Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
maja

Romeo i Julia

Rekomendowane odpowiedzi

[center]Romeo i Julia" należy do najwybitniejszych sztuk Shakespeare'a.
I chociaż to tragedia, tryska ona wręcz życiem renesansowej Werony: miłość i nienawiść, młodość i radość życia, słabostki i ułomności ludzkie decydują o jej niepowtarzalnej atmosferze.
Zaskakujące też, jak wielka jest tu rola przypadku. Wina nie wynika z działań bohaterów, ale z tajemniczych zrządzeń losu.
Romeo i Julia spotykają się przypadkiem, przypadkiem Romeo staje się zabójcą Tybalda, a wreszcie ciągiem niezamierzonych przypadków są wydarzenia wiodące do śmierci głównych bohaterów.
Zdaje się, że jakieś fatum ciąży nad Romeem i Julią; nie bez podstawy poeta w prologu mówi o nich jako o "parze kochanków przez gwiazdy przeklętych".
Para ta po dzień dzisiejszy jest symbolem miłości

Romeo i Julia
Reżyseria: Baz Luhrmann
Scenariusz: Baz Luhrmann, Craig Pearce
na podstawie sztuki Williama Szekspira
Zdjęcia: Donald McAlpine
Montaż: Jill Bilcock
Casting: David Rubin
Producent: Baz Luhrmann

Obsada:
Leonardo DiCaprio jako Romeo
Claire Danes jako Julia
John Leguizamo jako Tybalt
Harold Perrineau jako Mercutio
Pete Postlethwaite jako Ojciec Laurence
Paul Sorvino jako Fulgencio Capulet
Brian Dennehy jako Ted Montague
Paul Rudd jako Dave Paris
Jamie Kennedy jako Sampson
Dash Mihok jako Benvolio
Zak Orth jako Gregory

Rok produkcji: 1996
Tytuł oryginalny: Romeo + Juliet
Czas trwania filmu: 120 min.
Produkcja: USA
Gatunek: akcja, dramat

Dramat Romeo i Julia Williama Szekspira przeniesiony na ekran przez Baza Lutzmanna jest bez wątpienia najbardziej niekonwencjonalną adaptacją tego klasycznego dzieła. W role tytułowych kochanków wcielili się młodzi aktorzy - Leonardo DiCaprio i Claire Danes. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym mieście Verona Beach, gdzie ścierają się wpływy najróżniejszych kultur od klasycznej, elżbietańskiej, po postmodernizm i futuryzm. Niezwykła, nominowana do Oscara, scenografia, fascynująca ścieżka dźwiękowa i wspaniałe kreacje aktorskie sprawiły, że powstał obraz intrygujący i błyskotliwy, pozostający w pamięci.[/center]
[youtube2]AU1zJofOY60&feature=related[/youtube2]

film ma juz troche latek , ale czasami powracam do niego :-) bardzo mi sie podoba i odpowiada mi obsada glownych rol .a Wam?
ciekawe ,czy jest ktos tutaj , kto go nie ogladal .
Edytowane przez Gość

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja oglądałam jedynie w urywkach bo nie cierpię Leonarda Dicaprio i nie mogę
go za długo oglądać :P

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Atena"]Ja oglądałam jedynie w urywkach bo nie cierpię Leonarda Dicaprio i nie mogę
go za długo oglądać :P [/quote]
tak samo mam...

Nie zachwyciłam się tym.
Ja zresztą zawsze stawiam na książek, i ona o wiele bardziej mi sie podobała (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
film nie zachwycił, choć na pewno jest to wersja lepiej przyswajalna dla młodych widzów.
co do samego Dicaprio - jest to jeden z moich ulubionych aktorów. i bynajmniej nie poprzez jego typ urody. po prostu widziałam wiele filmów z nim, gdzie miał cholernie ciężkie role i odgrywał je bardzo dobrze. poza tym gra w dość dobrych filmach.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Film nie zachwyca aczkolwiek ciekawe wykonanie, więcej jak powiedzmy 6,5/10 bym mu nie dał. Jeżeli chodzi o tego typu filmy to jednak wolę pozostać przy książce.

Poza tym - cholernie źle mi się kojarzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Film "dla pokolenia MTV" :-) Może nie zwalił mnie z nóg, ale uważam go za bardzo dobry. Akcja została zręcznie przeniesiona do mniej więcej naszej współczesności, co wskazuje ponadczasowość utworu Shakespeare'a. Romeo i Julia są postaciami współczesnymi, czyli odwiecznymi. Aktorzy poradzili sobie bardzo dobrze, scenariusz też został zgrabnie napisany - niby poetyka elżbietańskiej Anglii, ale nie ma w niej anachroniczności.

Co do Leo - wcześniej byłam na niego wyczulona ze względu na jego typ urody - stwierdziłam, że taki laleczkowaty blondynek umie zagrać dobrze tylko zakochanego chłoptasia. Obejrzałam jednak "Gangi Nowego Jorku" i teraz jest to jeden z ulubionych aktorów. Jakoś nie mam czasu na "Infiltrację" czy "Krwawy diament", ale wiele osób chwali sobie w tych filmach Leo.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Romeo i Julię bardzo lubię jako książkę i film o wsółczesnej ich miłości też był całkiem niezły- aż miałam ochotę wcielić się w rolę Julii by móc zagrać u boku Lea. A co do niego samego to mi najbardziej podobał się w roli "Człowieka w żelaznej masce" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja bardzo lubię ten film :-D Mogę go oglądać i nigdy mi się chyba nie znudzi :-P Za samym Leonardem Dicaprio jakoś specjalnie nie przepadam ale do tej roli według mnie dobrze pasował :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi