Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

Agata Mróz nie żyje [*]

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Agata Mróz, złota medalistka mistrzostw Europy w siatkówce nie żyje - poinformowała w środę prof. Alicja Chybicka, szefowa Kliniki Transplantologii szpiku we Wrocławiu, gdzie 26-letnia siatkarka 22 maja miała zabieg przeszczepu szpiku kostnego.[/b]
[img]http://m.onet.pl/_m/2ee3b0cbf7345cd041fda3059a9d832a,5,1.jpg[/img]
Chybicka nie chciała mówić o szczegółach. Powiedziała jedynie, że o 13.00 w klinice odbędzie się konferencja prasowa z udziałem męża siatkarki i wtedy dziennikarze zostaną poinformowani o szczegółach.

Wcześniej, tuż po zabiegu, który został przeprowadzony 22 maja, Chybicka opowiadała, że został on przeprowadzony bez żadnych problemów. Jednocześnie zaznaczyła, że nie można jeszcze mówić o sukcesie. - Sama procedura przeszczepu nie jest problemem, teraz musimy czekać czy organizm zaakceptuje przeszczepiony szpik. Może to potrwać od 10 dni do nawet miesiąca - mówiła Chybicka.

Komórki od dawcy pochodziły z Niemiec. Były w pełni odpowiednie i całkowicie zdrowe, a to zdaniem lekarzy, znacznie podnosiło szanse na przyjęcie się przeszczepu. - Pani Agacie zmieni się również grupa krwi - dodała wówczas Chybicka.

W czasie oczekiwania na przyjęcie przeszczepu, Mróz-Olszewska przebywała w całkowicie sterylnym pomieszczeniu, co wykluczało zobaczenie się z córeczką, która urodziła się 4 kwietnia 2008 roku.

Mróz była wielokrotną reprezentantką Polski w siatkówce. W 2003 i 2005 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. Występowała w Polskim klubie BKS Stal Bielsko-Biała, z którym w latach 2003 i 2004 wywalczyła mistrzostwo Polski, a w latach 2004 i 2006 Puchar Polski. Od 2006 r. występowała w zespole Gruppo 2002 Murcia, z którym w 2007 r. zdobyła m.in. mistrzostwo i Puchar Hiszpanii.

Agata Mróz-Olszewska urodziła się 7 kwietnia 1982 roku w Tarnowie. Była wielokrotną reprezentantką Polski w siatkówce i jedną z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek w ostatnich latach. Dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Europy seniorek (2003, 2005) i raz kadetek (1999). Grała na pozycji środkowej, miała 191 cm wzrostu.

Występowała w Tarnovii, SMS Sosnowiec, WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski, BKS Stal Bielsko-Biała i Gruppo 2002 Murcia.

Z BKS Stal zdobyła w latach 2003 i 2004 mistrzostwo kraju, a w latach 2004 i 2006 Puchar Polski. Z ekipą hiszpańską wywalczyła mistrzostwo kraju oraz triumfowała w Pucharze Top Teams.

W 2007 roku z powodu choroby szpiku kostnego, na którą cierpiała od 17. roku życia, musiała przerwać karierę. W akcję pomocy dla niej zaangażowało się całe środowisko sportowe, w szczególności siatkarskie, w tym wiele zagranicznych gwiazd tego sportu, m.in. organizowano akcje zbierania krwi, mecze charytatywne.

4 kwietnia urodziła córeczkę Lilianę, a 22 maja przeszła zabieg przeszczepu szpiku kostnego. Cały czas pozostawała w szpitalu.

źródło onet.pl
Edytowane przez Gość

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No niestety. To smutne... Ale takie jest życie. Nic już nie można zmienic.
Zostawiła małą córeczkę i mężą... I to jest chyba najgorsze...
Ale będzie zawsze w naszej pamięci... [*]

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
I po czyms wlasnie takim jestem przekonanym zesila przez wielu zwana Bogiem czy Allahem nie ma wplywu zadnego kompletnie na nasze zycie na ziemi... Bo Kto Odbiera Ukochana Żone Męzowi i Matke dziecku ??? Tylko najgorsze skur****o w tym przypadku to był rak :/

"[i]Kobiety s? z wenus ...a MotoMyszy z Marsa[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Na innych forach spotkałem się z opiniami, że takie tematy nie mają sensu gdyż i tak nic nie zdziałamy, nie znalismy tej osoby a opinie i współczucie są sztuczne... Nie jest to do końca prawdą, gdyż dla przeciętnego kibica siatkówki ( i nie tylko) śmierć bardzo dobrej zawodniczki jest także dużą stratą a taki temat to manifestacja swoich odczuc po takim smutnym zdarzeniu...

Tę operację śledziłem z dużym zainteresowaniem, czytając wywiady i artykuły na ten temat nie miałem pojęcia jak poważna jest sytuacja... Ciągle wydawało mi się, że ten zabieg to kwestia formalna, coś co należy wykonać i co zda egzamin w 100%... Troszkę przytłoczyła mnie in formacja o śmierci tak młodej osoby, młodej mamy mającej 2 miesięczne dziecko... Duży respect dla Agaty za jej grę, walkę z chorobą i za to co zrobiła dla polskiej siatkówki.

RIP *

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Mozna tylko powiedziec, ze niezbadane sa wyroki Boskie. ;-)
Choc nie mozna bylo NIC wiecej zrobic , to przynajmniej nalezy PAMIETAC. ;-)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi