Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
maja

Uczciwosc ,a zdrowie i zycie.

Rekomendowane odpowiedzi

Natchniona wczorajszymi "Rozmowami w toku"

Łapowki biora wszyscy :policjanci, politycy , urzednicy itd..
Biora takze lekarze.Ludzie odpowiedzialni za zdrowie i zycie nasze ,oraz naszych bliskich.
To w ich rece czesto oddajemy nasza przyszlosc.

Wyobrazcie sobie taka sytuacje-Osoba Wam bardzo bliska jest ciezko chora, a oczekiwanie na leczenie bardzo dlugie,co moze skutkowac trwalym uszczerbkiem na zdrowiu lub nawet smiercia.
Co zrobilibyscie w takiej sytuacji?
Probowalibyscie przyspieszyc leczenie dajac łapowke, czy jednak Wasza uczciwosc bylaby silniejsza i czekalibyscie na kolejke?
Jezeli chodzi o zdrowie i zycie nasze i naszych bliskich nalezy przestrzegac zasad i prawa?
Edytowane przez Gość

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]Co zrobilibyscie w takiej sytuacji?
Probowalibyscie przyspieszyc leczenie dajac łapowke, czy jednak Wasza uczciwosc bylaby silniejsza i czekalibyscie na kolejke?
Jezeli chodzi o zdrowie i zycie nasze i naszych bliskich nalezy przestrzegac zasad i prawa?[/quote]
bo to u mnie było by tak- dałabym łapówke spisała bym numery seryjne banknotów a potem skonfiła bym lekarza na policji (nie komisariatowi miejskiemu ale od razu do wojewodzkiej):)
jak wiemy prawo gwarantuje nam że gdy sami się przyznami i podkomfimy na lekarza nie odpowiadamy za ten czyn prawnie :) :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gdyby wszyscy przestrzegali prawa to przez myśl by mi nie przeszła łapówka, ale przy obecnej sytuacji myślę, że próbowałabym przekupić lekarza.

[color=#FFFFFF][i]I am the tragedy

And the heroine

I am lost And I am rescuing

The storm is come

And I am following

My name is Tristan

And I am alive

[/i]

[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]Probowalibyscie przyspieszyc leczenie dajac łapowke, czy jednak Wasza uczciwosc bylaby silniejsza i czekalibyscie na kolejke? [/quote] Łatwo mówić o uczciwości gdy stoimy tylko na drodze gdybania. Każdy człowiek który jest chory zrobi sam dla siebie wszystko jak i jego rodzina. Każdego człowieka życie jest cenne, ale tak naprawdę w chwili gdy przykładowo ja będę chora, czy będę zastanawiała się nad kimś kogo zupełnie nie znam. Czy dla mnie moje życie i walka o nie nie będzie najważniejsza. Ja np. nie chcę umierać, chcę żyć i jeśli będzie konieczność wybrać uczciwość a władzę pieniądza, wybiorę to drugie. Wyścig po życie jest tylko raz- jeden start i jedna meta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Wyścig po życie jest tylko raz- jeden start i jedna meta.[/quote] Wóz albo przewóz.
Osobiście nie byłam w takiej sytuacji, ale mój sąsiad owszem. Pożyczał pieniądze na leczenie swojej małżonki. Leczył ja w Polsce, za granicą w Berlinie. Lecz leczenie efektów nie przyniosło...
Osobiście dałabym ta łapówkę, choć bym miała ponieść za to konsekwencje. Ale aby bym była dobrej myśli że najbliższa osoba moze wyjść cało i powrócić do zdrowia i normalnego życia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w takich sytuacjach nie liczy sie nic. [quote="fortuna"] jeśli będzie konieczność wybrać uczciwość a władzę pieniądza, wybiorę to drugie[/quote] wlasnie.
ja bylam w takiej sytuacji , tz.nie dokladnie ,ale probowalam przekupic lekarza ,byl uczciwy i szybko sciagnal mnie na ziemie.
moj tata umieral mi praktycznie na rekach (nie wiedzialam jeszcze wtedy o tym)
gdy lekarz zaprosil nas do gabinetu i oswiadczyl ze bedzie zyl max 5 dni , to pierwszymi slowami (po szoku) jakie zdolalam z siebie wydobyc byly"czy da sie cos zrobic ,koszty nie maja znaczenia? "
ludzie sami ucza brania lapowek , jednak jezeli chodziloby o zycie kogos mi bliskiego , bez zastanawiania sie dalabym kazde pieniadze ,aby uratowac to zycie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]ludzie sami ucza brania lapowek , jednak jezeli chodziloby o zycie kogos mi bliskiego , bez zastanawiania sie dalabym kazde pieniadze ,aby uratowac to zycie.[/quote]
Może nie tyle ludzie uczą brania łapówek ile Polak taki jest. Uwielbiamy brać i szybko się bogacić, nie tylko lekarze. Nie każdy jednak oczekuje w zamian za pomoc coś, są tacy którzy z uśmiechem na ustach podadzą nam rękę i naprawdę pomogą. Takim należy się słowo wdzięczności. W tym zawodzie nie może być pomyłek .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]
Wyobrazcie sobie taka sytuacje-Osoba Wam bardzo bliska jest ciezko chora, a oczekiwanie na leczenie bardzo dlugie,co moze skutkowac trwalym uszczerbkiem na zdrowiu lub nawet smiercia.
Co zrobilibyscie w takiej sytuacji?
Jezeli chodzi o zdrowie i zycie nasze i naszych bliskich nalezy przestrzegac zasad i prawa?[/quote]
Kiedyś oglądałem program Cejrowskiego, w którym między innymi poruszył temat łapówek.
Mówił on że w ameryce łacińskiej wsyzscy biorą i wszyscy dają co jest ogólnie korzystne dla wszystkich. Działa na zasadzie:
-Ile zajmie to czasu?
-Do pół roku.
-A za sto dolarów?
-Dwa tygodnie.
-Ok, a za dwieście?
-Już wypisuję.

I wszyscy zadowoleni :mrgreen:

W Polsce trzeba wyjść z odpowiednim pismem, do obcego człowieka urzędasa żeby mieć zgodę na budowę na WŁASNEJ ziemi za którą się płaci, co jest ogólnie absurdem..
Kolejka - miesiąc lub więcej
załatwienie sprawy - kolejne dziesiątki dni

Uważam ze najgorsza łapówa to ta brana przez policję, którą kupują sobie ludzie odpuszczenie, mandatu/odebrania prawa jazdy lub nawet zamkniecie w pace.
Oni powinni być czyści jak łza, jednak to marzenia na dzień dzisiejszy.
A taka... hmm w sumie kanary to nie urząd więc nei wiem czy można to łapówką nazwać. Ale ja tam załatwiłem dwa razy sprawe tak.
-Będzie mandacik.
-Lubi pan kawe?
-Tak
-To ma pan "bagażowy na miejscu" 30zł na dorą kawke i miłego dnia życzę.

Nawet się nie zastanawiali :mrgreen: A czy wyrządziłem szkode komukolwiek? Nie.
Obie strony wróciły zadowolone do domu.

Co do przykładu z lekarzem. Jeśli zależałoby od przyśpieszenia np. operacji - życie członka mojej rodziny, a ja miałbym fundusze - nie zastanawiał bym się ani trochę, i miałbym świadomość z konsekwencji jakie mógłbym ponieść.

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Daelan"]I wszyscy zadowoleni [/quote] nie zawsze wszyscy sa zadowoleni .
przyspieszajac w taki sposob leczenie ,zmiejszamy szanse dla tych uczciwych lub biedniejszych , ktorych nie stac na łapowki i musza czekac na swoja kolejke ,albo nawet ta kolejka przedluza sie.
prawo dżungli.wygrywa silniejszy w tym przypadku bogatszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"] nie zawsze wszyscy sa zadowoleni . [/quote] cytat ktory przytoczyłaś dotyczył zupełnie innej sytuacji. z kanarem - chyba ze tutaj widzisz krzywde osób trzecich.

co do prawa dżungli i przykładu lekarza/choroby bliskiego, są 3 wyjścia.
Czekać i zwiększyć szanse śmierci.
Płacić i mieć pewność że z naszą rodziną będzie wporządku.
Nie płacić, zgłosić, sądzić się itd itp. I tak zwiększamy szanse śmierci.

ja wybieram płacenie. I przykro mi, jeśli to razi kogoś ale zdania nie zmienie.
Edytowane przez Gość

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]zmiejszamy szanse dla tych uczciwych lub biedniejszych , ktorych nie stac na łapowki i musza czekac na swoja kolejke ,albo nawet ta kolejka przedluza sie.[/quote] Nic nie zmniejszamy bo tak zawsze było. Maju gdzie Ty szukasz uczciwości? Prawda jest taka że zawsze rządził pieniądz a nie uczciwość. Nie oszukujmy się.
[quote="maja"]prawo dżungli.wygrywa silniejszy w tym przypadku bogatszy.[/quote] Nie my zapoczątkowaliśmy ten świat i nie my go zmienimy. U nas liczy się pieniądz w świecie zwierząt siła. Czym to się maja różni? Kartą płatniczą, ale odpowiedź zawsze będzie jedna. Nieważne że ktoś wypada z kolejki. Ważny jest ten kto ma więcej. Gdybyś potrzebowała i miała kasę, do tego byś walczyła z czasem, czy byś spojrzała za siebie na tego biedniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]. Maju gdzie Ty szukasz uczciwości?[/quote] ja nie szukam uczciwosci ,tylko stwierdzam fakty . najzwyczajniej w swiecie zastanawiam sie nad czlowieczenstwem. [quote="fortuna"]Gdybyś potrzebowała i miała kasę, do tego byś walczyła z czasem, czy byś spojrzała za siebie na tego biedniejszego?[/quote] przeczytaj wyzej :-) juz pisalam ze za zdrowie i zycie bliskich mi osob dam kazde pieniadze i tez nie bede sie ogladac za siebie.
ale zastanawiam sie jak czuja sie ludzie , ktorzy kosztem innych zyskali zdrowie lub zycie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]ja nie szukam uczciwosci ,tylko stwierdzam fakty . najzwyczajniej w swiecie zastanawiam sie nad czlowieczenstwem. [/quote] Kiedy ja o tym wiem, ja też tylko rozmawiam ukazując prawdę w tym świecie naszym okrutnym. Podtrzymuję dyskusję. Chciałam tylko ukazać jak bardzo w naszym ludzkim świecie liczy się pieniądz, a nie pisać przeciwko tobie maju. czy wkładać Ci w usta słowa niewypowiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Chciałam tylko ukazać jak bardzo w naszym ludzkim świecie liczy się pieniądz, a nie pisać przeciwko tobie maju. czy wkładać Ci w usta słowa niewypowiedziane.[/quote] Dawanie łapówek to nie tyle wykaz tego jak bardzo liczą się pieniadze:) bo jest wiele krajów gdzie korubcja jest bardzo rzadkim zjawiskiem np Finlandia:)
A to że nasza POlska ma problem z takimi patologiami (choć nie jesteśmy tak najgorzej uklasyfikowani na liście pod tym względem) to jest to wynik tego co nauczyli nas komuniści - przez wiele lat dawali przyzwolenie na korubcje a to łatwo nauczyć trudno wyplewić:)
Dlatego jako iż jesteśmy niewiele po odzyskaniu niepodleglości oraz te pokolenia komuchów i czasów komunistycznych jeszcze żyją i funkcionują zawodowo to nadal trwa- ale wraz z nowymi pokoleniamy to zacznie się zmieniać :) co coraz to młodsze /nowsze pokolenie daje mniejszy przywolenie oraz większe oburzenie na tą patologie:)

Jako iż korubcja istniała zawsze :) ale naszej korbcji na taką skale wyuczyła nas komuna :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]pod tym względem) to jest to wynik tego co nauczyli nas komuniści - przez wiele lat dawali przyzwolenie na korubcje a to łatwo nauczyć trudno wyplewić:) [/quote] A czego nas uczy demokracja? Ludzie którzy płacili i płacą na służbę zdrowia, ciągle mają problemy ze specjalistycznymi badaniami. Masz kasę idziesz bez łaski , nie masz czekasz w długich kolejkach, pod warunkiem że jeszcze otrzymasz takowe skierowanie. Co tu byś Alusiek wyplewiła?
[quote="alusiek"]/nowsze pokolenie daje mniejszy przywolenie oraz większe oburzenie na tą patologie:) [/quote] Mniejsze przyzwolenie na łapówki , ale na większą umieralność i męczarnie.

Nie chcę tu udowadniać że łapówki są dobre. Jestem temu zjawisku przeciwna, ale czy wszystko można zwalić na komunę.
Kiedyś komuna, dziś kasa chorych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"] Co zrobilibyscie w takiej sytuacji? Probowalibyscie przyspieszyc leczenie dajac łapowke, czy jednak Wasza uczciwosc bylaby silniejsza i czekalibyscie na kolejke? Jezeli chodzi o zdrowie i zycie nasze i naszych bliskich nalezy przestrzegac zasad i prawa ?[/quote] Uważam, że należy przestrzegać zasad i prawa, ale ludzkie życie jest ważniejsze. Gdybym dając lekarzowi łapówkę mogła przyśpieszyć leczenie bliskiej mi osoby, to bym mu ją dała. Mam nadzieję, że nigdy nie będę w takiej sytuacji.

Gdybym natomiast była w innej sytuacji i musiała np. zapłacić mandat, to nie wręczyłabym policjantowi łapówki. Nie dałabym też łapówki politykowi.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Uważam, że należy przestrzegać zasad i prawa, ale ludzkie życie jest ważniejsze. Gdybym dając lekarzowi łapówkę mogła przyśpieszyć leczenie bliskiej mi osoby, to bym mu ją dała. Mam nadzieję, że nigdy nie będę w takiej sytuacji.[/quote] Podobnie myślę. Gdyby była mowa o bliskiej mi osobie, zrobiłabym wszystko, by szybciej ja uratować, ale z drugiej strony, gdybym miała możliwość dania łapówki zwykłemu lekarzowi i prywatny gabinet lekarski, to chyba jednak zaczęłabym szukać pomocy w prywatnym gabinecie.

Jeśli chodzi o policję, kanarów itd, nie dawałam łapówek i bym nie dała. Trzeba płacić za swoją głupotę, niestety.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Oczywistym jest , ze jesli istnieje zagrozenie zycia i wymagana jest natychmiastowa pomoc , to chyba nie ma osoby ktora by nie zdecydowala sie na danie lapowki. Ja bym ja dala.
Natomiadst w innych przypadkach , jak zalatwienie spraw w urzedach i td. nigdy bym sie nie posilkowala zadna lapowka.
Smutne jest to , ze tak trudno jest cokolwiek zalatwic normalnie i zgodnie z litera prawa , nie wspominajac o zwyklej moralnosci.
Ale taka jest ta nasza niejednokrotnie ,ponura rzeczywistosc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hmmmm dokładnie Kika :):) np, ja dałam tylko jak trzeba mi było iść do szpitala, na pobyt, i oni chyba specjalnie nie chcieli mnie wziąć, a wymagała tego potrzeba, nie daję, ale jak tak robią kurna!:(

-- 9 gru 2012, o 20:02 --

jak nie dałam nie mogłam iść, nie było miejsc itp.... a jak dałam raptem się znalazło!:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) I jak tu mowic o jakiejkolwiek moralnosci i uczciwosci, skoro bardzo czesto wlasnie nasze zycie lub zdrowie jest uzaleznione od kasy. Ponure to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dałbym łapówkę jeśli moja ukochana osoba umiera...chyba każdy normalny i kochający całym sercem człowiek by tak zrobił..

[img]http://img248.imageshack.us/img248/8810/beznazwyke.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Mysle jednak , ze uczciwosc w zestawieniu zdrowie i zycie , nie jest za dobrym ukladem, poniewaz zawsze zycie i zdrowie jest wartoscia bezcenna i to dla kazdego bez wyjatku.
Mozna domniemywac , ze jesli damy jakakolwiek lapowke, by ratowac zdrowie i zycie to co w takim razie z nasza uczciwoscia?
Czy jest sens zadawac takie pytanie?
Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A jednak warto sie zastanawiac.
W sumie ,to nigdy nie wiadomo z jakim dylematem przyjdzie sie nam zmierzyc w zyciu ;-)

.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzisiejszy świat przemienia się w jedną wielką korupcję...masz pieniądze=masz władzę...masz pieniądze=masz zdrowie, wysoką normę medyczną i wejścia do gabinetu poza kolejkami, dostatek, szczęście...
ehh nic tylko strzelić sobie w łeb patrząc na to co się dzieje...

[img]http://img248.imageshack.us/img248/8810/beznazwyke.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi