Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Qmac

Dinozaury

Rekomendowane odpowiedzi

Chcielibyście na swojej drodze spotkać jeszcze dinozaury?
Interesujecie się tego typu informacjami?
Jak myślicie od czego one wyginęły?
Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie, no Carlito temat mnie rozwalił :lol: Spróbujmy odpowiedzieć :-) Chciałbym spotkać na swojej drodze... diplodoka, zjechałbym sobie po jego ogonie jak po ślizgawce JABADABADUUUU!!! :D Na pewnoe NIE chciałbym spotkać drapieżników np Tyranozaura. :-P Dinozaurami interesowałem się we wczesnym stadium dzieciństwa jednak szybko mi przeszło. Przyczyna wyginięcia? Uderzenie komety w naszą planetę lub zmiany klimatyczne:]
Właściwie to hmmm... wracając do pierwszego pytania: chciałbym spotkać stegozaura... by zapytać go o przyczynę wyginięcia jego bracholi ;] O tak :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kuriaki"]Uderzenie komety w naszą planetę lub zmiany klimatyczne:][/quote] Zmiany klimatyczne wywołane przez uderzenie komety :D

Do dzisiaj przetrwały dinozaury! Krokodyl, Żółw i parę gatunków owadów i to w prawie nie zmienionej formie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Carlito"]Chcielibyście na swojej drodze spotkać jeszcze dinozaury? [/quote]

NOŁ ŁEJ . Jak sobie pomysle ze przez park mial bym uciekac gonionym przez t-rexa to juz wole zyc sobie "prawie" spokojnie teraz .
[quote="Carlito"]Interesujecie się tego typu informacjami?[/quote] Nie. Wogole mnie to nie kreci.
[quote="Carlito"]Jak myślicie od czego one wyginęły?[/quote] Od uderzenia statkow kosmitow przed 65 lat temu. Nie wierzycie? zobaczcie co pisze encyclopedia :mrgreen:

"Dinozaury - grupa lądowych gadów, powstała około 230 mln lat temu, wymarła w skutek uderzenia w Ziemię statku kosmitów przed 65 milionami lat.

[img]http://images4.wikia.nocookie.net/nonsensopedia/images/thumb/5/50/Dinozaury.png/741px-Dinozaury.png[/img]

Wersja Macieja Giertycha

Ta bluźniercza teoria wysunięta przez środowiska pseudonaukowców i wykształciuchów została ostatnimi czasy zakwestionowana przez prof. Macieja Gietycha na forum Parlamentu Europejskiego, a potem potwierdzona przez wiceministra edukacji narodowej. Według światłej teorii prof. Macieja Giertycha ewolucja jest kłamstwem, a dinozaury żyły obok ludzi przez długi czas, czego dowodem jest historia Smoka Wawelskiego, zarejestrowana ukrytymi kamerami przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (Smok był podejrzewany o przyjęcie łapówki w postaci owcy wypełnionej siarką, sporządzonej przez obywatela Dratewkę Sz.).

Wersja pokemonofoba

Dinozaury to odmiana pokemonów. Jest o wiele bardziej niebezpieczna, ponieważ dinozaury rzekomo żyły dawno i nieprawda temu, więc ich twórcy, tak zwani paleontolodzy wyciągają pieniądze nie tylko od niewinnych dzieci, lecz też całych państw. Ponadto dinozaury dzielą się nie na kilka żywiołów, ale na niezliczone infrarzędy, nadgromady, rodziny, przez co silniej oddziałują na umysł ofiary. "
[size=9]http://nonsensopedia.wikia.com
[/size]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Freq[/b], hahahaha fajne informacje hahahaha

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Zielony34"]kuriaki napisał/a
Uderzenie komety w naszą planetę lub zmiany klimatyczne:]
[code]Zmiany klimatyczne wywołane przez uderzenie komety[/code] [/quote]
Uderzenie komety LUB zmiany klimatyczne. Owszem zmaiany klimatyczne mogły zostać zapoczątkowane (i były jeśli uderzenie miało miejsce), jednak istnieją też hipotezy o samoczynnym, drastycznym ochładzaniu się klimatu.

Freq spoko hipotezy. Pokeeeemon - Catch Them All! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]Chcielibyście na swojej drodze spotkać jeszcze dinozaury?[/quote] Oj, nie. Chyba, że byłyby tak miłe jak Dino, osobisty dinozaurek doowy Freda Flinstone'a :-)

Kiedyś pod wpływem mojego kolegi w podstawówce interesowąłam się dinozaurami, nawet się w nie bawiliśmy :-) Fajny jest triceratops, taki twardy, wielki i umięsniony :D

Pamiętam, jak każdy chciał być tyranozaurem, a ostatnio się dowiedziałam, że te gadziory miały przerąbane jak się przewróciły - nie dały rady wstać :D No i były padlinożerne podobno. [quote="Zielony34"]Do dzisiaj przetrwały dinozaury! Krokodyl, Żółw i parę gatunków owadów i to w prawie nie zmienionej formie.[/quote] Oj, to są ich krewniacy :-) Ptaki też są podobno bliskimi krewnymi dinozaurów.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="PolHere"]Chcielibyście na swojej drodze spotkać jeszcze dinozaury?
Interesujecie się tego typu informacjami?
Jak myślicie od czego one wyginęły?[/quote]
Raczej nie chciałabym spotkać dinozaura :-D Zwłaszcza tych mięsożernych :-P chyba bałabym się kontaktu z takimi stworzeniami ;-) Kiedyś mnie to interesowało, teraz już nie... A od czego wyginęły?!?! Nie wiem.. może zmiany klimatyczne czy coś w tym stylu :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A ja za to chętnie lubię oglądać ich szczątki. Niedaleko mojego miejsca zamieszkania jest jedyne znalezisko dino w Polsce, bądz możliwe, ze i w Europie ( nie jestem pewna ). Często tam bywam. Wystawy powstają. Obecnie do 2010r. ma powstać dinopark :)
Z chęcią, chciałabym poznać dino nie tylko z opowiastek historycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie chciałabym spotkać dinozaura zwłaszcza mięsożernego, chyba że dbałby o linię, ani roślinożernego, bo zjadłby wszystkie warzywa i owoce, które lubię. Nigdy się nimi nie interesowałam. Moi trzej siostrzeńcy byli fanami dinozaurów i wystarczyło im kupić zabawkę je przedstawiającą, by byli zadowoleni. Mieli pokaźną kolekcję figurek dinozaurów. :)

Myślę, że dinozaury wyginęły na skutek uderzenia w ziemię meteorytu i zmian klimatycznych tym wywołanych. Ptaki są potomkami dinozaurów.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dizonaury to od malca, szkraba, młokosa mnie interesowały. Miałem wiele książek o nich, zawsze na dłuższym posiedzeniu w WC czytałem sobie o nich, a dlatego tam bo lepiej mi szło albowiem bardzo się ich bałem w rzeczywistości. Żadne specyfiki nie pomagają na zatwardzenie jak ksiązka o dizonaurach.

Szczerze mówiąc nie chciał bym spotkać na swojej drodze mięsożernego dizonaura, wolałbym roślinożernego, bo tamten drugi mógłby mnie wszamać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ach dinozaury :). Interesowałem się nimi przez długi okres czasu. Przeszło mi to prawdopodobnie przed rozpoczęciem liceum. Czy chciałbym spotkać dinozaura ?. Bardzo bym chciał ;). Oczywiście mówię tutaj o dinozaurze roślinnym :).

Co do przyczyny ich wymarcia to oczywiście popieram tezę wysnutą przez wielu naukowców. Przyczyną ich śmierci było uderzenie meteorytu 65 mln lat przed naszą erą. Doszło też do zmiany klimatu ( do którego nie były przystosowane).

Do naszych czasów dotrwały potomstwa tych zwierząt. Z dinozaurów ptasiomiedniczych ewoluowały ptaki, z gadziomiednicznych gady.

"No knowledge can save you,

And no magic will save you.

For you will end up in Fenrir's belly,

While heaven and earth will burn

in Surt's unholy fire."

? Doom of Odin

It comes on Ragnarök

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nigdy mnie jakoś specjalnie nie interesowały, ale generalnie uważam że były to świetne stworzenia. Piękne i takie dostojne.
Myślę, że nie chciałabym spotkać go na swojej drodze, a już na pewno nie mięsożernego...;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
;-) Dinozaury choc fascynuja wielu , to jednak budza groze i strach.
Zreszta nie ma sie co dziwic ze wzgledu na ich rozmiary , i ponoc niezwykla przebieglosc i spryt.
Mysle, ze sporo ludzi zachwyca sie dinozaurami poprzez zaspokojenie swojej zwyklej ciekawosci.
Nie da sie ukryc , ze to byly nieziemsko ciekawe stworzenia.
Ale mimo wszystko ja rowniez nie chcialabym sie z nimi spotkac oko w oko , bo one to WIELKA niewiadoma . ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi