Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kompan0011

Egzamin gimnazjalny cz. humanistyczna 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj o godz. 9.00 w całej Polsce uczniowe 3 klasy gimnazjum pisali test humanistyczny. Przeważnie idzie on lepiej nić matematyczno-przyrodniczy. Jak było teraz??
Zapraszam do dyskusji o dzisiejszym teście humanistycznym
Łatwy czy trudny?

Arkusz gimnazjalny --> http://bi.gazeta.pl/im/8/5143/m5143878.pdf

Odpowiedzi --> http://bi.gazeta.pl/im/2/5143/m5143912.pdf
Edytowane przez Gość

[center][url=http://gta-reallife.com/index.php][img]http://images30.fotosik.pl/242/b187e47333e7457bmed.jpg[/img][/url][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Egzamin nie był tak bardzo trudny. Wiekszosc osob w tym ja szykowala sie do napisania jakiejs rozprawki a tu niespodzianka: charakterystyka! W ostanim zadaniu bylo sprawdzenie znajomosci lektur szkolnych: Syzyfowych prac i Kamieni na szaniec... Tutaj własnie troche poleglam bo pomylilam Zawadzkiego z Bytnarem ;/ mam tylko nadzieje, ze zalicza mi to i dostane kilka pkt.
Trzeba jeszcze przezyc jutrzejszy egzamin.. zaraz sie biore za powtarzanie wzorow :-)

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szczerze to jak zobaczyłam ten arkusz to zauwazyłam ze dotyczył on problemów nastolatków. W sumie dobrze to zrobione.. Al jak dla mnie to za łatwe :P a zwłaszcza te wypracowanie :P

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="sylwik666"]Wiekszosc osob w tym ja szykowala sie do napisania jakiejs rozprawki a tu niespodzianka: charakterystyka![/quote] U mnie w klasie identycznie

Co to lektur, ja zapomniałam która dotyczyła czego, na szczęście kolega mi powiedział xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No raczej ta charakterystyka to śmiech na sali :/ Przecież nie idzie przypomnieć sobie wszystkich lektur ... Z resztą nawet nie próbowałem :-) Ale żeby przynajmniej kilka pkt. wpadło to jakoś ujdzie. Ale reszta była całkiem prosta, z resztą co może być trudnego w pracowaniu z tekstem :-)
Jutro matma... Oby tylko nie zapomnieć jakiegoś wzoru :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak, humanistyczny był prosty.. Myślę, że dobrze mi poszło.. Nie jest źle, jestem z siebie zadowolona.. Ale matematyczno-przyrodniczy, z Nim będzie kiepsko.. Po wynikach..

[i]Nie dotykaj, bo podrapię..[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hmmm...
moim zdaniem mieliscie zadanie łatwiejsze iz my rok temu :)

[i](swoja droga mnie bardziej pasowałaby wlasnie ta charakterystyka niz rozprawka :) )[/i]

mysle, ze niewielu miało z tym testem problemy :)

[b]
[center]"-Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz -

-wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie.

- (...) Co głosi ten napis?

- Na pochybel sk**wysynom!"
[/center]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Olena"] mysle, ze niewielu miało z tym testem problemy :)[/quote] przewaznie to ludzie mowia, ze test z humana był trudny... Dla mnie był sredni. Najgorzej mieli Ci co nie przerabiali tych lektur ;/ Porażka.
Kolezanka jeszcze dowaliła, ze w ostatnim zadaniu napisala charakterysktke Syzyfa :lol: Padłam... ale podobno wiekszosc osob tak zrobila.

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moja kumpela też napisała charakterystykę Syzyfa. A ile punków macie. Ja mam 19, bo źle zrobiłam o tym Bolesławie xD Ja nigdy historii nie umiałam. Z otwartych nie wiem, bo nie liczyłam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]przewaznie to ludzie mowia, ze test z humana był trudny... Dla mnie był sredni. Najgorzej mieli Ci co nie przerabiali tych lektur ;/ Porażka.
Kolezanka jeszcze dowaliła, ze w ostatnim zadaniu napisala charakterysktke Syzyfa :lol: Padłam... ale podobno wiekszosc osob tak zrobila.[/quote]
wiesz, ta charakterystyka była kiepsa pod tym względem ze np ze [i]Syzyfowych prac [/i] polonisci maja obowiazek przerabiac tylko fragmenty
W gimnazjum mojej kuzynki jedna z nauczycielek przerobiła tylko "lekcje polskiego" natomiast [i]Kamienie na szaniec[/i] zostawiła na koniec roku szkolnego (co prawda dzieciaki juz przeczytały, ale jeszcze nie omówili)
I w tym momencie oni nie mieli niemal zadnych szans

[b]
[center]"-Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz -

-wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie.

- (...) Co głosi ten napis?

- Na pochybel sk**wysynom!"
[/center]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim skromnym zdaniem to uważam, że był on w miarę łatwy.. przynajmniej dla mnie :)
Co do tej charakterystyki to u nas raczej mało osób w ogóle coś w tym napisało. A nie będę już nawet mówić jak było w 2 pozostałych gimnazjach, gdyż uczniowie nie przerabiali żadnej z podanych lektur, heh.. przepadło im 16 punktów..:(

[i]M?wi?, ?e tutejszy upa? i tutejsze muchy mog? cz?owieka doprowadzi? do szale?stwa. Ale nie trzeba w to wierzy? – tak jak nie wierzy? ten jaskrawy, jasnofioletowy s?o?, kt?ry w?a?nie przejecha? obok na rowerze.[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Egzamin co prawda był dawno, ale postanowiłam się wypowiedzieć. Dla ludzi myślących i potrafiących czytać ze zrozumieniem, zadania zamknięte nie powinny być bardzo trudne. Zresztą otwarte jak dla mnie również łatwe były. Jeśli chodzi o charakterystykę i uczniów, którzy nie przerabiali podanych lektur, to cóż, mówi się trudno. Moim zdaniem jest to wina głównie nauczycieli - te książki są obowiązkowe w gimnazjum, nie powinni sobie ich tak po prostu odpuścić.

Liczę na coś ponad 40 punktów. ^^

Bo kolory naszej t?czy wybieramy sobie sami (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi