Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Urodził się w Pionkach koło Radomia. Od najmłodszych lat interesował się muzyką, śpiewał w szkolnym zespole Cavatina (jako jedyny wokalista wśród ośmiu dziewcząt). Po ukończeniu liceum w klasie o profilu biologiczno - chemicznym rozpoczął studia na WSP w Kielcach, kierunek - wychowanie muzyczne. Miał nadzieję spotkać tam osoby, z którymi mógłby założyć zespół. I tak się stało - w 1992 roku Artysta przyłączył się do grupy Mafia.

Zanim jednak zespół nagrał swój pierwszy album, Andrzej wystąpił w konkursie młodych talentów we Wrocławiu, w koncercie Debiutów na Festiwalu w Opolu, oraz zorganizował w Kielcach swój pierwszy solowy koncert. "[b]Mafia[/b]" - pierwsza płyta zespołu, spodobała się wytwórni Zic-Zac, z którą później grupa podpisała kontrakt. Na krążku znalazł się między innymi utwór "Wishing Well" z repertuaru zespołu Free, a "Krótka piosenka o miłości" z tekstem Piaska i muzyką Zdzisława Zioło stała się hymnem Festiwalu w Jarocinie' 93. W lutym 1995 roku ukazał się drugi album zespołu, zatytułowany "Gabinety". Singlem promującym płytę była ballada "Noce całe", jednak na krążku w większości znalazły się bardziej rockowe utwory.
Jeszcze w tym samym roku nakładem niewielkiej wytwórni płytowej "Ara" ukazał się krążek Roberta Chojnackiego zatytułowany "Sax & Sex". Początkowy plan zakładał, że Andrzej napisze jedynie teksty na te płytę, a w rezultacie zaśpiewał prawie wszystkie piosenki. Album odniósł ogromny sukces, rozszedł się w ponad 800 tysiącach egzemplarzy. Ta "Multiplatynowa Płyta" do dziś uważana jest za najpopularniejszy album i komercyjny hit lat 90. Piosenki "Budzikom śmierć"
[youtube]http://www.youtube.com/v/CTqbT747qqg[/youtube]
"Prawie do nieba"
[youtube]http://www.youtube.com/v/yT5r0wI3fAs[/youtube]
"Niecierpliwi"
[youtube]http://www.youtube.com/v/tIyKcBl93eY [/youtube]
pierwszych miejsc list przebojów, a największe stacje radiowe grają je do dziś. Sukces albumu spowodował, że Andrzej stał się niekwestionowanym idolem młodzieży, a na jego koncerty przychodziły tłumy fanów. Rok później ukazał się album "Sax & Dance" z nowymi, dyskotekowymi aranżacjami utworów z "Sax & Sex"... I na tym zakończyła się współpraca Artysty z Robertem Chojnackim. W 1996 roku ukazała się płyta "FM", ostatnia jaką Andrzej nagrał z Mafią. Promowały ją utwory "W świetle dnia"
[youtube]http://www.youtube.com/v/DqNwlx4w6fA[/youtube]
"Imię deszczu".
[youtube]http://www.youtube.com/v/_NsCHdka5no[/youtube]
Była to najbardziej popowa płyta zespołu. Rok później grupa nagrała singel "Wolność w nas" do filmu "Sara" Macieja Ślesickiego.

W styczniu 1998 roku ukazał się pierwszy solowy album Andrzeja, zatytułowany po prostu "Piasek". W kilka miesięcy osiągnął status "Platynowej Płyty". Single "Mocniej?" i "Jeszcze bliżej" szybko stały się przebojami. Po tak dużym sukcesie wydano także specjalną edycję płyty pt.: "Piasek na lato" - zawierającą m.in. remixy utworów z płyty "Piasek". W 1998 roku ukazał się również singel "Wciąż bardziej obcy", z gościnnym udziałem Jana Borysewicza.

Na krążku znalazła się także piosenka "Pogodniej (Złoty środek)" z serialu "Złotopolscy",
w którym od 1997 roku można oglądać Artystę w roli Kacpra Górniaka. Nie była to jedyna przygoda Andrzeja z aktorstwem, zagrał też w reklamie Pepsi i stworzył postać Królewicza w spektaklu "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków" wystawianym w szczecińskiej operetce.

W 1998 roku Andrzej wraz z Natalia Kukulską nagrał piosenki do filmu animowanego "Magiczny Miecz" - "Jesteś blisko mnie" i "Znam drogę swą". Autorem muzyki był światowej sławy kompozytor, David Foster.

W 1999 roku Andrzej wystąpił na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlsham. Piosenką "Jeszcze bliżej" wyśpiewał sobie II nagrodę, oraz tę najcenniejszą - Nagrodę Publiczności. W tym samym czasie ukazał się wakacyjny singel "Kochać masz", zapowiadający nową płytę.

"Popers" - kolejny album Andrzeja ukazał się w 2000 roku. Do współpracy przy jego tworzeniu Artysta zaprosił m.in. Ewę Bem, z którą zaśpiewał utwór "Pół mnie, ciebie pół", wybitnego muzyka jazzowego Wojciecha Karolaka, basistę Vaila Johnsna i saksofonistę Erica Marienthala. I tak z połączenia tekstów Piaska, oraz "żywych instrumentów" i brzmienia syntezatorów stylizowanych na lata 80. powstała taneczno - refleksyjna płyta. Promował ją singel "Miłość podglądaczy". Z okazji premiery płyty zorganizowano duży koncert pt.:"Piasek i Przyjaciele" w Teatrze Polskim w Warszawie, podczas którego w duecie z Piaskiem wystąpili wymienieni powyżej artyści, a także m.in. Jan Borysewicz, Reni Jusis, Anna Przybylska i inni. Imprezę wyemitowała TVP1.

12 maja 2001 roku Andrzej Piaseczny wystąpił na festiwalu Eurowizji w Kopenhadze. Zaśpiewał tam utwór "Too long" skomponowany przez Roberta Chojnackiego. Nie udało się zdobyć żadnej nagrody, jednak Artysta po występie otrzymał kilka propozycji od zagranicznych firm płytowych. Mówiono wtedy o jednorazowym powrocie do współpracy z Robertem, jednak dwa lata później muzycy spotkali się znowu, czego efektem była piosenka świąteczna "Miejsce, gdzie czekam".

W 2002 roku Andrzej wziął udział w nagraniu utworu "Oj Kot" promującego film "Zemsta" Andrzeja Wajdy. Rok później ukazał się singel "Wszystko trzeba przeżyć" i był on zapowiedzią kolejnej, długo oczekiwanej płyty Artysty.

Album, zatytułowany po prostu "Andrzej Piaseczny", ukazał się w listopadzie 2003 roku. Znalazły się na nim nie tylko przebojowe, ale również refleksyjne utwory. Na szczególną uwagę zasługują bardzo osobiste, dojrzałe teksty, napisane oczywiście przez Andrzeja. Płytę promowały piosenki "Szczęście jest blisko", "Teraz płacz", oraz "Jedna na milion".

Latem 2004 roku Artysta wziął udział w Sztafecie Ognia Olimpijskiego podczas igrzysk w Atenach. Ze zniczem olimpijskim na Krecie obok Andrzeja pobiegli także inni polscy muzycy i aktorzy, m.in. Danuta Stenka, Kayah, Marcin Daniec, a także takie światowej sławy gwiazdy, jka np. Tom Cruise. A we wrześniu tego roku ukazał się singel "Przytul mnie życie", duet z Krzysztofem Krawczykiem. Andrzej napisał kilka tekstów na jego najnowsza płytę (Artysta pisał także dla zespołu Offside, Ewy Bem i innych).

W maju 2005 ukazał się kolejny singel Piaska, zatytułowany "Jednym tchem". Andrzej zaprezentował go podczas koncertu "Premiery" na Festiwalu w Opolu. Pod koniec miesiąca ukazała się również płyta "Słowa", z piosenkami do wierszy Jana Pawła II, na której Artysta zaśpiewał utwór "W mroku jest tyle światła". Latem Piasek wziął udział w wielkim charytatywnym przedsięwzięciu, zorganizowanym przez fundację "Mimo Wszystko" - w "Festiwalu Piosenki Zaczarowanej", wystąpił także jako gwiazda trasy koncertowej "Lata z Radiem".

3 września 2005 Andrzej Piaseczny wystąpił podczas Festiwalu w Sopocie i kolejnym singlem, zatytułowanym "Z głębi duszy", wyśpiewał sobie główną nagrodę - "Bursztynowego Słowika". Piasek otrzymał także od Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" honorowy tytuł, oraz magiczną statuetkę i dyplom Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka. Otrzymują go wszyscy, którzy przyczynili się do powstania i sukcesu Pierwszego Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Ci, którzy otoczyli życzliwością, ciepłem, dobrem i doprowadzili do finału młodych wokalistów. Pod koniec miesiąca ukazała się także najnowsza, czwarta już solowa płyta Artysty - "Jednym tchem". Promował ją singel pod tym samym tytułem, a także "Z głębi duszy" i "Tej nocy". A w listopadzie Andrzej otrzymał następną nagrodę - "Złoty Dziób" od Radia Wawa dla Wykonawcy Roku. To bardzo miła nagroda i kolejny ptak do kolekcji! :)

19 grudnia 2005 roku Artysta wystąpił wraz z innymi wykonawcami podczas Wigilii dla Eurodeputowanych w Brukselii, w tym miesiącu jako dodatek do lokalnych gazet ukazała się także płyta z kolędami w Jego wykonaniu (nakład to 220 tysięcy egzemplarzy).

W kwietniu 2006 odbyła się premiera widowiska taneczno-muzycznego pt. "Pasja", przygotowanego z okazji Wielkanocy przez artystów Filharmonii Święokrzyskiej, Kielecki Teatr Tańca i chór "Fermata". Głowną postacią spektaklu był Judasz, w postać któgo wcielił się Andrzej Piaseczny. Marią Magdaleną była Justyna Steczkowska.

24 kwietnia ukazała się reedycja albumu "Jednym tchem" z dodatkiem w postaci drugiej płyty z pięioma piosenkami w koncertowych wersjach, nagraniem występu Andrzeja podczas Sopot Festival 2005, oraz teledyskiem i nową wersją piosenki "...i jeszcze", która stala się kolejnym singlem.

Latem tego roku Artysta już po raz kolejny wystąpił podczas Festiwalu Piosenki Zaczarowanej, wziął udział w koncercie dla Varius Manx w Operze Leśnej w Sopocie,
w IV Koncercie Charytatywnym "Serca Dzieciom" w Kielcach i był gwiazdą Koncertowego Lata z RMF FM. Zaśpiewał też podczas Sopot Festival 2006 i był jurorem w konkursie
o Bursztynowego Słowika.

14 września 2006 Andrzej otrzymał Platynową Płytę za album "Jednym tchem".

źródło piasek.art.pl
Edytowane przez Gość

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Nie przepadam za nim.Nie podoba mi się jego muzyka i to jak się prezentuje.Nie mój styl muzyczny :afro: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rowniez go nie lubie , jedna piosenka mi kiedys" wpadla w ucho" , ale nawet tytulu nie pamietam .

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uUu... Nie przepadam za nim... Nie typuje w tym stylu muzyki...xP :afro:

( :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma niezły głos, ale tandetny i jak dla mnie się specjalnie nie wyróżnia.
i nie mój styl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jak większość przed mówczyń mówiła ze go nie lubi ja tez sie dołanczam
nie wyróżnia się niczym nie ma takich specjalnych piosenek i to tylec

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lubię czasami posłuchać jego piosenek. Upodobałem sobie: Z głębi duszy i prawie do nieba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również lubię Piaska, a najbardziej jego piosenkę : " jednym tchem" i "chodź, przytul, przebacz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli Piasek to tylko z Robertem Chojnackim, później to już cienizna, jedynie "mocniej" się wyróżnia, taka fajna piosenka do łóżka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piasek całkiem ma ładny, przyjemny głos ;]
Ma fajne piosenki i starsze i takie nowsze.

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasem i ja lubię posłuchać Piaska, a zwłaszcza"chodź, przytul, przebacz" to milutka piosenka. Piasek ma ciepły łatwo wpadający w ucho głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście wole innych wykonawców. No ale nie twierdze, że tego nie słucham, bo bywają takie momenty. Ale tylko wtedy gdy ide spac bądź nie mam nastroju. Troche melancholii też się przyda

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przystojny mężczyzna o ciekawym głosie. Piosenki ma bardzo klimatyczne i nastrojowe. Nie wiem jak inni, ja nie mogłabym go za często słuchać, ale od czasu do czasu, a raczej 'od święta' jest w sam raz.
Polecałabym ' Śniadanie do łóżka', "Chodź, przytul przebacz", "Prawie do nieba "czy duetowe "Budzikom śmierć'.
Byłam kiedyś na jego koncercie, trzy razy pomylił tekst piosenki, zakręcony ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...