Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
pinezka

SKA

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Słuchacie? Lubicie? Ska polskie, czy zagraniczne? Zapraszam do dyskusji.

Ja osobiście polską muzykę cenię sobie ponad wszystko (lubię rozumieć to, czego słucham). W słuchawkach z tego rodzaju muzyki głównie leci u mnie Skangur, Zabili mi żółwia i Akurat. :-)

Ta muzyka, jak zresztą wszystkie jamajskie rytmy, nastraja mnie jakoś tak bardziej pozytywnie do wszystkiego. Dobra jest jako 'odstresacz'. ^^
Edytowane przez Gość

Bo kolory naszej t?czy wybieramy sobie sami (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uwielbiam ska i słucham ska baskijskiego i valencjańskiego. Choć szczerze mówiąc nie wiem co to ma wspólnego z Jamajką, bo na pólwyspie iberyjskim to funkcjonuje jak muzyka nacjonalistyczny, rewolucjonistyczna, jest mocna mieszanką z punkiem no i nie bardzo tam te jamajskie rytmy slychać. Szczególnie że maja swoje własne instrumenty, takie jak dolçaina. Dzieki temu ta muzyka to coś naprawde własnego, niepowtarzalnego.

Polecę szczególnie dwie grupy
[b]OBRINT PAS[/b] (z Walencji, moja kapela nr. 1 zawsze i wszędzie)
i [b]BETAGARRI[/b] (Kraj Basków, mieszanina ska i szlagierów wojennych, bardzo ciekawa i fajna muzyka moim zdaniem)

ven a romper las ventanas

y hacer del caos un arte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio dosyć często słucham ska, w szczególności lubię Tokyo Ska Paradise Orchestra - dosyć interesujące, choć egzotyczne brzmienia, Prague Ska Conspiracy - który mnie totalnie ujął, w szczególności na pochwalenie zasłużył damski wokal i to wesoło podrygiwanie, Vespa - ciągle, od nowa mnie pozytywnie zaskakuje piosenkami, tekstami, muzyką, nawet coverem piosenki Partii, którego już miałam przyjemność usłyszeć wcześniej niż płytę 'Potwór' - jestem zachwycona.

[color=#E0004B][size=1][b]'jeste?my jak bratki po?r?d pola chwast?w'[/b][/size][/color]

[size=1][b]'Mo?esz mnie okra??, zag?odzi?, zbi?, a nawet zabi?, ale mnie nie zanudzaj!'[/b][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi