Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

The Beatles

Rekomendowane odpowiedzi

[b]The Beatles[/b] – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarry Men od 1957) do 1970, jeden z najpopularniejszych i najważniejszych w historii

* John Lennon – gitara rytmiczna, śpiew
* Paul McCartney – gitara basowa, śpiew
* George Harrison – gitara prowadząca, śpiew
* Ringo Starr – perkusja, śpiew

Beatlesi byli pod wieloma względami zespołem wyjątkowym. Doczekali się wielu analiz. Data rozwiązania zespołu uznawana jest przez wielu krytyków za koniec złotego okresu poszukiwań w muzyce rockowej. Ich spuścizna pozostaje inspiracją dla innych muzyków. Mimo, że nie byli wirtuozami i nie znali notacji muzycznej, potrafili pogodzić sukces na polu kultury elitarnej z sukcesem na polu kultury masowej. Jako jedni z nielicznych nie mieli w swej historii okresu wypalenia artystycznego. Prawie każdy ich album przeszedł do historii. Można powiedzieć, że wartość artystyczna ich dokonań rosła z czasem. To samo można powiedzieć o zaangażowaniu w kwestie społeczne. Beatlesi stworzyli utwory dające początek różnym nurtom muzycznym (np. Helter Skelter – pierwszy na świecie utwór heavy metalowy, I Want You (She's so Heavy) – prekursor hard rocka i brzmienia Led Zeppelin).

Do The Beatles należy najwięcej muzycznych odkryć oraz rekordów. Zdobyli parę prestiżowych nagród Grammy oraz Oscara za film Let It Be. Wg RIAA są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. Szacuje się, że pod koniec lat 90. sprzedana została miliardowa płyta Beatlesów. W 1988 grupa The Beatles została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Koncertowali w Europie, Ameryce, Azji, Australii, nigdy nie wystąpili w Polsce.

4 marca 1996 światło dzienne ujrzał ostatni nowy materiał The Beatles – kompozycja Real Love.

yesterday
[youtube]http://www.youtube.com/v/ONXp-vpE9eU&hl=pl[/youtube]
Lady Madonna
[youtube]http://www.youtube.com/v/9vf26cRtG_w&hl=pl[/youtube]
We All Live in A Yellow Submarine
[youtube]http://www.youtube.com/v/ZIjZtgyPhS0&hl=pl[/youtube]
Can't Buy Me Love
[youtube]http://www.youtube.com/v/2LoYM5OWIqI&hl=pl[/youtube]
Edytowane przez Gość

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zespół legęda. Czasami ich słucham.
Oni byli niesamowici :D a "Yellow Submarine" doczekał się wielu pzreróbek, m. in. jest hymnem Lecha Poznań :D

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Taki temat chyba już istnieje.. :hyhy:
Świetny zespół, jedna z wspaniałych legend. Na ich koncie wiele hitów. Słucham i to dosyć często.

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uwielbiam i kilkanaście piosenek obowiązkowo znajduje się na mojej 'plejliście'. :mrgreen:
[quote="Yakub"]Oni byli niesamowici [/quote] Oni są niesamowici. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niesamowity zespół. Jeden z najlepszych. Fajnie grali, wesoło i zywo. Lubię ich posłuchać, a najpiękniejsza i bardzo magiczna piosenka ich to: Here comes to sun

[i][b][color=#0000BF]"Kiedy jestem na mieście

I pulsujące płomyki życia,

Ludzie, przemykają obok,

Zapominam o mej stracie,

O małej luce w wielkiej konstelacji,

O miejscu, w którym była gwiazda"[/color]
[/b]
[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Legenda muzyki. Oczywiście, że lubię. "Help!", "Hey, Jude", "Let It Be", "The Long and Winding Road", "Yesterday".
Jestem na tak. Przechodzą na moją płytową kolekcję.

[i][size=4]Napełnię olejem pustą głowę

i wrócę tam, na aleję pełną róż[/size]
[/i]

[i]She should have stood out in the crowd[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi