Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Freq

Beowulf

Rekomendowane odpowiedzi

[center][color=#F5F5F5][size=24]Beowulf[/size][/color][/center]
[center][img]http://www.aullidos.com/imagenes/caratulas/beowulf.jpg[/img][/center]
[center]reżyseria Robert Zemeckis
scenariusz Roger Avary , Neil Gaiman
zdjęcia Robert Presley
muzyka Alan Silvestri
na podstawie: epickiego poematu "Beowulf"
od lat: 12
czas trwania: 113[/center]
[center]Trailer[/center]
[center][youtube]http://www.youtube.com/watch/v/v9qpqyO_dmU[/youtube][/center]
[center]Opis[/center]
[center] Akcja filmu rozgrywa się w VI wieku. Tytułowy bohater Beowulf jest nieustraszonym Wikingiem. Kiedy przybywa na dwór duńskiego króla Hrothgara okazuje się, że tutejsi poddani nękani są przez przerażającego potwora, żywiacego się ludzkim mięsem. Dzielny Beowulf postanawia położyć temu kres - zabijając ludojada.[/center]
[center]Moja ocena[/center]
[center] Łołołiła (az zrobilem Polskie znaki :D ) dawno juz tak nie bylem pozytywnie zaskoczony. Zaczynajac ogladac film nie bylem nastawiony na dobre kino ze wzglednu na animacje, spodziewalem sie tylko efektow, ale jak to zadko bywa kompletnie sie zaskoczylem, pozytywnie oczywiscie. Jest to zrealizowana super basn na podstawie poematu Beowulf" i do tego jeszcze muzyka z filmu walczyla o oscara. Cala animacja jest genialnie zrobiona, po 10 minutach nie zwracalem juz uwagi ze ogladam render :-) ale pewnie dlatego, ze na panujacy klimat wplywa wiele czynnikow: sciezka dzwiekowa (geniusz), zdjecia (geniusz), fabula (geniusz). Bardzo wazne jest to, ze film nie jest prostolinijny, myslimy sobie ze juz go rozgryzlismy, ze wiemy jak sie zakonczy, nic z tego. Przyjdzie nam sie rozczarowac i zaskoczyc, czy pozytywnie zostawiam juz to waszej opini :-) O grze aktorskiej nic nie powiem, no bo w sumie prawdziwi aktorzy tutaj nie graja tylko ich cyfrowe postacie, lecz ich oddanie glosowe dodaje nam kolejne plusy. Naprawde polecam ta produkcje. Sprzedajcie dom, samochod jezeli nie macie na bilet, ale po prostu musicie to zobaczyc :-D

Mojca ocena 9/10. !![/center]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sporo. Ja bym nie dała więcej niz 6.
Byłam na pokazie przedpremierowym. I prawde powiedziawszy to w polowie filmu juz sie nudzilam i bylam ciekawa kiedy sie wreszcie skonczy.
Wizualnie jest super, zero zastrzezen. Ale w tresci i sposobie przedstawienia historii to jednak jestem daleka od entuzjazmu.

[b][i]Dobr? stron? upadania jest to, ?e dajemy naszym przyjacio?om szanse podtrzymania nas. [/b][/i]

www.erill.blog.interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No coz nie kazdemu sie jednak podoba. Ja ogladalem to z 6 osobami i kazdy byl zachwycony :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grono [hyhyhy] ludzi z ktorymi widzialam film liczylo okolo 10. I wszyscy mieli dosc podobne odczucia co ja :)
Ile ludzi tyle gustow.

[b][i]Dobr? stron? upadania jest to, ?e dajemy naszym przyjacio?om szanse podtrzymania nas. [/b][/i]

www.erill.blog.interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Historia ciekawa, lubię tego typu klimaty, jednak moim zdaniem cały efekt zepsuł nadmiar animacji. Twórcy w tym względzie przesadzili. Denerwował mnie w tym filmie efekt takich jakby martwych oczu - wpatrzonych w pustkę.

Ale ogólnie mi się podobało. :)

Bo kolory naszej t?czy wybieramy sobie sami (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="pinezka"]jednak moim zdaniem cały efekt zepsuł nadmiar animacji. [/quote] yyyy, caly film to animacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiem. Ale myślę, że realni aktorzy byliby tutaj dużo lepsi.
Może gdyby postacie występujące tam, były wymyślone przez twórców, lepiej by to wyszło. Bo np. wirtualna wersja Angeliny Jolie nie bardzo przypadła mi do gustu. :]

Bo kolory naszej t?czy wybieramy sobie sami (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moze i tak, ale to juz nie byl by taki film. Powstalo by cos zupelnie innego lub tez zwyklego a tak mamy niejaka swieznke wsrod kich ostatnich miesiecy. Mysle ze nie ma co tak gdybac bo to do niczego nas nie zaprowadzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi