił mi los, to zapomniałabym o sprawie i czekałabym na następny dzień. Gdyby podmienił los i to by się wydało, to straciłabym nie tylko kasę, ale i przyjaciela.

Gdybym kupiła bliskiemu przyjacielowi zwycięski los, to bym mu go oddała. Przyjaciel jest cenniejszy do wielkiej wygranej.

Mam nadzieję, że nigdy nie będę w takiej sytuacji, że kupię przyjacielowi zwycięski los, bo wtedy pokusa byłaby wielka, zwłaszcza wtedy, gdyby nagroda była duża.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]No to w pierwszym przypadku nie prosiłabym o podanie liczb. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. [/quote] Dokładnie.

A w drugim przypadku, oddała bym los, który był Jego. Pieniądze szczęścia nie dają, nie mi. Tylko to co można za nie kupić, szczęście może dać, hah.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W sytuacji pierwszej na pewno nie prosiłabym o podanie liczb. Niby proszę o wysłanie kuponu, ale nie liczę zbyt na wygraną, więc nie ubezpieczałabym się.

Jeśli chodzi o drugą sytuację - oddałabym kupon. W innym przypadku czułabym się jak ostatnia złodziejka - i to jeszcze okraść przyjaciółkę. Jednak to sytuacja ogólna...gdybym wtedy miała chore dziecko i pieniądze byłyby potrzebne na rehabilitację za granicą...ah..trudno powiedzieć. Chyba pogratulowałabym wygranej i liczyła na jakiś %...na prawdę w innym przypadku to zwykła kradzież.

Ps. skoro los jest na chybił trafił to skąd wiem który był mój, a który jego? Nie są podpisane...no chyba że ja liczby skreślałabym sama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]Dzwonimy do najlepszego przyjaciela.. przyjaciółki .z prośbą że jak będzie szedł skreślać dla siebie kupony żeby za nas kupił/a jeden los.. że nie mamy czasu itd.. los na chybił trafił ..... i czy..[/quote] W ogóle nie gram w Lotto, a gdyby coś mi odbiło i postanowiłabym skreślić jakieś liczby, to zrobiłabym to sama - nikogo nie prosiłabym o taką przysługę.
[quote="MagicalFire"]i odwrotna sytuacja.. to was poproszono..
..los wygrywa..i[/quote]
Podzielilibyśmy się kasą po połowie : ) No, chyba że byłoby to 10zł... : D
Uważam, że tak byłoby sprawiedliwie.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]Uważam, że tak byłoby sprawiedliwie.[/quote] jasne, że tak. Tyle, że pieniądze zmieniają człowieka, więc tak na prawdę każdy z nas tylko pisze jak by postąpił, a takie sytuacje wszystko weryfikują. Chociaż z drugiej strony nie wyobrażam sobie, że z dnia na dzień stałabym się taka chciwa, że nie dałabym połowy z tych milionów komuś dzięki komu by ich nie było (bo kupon byłby niewysłany)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Anja"]Tyle, że pieniądze zmieniają człowieka, więc tak na prawdę każdy z nas tylko pisze jak by postąpił, a takie sytuacje wszystko weryfikują.[/quote] Gdyby ktoś za mnie wysłał kupon, który okazałby się tym szczęśliwym, też uważałabym, że powinniśmy się podzielić, jeśli byłaby to jakaś większa kasa. Ja naprawdę bardzo źle się czuję, gdy mam wobec kogoś jakiś "niespłacony" dług wdzięczności.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi