Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Qmac

Scypion domem? Prawda czy fałsz? waszym zdaniem...

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Na stronie głównej Scypiona przed zalogowaniem się jest taki tekst " Na Scypionie jak w domu :) " Ale pozwólmy sobie na troszkę wysiłku i zastanówmy się czy Forum Wielotematyczne może być naszym domem...
Dom coś więcej niż zwykłe słowa, dom kojarzy się z atmosferą, rodziną, ciepłem, schronieniem...
Czy Scypion naprawdę posiada takie cechy?
Zastanówmy się nad tym wspólnie czy forum które istnieje w sieci można nazwać domem...

Ten temat nie ma na celu krytykować forum lecz zadać innym pytanie czy czują się tutaj naprawdę jak w domu...

Pozdrawiam
Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie nie czuje się jak w domu, nie czułem i nigdy nie będę się czuł.

Nie rozumiem jak można porównywać forum czy inne portale społecznościowe do domu. Jak dla mnie jest to chore.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Choć tutaj nie ma ścian, sufitu, brak jest rodziców itd to w jakimś sensie Scypion był takim wirtualnym domem, zakątkiem w necie gdzie człowiek czuje się dobrze, może sobie porozmawiać, posmiać się itd... Chodzi mi o okres 3 miesięcy od mojego pojawienia się na forum - tzn. od września do listopada... Powoli zaczęła wykruszać się znane mi osoby, systematycznie psuł się klimat i jakoś powolo traciłem kontakt z forum. Coś mnie tu przyciągnęło z powrotem... Obecnie nie jestem zadowolony z klimatu scypionowego, przez obserwowanie wszelkich forumowych walk zobojętniałem... zatraciłem ogrom moich chęci do pracy na forum i pisania co mi w duszy gra... Ludzie są fajni, ale nie mogą się zgrać i współpracować wspólnie dla forum. Pozostaje mieć nadzieję że sytuacja ulegnie poprawie... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Nie rozumiem jak można porównywać forum czy inne portale społecznościowe do domu. Jak dla mnie jest to chore. [/quote] zgadzam się.
dom, prawdziwy to miłość, zrozumienie itd.
nikt przed nikim nie udaje bo nie ma szans, a to internet, ludzie kreują się na obojętnych na zdanie innych egoistów, popisują się jacy są fajni i zołzowaci.
oczywiście, nie wszyscy, ale dużo osób moim zdaniem naprawdę gra. mają prawo w sumie... ale po co udawać przed samym sobą (?!)
na tym forum, wiele tematów opuszczam, kłótnie tych 'najfajniejsiejszych', te słowa że gdzieś tam mają zdanie innych na swój temat, a jednak nie oleją jeżeli ktoś ich krytykuje, tylko nadal brną w te kłótnie tłumacząc się ciągle swoją obojętnością.
albo np... ktoś zostanie skrytykowany więc zmyka z tego 'naszego scypionowego domu'.
może gdyby użytkownicy zostali podzieleni na dwie grupy:
-szczerych (w miarę), przyjmujących krytykę innych i niekonfliktowych
-kozaków, nie liczących się ze zdaniem innych
i jeżeli ta druga grupa zostałaby wyeliminowana to mogłoby być fajnie, moim skromnym zdaniem :)
kiedy widzę, że ktoś wkleja fotkę i pisze 'nie obchodzą mnie wasze komentarze i wasze zdanie', a za chwilę wyzwiska bo ktoś na coś zwrócił uwagę, to po prostu żal. pl

wiem, namieszałam, ale ciężko mi idzie pisanie długich postów, mam nadzieję że wiadomo o co mi chodzi. :)

;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madalina"]i jeżeli ta druga grupa zostałaby wyeliminowana to mogłoby być fajnie, moim skromnym zdaniem :) [/quote] trafne spostrzeżenie, fajnie, że to dostrzegasz. szkoda tylko, że bardziej tępiona jest ta pierwsza grupa, a drugiej się pobłaża.
[quote="Zielony34"]Jak dla mnie jest to chore.[/quote] dla mnie też. internet to internet, nigdy nie pozna się nikogo tak do końca tylko za pomocą forum, czy komunikatorów. a jak można tworzyć 'dom' z kimś kogo się nie zna?
możliwość rozmowy i zabawy to nie wszystko.[quote]kiedy widzę, że ktoś wkleja fotkę i pisze 'nie obchodzą mnie wasze komentarze i wasze zdanie', a za chwilę wyzwiska bo ktoś na coś zwrócił uwagę, to po prostu żal. pl [/quote] dokładnie. na forum trafiają różne osoby. nie z każdym ma się jakikolwiek kontakt nie mówiąc już o dobrych kontaktach. zazwyczaj jest to mała grupka najlepiej znanych osób i tyle. jak więc mogłabym nazywać domem miejsce, gdzie mimo wszystko większość ludzi jest mi obca? domem mogę nazwać jedynie miejsca, gdzie znajdują się ludzie, z którymi znam się niemalże na wylot, z którymi jest mi dobrze. bez wyjątku.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]a jak można tworzyć 'dom' z kimś kogo się nie zna?
możliwość rozmowy i zabawy to nie wszystko.[/quote]
"Dom"... Zapoznałem tu wielu bardzo fajnych, ciekawych ludzi a społeczność forumowa była dość mocno skonsolidowana. Czuło się ten klimacior, którego teraz nie ma. Nikt nie porównuje forum do normalnego domu bo mało tu rzeczy wspólnych, ale do miłego i przyjemnego zakątku w Sieci - czemu nie? Postrzeganie przez ludzi forum jako miejsca na pokazanie swoich umiejętności "oratorskich", obojętność na innych ("bo net to przecież takie nieludzkie miejsce więc nie będziemy się wychylać") powodują powolny rozkład Scypiona... Forum gnije od środka! Z takim nastawieniem forum nie dojdzie do niczego wielkiego. Tematy o zlocie Scypionów? LOL ... pamiętajcie o zabraniu odpowiednich melee weapons!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Zielony34[/b], Święte słowa, każdy ma swoje poglądy na ten temat ale internet to internet dom to dom!! Nie możemy na siłę czegoś budować czym tak naprawdę nie jest...
To tak jakbyśmy wmawiali sobie że mieszkamy na słońcu bo jest upał 30 stopni ;/

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="PolHere"]internet to internet[/quote] Co nie oznacza, że nie możesz być dla innych miły i pomocny (oczywiście jeśli jesteś taki na codzień). Nie chodzi tu o wytwarzanie sztucznej atmosfery, ale miły klimat itd... Tego nie ma i pewnie nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuriaki"]Co nie oznacza, że nie możesz być dla innych miły i pomocny (oczywiście jeśli jesteś taki na codzień). Nie chodzi tu o wytwarzanie sztucznej atmosfery, ale miły klimat itd... Tego nie ma i pewnie nie będzie...[/quote] Nic nie sugerowałem o tym co napisałeś...
Pomóc można w każdej sytuacji i w każdym miejscu nawet tutaj w internecie ale fajnie by było również jakby ktoś to robił dla tego bo chce a nie dlatego by coś dostać na przykład lepszą rangę za pomoc...

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
internet nie moze byc domem , ale mozna stworzyc taka atmosfere gdzie wszyscy chetnie beda zagladac , rozmawiac z soba , smiac sie ,rozwazac rozne sprawy .
niestety tak jak w zyciu realnym , tak i w necie trafiaja sie jakies czarne owce , ktore burza nastroj , klimat , nie umieja lub nie chca wspolpracowac w grupie (a forum jest takim miejscem gdzie zgranie jest konieczne), pozniej trudno juz odbudowac ten dobry klimat .
scypion? lubie to forum , ale nie czuje sie tutaj jak w domu.

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Scypion jest dla mnie takim domem
pamietam początki tego domu jak wylewaliśmy fundamenty portem ściany
pamiętam jak Fox z binkiem stawiali ściany jak Matias ocieplał cały dom
i kład ładna strukturę żeby jakoś to wyglądało
a tak poważnie lubie tu wchodzić tu czuje sie jak w domu
w końcu jestem ojcem chrzestnym scypiona

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]MagicalFire[/b], tak tak a ja tapetowałem też to pamiętam :D jeszcze będę piwnice przebudowywać hehe

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hehehhe nio nio ja sie czuje jak w domku ale jak w rozowym domku (czytajmy wszyscy XXX) :mrgreen: :mrgreen:

ogolnie wchodze bo wchodze kiedys bylam wciagniete i bardziej sie z tym forum utozsamiala:)
teraz tylko je odwiedzam:):) :mrgreen: :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]Jak dla mnie jest to chore.[/quote] Chore ?....Dla mnie raczej glupie...

.::Jedynym sposobem pozbycia sie pokusy jest uleganie jej::.

.::Szukaj w ludziach tego czego inni nie widz?::.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wszyscy porównują dom z miłością ciepłem zrozumieniem...
noo tak chyba to tylko w słowniki bo przyznajmy szczerze że zawsze są kłótnie niedomówienie :P
podobnie jak tu :P
może nie nazwała bym forum jako domem ale miejscem gdzie można czuć się fajnie ;)
tak jak nasz pokój jest schronieniem przed złem świata dla nas tak to forum jest takim miejscem gdzie można trochę pofantazjować porozmawiać inaczej niż na co dzień ;)

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Myślę, że forum jest takim miejscem, gdzie można się oderwać od codzienności, fajnie spędzić czas, ale to nie jest to samo co dom.
Ja tu jestem od 2 dni, więc jeszcze się nie zaklimatyzowałam i nie wiem czy w ogóle mi się uda, ale znam forum, gdzie świetnie się czuję, ludzie są super i takie coś właśnie lubię.. Ale net nie może zastąpić domu, bo dom to jednak coś zdecydowanie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Może nie czuję się tu jak w domu... Bardziej jak w jakimś getcie ;-)

Nie powiem, ze jest tu totalnie źle, do dupy itp - bo nie wracałabym do jakiegoś ch*owego miejsca. Scypion stwarza fajne warunki do wytwarzania swojego wizerunku internetowego - nie jest tu dużo użytkowników, stosunkowo przy średniej kreatywności można stać się popularnym:-) Wyrabia sie też styl pisania dzięki komentarzom innych userów...

Jest tu też zjawisko scypionowej rodziny - ja jestem Kotem należącym do rodziny, ale będący jednocześnie puszystym kłębkiem niezależności :-)
Edytowane przez Gość

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="PolHere"]zastanówmy się czy Forum Wielotematyczne może być naszym domem...[/quote] Powiedzmy że nie domem a gości w naszym domu :mrgreen: .

[quote="PolHere"]dom kojarzy się z atmosferą, rodziną, ciepłem, schronieniem...
Czy Scypion naprawdę posiada takie cechy? [/quote]
Scypion to ludzie dla których chce się tu wchodzić. Tu odkrywamy swoje dusze bo tak wygląda nasza rozmowa. Bez tego forum, większość z nas by nie miała o sobie najmniejszego pojęcia. Czy nie jest to piękne, że czytacie mnie z najodleglejszych stron naszego kraju. Możecie poznać moje myśli, moje przeżycia tak samo jak i ja wasze. Możecie mi w czymś pomóc, wywołać uśmiech.

Forum nie może być schronieniem bo życie toczy się w realu. Wchodząc tu należy zawsze o tym pamiętać. Nie można się uzależnić tylko od tego życia. To jest dodatek do niego jak wszystko inne. Oczywiście że można zawrzeć wyjątkowe znajomości, ale chodzi mi o to że prócz poznania tych wszystkich wspaniałych ludzi jacy tu goszczą, nie możemy zapomnieć że w realu trzeba też pielęgnować wszelkie znajomości , że tak naprawdę nic nie zastąpi obcowania, bliskości czy nawet zapachu drugiej osoby.

Poprzez forum wydaje mi się że stajemy się nawet bardziej tolerancyjni i wyrozumialsi w świecie realnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dom jest jeden. I to na pewno nie wirtualny.

Amen

[i]"Nadepni?ty robak kurczy si?. Post?puje roztropnie. Przez to zmniejsza prawdopodobie?stwo, ?e ponownie zostanie nadepni?ty. W j?zyku moralno?ci: pokora."[/i]

Friedrich Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tak jak większość stwierdziła Scypion nie jest domem i nie będzie
Może być tu domowa , rodzinna atmosfera ,ale nigdy nie może zastąpić nam domu .Tam gdzie mamy bliskich z którymi sie widzimy rozmawiamy , kłócimy się etc. (w którym sie znajdujemy )
A forum to jest zwykłe pisanie , zabawa tu nie ma realnego życia
forum nie da nam jeść, dachu pod głowa jesteśmy w realnym życiu zdani na siebie [quote="PolHere"]dom kojarzy się z atmosferą, rodziną, ciepłem, schronieniem..[/quote] i z bezpieczeństwem , swoim miejscem , osobami bliskimi , z pomieszczeniami
ostanie twoje stwierdzenie niestety nie pasuje do forum i te moje tez nie pasują
stwierdzenie na "Na Scypionie [b]jak[/b] w domu " pasuje ,ale domu prawdziwego nam nie zastąpi.

[b]Daelan[/b], przypominam to jest dział [b]cafe [/b]
Edytowane przez Gość

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]A forum to jest zwykłe pisanie , zabawa tu nie ma realnego życia [/quote] Nie tak do końca zabawa. Tu ukazujemy siebie i swoje problemy. One przecież są prawdziwe. Dlatego nie można powiedzieć że to tylko takie ot tak sobie zwykłe pisanie. Oczywiście że są tematy pół żartem , pół serio, ale zauważ Milka, że dużo jest pisanych sercem, przeżyciami, troską czy bólem.

Tu też czasami prosimy o radę innych, pomoc czy wsparcie słowem. I choć to nie jest realne życie, to jednak jego cząstka.

Tu też spierają się różne poglądy, temperamenty, osobowości. I choć to nie jest życie realne, to emocje są żywe.

Tu tylko siebie czytamy, ale jesteśmy żywi i piszą też żywi ludzie w których płynie krew, którym bije serce, którzy mają swoje własne imię. To nie wystukana litera a postać, osoba.

Nie ma realnego życia, ale równie dobrze można wyrządzić komuś krzywdę jak w życiu realnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Nie tak do końca zabawa. Tu ukazujemy siebie i swoje problemy. One przecież są prawdziwe. Dlatego nie można powiedzieć że to tylko takie ot tak sobie zwykłe pisanie. Oczywiście że są tematy pół żartem , pół serio, ale zauważ Milka, że dużo jest pisanych sercem, przeżyciami, troską czy bólem. [/quote] no są pisane ,ale wszystko nie możemy brać na poważnie
wieszość osób nie chce sie dzielić swoimi problemami wola się zamknąć w pokoju słuchać muzyki i nie mówić nic nikomu bo to jest ich sprawa [quote="fortuna"]to jednak jego cząstka. [/quote] tylko cząstką a może aż cząstką
niestety tylko cząstka ma mały wpływ na nasze życie

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
słowa 'jak w domu' można użyć jako metafory. nie brać tego dosłownie. dla niektórych klimat na forum może przypominać klimat panujący u nich w domu. można powiedzieć że 'na tym forum czuje się jak w domu' czyli,że ktoś może czuć się swobodnie na forum, tak samo jak u siebie w domu. proste.

cóż, ja nie mogę powiedzieć,że czuje się jak w domu, bo tak nie jest. jak dla mnie forum to tylko miejsce gdzie mogę się wypowiadać na jakiś temat i porozmawiać na różne tematy z różnymi ludźmi.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Milka"] no są pisane ,ale wszystko nie możemy brać na poważnie [/quote]
Nie twierdzę że wszystko należy brać na poważnie czy do siebie. Tak samo jak i w realu należy rozgraniczać pewne fakty.

Na Scypionie utworzyła się pewna społeczność, która ciągle dochodzi lub się wymienia. Za pomocą przkaźnika jakim jest komp. ukazuje siebie. Sposób myślenia, odbierania innych, podejście do życia czy nawet formę żartów. Jeśli dyskutujemy w temacie poważnym jakim jest np. aborcja, eutanazja czy przeszczep narządów, to nie jest zabawa, a nasze ja. To jest to co czujemy, nasze żywe uczucia przelane za pomocą klawiatury. Oczywiście że i w tych tematach można trafić na "pajaca" tak samo jak i w realu. I obojętnie gdzie , wywołać ktoś może żywe emocje, więc nie jest to tak do końca zabawą. Zabawą będzie jak w każdej tematyce ktoś będzie robił sobie żarty, a raczej ukazywał siebie jako błazna. Jednak każdy szybko to wychwyci i poprostu odrzuci owego osobnika, tak samo jak w realu.

Forum to rodzaj spędzania wolnego czasu. Oddania swoich kilku chwil. Ukazania siebie. I od nas samych zależy jak inni będą nas spostrzegali.

Za pomocą tego przekaźnika, oddaję wam cząstkę siebie, tylko cząstkę siebie, po której możecie ocenić czy warto ze mną pisać, czy mogę zasługiwać sobie na waszą przychylność, zrozumienie. Wybiorą mnie osoby którym będę zbliżona poglądami, które zaciekawię sobą, które uznają mnie za wartą rozmowy z nimi. Inni będą mnie unikali, czy starali się dokuczyć. I tutaj należy nieco przymrużyć oczy, tak samo jak i w realu. Czasem dobrze jest też coś przemyśleć.

[quote="Tabiitha"]to tylko miejsce gdzie mogę się wypowiadać na jakiś temat i porozmawiać na różne tematy z różnymi ludźmi.[/quote] To tak jak dla mnie i pewnie znaczniej nas większości z tą różnicą, że tylko was nie widzę i nie znam waszych gestów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi