Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

[center][img]http://www.mosiejczuk.pl/wp-content/uploads/2009/04/mlode-wilki.jpg[/img] [quote]"Biedrona", "Cichy" i "Cobra" to dziewiętnastoletni młodzieńcy, którzy mają wszystko, lecz chcą jeszcze więcej. Są przemytnikami pracującymi dla "Czarnego" - szefa szczecińskiego gangu przemytników. Niespodziewanie niejaki Chmielewski, najbogatszy człowiek w Szczecinie i były szef "Czarnego", rezygnuje z nielegalnych interesów. Kończą się dobre "układy" z celnikami. Chłopcy decydują się, że dalej będą sobie radzić sami. Aby nadal prowadzić "interesy", muszą jednak zatrudnić kogoś z "czystym" paszportem. Wybór pada na Roberta - klasowego prymusa.

"Mój film jest przeznaczony przede wszystkim dla młodzieżowej widowni. Bohaterami są młodzi chłopcy z maturalnej klasy, którzy uważają, że cały świat należy do nich" - tak scharakteryzował swój debiut Jarosław Żamojda. Wcześniej pracował jako operator z takimi twórcami jak Krzysztof Zanussi ("Dotknięcie ręki"), Waldemar Dziki ("Żołnierz"), Mariusz Treliński ("Pożegnanie jesieni"), Magdalena i Piotr Łazarkiewiczowie ("Odjazd"). Miał zatem wiele okazji do podpatrywania reżyserskiego fachu. A oko - jak dowodzi choćby jego podstawowa profesja - ma nie najgorsze. Widać to w "Młodych wilkach" - utworze typowo komercyjnym i pozbawionym psychologicznych niuansów, ale sprawnie zrealizowanym i zalecającym się wartkim sposobem narracji. Po premierze filmu recenzenci sarkali na jego stereotypowość i naiwność, lecz wróżyli mu spory sukces kasowy. Przepowiednie okazały się słuszne. Dostrzeżono też, że utwór Żamojdy opowiadając sensacyjną historię, nierzadko sygnalizuje istotne problemy współczesności. Pisał
krytyk: "Młode wilki" Jarosława Żamojdy to jedna z kilkunastu słabych historyjek ekranowych ostatnich lat, ocierająca się mimowolnie o poważne problemy społeczne. Z fabułki błahej, kręconej pospiesznie i obsadzonej blondaskami z żurnala, opakowanymi w corvetty i mercedesy, wynika grubo więcej, niż zamierzyli twórcy, wyraźnie nastawieni na przeniesienie z dyskoteki na ekran stylu disco - polo". Co kryje się pod owym wiele obiecującym stwierdzeniem "grubo więcej"? Przede wszystkim konfrontacja hierarchii wartości, wpojonej wchodzącej w życie młodzieży przez rodziców z nową rzeczywistością, która napawa pokolenie "starych" strachem i poczuciem niepewości. Główny bohater "Młodych wilków" musi zmierzyć się z pytaniami o sens i granice uczciwości, o konsekwencje filozofii "łatwego pieniądza", o moralne drogowskazy w świecie ośmieszonych i podeptanych wartości. Pytania te są zarazem paląco aktualne dla sporej części młodych Polaków, więcej - są być może kluczem do rozszyfrowania ich wrażliwości. Na konto Żamojdy zapisać trzeba, że potrafił to dostrzec i przełożyć na język filmu. "Biedrona", "Cichy" i "Cobra" to dziewiętnastoletni młodzieńcy, którzy mają wszystko, lecz chcą jeszcze więcej. Są przemytnikami pracującymi dla "Czarnego" - szefa szczecińskiego gangu przemytników. Niespodziewanie niejaki Chmielewski, najbogatszy człowiek w Szczecinie i były szef "Czarnego", rezygnuje z nielegalnych interesów. Kończą się dobre "układy" z celnikami. Chłopcy decydują się, że dalej będą sobie radzić sami. Aby nadal prowadzić "interesy", muszą jednak zatrudnić kogoś z "czystym" paszportem. Wybór pada na Roberta - klasowego prymusa. Robert poznaje córkę Chmielewskiego - Cleo, która po wieloletnim pobycie w USA przybywa do Polski, by poznać kraj, w którym się urodziła. Jej ojciec obawia się, że Cleo się dowie, jakie są źródła jego fortuny. Nie życzy sobie więc, by spotykała się z chłopcami z bandy. Tymczasem znajomość z Robertem przeradza się w miłość. Dzień, w którym Robert ma przewieźć z Polski do Niemiec towar o wartości pięciu milionów dolarów, zbliża się nieubłaganie. Robert nie może się już wycofać; kuszą go ogromne pieniądze. Niespodziewanie pojawiają się problemy i towar trzeba przewieźć przez "zieloną granicę". Do akcji wkraczają ludzie Chmielewskiego, po kolei likwidują członków grupy Czarnego. Ginie Biedrona, Kobra, Cichy. Jedynie Prymusowi udaje się uciec. W Kilka dni później spotyka się z Cleo, która została przypadkowo postrzelona przez ojca. Dziewczyna, przed powrotem do Ameryki, wręcza Robertowi kopertę, którą kazał przekazać mu Cichy. Są w niej dolary i wspólne zdjęcie ludzi Czarnego z ostatnich wakacji...

Film zaczyna się od dobrze zaplanowanego skoku na bank. Napadu dokonują Biedrona, Skorpion, Cobra, Czarny i jest to robota "na zlecenie z miasta". Czarnemu (szefowi grupy działającej w Szczecinie, do której należą właśnie m.in. Biedrona, Skorpion, Cobra oraz Cichy) skorumpowany celnik na granicy odmawia dalszej współpracy. Jest to decyzja Chmielewskiego (człowiek, który dorobił się majątku na różnego rodzaju procederach nie zgodnych z prawem, w filmie jest ukazany w tym etapie życia gangstera, gdy "wchodzi się" w legalne interesy, w filmie jest to m.in. budowa autostrady). W dalszej części filmu okazuje się, że Chmielewski "sprzedał bramkę", czyli dopuścił do interesu ludzi z Poznania a Czarny dowiaduje się, żeby lepiej "na granicy nie pojawiał się nawet jako turysta". Okazuje się również, że bank, który obrabowali chłopcy Czarnego jest własnością bliskiego znajomego Chmielewskiego - prokuratora Bogdana Wielewskiego. Następnie poznajemy Roberta - maturzystę, który w ciągu 4-lat nauki osiągnął średnią ze wszystkich przedmiotów 5,98! Na rozdaniu świadectw maturalnych Robert poznaje Cleo - córkę Chmielewskiego, która od kilkunastu lat mieszkała w Usa, nie ma ona pojęcia o nielegalnych interesach swojego ojca. Robert pochodzi z biednej i niewykształconej rodziny (ojciec prymusa nie chce by ten poszedł na studia!) więc w wakacje pracuje fizycznie u sąsiada. Cichy proponuje Robertowi, który ma "czyste papiery", pracę na jeden dzień za pieniądze, które Robert by zarobił u sąsiada przez miesiąc! A więc decyduje się na to. Ma tylko przejechać przez granicę kradzionym samochodem, jednak z odpowiednimi dokumentami. Robert wykonuje swoje zadanie z niewielki problemami. Czarny daje następne zadanie do wykonania Robertowi. W międzyczasie Robert zakochuje się (z wzajemnością) w Cleo. Czarny jako człowiek, dla którego przemyt alkoholu jest skończony planuje największą akcję swojego życia, mianowicie zamierza pośredniczyć w sprzedaży materiałów radioaktywnych. Robert zaślepiony pieniędzmi zgadza się wziąć udział w akcji. Wszystko idzie zgodnie z planem aż do momentu, gdy przez przypadek Cichy dowiaduje się o tym, iż na granicy zostało niedawno zamontowane urządzenie do wykrywania właśnie tego typu materiałów, jaki gangsterzy zamierzają przewieźć przez granicę. Pada decyzja o przekroczeniu granicy "przez zielone”, czyli inną drogą gdzie jest to nielegalne. Cichy i Robert jadą samochodem, w którym jest pluton, gdy nagle zatrzymuje ich policja, jak się później dowiadujemy są to ludzie podstawieni przez prokuratora Bogdana Wielewskiego. Cichy zostaje zamordowany. Robertowi udaje się uciec. W Szczecinie okazuje się, że Czarny i Cobra też zostali zabici. Robert namawia Cleo by zakradła się do samochodu ojca i zabrała dokumenty ze schowka. Gdy Cleo jest w samochodzie swego ojca włącza się alarm. Chmielewski wybiega z restauracji i oddaje kilka strzałów do osoby w kapturze wybiegającej z samochodu. Cleo cudem uchodzi z życiem, ponieważ okazuje się, że Chmielewski włożył do magazynka pisotelu jako pierwsze naboje gazowe, czynnikiem łagodzącym był też padający deszcz. Cleo jednak czasowo traci wzrok. Prokurator Wielewski zamierza sprzedać wcześniej zagrabiony pluton, finalizację transakcji krzyżują jednak antyterroryści. Wielewski podstępem i z wielką dozą szczęścia uchodzi z życiem i nie zostaje złapany przez antyterrorystów oraz wchodzi w posiadanie pieniędzy za które miał być kupiony pluton i zatrzymuje towar. Oficjalne stanowisko prokuratora w wielkim stopniu mija się z prawdą. Film kończy się, gdy córka Chmielewskiego wraca do Usa. Robert nie zamierza zeznawać przed prokuraturą.[/quote]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4V51eW8TnKk[/youtube]

film jest stary lecz godzien uwagi i napisania o nim paru słów moim zdaniem jest on jena z najlepszych polskich produkcji filmowych
+obsada
+fabuła
+muzyka
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LZ7VBvFL58U&feature=related[/youtube]
[b]a co w o nim sadzicie ??[/b][/center]

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jej wspomnienia... :D Na tym filmie (serii) wychowało się całe moje pokolenie! Pamiętam jak Młode Wilki weszły do kin, siostry pognały jako pierwsze by film obejrzeć, ja troszkę później (tak to jest być najmłodszym :-) ). Jak dla mnie ukazuje naiwność młodzieży i rozłam środowiska przestępczego. Film był na czasie, młodzież odnajdowałą swoje ideały po czasie komunizmu pełnego fałszu i zakazów...
Mnie najbardziej ujęła ścieżka dźwiękowa z udziałem m.in Varius Manx, De mono czy O.N.A. Obie części polecam wszystkim młodym ludziom, ponieważ produkcje te są o niebo lepsze niż wiele współczesnych "hitów" ;-)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oglądałem ten film kilka razy... obydwie części - pierwsza była najlepsza, miała niesamowity klimat. Świetny film! Pamiętam jak na kasecie VHS jeszcze to miałem a moze i nadal gdzies mam :) czasy kaset i video heh :-) [quote="kuriaki"]Mnie najbardziej ujęła ścieżka dźwiękowa z udziałem m.in Varius Manx, De mono czy O.N.A.[/quote] w pierwszej było chyba tylko Varius Manx, mam dyskografie ich :) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matias"]w pierwszej było chyba tylko Varius Manx, mam dyskografie ich :)[/quote] Hmm Mati , teraz zajrzałem do google i chciałem się upewnić :-)

Muza z "Młode Wilki":
[quote] 01. VARIUS MANX - Wolne ptaki
02. VARIUS MANX - Pocałuj noc (Do Ciebie)
03. VARIUS MANX - Deadpans parade
04. BAZU SQUAD - Wow, cool
05. NAZAR - Moja wolność
06. M.A.F.I.A - Noce całe
07. GOLDEN LIFE - Niebo
08. DE MONO - Rozstanie bez słów
09. VARIUS MANX - A key
10. VARIUS MANX - Elf skradnie wasze serca
11. VARIUS MANX - Whispers
12. VARIUS MANX - Love
13. VARIUS MANX - Wolne ptaki (wersja instrumentalna)
14. VARIUS MANX - Pożegnanie[/quote]
O.N.A. była w części 2:
[quote]Instrumental - Prolog 02:05
02 O.N.A. - Mimo wszystko 04:01
03 Apollo 440 - Krupa 04:01
04 Hedone - My Death 03:16
05 Hoover - Inhaler 05:11
06 Atmosphere - Zamykam oczy 04:27
07 Myslovitz - To nie był film 03:34
08 Suede - Saturday Night 04:31
09 Instrumental - Ucieczka 01:52
10 Krzysztof Antkowiak - Kiedy chcę odejść 03:58
11 Gipsy Kings - Bamboleo 03:23
12 PhysicalLove - Hometown down 04:18
13 Instrumental - Oblężenie 01:18
14 O.N.A. - Kiedy powiem sobie dość 04:56
15 O.N.A. - Mimo wszystko (wersja instrumentalna)[/quote]
Pisałem o obu odcinkach więc chyba nie minąłem się z prawdą , ale dzięki za czujność :D
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matias"]oglądałem ten film kilka razy[/quote] no to tak samo jak ja kocham ten film jest on o takich chłopakach z sąsiedztwa
bo mieszkam przy granicy kraina przemytników 8-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuriaki"]Hmm Mati , teraz zajrzałem do google i chciałem się upewnić

Muza z "Młode Wilki": [/quote]
o widzisz, to będe musiał znaleźć swoją kasete z tym filmem i odświeżyć pamięć :)
[quote="MagicalFire"]bo mieszkam przy granicy kraina przemytników[/quote] heh, ja mam aż dwie granice pod nosem, do Niemiec ok 50km do Czech 30km.
ale kraina przemytników jest pod granicą z Ukrainą, cos o tym wiem :)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
o jeny to były fajne czasu
pamiętam ten film
i fajny tekst "najlepsza na świeci jest miłość w klozecie"-normalnie powaliło mnie to [quote="Matias"]Niemiec ok 50km [/quote] a my mamy 25km
jak uczę sie Słubicach to mam bardzo blisko tylko przejąć przez most i jestem w Niemczech

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[youtube]http://www.youtube.com/v/F95fmvZPHf0&hl=pl[/youtube]

[b]kuriaki[/b],
powiedz mi co to za utwór leci na początku tego filmu?? jakiś utwór Varius Manx? przeszukałem utwory i nie znalazłem, ten Twój spis również przeskoczylem, moze za szybko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Milka"]"najlepsza na świeci jest miłość w klozecie"[/quote] no text jest bez błędny

ale film został głowie stworzony po to zeny pokazać ze każdy ma uczucia plany na przyszłość nawet tacy gangsterzy
przykładem jest Cichy[*]
[youtube]http://www.youtube.com/v/mwSVtq2oCUY&hl=pl[/youtube]
a miało to być ostatnie ich zlecenie ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matias"]jakiś utwór Varius Manx?[/quote] a to nie jest Varius Manx - Deadpans Parade,ale pewna to ja do końca nie jestem
[quote="MagicalFire"]ale film został głowie stworzony po to zeny pokazać ze każdy ma uczucia plany na przyszłość nawet tacy gangsterzy [/quote] nie tylko dlatego ten film została stworzony ,ale tez
[quote="MagicalFire"]no text jest bez błędny [/quote] chyba Biedrona to śpiewał

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
film nic dodac nic ujac...swietny ;]...pierwsza czasc nawet fajna,ale mi bardziej podobala sie druga,choc mila tak dramatyczne zakonczenie :/
Ps.W soundtracku ,ktory zapodal [b]kuriaki[/b] zabraklo utworu "Varius manx - Zabij mnie"...Nie wiem dlaczego w oficjalnym soundtracku nie umiecili tego utworu..fajna nutka powiem ;]
Edytowane przez Gość

.::Jedynym sposobem pozbycia sie pokusy jest uleganie jej::.

.::Szukaj w ludziach tego czego inni nie widz?::.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Neo2000"]film nic dodac nic ujac...swietny ;]...pierwsza czasc nawet fajna,ale mi bardziej podobala sie druga,choc mila tak dramatyczne zakonczenie :/ [/quote] ale wiesz mi sie wydaje ze najpierw były młode wilki a potem młode wilki 1/2
czyli najpierw ich ukatrupili a w następnym odcinku cofnęli sie w czasie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]ale wiesz mi sie wydaje ze najpierw były młode wilki a potem młode wilki 1/2
czyli najpierw ich ukatrupili a w następnym odcinku cofnęli sie w czasie[/quote]
mozna tak powiedziec ,bo pierwsza czesc powstala pozniej niz druga ,w pierwszej czesci zaczynali zajmowac sie przewozem spirytusu dla chmielwskiego ,a w drugiej czesci,najbogatszy człowiek w Szczecinie i były szef "Czarnego" czyli chmielewski, rezygnuje z nielegalnych interesów zakonczyl z nim wspolprace i chlopaki zaczeli zajmowac sie interesami na wlasna reke i dlatego to sie tak zle zakonczylo...Rok produkcji pierwszej czesci to 1997 a drugiej 1995 ,wiec film zaczeli kręcic od du** strony ,bo pierwsza czesc powinna byc wczesnj a druga pozniej a tu jest odwrotnie,ale i tak filmik jest swietny ;]
[quote="MagicalFire"]wiesz mi sie wydaje ze najpierw były młode wilki a potem młode wilki 1/2 [/quote] it's true ;]
Edytowane przez Gość

.::Jedynym sposobem pozbycia sie pokusy jest uleganie jej::.

.::Szukaj w ludziach tego czego inni nie widz?::.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
temat poruszam na nowo i zachęcam wszystkich co nie oglądali do nadrobienia tej haniebnej zaległości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak dla mnie jeden z najlepszych filmów Polskich, to jest który mogę oglądać wiele razy i chyba nigdy mi się nie znudzi. A oglądałem go już sporo razy i jednak dalej ma to coś w sobie co nie pozwala mi zapomnieć o nim :). I troszkę tego filmu było u mnie w mieście kręconego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeden z lepszych polskich filmów. Ja go obejrzałem dopiero w grudniu tamtego roku, bo wcześniej jakoś znajdywałem "lepsze" propozycje, które jednak nie były lepsze, po obejrzeniu Młodych Wilków.
Z Młodymi Wilkami, pierwszy raz się spotkałem w Kiler'ów 2. Gdzie 3 ludzi, przyszło do Kiler'a.

[center][img]http://i.imgur.com/GzRoH.gif[/img][/center]

[color=#FF0000][size=6]Amor Patriae Nostra Lex.[/size][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi