Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Catwoman

Dlaczego dziewczyny biją?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Kobieta ma być zwiewna, lekka, delikatna. Ma emanować delikatnością, od czasu do czasu mdleć.
Opis troszkę nieaktualny, hę? :-)

Kobiety robią teraz rzeczy, które kiedyś przystoiły tylko panom. Z moich obserwacji wynika, że nei chodzi tylko o kwestie zawodowe czy samorealizacji.

Coraz częściej słyszy się o dziewczynach, które pewne kwestie rostrzygają za pomocą siły fizycznej. Coraz częsciej słyszy się o tym, że jakieś dziewczyny gnębią inną. W sile wcale nie ustępują chłopakom, na dodatek jak powszechnie wiadomo kobiety sa bardziej wyrafinowane w tych sprawach, gdyż znają się o wiele lepiej na psychice. Więc obok terroru fizycznego ofierze dostaje się nieżłe manto psychiczne.

Z własnego otoczenia slyszałam o grupie dziewczat, które pobiły inną. Powodem był chłopak - oczywiście.

Skąd w dzierwczynach tyle testosteronu? Dlaczego biją?
Edytowane przez Gość

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Dlaczego biją?[/quote] Bo są tak samo tylko człowiekiem jak chłopacy ? Bo są źle wychowane ? Bo ostatnio rośnie takie pokolenie ? Bo chcą w ten sposób pokazać swoją wyższość nad innymi ? Bo chcą w ten sposób zyskać szacunek...

Mogą być różne odpowiedzi na te pytanie... Ja myślę, że najwięcej wynosi się z domu oraz swojego otoczenia. Jeśli dla kogoś taki sposób rozwiązywania sporów jest normalny to go stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Matrix[/b], ale popatrz: nie jest tak, że dziewczyny biły zawsze, tlyko było to zatajane. Może były jakies silniejsze jednostki wśród kobiet, które miały chłopackie nawyki. Według mnie zjawisko bijących dziewczyn pojawiło się dopiero teraz w tak dużej liczbie. Nie słyszy się teraz o jednej bardziej żywiołowej dziewczynce, tylko o grupach dziewcząt umawiających sie na ustawki.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Skąd w dzierwczynach tyle testosteronu? Dlaczego biją?[/quote] trudne pytanie .
moze dlatego iz jeszcze niedawno kobieca agresja byla tlumiona ,a od niedawna swiat jest zdominowany przez kobiety wyzwolone i przebojowe.stajemy sie bardziej silne , pewne siebie.z mezczyznami radzimy sobie latwiej , a gdy staje nam na drodze kobieta i inne sposoby nie pomagaja , probujemy rozwiazywac problemy sila , sciagajac ten sposob walki od mezczyzn.
powody sa rozne , w tych czasach jednym z nich jest kariera , walka o wladze , walka o facetow.
kobiety coraz bardziej staja sie meskie - straszne .

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
ja wiem ja wiem!!

czytalam kiedys taka ksiazke psychologiczna Freud- polecam swietny psycholog ktory zajmowal sie glownie badaniami nad roznica plci :)

on twierdzil ze to symptom sorry za okresnienie "braku ptaszka"
czyli jak juz dziewczyna jest malutka to zaczyna zauwazac ze czegos nie ma w porownaniu do budowy anatomicznej chlopca i wtedy zaczyna sie pewna zazdrosc:)
z tego miedzy innymi rodzi sie wolnosc seksualna u kobiet a raczej jej manifestacja (zmienianie partnerow co noc itp) oraz to iz kobiety lubia sobie dac po pyŚĆku :mrgreen:
Edytowane przez Gość

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sądze, ze rozne moga byc tego powody, Zazdrość, brak akceptacji w swoim srodowisku (jesli dziewczyna niczym sie nie wyroznia to chce znalezc cos, co sprawi ze zostanie zauwazona i wybiera agresje), chec zaimponowania przed chłopakiem, ze ona tez taka jest, problemy rodzinne (łatwo wyładowac jest sie na kimś innym i zrzucic z siebie wszelkie problemy)

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:blink:
Zacznę od tego dlaczego JA biję. (:
Bo nie pozwolę się obrażać, a jeśli moje słowne upomnienie nie skutkuje to w pysk.
Ostatnio prawie laskę pod klubem pobiłam, bo zaczęła po mnie jechać do mojego chłopaka [a nie wiedziała, że MY razem jesteśmy..], ale fartem mnie kumpel wziął na bok -.-

Zawsze to było tak, że mężczyzna był na szczycie i to On miał się troszczyć o nasze dobro. Teraz to przechodzi w stereotyp.
Kobiety chcą stać na równi z mężczyznami [co już się robi paranoją, ale nie o tym tutaj].
Wychowanie na podwórku robi swoje, bo ro ciągła rywalizacji o wyższe stanowisko w grupie.
Zapewne dużo myśli, iż jeśli bije to jest fajne.
Ja nie powiem, ale bijące się kobiety to nie jest 'fajowy' widok.. wręcz przeciwnie.
Sama aniołem nie jestem, ale jakoś porządnie się nigdy nie biłam- tak nisko nie upadam :-P
A gnębienie psychiczne w gimnazjach jest dość częstym zjawiskiem.
Pamiętam jeszcze z mojej szkoły pewne grupki... Nagminnie i bez żadnych skrupułów dręczyły słabsze, i nabijały się z mojej koleżanki z klasy, która [standardowo] nic im nie zrobiła.
Ludzie w dzisiejszych czasach nie rozumieją słowa człowieka. Bo jak to inaczej wytłumaczyć?
Czasem dochodzę do wniosku, że takie rozrabiaki powinny wylądować z drugiej strony i być ofiarą... może wtedy by do nich dotarło jacy są puści i bez szacunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hmmm.. ja też miałam ostatnio przygodę tyle że w klubie. Laska zero kultury. Przechodzi koło mnie i zamiast powiedzieć przepraszam czy chociaż te "sorry" to odepchnęła mnie i powiedziała spie**alaj.. :/ żałosne tyle że ja sobie nie dam. To zaczęła coś tam burczeć czy chce w pysk. Wyśmiałam ją w twarz. Laska wyglądała na kurewkę 26letnią. Nie wiem może to tylko ten strój i makijaż. W każdym razie nie biłam się z nią bo ja nie widzę w tym rozwiązania. Wyjeb*** by mnie i ją z klubu i taki byłby tego finał. Olałam ją.
Nie wiem dlaczegp tak się zachowała. Czy czuje się gorsza?? może. I może rozwiązanie widzi tylko w tym że dałaby komuś w twarz. Nie rozumiem tego w ogóle. Dla mnie to śmieszne.

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"Sfiksowałyście boście dawno chłopa nie miały" :P

a tak serio.. bo ludziom się w głowach troszkę pie.. psuje i wieżą w to że tuba twym najlepszym przyjacielem a przecież dziewczyny też chcą być gangsta dewasta to co będą gorsze... to wszystko bierze się z ludzkiej głupoty... a co do dążenia do równości o której pisała młoda... to z tego mi się chce śmiać ale jak to pisała to nie tutaj ;]

...nie pytaj kim jestem...to zbyt trudne pytanie ...

już nie pędzę z motyką w stronę słońca donikąd...

pierdolsię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Z własnego otoczenia slyszałam o grupie dziewczat, które pobiły inną. Powodem był chłopak - oczywiście. [/quote] U mnie w szkole było coś podobnego
[quote="Catwoman"]Skąd w dzierwczynach tyle testosteronu? Dlaczego biją?[/quote] Nie wiem, ja biłam się raz z dziewczyną. Jednak ja tylko się broniłam, bo ona zaczęła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Skąd w dziewczynach tyle testosteronu? Dlaczego biją? [/quote] Bo:
- czasem trzeba się obronić
- czasem dla szpanu
- często po alkoholu
- trzeba się wyżyć
- mają zbyt dużo energii i nie wiedzą, jak ją spożytkować
- 'koleżanka ma zbyt ładne włosy, to trzeba jej trochę wyrwać' ;/

[i]'I czuj?c Ci? obok opowiem o wszystkim

Jak cz?sto si? boje i czuje si? nikim'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"] Skąd w dziewczynach tyle testosteronu? Dlaczego biją?[/quote] [i]Może, to po Czarnobylu:P
Ogólnie mając lat 14/15 też aniołkiem nie byłam. Chcieli mnie ze szkoły wywalić, ale się opamiętałam, a biłam, bo czułam się lepsza od innych, ze mi nikt nic nie zrobi, niech każdy widzi i się boi. Nie umiałam inaczej zaistnieć chyba, a to był najprostszy i najgrubszy sposób.
Chęć zaistnienia w jakikolwiek sposób. Przychodzi z wiekiem i z nim również odchodzi, ale nie ma się co bać trzeba zwracać im uwagę. [/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"][quote="Catwoman"]Dlaczego biją?[/quote][/quote] ja mam charakter nie najepszy ;D jestem cholerykiem i malo mi trzeba by do kogos wyskoczyc z lapkami .. ostatnio chlopakowi niechcaco zeby nie bylo ;D rozwalilam dziaslo z lokcia go walnelam ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może po prostu laski, które biją słabszych chcą zaimponować innym ludziom? Może też same zaznały agresji w domu i teraz za wszystko wyżywają się na osobach z otoczenia? Zwykle to tym co robią chcą coś komuś pokazać, coś udowodnić. Tak myślę, że to właśnie dlatego używają siły, aby coś osiągnać. <Po trupach do celu>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bilam. a teraz sie tym brzydze. wstydze sie, naprawde.

czemu biją? bo nie umieja inaczej sie zachowac, bo nie umieja inaczej wyrazic emocji, bo sa niecierpliwe, niewyrozumiale, bo sa zbyt wladcze, bo sa nieszczesliwe i nawet same o tym nie wiedza.

swoja droga, jest to dobry temat na przeniesienir do dzialu psychologia :)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="katasza"]czemu biją? bo nie umieja inaczej sie zachowac, bo nie umieja inaczej wyrazic emocji, bo sa niecierpliwe, niewyrozumiale, bo sa zbyt wladcze, bo sa nieszczesliwe i nawet same o tym nie wiedza. [/quote] dokladnie, tez tak robilam....
nie jest to powod do dumy i ciesze sie ze przestalam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Kobieta ma być zwiewna, lekka, delikatna. Ma emanować delikatnością, od czasu do czasu mdleć.
Opis troszkę nieaktualny, hę? :-)

Kobiety robią teraz rzeczy, które kiedyś przystoiły tylko panom. Z moich obserwacji wynika, że nei chodzi tylko o kwestie zawodowe czy samorealizacji.

Coraz częściej słyszy się o dziewczynach, które pewne kwestie rostrzygają za pomocą siły fizycznej. Coraz częsciej słyszy się o tym, że jakieś dziewczyny gnębią inną. W sile wcale nie ustępują chłopakom, na dodatek jak powszechnie wiadomo kobiety sa bardziej wyrafinowane w tych sprawach, gdyż znają się o wiele lepiej na psychice. Więc obok terroru fizycznego ofierze dostaje się nieżłe manto psychiczne.

Z własnego otoczenia slyszałam o grupie dziewczat, które pobiły inną. Powodem był chłopak - oczywiście.

Skąd w dzierwczynach tyle testosteronu? Dlaczego biją?[/quote]
nie nalezę do takich dziewczyn .
uważam ,że to jest popis przed chłopakami?chcą im zaimponować..w różnysposób..
zwracają też uwagą jak zaczną klnąć,uważają,że faceci lubią takie kobiety ..
ale rzadko tak bywa ..ehh..
uważam,ze kobieta powinna umieć się bronić jak zostanie zaatakowana ,ale sama nie atakowac ..

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Mam 14 lat i mogłabym zabić![/b]

[i]Od Marzeny może dostać każdy. Wystarczy, że ktoś się krzywo na mnie popatrzy – mówi. W trakcie nagrania programu nie ukrywa, że pytania ją denerwują[/i]

[i]Ania ma 14 lat. Biada temu, na kogo się zdenerwuje. Niedawno pobiła córkę policjanta – połamała jej palce, tłukła jej głową o chodnik i naderwała ucho…[/i]

[i]16-letnia Justyna mówi, że wyżywa się w bijatyce. Fajnie jest jak się bije kogoś i komuś krew leci – mówi. Kiedyś nieomal zadźgała swą koleżankę nożem... Próbowała przestać się bić, ale nie wytrzymała długo. Ja to po prostu lubię – tłumaczy.[/i]

[url=http://rozmowywtoku.onet.pl/1,1532393,1,news.html]źródło[/url]

Byłam w szoku[oglądałam dzisiaj].
Zastanawiam się na ile podłożyli te dziewczyny. A może naprawdę takie są?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="młoda"]Byłam w szoku[oglądałam dzisiaj]. [/quote] też to oglądałam.

powiem tak - są takie dziewczyny..i to całkiem sporo. aczkolwiek unikam ich jak to tylko możliwe. niestety, jedną z takich miałam okazje poznać - całe szczęście niczym jej nie podpadłam :D
cóż, w każdym razie.. kiedyś tego nie było. (tzn. tak usłyszałam od mojej babci, ile w tym prawdy to nie wiem.) nie wiem, czemu niektóre spośród moich rówieśniczek zamiast słów używają rąk. mówiły,że lubią patrzeć na krew. no to cóż - niech okaleczają same siebie.. jedna z nich mówiła,że czasem bije pierwszą lepszą dziewczynę spotkaną na ulicy, ponieważ nie podoba jej się jej ubiór bądź jest brzydka. O.o tu mi się wydaje,że dziewczyna tak pozbywa się swoich kompleksów.
niestety, jeżeli same nie zechcą przestać bić innych to raczej nikt im tego 'hobby' nie wybije z głowy.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U jednej wyczułam, że czuje się niedowartościowana.
Byłą naprawdę śliczna i inteligentna, ale biła.
Nie doceniała siebie. Liczyła, że siłą zyska respekt innych, będą ją podziwiać.
kompleksy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też widziałam ten odcinek. Zauważyliście, że każda z tych dziewczyn w pewnym momencie zaczynała trząść nogą? Każda, bez wyjątku.

Nie wiem, jakie spustoszenie musi być w tych głowach - bić, do krwi, nie podoba mi się, to ją w ryj... Żadna z nich nie powiedziała, ze pobiła się kiedyś z chłopakiem.
Wydaje mi sie, ze niektóre dziewczyny, będąc niedowartościowane jako płeć piękna przejmują hłopackie zachowania, aby wzbudzić ich podziw.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Też widziałam ten odcinek. Zauważyliście, że każda z tych dziewczyn w pewnym momencie zaczynała trząść nogą? Każda, bez wyjątku. [/quote] W nich jest ciągła agresja, stąd to wszystko. Przecież dwie przyznał się, że Ewa je denerwuje. A co najlepsze, przecież Ona TYLKO zadawała pytania.

Idąc ulicą też nic takiej nie robisz, a przywali Ci za to jak wyglądasz, za uśmiech. [quote="Catwoman"]Wydaje mi sie, ze niektóre dziewczyny, będąc niedowartościowane jako płeć piękna przejmują hłopackie zachowania, aby wzbudzić ich podziw.[/quote] Tylko efekt moim zdaniem, jest zupełnie inny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]młoda[/b], jedna z nich miała chłopaka i - jak mówiła - chce się dla niego zmienić. Choć powiedziała też, że będzie robiła tak, aby się o niczym nie dowiedział...

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja myślę (zresztą na moim własnym przykładzie), że dziewczyna bije, bo po prostu wie, że ta druga jest od niej 'lepsza'. Ma ciekawsze życie, jest mądrzejsza, dobrze się uczy. I wtedy atakująca myśli:
- Ona niby taka fajna jest? Bo ma dobre oceny? I co z tego? Pewnie się k... bić nie umie. Naj.... jej. Co ona sobie k.... myśli? Że lepsza jest? Zobaczymy.

Zazdrość i poczucie własnej siły, która często nie jest taka dobra, jaką sobie wymarzyły.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Irytują mnie dziewczyny którym zdaję się że mogą wszystko . Które potrafią napluć chłopakowi w oko lub zadać uderzenie kończyną dolną w męską waginę .
Z myślą że ten nie może oddać bo nie może ... bo jak uderzyć kobietę ... Nie wypada i nie można ... więc dziewczynie wydaje się że jest silna .

Co gorsza to się szerzy i jak z tym walczyć ....
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi