Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Aillin

Gossip Girl - Plotkara

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://www.gossipgirlonline.net/book.jpg[/img]

produkcja: USA
gatunek: Komedia, Melodramat

reżyseria Patrick R. Norris , Tony Wharmby
scenariusz Joshua Safran , Jessica Queller
zdjęcia Ron Fortunato
na podstawie: na podstawie książki Cecily von Ziegesar "Gossip Girl" (Plotkara)

Aktorzy:
Blake Lively - Serena van der Woodsen
Leighton Meester - Blair Waldorf
Penn Badgley - Dan Humphrey
Chace Crawford - Nate Archibald
Ed Westwick - Chuck Bass
Taylor Momsen - Jenny Humphrey

Piękna Blair Waldorf jest przebojową nastolatką z Upper East Side na Manhattanie, uwielbianą przez przyjaciół - i przeciwieństwem wielu innych bogatych dziewcząt. Idealny świat Blair zaczyna się walić, kiedy jej cyniczna rywalka, świeżo wyrzucona ze szkoły z internatem, pojawia się w prywatnej szkole, do której chodzi także Blair.

[size=9]z filmweb.pl[/size]

Wczoraj skończyłam oglądać cały sezon (13 odcinków), więcej na razie nie powstało z powodu strajku scenarzystów w Hollywood, dochodzą plotki, iż możliwe jest, że nie będą kończyć serialu, bo nie odniósł on takiego sukcesu w Ameryce, jaki powinien (chociaż poza granicami Stanów ma on się całkiem nieźle, jest bardzo popularny w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii.
Ale nie o tym chciałam.
Muszę przyznać, że byłam dosyć negatywnie nastawiona po obejrzeniu pilotowego odcinka gdzieś koło listopada zeszłego roku. Mogę się uznać za fankę tej książki, fankę głównej bohaterki, Blair, i to co zobaczyła po raz pierwszy spowodowało, że stałam i waliłam głową o ścianę. Dokładnie tak było.
Bo aktorki jakieś nie takie, o aktorach nie wspomnę, fabuła nie taka jak w książce.
Kiedy wczoraj włożyłam płytę do komputera miałam mieszane uczucia. Kiedy skończył się ostatni odcinek, absolutnie nie.

Jeżeli ktoś czytał książki Cecily von Ziegesar i ma zamiar obejrzeć serial (każdy wtorek, godzina 20.30, TVN 7), to poradzę jedno: należy się do niego zdystansować. Jest to dość luźna adaptacja tego... cyklu. Następnego dnia jestem gotowa stwierdzić, że historia przedstawiona w serialu jest równie dobra, jak ta w książce. Aktorzy spisali się fantastycznie, producenci wybrali odpowiednie osoby.

Śmiało mogę powiedzieć, że chyba najlepsze wrażenie zrobił na mnie Ed Westwick wcielający się w role Chucka Bassa. Idealne odtworzenie charakteru Chucka, dobry wygląd i zaskakujące wydarzenia w serialu z nim w roli głównej, których mało kto się spodziewał.

Stanowczo polecam, mimo że nie jest to jakieś szczególnie ambitne kino.

Ja na pewno będę do niego wracać.
Edytowane przez Gość

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Więc tak, jestem w trakcie czytania książek.
A co do serialu to jestem mniej więcej w połowie drugiej serii.

Książka różni się od serialu, aczkolwiek: i książka i serial bardzo mi się podoba.

no i wspaniały Chuck Bass. :hyhy:

nie jestem w sumie fanką seriali, ale ten jako jeden z nielicznych mnie wciągnął.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Tabiitha"]nie jestem w sumie fanką seriali, ale ten jako jeden z nielicznych mnie wciągnął.[/quote] tak jak ja, wciągnęło mnie tylko Gossip Girl, House i Nurse Jackie ;-)

ja jestem już w trzecim sezonie. myślałam, że po pierwszym sezonie nic mnie nie zaskoczy, a tu niespodzianka, przy paru odcinkach płakałam jak głupia. trzeci sezon zapowiada się jeszcze lepiej.

Jak dla mnie powinni coś zrobić z Danem i Jenny, jedno i drugie od książki, niesamowicie działa mi na nerwy...

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Aillin"]Jak dla mnie powinni coś zrobić z Danem i Jenny, jedno i drugie od książki, niesamowicie działa mi na nerwy...[/quote] mnie Jenny wkurza niesamowicie od czasu, kiedy zaczęła staż u Eleanor Waldorf. ;f

i jeszcze ta cała Vanessa.. brr. nie lubię jej.

how often do you think about touching other people's private parts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ogólnie to, kurcze, denerwuje mnie ta cała pseudo-elita. jeszcze w trzecim sezonie V. ma takie długie długie włosy, po prostu koszmarnie wygląda, ni to proste, ni kręcone.
eh, no cóż, nie wszyscy mogą być tacy jak Chuck i Blair... *.*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mój mały nałóg od zeszłego roku ;-)
zbieram odcinki by raczyć się nimi w dawkach 3-4 odcinkowych.uwielbiam ich :-)

Because, destiny is a fickle bitch.

(\__/)

(O.o )

(>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ha! kolejna :D

ja tam nie mogę na 3-4 odcinki :P miałam cały drugi sezon ściągnięty i ciekawość wzięła górę - musiałam cały sezon obejrzeć, a potem się denerwowałam, że 3 już nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja staram się oglądać dawkując kilka na raz, bo ciekawość mnie zżera jak musze tydzień na kolejny czekać.
nie daj boże 2 tygodnie przerwy... nerwicy bym dostała ;D

Because, destiny is a fickle bitch.

(\__/)

(O.o )

(>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To jestem chyba jedyną osobą w tym gronie, która obejrzała pierwszy sezon i tego żałowała :mrgreen:

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[youtube]http://www.youtube.com/v/qKbofV0i8E0[/youtube]

jak nie kochać jego akcentu :mrgreen:
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ahhh i ja zaczęłam to oglądać :mrgreen:
Wszystko przez klientki które na swych pendrivach to miały i w końcu musiałam
to obadać.
Ahh i już wiem w końcu kogo Tabi uwielbia! :D

[quote="Aillin"]Piękna Blair Waldorf jest przebojową nastolatką z Upper East Side na Manhattanie, uwielbianą przez przyjaciół - i przeciwieństwem wielu innych bogatych dziewcząt. Idealny świat Blair zaczyna się walić, kiedy jej cyniczna rywalka, świeżo wyrzucona ze szkoły z internatem, pojawia się w prywatnej szkole, do której chodzi także Blair.[/quote]
Coś mi ten opis nie pasuje do całego serialu.
Blair jest główną bohaterką? o.O I jest inna niż inne bogate dziewczyny?
Ja tam zauważyłam że ona jest cyniczna, wyrafinowana i mściwa.
Ale na początku, potem ją bardziej polubiłam.
Jestem teraz na 11 odcinku pierwszej serii i ten cały Chuck też wydaje się teraz
przyjemniejszy niż na początku.
Serena jest świetna. Podoba mi się ta aktorka i jej gra (:
Największy przystojniak to Rufus :mrgreen:

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rufus w filmie a Rufus w książce - to po prostu niebo a ziemia. Ale masz rację - Rufus jest najprzystojniejszy, ale głos Chucka bije wszystko na głowę <rozmarzona> :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi