Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
fortuna

Bogaty & Biedny

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Co sądzicie o takim podziale ludzi?
Co myślicie o przysłowiu " Czemu głupi- bo bo biedny. A czemu biedny, bo głupi."
Czy pieniądze szczęścia nie dają?
Czy człowiek żyjący średnio lub biednie jest bardziej wartościowy od bogatego?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Co sądzicie o takim podziale ludzi? [/quote] no niestety jest ale czasami ten biedniejszy jest bardziej wartościowym człowiekiem
bo biedny odda ostatni grosz dla bardziej potrzebującego o bogaty spojrzy z pogarda :-(

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Czy człowiek żyjący średnio lub biednie jest bardziej wartościowy od bogatego?[/quote] B Z D U R A. Wartościowość człowieka ma się nijak do jego stanu portfela. I tu, i tu znajdą się nikczemnicy. [quote="fortuna"]Czy pieniądze szczęścia nie dają?[/quote] Zależy czym jest dla kogo szczęście :-) Jeśli to cash, to tak.
Ale z doświadczenia wiem, że nie warto poświęcać uwagi pieniądzom. Sztuką jest zobaczyć w diamencie jego piękno i wielość barw, a nie rozmyślanie ile kosztuje.
Pienądze mogą szczęściu wspomóc - jak choćby w WOŚP, gdzie są przeznaczane na cele medyczne.
Pewne jest, że pieniądze przyciągają namiastki szacunku, namiastki przyjaźni, miłosci. Bogaty człowiek musi się nieźle napocić, aby wśród namiastek znaleźć pełnię :-)

Jak dla mnie to pojęcie "bieda" jest stanem umysłu. Można być spłukanym, chwilowo bez forsy. Chcieć to móc - nawet wyjść z kryzyu pieniężnego.

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 9 Marzec 08, 19:28[/b] **[/color][/size] [quote="MagicalFire"]biedny odda ostatni grosz dla bardziej potrzebującego o bogaty spojrzy z pogarda [/quote] :lol: :lol: :lol: :lol: Sam jest biedny i myślisz, że nie kupi sobie chleba tylko poleci rozdać ostatnie gorsze innym? Na jakim Ty świecie Magical żyjesz.

Zauważ, że to najbogatsi są największymi filantropami - ale to nie dziwi, bo nie moze być ktoś o średnich zarobkach największym fialntropem na Ziemi ;-)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Czy pieniądze szczęścia nie dają? [/quote] to już raczej nawet na osobny temat by się nadawało.

w Polsce ogólnie panuje taki podział. albo jesteś bogaty i zarabiasz od 2k wzwyż [przy czym 2k to minimalna stawka], albo zarabiasz max 1,5k na rękę.. niby to średnia krajowa, która się podnosi, ale prawda jest taka, że wciąż się zarabia najniższą krajową. co to niby jest 1k brutto? ochłapy, nie pieniądze.. podobno ma to byś likwidowane stopniowo, ale coś im to nie wychodzi i raczej nie wyjdzie, bo powinno się podnieść najniższą krajową, a nie średnią..
tyle na temat podziału.
[quote="fortuna"]Czy człowiek żyjący średnio lub biednie jest bardziej wartościowy od bogatego? [/quote] to pytanie mające dać odpowiedzi bardzo uogólniające, a to wszystko zależy od przypadku, choć według mnie znaczna większość tych wartościowych ludzi żyje wśród ludzi przeciętnych, uboższych i niżej. dlaczego? mam wrażenie, że tacy ludzie patrzą na świat innymi kategoriami.
ale na to tak szczerze mówiąc nie ma reguły. choć osobiście nie spotkałam się z mniej zamożną lub bardziej uboższą osobą, która byłaby pazerna i skąpa..
[quote="fortuna"]Co myślicie o przysłowiu " Czemu głupi- bo bo biedny. A czemu biedny, bo głupi." [/quote] co myślę? że to tylko przysłowie, a przysłowia nie raz mają niewiele wspólnego z prawdą. choć może i nie.. w dzisiejszych czasach jeżeli jest się uczciwym i się nie kombinuje nie dojdzie się praktycznie do niczego. jesteś uczciwy i sumienie ci nie pozwala - jesteś głupi, bo robiąc inaczej mógłbyś więcej zyskać i chrzanić morale..

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie będę owijała w bawełnę że mi pieniądze dają szczęście. Chcę je zawsze mieć w portfelu i nie dokonywać wyboru , kupić sobie bułkę czy nie :-P Powszechnie mówi się że szczęścia nie dają, a jednak. Sama na sobie się przekonałam w chwili, gdy potrzebowałam zrobić bardzo ważne badanie. Termin miałam strasznie długi, a czas niestety często w niektórych wypadkach się liczy. Płacisz masz od ręki, czekasz odliczasz koszmarne dni. Nie twierdzę że w życiu liczy się tylko kasa, ale jest ona przepustką.

Jeśli chodzi o wartość człowieka, daleka jestem od podziału majątkowego. Tu w grę wchodzi nasze wychowanie od podstaw i dalsze kształtowanie samego siebie. To tak samo jak z chama nie zrobisz inteligenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]fortuna[/b], ale Ci nie dawały szczęścia pieniądze jako takie, tylko kwestie, które mogłaś zrealizować dzięki nim. Jak napisałaś - pieniądze moga być tylko przepustką do fajnego życia. :-)

Mi pieniądze dają niezależność - a ją cenię sobie niesamowicie. Mam świadomość, że swój czas mogę spędzić na kilkanaście różnych sposobów mając trochę forsy w portfelu.

Pieniądze mnie się w ogóle nie trzymają. Wiem, ze to nie ekonomiczne, ale ja nie zwracam większej uwagi na takie rzeczy jak cena towaru. Podoba mi się - kupuję, nie szukam podobnej rzeczy o kilka złotych taniej. [quote="matra"]według mnie znaczna większość tych wartościowych ludzi żyje wśród ludzi przeciętnych, uboższych i niżej. dlaczego? mam wrażenie, że tacy ludzie patrzą na świat innymi kategoriami. [/quote] Dobrze, ze potem przyznałaś, że na te sprawy nie ma reguły. To, że biedni patrzą na świat innymi kategoriami to gówno prawda, powtarzam - Gówno Prawda.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]fortuna, ale Ci nie dawały szczęścia pieniądze jako takie[/quote]
Oj dały :-P Miałam problem finansowy a to się wiązało z bardzo ważną sprawą jaką jest mieszkanie. Zadłużyć się jest bardzo łatwo, ale wyjść z tego?????? Nie miałam się do kogo zwrócić o pomoc. Sama sobie muszę niestety radzić :-P ile miałam nocy nieprzespanych, ile bóli głowy , ile stresu i to nie tylko że jednego dnia , ale nawet miesiące. Odchodziłam prawie od zmysłów :mrgreen: To tylko ja wiem i nikt nie pozna tego co czułam. Jednak wypłynęłam na powierzchnię. Moje problemy się skończyły i nigdy ich już nie chcę mieć :-P Kochane pieniążki trzymajcie się mnie :mrgreen: Jaka ja byłam szczęśliwa że udało mi się zarobić na tyle, aby kłopoty się skończyły, abym mogła się znowu uśmiechać i cieszyć życiem. Kocham życie i kocham kasę :mrgreen: Tak, kocham kasę i nie wstydzę się o tym mówić. Bez tego jestem niczym. Bez tego burczy mi w brzuchu :mrgreen: bez tego odetną mi prąd i nie będę mogła pisać na scypionie :mrgreen: Nie- nie mam jej oprawionej w ramki :mrgreen: ale Dobry Boże nie pozwól abym miała jej braki :mrgreen:

[quote="Catwoman"]Mi pieniądze dają niezależność [/quote]
Mi też, ale i dały niestety szczęście w całym słowa tego znaczeniu. Co ja bym biedna zrobiła jak bym straciła swoje kochane mieszkanko, gdzie bym się podziała, chyba tylko pod most :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Co sądzicie o takim podziale ludzi?[/quote] Dla mnie to bez sensu. Zawsze były. Zawsze są grupki i zawsze będą.
[quote="fortuna"]Co myślicie o przysłowiu " Czemu głupi- bo bo biedny. A czemu biedny, bo głupi."[/quote] Pierwsze co słysze owe przysłowie, ale daje wiele do myślenia. Przysłowie to ma prawdę w dzisiejszym świecie, niestety tak jest. Bogaty ma zainteresowani, uważa się go za mądrego. Biegny człowiek niestety nie ma dawanych szans w dzisiejszym świecie, głupi, biedny, bogaty, mądry - jedna i ta sama osoba, wiele twarzy.... Lecz nie docenionych spojrzeń pzrez innych.
[quote="fortuna"]Czy pieniądze szczęścia nie dają?[/quote] Nie.
pieniądze szczęścia nie dają. Dawają jedynie pychę, ten kto ma pieniądze i jest nie wiadomo jakim milionerem będzie widział w oczach tylko jedną rzecz - pieniądze. Ma pieniądze, ale co z tego, jak nie bedzie miał miłosci wobec włanej osoby?
[quote="fortuna"]Czy człowiek żyjący średnio lub biednie jest bardziej wartościowy od bogatego?[/quote] Człowiek żyjący średnio lub biednie dostrzega najpiękniejsze wartości życia. Czasami jednak widzi w życiu melancholię, lecz umie dostrzegać niż człowiek zyjący bogato. Bogaty osobnik żyje tylko na zielonych czy tam kolorowych papierkach i które świecą w oczach biznesmenów. Mają oczywiście dostęp do wszystkiego lecz z czasem im to sie przeje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="NudnaBaba"]ten kto ma pieniądze i jest nie wiadomo jakim milionerem[/quote]
Czemu pieniądze kojarzą wam się tylko z milionerami :mrgreen: a bogaty z obrzydliwym bogactwem.
Ja czuję się bogata, choć do obrzydliwe nie należę :-P Potrafię się utrzymać i swoje ukochane mieszkanko. Chodzę z podniesioną głową, ale zdało by się nieco wyżej :-P no jednak nie jest źle. Mam ciągle marzenia, plany i spokojnie sobie realizuję. Realizuję na miarę swojej kieszeni :-P

[quote="NudnaBaba"]Nie.
pieniądze szczęścia nie dają.[/quote]

Każdy ma prawo tak myśleć. Mi dają i nie mam zamiaru ani was , ani siebie oszukiwać że jest inaczej. Szczęście daje mi jeszcze coś zupełnie odmiennego ale tu temat tylko i wyłącznie o sprawach materialnych :mrgreen: Moje szczęście ma wiele imion :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Czemu pieniądze kojarzą wam się tylko z milionerami a bogaty z obrzydliwym bogactwem.
Ja czuję się bogata, choć do obrzydliwe nie należę Potrafię się utrzymać i swoje ukochane mieszkanko. Chodzę z podniesioną głową, ale zdało by się nieco wyżej no jednak nie jest źle. Mam ciągle marzenia, plany i spokojnie sobie realizuję. Realizuję na miarę swojej kieszeni [/quote]
Bo każdy ma inne pojęcie [b]bogactwa [/b].
Ale nawet jak się nie jest bogaty, to z tego "bogactwa" potrafimy się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="NudnaBaba"]Bogaty ma zainteresowani, uważa się go za mądrego. Biegny człowiek niestety nie ma dawanych szans w dzisiejszym świecie,[/quote] Nie rozumiem tego zdania - czy ktoś zamożniejszy jest automatycznie bardziej mądry?

Nie wiem, czy o to ci chodziło, ale prawdą jest, że byt okresla świadomość (K.Marx). Człowiek bogatszy ma większe szanse rozwoju intelektualnego, więcej rzeczy zobaczy, zwiedzi, nawet ma więcej prozaicznych(?) książek. Biedniejszy musi się nieźle napocić.

Oczywiście nie zawsze jest tak, że dzieci z większym statusem finansowym są mądrzejsze - znam kilka chłopaków z porządnie wypchanego forsą domu, którzy mają poza powqażaniem kwestie nauki i rozwoju. [quote="NudnaBaba"]Człowiek żyjący średnio lub biednie dostrzega najpiękniejsze wartości życia[/quote] ...ile razy będe eszcze skomentowac tego typu zdania wyrazem "Bullshit"? [quote="NudnaBaba"]Bogaty osobnik żyje tylko na zielonych czy tam kolorowych papierkach i które świecą w oczach biznesmenów. Mają oczywiście dostęp do wszystkiego lecz z czasem im to sie przeje.[/quote] Cóż... Bywa też i tak, że biednemu przeje się bieda i żadnych dostępów :mrgreen: [quote="NudnaBaba"]Czasami jednak widzi w życiu melancholię, lecz umie dostrzegać niż człowiek zyjący bogato.[/quote] Człowiek bogatszy nie doświadcza melancholii? Rany, ależ odczłowieczanie bogatych nam się tu wyczynia... ;-) [quote="fortuna"]Czemu pieniądze kojarzą wam się tylko z milionerami a bogaty z obrzydliwym bogactwem. [/quote] Najbogatszy jest ten, który ma najmniej do stracenia :-)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Najbogatszy jest ten, który ma najmniej do stracenia :-) [/quote]
Czyli nikt :mrgreen: Każdy ma coś do stracenia , nawet nurek.

[quote="NudnaBaba"]Bogaty ma zainteresowani, uważa się go za mądrego.[/quote]
Biedny czy biedniejszy też ma zainteresowania które w jakiś sposób realizuje. Może nie tyle bogatego uważa się za mądrego ile może imponować stanem posiadania i ma otwartą drogę do swoich pasji. Przyznam że fajnie mieć tą mamonę, bo nie ma co ukrywać, ale za tym idzie większy dostęp do wiedzy. Większy i szybszy. No niestety , a jest to do pozazdroszczenia.

[quote="NudnaBaba"]Dawają jedynie pychę[/quote]
Jednym tak innym nie. Nie można wszystkich wkładać do jednego wora. Dają z całą pewnością poczucie spokoju,. Mniej frustracji i bóli głowy :mrgreen:

[quote="NudnaBaba"]ale co z tego, jak nie bedzie miał miłosci wobec włanej osoby?[/quote]
Jacy Ci bogatsi są okrutni :-P Jak już wcześniej wspomniałam bogaty zawsze, a może częściej kojarzy się z obrzydliwym bogactwem. Czy nie jest tak, że tym drugim właśnie tego zazdrościmy? Podróże , wspaniałe wakacje, cudowny odpoczynek . Biedniejsi mogą tylko o takim pomarzyć wodząc palcem po mapie, oni realizują marzenia. Ja jeszcze mam zamiar doczekać takich wakacji , że będę leżała w cudownym miejscu na najcudowniejszej plaży z wyszukanym drinkiem i czterech facetów będzie mnie wachlowało piórami dla ochłody :mrgreen: a ja , no cóż powiem tak- nie opieprzaj się, za co Ci płacę :mrgreen: Cóż w tym złego. Ja korzystam z życia i inni przy mnie też. Mają zapłatę a tym samym zarobek, za czym idzie realizacja ich pragnień choćby to miałaby być bułka z masłem.

[quote="Catwoman"] Cóż... Bywa też i tak, że biednemu przeje się bieda i żadnych dostępów :mrgreen: [/quote]
Myślę że nie tylko bywa ale i na pewno. Czy ktoś z was chce być biedny? Tak uczciwie proszę odpowiedzieć. [b]Czy ktoś chce?[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Czyli nikt Każdy ma coś do stracenia , nawet nurek. [/quote] Jeszcze raz napiszę:"Najbogatszy jest ten, który ma [u]najmniej[/u] do stracenia". Nie wierzę, że tak powierzchownie odczytałaś tę myśl. [quote="fortuna"]Czy ktoś chce?[/quote] Bieda to stan umysłu. Bylam bez forsy, ale nigdy nie mogłam o sobie powiedzieć, że byłam biedna. Jak sie chce, to można się wziać nawet za siebie.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote] Czyli nikt Każdy ma coś do stracenia , nawet nurek.

Jeszcze raz napiszę:"Najbogatszy jest ten, który ma najmniej do stracenia". Nie wierzę, że tak powierzchownie odczytałaś tę myśl.[/quote]

Nie odczytałam tego powierzchownie a raczej przemyślałam tą odpowiedź. Dlaczego tak sądzę. Otóż "nurek" też czuje się bogaty w swoim znaczeniu. Jego bogactwo to kawałek miejsca które może mu ktoś silniejszy zająć, to teren na którym zbiera coś co mu służy do dalszej egzystencji z którego również go ktoś może przepędzić, to zbita przypadkowo flaszka czy podobny temu trunek, to podprowadzona jakaś część garderoby którą postanowił odświeżyć. Czy to nie jest dla niego bogactwo? Dla każdego będzie miało inny wymiar. Czy dla niego to będzie najmniej? Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]fortunko[/b], nie znam człowieka, który nie miałby nic do stracenia. Ale ten, który najmniej przywiązuje się do rzeczy fizycznych, jest wedle tego powiedzenia najbogatszy. Oczywiście wciaż poruszamy sie po sferze dóbr doczesnych, nie o stracie miłosci czy innych metafizycznych uczuć człowieka.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ten podział ludzi nie powinien istnieć...
głupim jest ten kto te powiedzenie wymyślił
hajs nie daje szczęścia w miłości... ale niestety prawda jest taka ,że zeby zyć trzeba go mieć chodz troche...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="hard_lady88"]głupim jest ten kto te powiedzenie wymyślił [/quote] A to dlaczego? [quote="hard_lady88"]hajs nie daje szczęścia w miłości... [/quote] W innych sferach życia z a to daje, tak? :mrgreen:

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dlatego ze biedy nie musi byc głupim...

tak w innych strefach daja... bo za co masz wszystko??? szame,ciuchy ,dom...... ? bez tego nie da sie zyc wiec nie da sie zyc bez kasy..

ps: nie moge cytowac:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="hard_lady88"]ten podział ludzi nie powinien istnieć... [/quote]
Czyli jak to widzisz? Wszyscy jednakowo bogaci albo jednakowo biedni? Manna z nieba nie spada, do tego trzeba dojść nauką , pracą, własnym staraniem.

[quote="Catwoman"]Ale ten, który najmniej przywiązuje się do rzeczy fizycznych, jest wedle tego powiedzenia najbogatszy. [/quote]
Przyznam się że ja nikogo takiego na swojej drodze nie spotkałam. W każdym powiedzeniu jest odrobina prawdy więc nie chcę niczemu zaprzeczać.

[quote="hard_lady88"]głupim jest ten kto te powiedzenie wymyślił[/quote]
Raczej głupiec nie wymyśli czegoś mądrego :mrgreen: Z powiedzeniem można się zgadzać lub nie , czasem jest to tylko żartobliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="hard_lady88"]dlatego ze biedny nie musi byc głupim... [/quote] Jest głupi pod względem zaradności życiowej.

A z tymi sferami to chodziło mi prędzej o przyjaźń, koleżeństwo, pomyślność w życiu domowym...

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no to moze z tymi sferami to pieniądz szczęscia nie daje... chodz czasem bywa tak ze jak nie masz kasy to nie masz przyjaciół i kolegów... tak niestety sie zdaza..;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Jest głupi pod względem zaradności życiowej. [/quote] no tak. głupi, bo uczciwy, co? bo tak się składa, że w dzisiejszych czasach będą uczciwym do niczego się nie dojdzie. przykra sprawa, ale zbyt dużo znam na to przykładów..
[quote="fortuna"]Czyli jak to widzisz? Wszyscy jednakowo bogaci albo jednakowo biedni? Manna z nieba nie spada, do tego trzeba dojść nauką , pracą, własnym staraniem. [/quote] oczywiście, że nie. ale podział ludzie w Polsce jest ZBYT widoczny. jest ogromna przepaść pomiędzy minimalną a średnią krajową, to jest chore. wiesz dlaczego? bo nie raz wysokość zarobków nie idzie w parze z wykształceniem. poza tym każdy ma prawo godnie żyć, a za 800, a kiedyś jeszcze nawet 500 miesięcznie nie wyżyjesz.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]głupi, bo uczciwy, co? bo tak się składa, że w dzisiejszych czasach będą uczciwym do niczego się nie dojdzie[/quote] Nie uważam tak. Nie trzeba robic przekrętów, aby się dorobić godnego życia. Może to nie będzie trwało rok, tylko dłużej. [quote="matra"]podział ludzie w Polsce jest ZBYT widoczny[/quote] Tak to jest w biednych krajach - dużo przepaści.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]oczywiście, że nie. ale podział ludzie w Polsce jest ZBYT widoczny. jest ogromna przepaść pomiędzy minimalną a średnią krajową, to jest chore. wiesz dlaczego?[/quote]
Wiem matra dlaczego. Bo nasze prawo jest nastawione dla cwaniaków. Kradniesz masz i prawo działa sennie. Żyjesz uczciwie, to Ci jeszcze dokopią, zgnoją albo zastosują tak powszechny dziś mobbing. Chcesz godnie żyć to najlepiej wdać sie na drogę przestępczą. O ile zbyt szybko Cię nie złapią masz szansę dać start dzieciakom :mrgreen: Chcesz być uczciwy to odliczasz grosze w portfelu. Zastanawiasz się czy dziś kupić masło czy lepiej zostawić na kolejny bochen chleba.

[quote="matra"]a za 800[/quote]
Za te marne grosze jak na obecne czasy, niestety ale ludzie ciężko harują. To jest zbrodnia. I w myśl przysłowia , dlaczego głupi- bo nie kradnę, dlaczego biedny- bo nie kradnę. Tak bym odpowiedziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"] nasze prawo jest nastawione dla cwaniaków[/quote] Uwierz, że nie każdy człowiek zarabiający duże pieniądze posługuje się w swojej pracy głównie przekrętami. Uczciwą pracą i przedsięborczą główą można naprawdę dojść do grubej kasy.

Ale tak to jest z Polakami - kto bogaty, pewnie ukradł. Tylko biedni są cudowni i kryształowi.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi