Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Matrix

Czy homoseksualiści powinni móc oddawać krew?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Sonda z wp:

Czy homoseksualiści powinni móc oddawać krew?
tak - 47%
nie - 47%
nie mam zdania - 5%

Łączna liczba głosów: 10830

Grafika się rozwaliła to napisałem ...
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale czemu nie ??
jak nie maja zdanej choroby to mogą

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]ale czemu nie ??
jak nie maja zdanej choroby to mogą [/quote]
No właśnie, ciekawe tylko czemu te 5000 osób uważa, że nie mogą ? Co to za różnica czy gej czy osoba heteroseksualna ... Ważne, że ktoś pomaga innym, krew jak krew ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Równiez tego nie rozumiem.. Najlepiej to umrzec niz krew wziasc od geja bo jeszcze razem z krwia homoseksualizm przjedzie, paranoja, wazne jest to by krew byla niezakazona!

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Homoseksualiści nie mogą oddawać krwi, gdyż w ich przypadku istnieje większe prawdopodobieństwo niż w przypadku osoby heteroseksualnej wystąpienia choroby przenoszonej drogą płciową.
Jeżeli bardzo Was to interesuje dlaczego jest zakazane, to mogę się fachowca zapytać i dokładnie Wam to potem przytoczę.

sylwik, to nie chodzi o żadne przenoszenie homoseksualizmu, to medycyna, a nie kółko spod kościoła
Edytowane przez Gość

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Aillin"]przypadku istnieje większe prawdopodobieństwo niż w przypadku osoby heteroseksualnej wystąpienia choroby przenoszonej drogą płciową.[/quote] no tak ale krew jest badana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]MagicalFire[/b], krew wcale nie jest pobierana od takich osób, choroba może być w stanie nie do wykrycia, np. w początkowym stadium, które nie daje żadnych objawów.

Zapytam taty i wieczorem Wam napiszę, o co dokładnie chodzi.

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to chyba normalne ze nie powinny..

tak samo jak wyklucza sie osoby ktore mialy przypadkowe kontakty seksualne w ostatnim czasie :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tak samo jak wyklucza osoby hospitalizowane przed 6 miesiącami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeżeli osoba homoseksualna ma stałego partnera - niech oddaje, zagrożenie że jest chora na coś jest nikłe.

jeśli zmienia często partnerów - lepiej,żeby nie oddawała.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]jeżeli osoba homoseksualna ma stałego partnera - niech oddaje, zagrożenie że jest chora na coś jest nikłe.

jeśli zmienia często partnerów - lepiej,żeby nie oddawała.[/quote]
nie rozumiem tego toku rozumowania
Przeciez heteroseksualisci równie czesto zmieniaja partnerów co homoseksualisci

Co więcej z tego co wiem wiekszosc zarazen HIV czy WZW w chwili obecnej to heteroseksualisci, nie geje, lesbijki czy biseksualisci

Boze, mamy XXI wiek, a w tylu wysoko rozwiniętych krajach szerzy sie dyskryminacja nawet jesli chodzi o ratowanie zycia :and:

[b]
[center]"-Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz -

-wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie.

- (...) Co głosi ten napis?

- Na pochybel sk**wysynom!"
[/center]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]jeżeli osoba homoseksualna ma stałego partnera - niech oddaje,[/quote] właśnie.
To samo tyczy się osób heteroseksualnych.

krew każdego dnia ratuje ludzkie życie... a ciągle jej brakuje.
Mi by nie przeszkadzało gdybym dostała krew od lesbijki..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fachowo nazywa się to grupa podwyższonego ryzyka.

Poza tym weźcie pod uwagę, że ludzie często nie przyznają się do orientacji, więc tak czy siak oddają.
[quote="młoda"]a ciągle jej brakuje. [/quote] a to jest akurat napędzanie przez media. krew jest, owszem są miejsca, gdzie krwi brakuje, ale jest to nagminne, więc nikt sie tym aż tak nie przejmuje.
Mój tato np już nie przyjmuje ludzi do pobierania, bo krwi jest w nadmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
hehe troche mnie rozbawil temat ze tak zostal podchwycony przez media:)
bo one tak sie czepiaja jak cos moze byc wynikiem nietolerancji:)

tylko to dazy do tego ze kiedys tam to heteroseksualisci beda dyskryminowani a homo nie - bo on zawsze moze zarzucic hetero dyskryminacje:)
tak zrobilo sie w stanach ze biali sa dyskryminowani przez murzynow ..
bo murzyn ma w rece paleczke prawna i moze zarzucic asizm bialemu juz trudniej to zrobic:):)

kazdy tak czepia sie tej nietolerancji wobec homoseksualistow nawet w krwiodactwie?

ja tez moge powiedziec ze mnie zdryskriminowali..i sa nietolerancyjni wobec mojej wagii :)
bo nie przyjeli mnie w krwiodactwie tylko dlatego ze waze mniej niz 50 kilo :mrgreen:
nikt tez ury nie robi z tego ze go wykluczyli gdys zrobil sobie seans z 4 blondynami i 10 brunetkami w ostatnim tygodniu :P
a przyjdzie sobie taki homo i juz kwiczy jak swina ze to nietolerancja bo jest homo:P
no sorry smieszne to jest:)
Edytowane przez Gość

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem mogą jeżeli nie mają żadnych chorób i są dobrze przebadani przez specjalistów...
Drugą kwestią to wyrażenie zgody rodziny albo potrzebującego czy chce od takiej osoby krew czy nie...

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krew to krew. I nie ważne czy od homo, czy od hetero. Ważne tylko, aby był zdrowy.

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
myślałam że te badania wystarczają. Ale jak [b]Aillin[/b], napisała niektórych nie da się wychwycić gdyż są w stadium początkowym :P
ale przeciez nie tylko homoseksualisci są wykluczani :P
osoby które uprawiaja przypadkowy sex tez nie moga oddawać krwi albo gdy byli hospitalizowani :P
wiec już się tak nie czepiajmy :P
fajnie że chcą pomóc ale czasem ta ich pomoc może skończyć się tragedia :/

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A czemu nie?
A co to jakieś odludki czy co? ;D

Pewnie że mogą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krew jak krew. Gej czy lesbijska nie są gorsi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tomek"]Gej czy lesbijska nie są gorsi.[/quote] no tak ale w śród takich ludzi bardzo łatwo o choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[i][quote]no tak ale w śród takich ludzi bardzo łatwo o choroby[/quote]

krew jest badana zanim trafi dalej :) Nie ma się, co bac o jakieś choróbsko [/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a dlaczego by nie mogli oddawać krwi ? o O
co to jacyś kosmici czy co ?
kolejne zacofane myślenie.
każdy może mieć jakąś chorobę w sobie czy jest homo czy hetero czy bi.
i każdego się bada także takie rozróżnianie jak dla mnie jest wręcz śmieszne.

[size=1]I [i]am[/i] [color=grey][b]who[/b][/color] [u]I[/u] am

[i]if[/i] [color=grey][b]you[/b][/color] [u]don't[/u] like [i]it[/i] [color=grey][b]then[/b][/color]

fuck [i]you[/i] [u]bitch[/u] [i]!!!![/i][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]no tak ale w śród takich ludzi bardzo łatwo o choroby[/quote] u heteroseksulanego podróżnika również łatwo o choroby :]

nie chce się powtarzać, ale jeśli homoseksualista ma stałego partnera to niech oddaje tą krew.
co się komuś stanie jeśli jest zdrowy?
nic.
[quote="zadziora18"]krew jest badana zanim trafi dalej :) Nie ma się, co bac o jakieś choróbsko [/quote] [quote="Aillin"]choroba może być w stanie nie do wykrycia, np. w początkowym stadium, które nie daje żadnych objawów. [/quote]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdziwiłem się jak zobaczyłem ten temat...jestem zawziętym homofobem, ale w tym przypadku (przepraszam za wyrażenia) jeden ch*** czy to krew homoseksualisty czy heteroseksualisty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie wiem, czy homoseksualiści powinni oddawać krew. Jeżeli są w grupie ryzyka, to chyba nie powinni. Z tego co wiem, kiedyś gejów obowiązywał zakaz oddawania krwi, nie wiem, jak jest teraz: [quote]"Taki zakaz został zniesiony rozporządzeniem ministra zdrowia w 2005 roku. Dziś nie może już być mowy o czymś takim" - mówi doktor Joanna Wojewoda, kierownik działu krwiodawców stołecznego centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Przyznaje jednak, że istnieją wątpliwości, czy osoby homoseksualne mogą oddawać krew. Szef Kampanii Przeciw Homofobii Robert Biedroń tłumaczy, że o orientację seksualną pytają czasem sami lekarze. "Geje mają do wyboru: zrezygnować z oddania krwi albo kłamać" - mówi Biedroń.

Co roku podczas akademickich zbiórek krwi w ramach Wampiriady zbiera się tysiące litrów krwi. Honorowy patronat nad akcją [b]obejmuje Ministerstwo Zdrowia, które przed trzema laty wydało rozporządzenie znoszące zakaz oddawania krwi przez gejów.[/b] [/quote]
Źródło: http://dziennik.pl/wydarzenia/article167051/Geje_nie_powinni_oddawac_krwi.html

Przeciwko oddawaniu krwi przez gejów opowiedzieli się, studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy organizują ogólnopolską akcję zbierania krwi Wampiriada. Jeśli gej ma stałego partnera, to czemu nie? Ale trzeba pamiętać, że jest w grupie ryzyka.
Poza tym skoro Ministerstwo Zdrowia zniosło ten zakaz, to chyba się na tym znają, czyli nie należy kierować się uprzedzeniami. Nie wiem, czy przywrócili ten zakaz. :mrgreen:

W Szwecji np. geje nie mogli oddawać krwi. Teraz [i] trochę [/i] złagodzili to prawo, gej może oddać krew, jak przez rok nie miał kontaktów seksualnych z innym mężczyzną. Ładne mi złagodzenie prawa. ;/
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi