Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Tabiitha

Czesław Śpiewa

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://muzyka.bajo.pl/i/news/czesio.jpg[/img] [/center]
[i]Czesław Mozil to mieszkający od piątego roku życia w Danii, wokalista i kompozytor, absolwent Royal Danish Music Academy. Jego album „Debiut” zawiera 10 kompozycji na podstawie wierszy pisanych przez Michała Zabłockiego z internautami na czacie „Multipoezja” w Onet.pl. Ukazał się 7 kwietnia. Do piosenki „Maszyna do świerkania” powstał już teledysk.

Czesław to zawodowy akordeonista, który komponuje również muzykę dla potrzeb spektakli teatralnych. Prowadzi też bar i firmę budowlaną. „Na scenie - charyzmatyczny i zwariowany, śpiewa do mikrofonu ustawionego na poziomie pępka, prowadząc swoją konferansjerkę całkiem od niechcenia, elektryzuje publiczność, która domaga się wciąż nowych bisów”[/i]

[url=http://www.lastfm.pl/music/Czes%C5%82aw+%C5%9Apiewa/+wiki]źródło.[/url]

ah, cudo. świetne piosenki. ostatnio baaaaardzo często słucham. ^^
Edytowane przez Gość

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oh, mój drogi Czesław w betonie! <333
Zdecydowanie zjawiskowy artysta!

[color=#FFFFFF][i]I am the tragedy

And the heroine

I am lost And I am rescuing

The storm is come

And I am following

My name is Tristan

And I am alive

[/i]

[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Świetne teksty, świetna muzyka...
Lubię. ; )
Mój tata stwierdził, że to takie nijakie... ee tam... ja nie wiem o co mu chodzi.
Siostra była na koncercie, niestety wpuszczali od lat 18, więc nie mogłam isc, chociaż ona i tak by mnie nie zabrała. xD

nie pogodz? si? z tym

nie dam sobie wm?wi? ?e

trzeba p?aka? gdy co?

co trwa? mog?o nagle si? sko?czy?o

nie pogodz? si? z tym

nie dam sobie wm?wi? ?e

najodpowiedniejszych s??w

nie ma ju?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ładnie Czesiu śpiewa, ale nie widzę w jego twórczości niczego co pozwoliłoby mi zachwycać się nim całymi tygodniami.

Ogólnie ładnie. Można posłuchać.

Scypion Alvaro No.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miałem okazje przesłuchać tą płytę i powiem szczerze że dawno nie słyszałem nic tak dennego. O ile muzyka mi się spodobała o tyle teksty są co najmniej na poziomie żenującym, wręcz idiotycznym. Jeżeli Czesia firma prosperuje na poziomie jego tekstów to współczuję tym którzy zlecili mu budowę domu.

[b]Tabiitha[/b],

To nie jest Rock, bliżej mu do Folka lub jeżeli ktoś by chciał popełnić herezję to umieścił by to w poezji śpiewanej chociaż do poezji to temu sporo brakuje.

Temat do przeniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Miałem okazje przesłuchać tą płytę i powiem szczerze że dawno nie słyszałem nic tak dennego. O ile muzyka mi się spodobała o tyle teksty są co najmniej na poziomie żenującym, wręcz idiotycznym. Jeżeli Czesia firma prosperuje na poziomie jego tekstów to współczuję tym którzy zlecili mu budowę domu.

[b]Tabiitha[/b],

To nie jest Rock, bliżej mu do Folka lub jeżeli ktoś by chciał popełnić herezję to umieścił by to w poezji śpiewanej chociaż do poezji to temu sporo brakuje.

Temat do przeniesienia.[/quote]
Nareszcie ktoś kto myśli o tej pomyłce tak samo jak ja... miałem tu nie pisać, ze względu na to iż kolesia nie potrafię znieść ale skoro już ktoś napisał o nim to o czym ja myślałem to chętnie się pod tym podpiszę.

Słyszałem kolesia bardzo dawno temu (to były chyba jego początki i prawdę mówiąc do tej pory nic się nie zmieniło), pomyślałem sobie "co to za szajs ?? !!" ale najgorsze przyszło niedawno... siostra była na jego koncercie ze swoim kumplem... te rzępolenie jej się wkręciło i teraz mnie męczy żebym jej ściągnął tą jego godną pożałowania twórczość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zielony, jedyna kategoria jaka mi pasowała to 'inne'.

Co do tego Czesława to mam takie samo zdanie jak poprzednicy. Spokojna muzyka ze słowami tak bezsensownymi, że nawet ja bym coś ciekawszego w 10 minut ułożył... I nie ma sensu w jego tekstach się doszukiwać jakiś ukrytych treści, bo ich po prostu nie ma :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]Zielony, jedyna kategoria jaka mi pasowała to 'inne'. [/quote] OK, byle by nie obrażać dobrego rocka [; Dzięki.

Swego czasu oglądałem z nim wywiad u Kuby Wojewódzkiego. Facet mówi szybko, chaotycznie i tak nie do końca wiadomo o co mu chodzi... - właściwie podobnie jest z jego muzyką. Jeżeli chodzi o głos, jest OK. Myślę że sprawdził by się w twórczości rodzaju Republiki bo muzykę ma dobrą i wokal też ujdzie ale teksty... o tekstach już się wypowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to było w dziale rock? a gdzie w tym rock? o_O
nie chcę być złośliwa, ale.. szczerze nie rozumiem zachwytu nad tym gościem. naprawdę, niech mi ktoś cholera wytłumaczy co jest tak fascynującego w nic nieznaczących słowach i rymach częstochowskich? no co? może ja zbyt wiele wymagam?
muzyka jest super już od pierwszego utworu. i miałam nadzieję, że tylko tamta pierwsza piosenka, którą usłyszałam "Maszynka do czegoś tam" jest taka beznadziejna, ale niestety przeliczyłam się.
mimo, że za Krakowem średnio przepadam muzyka od razu kojarzy mi się z jego wspaniałym klimatem. tym bardziej nie mogę przeboleć, że ktoś mógł ją zjebać tak badziewnymi tekstami.
i tyle.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]niech mi ktoś cholera wytłumaczy co jest tak fascynującego w nic nieznaczących słowach i rymach częstochowskich? no co? może ja zbyt wiele wymagam? [/quote]A słuchałaś wykonawców z Torunia na przykład ?? To dopiero dno !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie bardzo wiem o co Ci chodzi..

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]I nie ma sensu w jego tekstach się doszukiwać jakiś ukrytych treści, bo ich po prostu nie ma [/quote] masz całkowitą rację. ale nie zapomnę, jak jeszcze był nikim, mieszkał niedaleko i grał koncerty w Różowej*... wtedy przychodziło po ok 50 osób, a bilety po 5zł były...
a teraz? ludzie się o bilety zabijają, a ich cena to średnio 35zł

* "Różowa Pantera" - pub w moim mieście, gdzie swego czasu były najzajebistsze koncerty ^^

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Tabiitha,

To nie jest Rock, bliżej mu do Folka lub jeżeli ktoś by chciał popełnić herezję to umieścił by to w poezji śpiewanej chociaż do poezji to temu sporo brakuje. [/quote]
tak, wiem o tym. ale w jego utworach można znaleźć po trochę z każdego gatunku.. więc umieściłam to tu [koleżanka mi powiedziała,że tu by się nadawało, bo sama nie byłam pewna gdzie ten temat umieścić. :P]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]tak, wiem o tym. ale w jego utworach można znaleźć po trochę z każdego gatunku.. więc umieściłam to tu [koleżanka mi powiedziała,że tu by się nadawało, bo sama nie byłam pewna gdzie ten temat umieścić. :P ][/quote] Jak nie wiesz gdzie, zapytaj moda. Tabi, on nie łączy wielu gatunków, ona sam mówi o sobie że jest artystą folkowym [; Na przyszłość - nie sugeruj się tym co koleżanki mówią [;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Na przyszłość - nie sugeruj się tym co koleżanki mówią [;[/quote]
sugerowałam się m.in tym:
http://www.myspace.com/czeslawspiewa - Classical / Alternative / Lyrical
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_%C5%9Apiewa - Muzyka alternatywna
http://muzyka.onet.pl/10173,86507,plyty.html - 'Określając muzykę Czesława na pewno łatwiej byłoby wymienić czego w niej nie ma – niż wyszukać wszystkie niespotykane połączenia składników. Muzyczny kabaret, punk, alternatywa, miejski folk, tango – to jedynie drogowskazy w twórczości Czesława, które mają to do siebie, że można za nimi podążyć...lub obrać zupełnie inną drogę'
http://www.lastfm.pl/music/Czes%C5%82aw+%C5%9Apiewa/+tags ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]punk[/quote] Wkraczasz Tabi na niebezpieczny grunt i ja jako sojusznik Punka muszę stanowczo zaprotestować [;
[quote="Tabiitha"]to jedynie drogowskazy w twórczości Czesława[/quote] Wielu "artystów" sugeruje się różnymi drogowskazami bo jest to modne. Ja nie widzę nic sensownego w jego Twórczości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Wkraczasz Tabi na niebezpieczny grunt i ja jako sojusznik Punka muszę stanowczo zaprotestować [; [/quote] to cytat o ile nie zauważyłeś.. czy ja się z tym zgadzam co do słowa to już inna sprawa. (:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]punk, [/quote] co za heretyk porównuje Czesława do punka?!

Btw. "Maszynka do świerkania" to chyba piosenka o wibratorach -.-
Tak mi się kojarzy...

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]to cytat o ile nie zauważyłeś.. czy ja się z tym zgadzam co do słowa to już inna sprawa. (:[/quote] Cytując takie słowa [:
[quote="Yakub"]"Maszynka do świerkania" to chyba piosenka o wibratorach[/quote] Wydaje mi się że nawet wibratory można by było jakoś inaczej opisać [;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ostatnio dzięki koledze który po pijanemu śpiewał mi "maszynkę do świerkania" zaczęłam poznawać twórczość tego człowieka.
Według mnie rewelacji nie ma, ale też nie jest najgorzej. Miłe dla ucha, jak chce odciążyć uszy od mocnych brzmień to mogę tego posłuchać.

[size=1]

" Jego koniec bliski jest już oczywisty,

- Bóg o nim nie pamięta, jego dusza jest przeklęta. "

[/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Początkowo nie zbyt za nim przepadałam, ale po usłyszeniu [i]Kruchej Blondynki[/i], po prostu mnie oczarował.
Jest oryginalny i sprawia, że Jego muzyka łatwo wpada w ucho, a tekst, to czysta poezja wśród szarej rzeczywistości.
Ach!

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak poprzedniczka - poczatkowo byl mi zupelnie obojetny, nawet troche irytowal.
Zainteresowal ostatnio, przy okazji bycia jurorem w X-Factor i paru wywiadow, ktore mialem okazje przeczytac. Pobieglem wiec do Empiku i zakupilem dwie plyty.

Pierwsza jest ok, dobrze nawet muzycznie, tylko te teksty... Ja rozumiem, ze to ma byc stylizowane na poezje i ze to nie jego teksty, ale... no, czegos wyraznie w nich brakuje. Chociaz przyznam, ze nabieraja glebszego sensu po poczytaniu o nich - polecam. Natomiast druga plyta prezentuje sie bardzo fajnie, ma lepsze teksty (nie mam pojecia czy w koncu sa to jego teksty, ale faktem jest, ze sa lepsze), lepsza muzyke i jest ogolem przyjemniejsza w odbiorze. W tekstach jest pare fajnych nawiazan do kultury wysokiej. Ta plyta jest zdecydowanie lepsza. Plus kilka kompozycji po angielsku - koles ma w pytke akcent.

Co jeszcze jest dobrego w Czeslawie - ceny jego plyt. Kupilem w jakiejs super-hiper promocji - zaplacilem 45 zlotych za obydwie, co, przy obecnych cenach kompaktow, jest cena zadowalajaca.

Polecam blizsze zapoznanie sie z Panem Mozilem;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nudzi mnie jego muzyka, zupełnie nie mój styl.
Chętnie przeszłabym się jednak na koncert bo robi fajny klimat i jakoś na żywo przyjemniej się słucha muzyki. Słuchać w domu to dla mnie zdecydowanie za dużo...

[b][i][size=4][color=#400000]"50% napięcia, 40% podniecenia i 10% 'so what'"[/color][/size][/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Generalnie lubię. I Czesława (który wiele osób denerwuje) i jego muzykę. Nie słucham go jakoś specjalnie często, ale od czasu do czasu - czemu nie. Najbardziej lubię "Maszynkę do świerkania", "O tych w Krakowie", "Kiedy tatuś sypiał z mamą" czy "Żaba tonie w betonie". No i lubię go w duetach, np. w "Caesia & Ruben" czy "Zapomniałam"
Najlepsza płyta to wg.mnie POP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czesia jako w zasadzie wyjątek polskiej muzyki uwielbiam... Genialna muzyka trochę rockowo elektroniczno folkowa... trochę misz masz ale genialny. Teksty ma bardzo ciekawe ale w zasadzie nie teksty mnie interesują tylko jego głos i akcent. Chyba to mnie w nim urzekło.

Sowy nie są tym czym się wydają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi