Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
alusiek

Kobieta/alkohol/ciąza

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze młode kobiety coraz więcej spożywają alkoholu oraz coraz trudniej jest im przy tym go sobie odmówić nawet wtedy gdy w gre wchodzi życie czy zdrowie innego czlowieka.

Jeszcze niedawno głosno było o tym jak przywiezli do szpitala młoda kobiete w ciąży pod wplywem alkoholu już rodzocą- dziecko po urrodzeniu miało 1 promil alkoholu we krwi...
co to spowodowało ?? że ma ono nikle szanse na to że będzie zdrowe gdyż coraz więcej dzieci cierpi na chorobe FAS (alkoholowy zespół płodowy) problem ten dotyka na wielką skale w UK gdzie tam kobiety pija zawsze dużo i wszędzie ale w Polsce ta fala emacypacyjna w tym wydaniu również zaczyna przychodzić.

Dziecko które urodzi się z takim zespołem nigdy nie będzie finkcionować tak samo jak jego rówieśnicy- nigdy nie będzie miało dobrej pracy (bo będzie miało ogromne problemy z nauką)

co sprawia, że polskie młode kobiety, dziewczyny piją alkohol i sięgają po niego coraz częsciej w zwiększonych ilosciach????
Edytowane przez Gość

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sprawia to głupota. i przekonanie, że bez alkoholu nie ma dobrej zabawy. nie ma żadnej zabawy.do tego dochodzi wpływ rówieśników, brak wyższych wartości i długofalowych celów.

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
taka prawda ze nikt tak naprawde ani ginekolog ani nikt nie mowi jakie dokladnie sa skutki picia wodki ;) ja po raz pierwszy slyszalam o FAS jush po urodzeniu dziecka nikt nie mowil ze takie cos istnieje.nawet ginekolog mowil ze lampka wina czasem nie zaszkodzi. "uczy" sie antykoncepcji kazdy wie jak wyglda porod ale nikt nie wie co nalerzy a co nie robic w ciazy.logiczne jest ze upijanie sie w ciazy nie jest dobra ogolem picie do upadlego nikomu nie sluzy :/ ja oprucz tego ze jak ja bym pila to dziecko ze mna to chyba nie zdawalam sobie sprawy ze to psuje strasznie dziecku watrobe zaladek i uklad nerwowy... <naszczescie nie pilam :P> nie mowi sie glosno o chorobach ktore matki moga "niechcacy" spowodowac u swoich dzieci

http://pl.youtube.com/watch?v=Cm9ka6UKbB4

Bog mnie stworzyl,a Diabel wychowal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W najniższych warstwach społecznych wygląda to tak - nie kupie najtańszych gumek bo mi braknie na wódkę...

Ogólnie dzisiejsze społeczeństwo jest za bardzo zachłyśnięte zabawą. Media promują sex bo się dobrze sprzedaje, do tego dochodzi [quote="Aillin"]przekonanie, że bez alkoholu nie ma dobrej zabawy[/quote] oraz pewnego rodzaju wyścig "ile uda mi się przelecieć podczas jednej imprezy?" o którym już kiedyś pisałem.

Prawo powinno być o wiele surowsze w stosunku do pijanych "matek" które kierując się wyłącznie głupotą oraz egoizmem nie myślą o tym jakie życie będzie miało ich dziecko. Niestety dla niektórych życie ludzkie nadal nie ma żadnego znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]co sprawia, że polskie młode kobiety, dziewczyny piją alkohol i sięgają po niego coraz częsciej w zwiększonych ilosciach???? [/quote]poprostu sa za mlode na wychowywanie dzieci sa nie dojrzale sama jestem mloda i mam w sobie mala pestunie ale od momentu kiedy wiem ze nie jestem sama nigdy nie siegam po alkochol nawet piwo niby bez alkocholowe poprostu mlode dziewczyny nie mysla ze moze wplynac to NA PLOD :p

Twoja sygnatura by

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]W najniższych warstwach społecznych wygląda to tak - nie kupie najtańszych gumek bo mi braknie na wódkę... [/quote] nie tylko w najniższych.

Moim zdaniem by mieć dziecko trzeba naprawdę być przygotowanym psychicznie i finansowo,by dziecko nie cierpiało.

Sama wiem,bo byłam wychowana,może nie w biedzie,ale wiele rzeczy musiałam sobie odmówić.

Dlatego powiedziałam,że najpierw ułożę sobie życie, bym potem mogła zapewnić mojemu maleństwu wspaniałą rodzinę i marzenia,które mogą się spełnić,a nie tylko obietnice rzucane na odczepnego.

Mam czas na dziecko,niech ma matkę,a nie kobietę niewiele od niego starszą.

Koleżanki córka, ma koleżankę ,jeszcze 16 sto latkę.
w maju urodziła córeczkę.

to chore.

skrzywdzona kobieta ma najsilniejsz? moc niszczenia. wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że dużo sprawił ku temu reklamowany dość szeroko konsumpcyjny styl życia. Dziewczyny teraz naprawdę dużo mogą - mogą sobie pozwolić na swobodne balangowanie, a antykoncepcja pozwala na bujne życie erotyczne. Ale: jesli dziewczyna dużo wypije, to wyrzyga pigułkę czy tez nie skontroluje czy ptak jest w gumce czy nie, ba! nie skontroluje kto tak dokładnie na niej jest ;-) Wiem, troszkę uogólniłam, ale ziarno prawdy jest.

Rozumiem, że panna imprezowała nie wiedząc, że jest w ciąży - głupota, ale lekko usprawiedliwiona. Ale kobieta w zaawansowanej ciąży? Możliwe, ze nasluchała się pierdół, że to nie wpłynie na dziecko itp. Ale tu jest widoczny brak instynktu, a jeszcze bardziej - rozumu.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Ale kobieta w zaawansowanej ciąży? Możliwe, ze nasluchała się pierdół, że to nie wpłynie na dziecko itp. [/quote] tyle sie o tym mowi ze nie sadze , aby byl to brak swiadomosci . raczej bym byla za tym [quote="Catwoman"]Ale tu jest widoczny brak instynktu, a jeszcze bardziej - rozumu.[/quote] dodala bym do tego jeszcze alkoholiczki , ktore nawet bedac w ciazy nie potrafia obejsc sie bez jakiejs dawki alkoholu dziennie.
nie tylko picie w ciazy jest problemem , pija rowniez mamy karmiace dzieci , ktore w ten sposob upajaja swoje dzieci .
po urodzeniu dziecka ,do roku odwiedzaja kazde dziecko siostry srodowiskowe , gdyby cos podobnego bylo w przypadku kobiet w ciazy , to moze mniej byloby takich sytuacji , krore opisuje alusiek.

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak już ktoś się decyduje na dziecko. Musi także zrozumieć że bierze na siebie wiecej obowiązków. Ale także odpowiedzialność za dziecko. Więc o alkoholu nie ma mowy .

[.Czy czujesz jak przez palce ci ucieka czas?

to ?ycie rasta, to jedyna szansa jak? masz

od ciebie to zale?y ile z siebie dasz

i czy, gdy zajdzie s?o?ce, ty zachowasz swoj? twarz

YES RASTA YES!!!.]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Możliwe jest też, że matka po prostu nie chce tego dziecka i próbuje wywołać poronienie. Znam kobietę, która na wieść o tym iż jest w stanie błogosławionym imała się najcięższych zajęć - nosiła drewno z lasu, pomagała w budowie domu, ściskała się spodniami etc. Czy kobieta ze świadomoscia bycia w ciąży celowo nie dba o siebie? Tak, jeśli nie jest gotowa na to dziecko, czyli po prostu go nie chce.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="maja"]dodala bym do tego jeszcze alkoholiczki , ktore nawet bedac w ciazy nie potrafia obejsc sie bez jakiejs dawki alkoholu dziennie.
nie tylko picie w ciazy jest problemem , pija rowniez mamy karmiace dzieci , ktore w ten sposob upajaja swoje dzieci .[/quote]
picie w czasie karmienia też ma swoje negatywy lecz jednak podczas ciąży gdy dziecko się kształtuje może mieć znacznie gorsze skutki :)

Ostatnio dużo przebywam z dziećmi z FAS-em i zaczynam umieć rozrózniac objawy tej choroby i dzieci cierpiące na nie- zdziwilibyście ile takich dzieciaków i osób widze na ulicach nieraz.

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dziewczyny od najmłodszych lat siegaja po alkochol ,albo ,że by się popisac przed innymi ,starszymi kolegami ,chłopakami ,ze one też potrafią pić . więc uzalezniaja się bardzo wcześnie . a potem juz nie potrafia odsunąć go .ich mózg jest tak uzależniony od niego ,że po prstu go potrzebuje do "normalnego" funkcjonowania .

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"] co sprawia, że polskie młode kobiety, dziewczyny piją alkohol i sięgają po niego coraz częsciej w zwiększonych ilosciach????[/quote] Myśle,że przede wszystkim chęć zaimponowania rówieśnikom.... Młodzież zaczyna pić w młodym wieku bo tak robi większosc ich znajomych... Musza sie jakos przystosowac,zeby nie czuc sie gorszymi... Pozniej sie przyzwyczajaja do tego... Coraz wiecej imprez,coraz wieksze ilosci alkoholu... Z czasem zapomanaja ze mozna sie bawic bez alkoholu... Pija bo wtedy czuja sie lepiej :-D A przyzwyczajenia trudno jest zmienic.. Tylko szkoda,ze kobiety ktore spodziewaja sie dziecka nie mysla o konsekwencjach takiego postepowania.... O tym na jakie skutki narazaja swoje potomstwo..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla nich najwidoczniej bardziej liczy się dobra zabawa,niż zdrowie dziecka. Ale nie mam nic przeciwko spożywania alkoholu w czasie ciąży,można wypić lampkę wina od czasu do czasu,nawet jest to wskazane przez niektórych lekarzy. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wydaje mi sie że głupota i egoizm sprawiają że kobiety w ciąży sięgają po alkohol.
Zapewne nigdy tego nie zrozumiem co nimi kieruje. Myśle że niektórym trzeba byłoby zafundować terapie szokową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Do mojego sklepu przychodzi pewna kobieta, która obecnie jest w ciąży, Dzień w dzień kupuje ok 3-4 piw oraz paczkę papierosów. Żal mi dziecka, bo to będzie jej czwarte.

"No knowledge can save you,

And no magic will save you.

For you will end up in Fenrir's belly,

While heaven and earth will burn

in Surt's unholy fire."

? Doom of Odin

It comes on Ragnarök

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi