Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
bujaka

Ludzie wobec nowych sytuacji

Rekomendowane odpowiedzi

1 sierpnia 2007 MPK wprowadzilo w Krakowie "nowosc" - drzwi w autobusach otwieramy przyciskiem...

Oczywiscie wielka propaganda - "reklamy" na kazdym przystanku, w autobusach i gdzie tylko sie da...

a ludzie? ludzie i tak dalej swoje...

stoja na tym przystanku i gapia sie w autobus blagalnym wzrokiem proszac by kierowca otwrzyl drzwi...

Jak sadzicie to wynik ludziej glupoty? Moze nieobeznania z technologia...? zacofanie?

A wy jak zachowujecie sie w obliczu nowinek technologicznych? tez jestescie tacy nieporadni
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]bujaka[/b], No wiesz troche techniki i czlowiek sie gubi.
a w ogole co to za glupi pomysl z tymi drzwiami. przeciez trudno takiej starszej pani lub panu przyzwyczaic sie do nowych zeczy. a czy przycisk jest w odpowiednim miejscu by miala do niego dostep osoba niepelnosprawna?

naszczescie u mnie na wsi nie ma zadnych nowosci no chyba ze atrakcja bo "kowalski" kupil nowy ciagnik....
[quote="bujaka"]A wy jak zachowujecie sie w obliczu nowinek technologicznych? tez jestescie tacy nieporadni [/quote]Ja jak zawsze nie rusze niczego zanim nie przeczytam instrukscji obslugi. w koncu po to ona jest. czesto tez dlubie dlubie w sprzecie az sam dojde do tego o co w tym chodzi. no chyba ze zdarze go juz zepsuc.

Dziekuje Rabee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="bujaka"]Jak sadzicie to wynik ludziej glupoty? Moze nieobeznania z technologia...? zacofanie?[/quote] Być może wynika to u starszych osób z niechęcią do nowinek i takich technicznych rzeczy. Ileż ja się np nasłuchałem słów moich rodziców, którzy "nigdy się do kompa nie dotkną, bo się nie znają". Nawet gdybyś wytłumaczył co i jak to i tak nie wciskaliby tych przycisków. Wiem to znacznie prostsze niż kompy, ale coś w tym jednak jest. [quote="bujaka"]wy jak zachowujecie sie w obliczu nowinek technologicznych? tez jestescie tacy nieporadni[/quote] Ja zawsze staram się dowiedzieć wszystkiego na temat czegoś z czym będę miał do czynienia. Nie jestem typem osoby, która np modyfikuje swój sprzęt, szuka nowinek itd ale to co mam wokół siebie staram się znać dość dobrze. A czy nieporadny? Dopóki się nie nauczę i nie opanuję danej rzeczy to troszkę się motam więc... tak troszkę ogarnia mnie nieporadnośc. Zazwyczaj trwa ona jednak bardzo króto :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuryiaki"][quote="bujaka"]Jak sadzicie to wynik ludziej glupoty? Moze nieobeznania z technologia...? zacofanie?[/quote] Poprostu tutaj wyszlo na jaw, ze ludzi nieczytaja reklam i bilboardow, no a przedewszystkim instrukcji :-P [quote="bujaka"]wy jak zachowujecie sie w obliczu nowinek technologicznych? tez jestescie tacy nieporadni[/quote][/quote] Lubie byc na biezaco z nowinkami, od razu staram sie je rozgryzc i przede wszystkim nie boje sie ich. Nie raz zdaza mi sie ingerowac w takie rzeczy, ale to juz z roznym skutkiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="bujaka"]A wy jak zachowujecie sie w obliczu nowinek technologicznych? tez jestescie tacy nieporadni[/quote] ja musze wszystkiego dotknąć wyprobować
wszystkie nowości nie są mi obce [quote="Brzoskwinka"]No wiesz troche techniki i czlowiek sie gubi. [/quote] szczególnie starsi ludzie [quote="Brzoskwinka"]przeciez trudno takiej starszej pani lub panu przyzwyczaic sie do nowych zeczy[/quote] no dokładnie

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja do nie dawna byłam tak ciemna że jak by ktoś pewnego dnia w tym samym czasie
nie stał na przystanku to też bym czekała i zastanawiała się czemu kierowca drzwi nie otwiera :lol: Po prostu dotąd nie zwracałam uwagi na ten przycisk :D
A żadnych plakatów informujących o tym nie było u nas albo...
albo nie zwróciłam na nie uwagi :mrgreen:
Edytowane przez Gość

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]wszystkie nowości nie są mi obce[/quote] w Twoim wieku to naturalne. często jest tak, że bierzesz do ręki coś z czym nie miałeś dotąd zbytniej styczności i intuicyjnie wiesz już mniej więcej jak się tym posługiwać.
jednak technika robi olbrzymie postępy i dla ludzi starszych [i nie koniecznie mówię tu o ludziach tylko po sześćdziesiątce] jest to już pewien problem. pamiętam sama jak kilka lat temu uczyłam Mamę obsługi telefonu - prosta czynność - odebranie telefonu. i ni cholery nie dało się. fakt, że w końcu się nauczyła, ale z jakim oporem jej to przyszło. a tępa kobitka nie jest (:
ktoś mi znowu kiedyś opowiadał jak jego ojciec uczył się obsługi domofonu - jeden guzik. i nie dało rady (:
ja sama czasem rozmawiając ze swoim dwunastoletnim kuzynem czuję, że powoli robię się coraz bardziej do tyłu, aż w końcu tak będzie :mrgreen:

aa właśnie mi się przypomniało jak kiedyś, kiedy dopiero co wprowadzili przyciski na przejściach stałam i czekałam.. i tak się zastanawiam - guzik.. może on właśnie od tego jest.. ale cholera to wie.. no i stoję dalej.. w końcu podchodzi jakiś gość coś po czterdziestce, naciska guzik i po chwili - zielone :mrgreen: jezu jak mi głupio było :mrgreen:
Edytowane przez Gość

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bo u mnie na wsi w Warszawie... to to ...

Ja tam szybko wszystko przyswajam i pojmuje -ale niektorzy mają z tym problemy i trzeba to zrozumieć :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niektórzy, zwłaszcza starsze osoby nie interesują się nowinkami technologicznymi, reklamami itp. To nie ich wina.. po prostu nie sa tym zainteresowani albo mają ważniejsze sprawy na głowie.... nie każdy ma takie same zainteresowania.. czasem ,,nowości" zamiast poprawić to tylko utrudniają życie.. przynajmniej na początku :-P To nie wynik głupoty czy zacofania... człowiek nie może niekiedy nadążyc za rozwijającym sie postepem ;-) Ja staram sie sledzic wszystkie nowosci ale jak wiadomo na okraglow tym nie siedze wiec pewne braki sa :-P i czasem mozna wyjsc na troche nieporadnego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli chodzi o mnie to zależy od sytuacji. Czasem gdy pojawia się coś nowego radzę sobie bez problemu, czasem w nerwach lub gdy się śpieszę zachowam się jak "człowiek na przystanku". Różnie bywa, nie zawsze jest to zła wola człowieka, którego można by nazwać ignorantem ale konkretna sytuacja. A czasem mam wrażenie, że niektóre udogodnienia wcale nimi nie są i zamiast pomagać - powodują niepotrzebne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) A ja mysle , ze wszystko jest dla ludzi , chociaz nowe sytuacje moga czasami nas przerastac z roznych powodow.
Nigdy nie wpadam w poploch , ani tez z obledem w oczach nie patrze na nowa sytuacje.
Zdecydowanie staram sie w niej odnalezc i przede wszystkim ja poznac. :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi