Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Yakub

Rasizm na stadionach

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Na pewno wielu z was chodz na mecze i napewno nie jeden (jedna?) z was widział przejawy rasizmu... Flagi z tekstami typu "biała siła" itd. JAk sądzicie? POwinno się z tym walczyć, czy zwisa wam to kompletnie? Edytowane przez Gość

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy to rasizm? To raczej banda znudzonych wyrostków poszukujących "dobrej" zabawy. Oczywiście że powinno się takie zjawiska tępić . Najlepiej dać im sprzęt i pogonić do oczyszczania miasta :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to nie jest rasizm to jest zwykłe szukanie zaczepki żeby komuś nawalić

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]to nie jest rasizm to jest zwykłe szukanie zaczepki żeby komuś nawalić[/quote] to jest i jedno i drugie. nie rozumiem tylko co mają do tego stadiony. z takimi tekstami/zachowaniami można się spotkać nie tylko tam przecież.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No nie tylko, to fakt. PZPN wypowiedziało wojnę chuligańskim i rasistowskim wybrykom. I to już dawno. JA nie widzę żadnych skutków ;/ . WYKOPMY RASIZM ZE STADIONÓW! NAPIER***AĆ NAZIOLI!

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Taka mentalność Polaka. Rozróba, rozróba i jeszcze raz rozróba do tego wandalizm . Zauważcie że wszystko to dzieje się w okresie dorastania :-P z czasem przemija. Ja myślę że to raczej chęć wyładowania swojej nagromadzonej energii . Może więcej klubów bokserskich i worków do lania :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no a ja się z tobą nie zgodzę. Sam zostałem skopany przez grupkę ok. 30letnich dresów po meczu, za to, że miałem irokeza i glany ;/ i wszyscy mieli napisy na bluzach "biała siła"... Nikomu nie życzę spotkania z takimi osobnikami...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heh, jutro jade na Mecz Polski, zobaczmy w jakim wroce stanie. Jak bede caly oczywiscie zdam relacje :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja chodze na mecze. Mh. Fakt. Sa rozroby, ale czy to rasizm ? no coz. Typowy 'hooliganie'. Troche tolerancji. Wiem, trudno tolerowac takie zachowanie, ale... no coz. Takie czasy. Czesto jestem swiadkiem takich zachowan. xD Jak kibice wbiegaja na murawe rozwalaja wszystko po drodze... zreszta, swietnym przykladem np. byl Mecz UEFA Legii Warszawy z kims tam. Co zrobili taka rozrobe na stadionie i nie tylko. Heh. Temu si nie da zapobiec. Poza tym zauwazylam tez kiedys na meczu ze czesto tzn. ochrona prowokuje kibicow. ;/ Niestety, Takze nie tylko tych kibicow trzeba przytemperowac. ;)

"You better lose yourself in the music, the moment

You own it, you better never let it go

You only get one shot, do not miss your chance to blow

This opportunity comes once in a lifetime, yo"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Eva"]Troche tolerancji.[/quote] co Ty gadasz w ogóle?
[quote="Eva"]Poza tym zauwazylam tez kiedys na meczu ze czesto tzn. ochrona prowokuje kibicow. ;/[/quote] no tak, zachowanie do najmądrzejszych nie należy, ale tylko idiota daje się sprowokować.

a kibole to dla mnie jeden z najniższych poziomów społecznych bez względu na wszystko..

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Według mnie powinno się z tym walczyć, bo to odstrasza według mnie kluby z graczami np ciemnoskórymi od gry u nas.

[img]http://iv.pl/images/16979701038601218930.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Eva"]Troche tolerancji.[/quote]
W życiu. Dla głupoty nie ma tolerancji a surowe kary.

Swego czasu oglądałam program taki wywiad z "kibicem" byłam zszokowana, to coś w rodzaju sekty. On wręcz się chełpił swoimi ranami nie mówiąc o tym ile zadał innym. To chory mózg, który przeszedł pranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]no tak, zachowanie do najmądrzejszych nie należy, ale tylko idiota daje się sprowokować. [/quote] daj spokoj. Nie od razu idiota. ;] Bo idita mozna nazwac tez tego co prowokuje, no bo po co mu to ? Ha ? Bez sensu... Jak sie mozna nie dac spropowokac jak ochrona zaczyna burzyc cos do kibicow, a gdy kibice zaczynaja cos burzyc to zaraz wylatuja z gazem. Niestet. Nie raz bylam tego swiadkiem i wiem ja kejst. Nie wszystkie 'kibole' sa tacy sami. W kazdym klubie gdzie sa kibice znajda sie tacy 'hooligani' ale wiekszosc jest raczej ok, chyba ze biora przyklad z innych. Co niestety tez sie zdarza. jednak i tak bede trzymala swojego ze troche tolerancji sie nalezy. Trudno jest tolerowac takie zachowanie, ale... inni tez musza tolerowac was. ;] a bynajmniej powinni. Tak ot juz jest.
Zreszta kazdy ma swoje zdanie na ten temat. W tym ja. Jestem po stronie tych tzw. kiboli. ;p i moze dlatego tak mowie. ;)

"You better lose yourself in the music, the moment

You own it, you better never let it go

You only get one shot, do not miss your chance to blow

This opportunity comes once in a lifetime, yo"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Eva"]inni tez musza tolerowac was. ;][/quote] oj przepraszam bardzo, moje zachowanie daleko odbiega od zachowań kiboli.
[quote="Eva"]Bo idita mozna nazwac tez tego co prowokuje, no bo po co mu to ? Ha ? Bez sensu... [/quote] przecież napisałam, jakie wg mnie jest to zachowanie..
wśród ochroniarzy też są idioci, ale zachowania kiboli są co najmniej prymitywne

pamiętacie sprawę tego chłopaka z Kielc? przyjechałam tam w niedługą chwilę po tym zdarzeniu. nastroje jakie panowały w mieście robiły wrażenie.. najgorsze jest to, że takie skur$%syńskie zachowania są dość powszechnie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Yakub[/b], chyba jednak za dużo leniwca sie nasłuchałeś :P
jak dla mnie niech sie pirą i niech sobie wywieszaja co chca na stadionach.
Lepiej tam nizli na ulicy w barach - miejscach gdzie mozesz sie spokojnie spotkac ze znajmomymi...

"[i]Kobiety s? z wenus ...a MotoMyszy z Marsa[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja jak byłam na meczach to nie widziałam przejawu rasizmu :p jak juz cos to przejawy nienawisci do przeciwnika i tyle :P
ale gdybym juz cos takiego zobaczyła to szczerze mowiac zdenerwowałoby mnie to ale co miałabym stanac i krzyczec koniec z rasizmem?? raczej mi to zwisa :/ takie dziwne rzeczy to wypisuja tylko pseudo kibice a nimi to nie nalezy sie przejmować

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie należy się przejmowac? Lol :lol: ... Nie wiesz, co mówisz. NIe spotkałaś nigdy kilku takich dresów, nie oberwałaś od nich... U mnie w mieście jest grupka "białych" ludzi... Był u nas kiedyś czarnoskóry lekarz... Podpalili mu samochód, napadli na niego, dom w swastyki "udekorowali", a na niektórych meczach jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ups wybacz
widzisz w moim otoczeniu nigdy nic takiego nie miało miejsca wiec trudno mi sie wypowiadac. zdarzały sie tylko wyzwizka ale to wszedzie tak jest. Silniejszy zneca sie słownie na słabszym tak jak i wiekszosc nad mniejszoscia.

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem już zahartowany w "wojnie" z naziolami. Często jak jestem w Poznaniu czepiają się mnie i kumpli takie łyse ludzie z napisami na kurtkach "biały honor", "czysta biel" którzy nas od żydów jadą... Kilka razy się z nimi pobiliśmy, ale najfajniejsze było, jak pewnego dnia na meczu spotkaliśmy się w ytm samym sektorze :mrgreen: ... MASAKRAA :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[center][img]http://revolutiontribe.files.wordpress.com/2007/06/z4241411x2.jpg[/img] [/center]
Yakub niestety sytuacje o których piszesz zdarzają się dość często. I nie jesto to tylko sprawa footbalu, ale i wszelkich innych aspektów życia... Dość głośno było ostatnio o kibicach Interu, którzy w chamski wręćz sposób zachowywali się wobec grających w ich zespole czarnoskórych graczy. W Polsce niestety nie jest lepiej... Drobne subkultury często pojawiają się wśród kibiców bo tam najłatwiej mogą znaleźć sprzymierzeńców. Takie huligańskie zachowanie trzeba tępić wszelkimi dostępnymi środkami. Absolutnie nie wolno tego akceptować i pobłażać - vide wypowiedź Evy. Dopóki na trybunach gościć będą huligani i osoby o skrajnych poglądach przykre sytuacje będą mieć miejsce. Ważna jest solidarność z poszkodowanymi osobami (zespół->poszkodowany gracz) i eliminowanie 'wadliwego elementu' z grupy kibiców. Niestety często jest tak, że kibole to waśnie rasiści. Ogoleni, naładowani koksem i agresją wychodzą na ulice, głoszą puste slogany typu Biała Armia... Są ludzie i taborety - taki podział sie nie zmieni...
Lata mijają a wraz z nimi subkultury punkowskie i wykopywanie (dosłownie -> glanami) murzynów, Zydów itd z naszego kraju... Niektórzy jak widać dalej się nie obudzili...
[b]Lets kick racism out of football ![/b]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Popieram! Ale to głównie wśród dresów zdarza się takie zachowanie. Nie mówię, że wśród punków się nie zdarza, alecz jest tego znacznie mniej. Mnie dresy śmieszą. Nienawidzi czarnych, a gdyby nie oni, nie nosiłby bluzy "Lonsdale" i nie miałby kija baseballowego...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie lubie rasizmu a w szczególności na stadionach, miałem okazje grać w jednej dróżynie z murzynem i wstyd mi było za kabiców jak krzyczeli na niego obraźliwe słowa. No szkoda że polacy to nietolerancyjny naród.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam znajomych, a nawet przyjaciela, który ma inny kolor skóry. Nieraz się z niego naśmiewali, uprzykszali mu życie... Ale on powiedział, że już się przyzwyczaił i ma ich w dupie xD Za każde obraźliwe hasło mandat! Tak jak na zachodzie. Sprawy to nie rozwiąże całkowicie, ale jakieś efekty są :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie rasizm jest czymś okropnym, a jego zwolennicy to kompletni idioci... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uhh... Wyczerpującą odpowiedź dałeś :P

21 marca- Dzień Walki z Rasizmem. Podczas meczu Widzew Łódź- Legia warszawa piłkarze obydwóch drużyn wyjdą w koszulkach z napisami "wykopmy rasizm ze stadionów". Później koszulki te zostaną wystawione na Allegro.pl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi