Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu na forum choć jedna osoba która nigdy nie poplotkowała sobie :mrgreen: w/g mnie to wątpliwa sprawa. Dlaczego lubimy plotkować ? Do czego może doprowadzić plotkowanie? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wg. ostatniego tekstu, który na angielskim braliśmy to plotkowanie zbliża kobiety do siebie tj. umacnia ich przyjaźń i wzajemne więzi. a facetom poprawia samopoczucie.

Plotkowanie może czasem doprowadzić do tragedii, bo wszystko zależy od tego, czego plotka dotyczy i ile nieprawdy ze sobą niesie...

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
plotka plotka...
najgorzej jest być ofiarą plotki.
a schemat powstawania plotki jest komiczny..
jedna usłyszy, powie następnej, tamta doda coś itp...

Ja byłam ofiarą plotki...
w sumie to było celowe puszczenie ploty ;-)
straciłam w oczach pewnych osób., nie odzyskam tego co było...
ale zrozumiałam, że oni nie byli wariaci mojej uwagi. Ci co we mnie wierzyli... wierzyli do końca...

[quote="Aillin"]a facetom poprawia samopoczucie. [/quote] Nam też (:
a najlepsze jest to, że np. ja plotkuje nieświadomie...
nie lubię plotek..
ale pogadać o kimś to jak najbardziej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czlowiek jest taki ze musi czasem pogadac na czyjs temat bez wiedzy tej osoby :p nawet robiac to nieswiadomie ze moze to byc nie mile :p
napewno na forum kazdy choc troche poplotkował :P
osobiscie znam jedna plotkare a raczej plotkarza :P :d o lol ;) moj kumpel :P on jest najwiekszym plotkarzem jakiego znam masakra hehehe ale i tak go lubie :p ale mu nie ufam juz :P

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Plotkuję, jeśli plotkowaniem nazywamy wymianę informację o poszczególnych osobach :mrgreen: Na pewno niewysysam z palca jakiś sytuacji, czymś takim się brzydzę.

Plotkowanie bardzo zbliża ludzi - ale zależy też, czy mamy taki sam stosunek do obgadywanej osoby. Generalnie wolę zajmować się sobą, ale jeśli mówię o kims innym, mogę na ten moment zapomniec o własnych gównach :-) I de facto czuję się troszeczkę lepiej - aczkolwiek nie ma to formy pewnego zboczenia ;-)

Plotka umiera smiercią naturalną - jesli ktoś nam obrobi dupę, to nie warto tego wyjaśniać, roztrząsać etc. zwłaszcza, jeśl to jakaś bzdura.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hehe...xP Jasne, że plotkowaałam...xD i to nie raz...LoL2 zresztą jak każdy! Czasem wychodzi na niekorzyść, ale co tam...;D :-P

( :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeeej plotki ... Każdemu się zdarzyło, ale mogą nieść za sobą hmmm smutne konsekwencje. Często można komuś zrobić przykrość etc. a najgorsze jest to, że zwykle niewiele w nich prawdy... A plotkarzy wszędzie wokół. Lepiej normalnie porozmawiać na czyjś temat niż porozmawiać i sobie coś dodać ;/ Bo tak powstają plotki... ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Chyba nie ma takiej osoby, która by nigdy w życiu nie plotkowała ;) Można plotkować, czasem nie zdając sobie z tego sprawy. Ludzie lubią plotkować, bo interesuje ich życie innych ludzi. A swoim to już się zająć nie chcą. Nie dotyczy to wszystkich ludzi, ale części tak. Zazwyczaj plotka to jest coś nie do końca prawdziwego lub w ogóle nie prawdziwe, może to urazić kogoś, a niektórzy nie przejmują się nimi i wzbudzają w nich rozbawienie.

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Czy jest tu na forum choć jedna osoba która nigdy nie poplotkowała sobie :mrgreen: w/g mnie to wątpliwa sprawa. Dlaczego lubimy plotkować ? Do czego może doprowadzić plotkowanie? [/quote]czy lubimy? W moim przypadku wychodzi to samo,a do klotni dochodzi miedzy kolezankami kolegami np; do rozbicia zwiazkow wiele razy sie z tym spotkalam,a jestem osoba taka ktora mowi to co mysli i ma racje udowodnione:)

Twoja sygnatura by

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja plotkowałam! i czasami lubię sobie pobojczyć z dziewczynami :mrgreen: :mrgreen:

Sama też byłam ofiarą plotki hehehe
Ale sama tą płotkę puściłam w obieg :P

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właśnie nie wiem jak to się dzieje, że ludzie lubią o kimś mówić ;). Z własnego przykładu wiem, że jak już się spotkałyśmy we trzy, a nie daj Boże u której na noc to obgadani byli wszyscy wspólni i niewspólni znajomi;). Ale to tylko w takim naszym gronie, poza nas to nie wychodziło. Niedawno dowiedziałam się jakimi plotkarzami potrafią być faceci, a przecież tak się tego wypierają.

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Sloane"]Dlaczego lubimy plotkować ?[/quote] Plotkowanie umila czas, jest wyśmienitym tematem do rozmów, źródłem wielu informacji - niestety wiele z nie ma prawie nic wspólnego z prawdą.
[quote="Sloane"]Do czego może doprowadzić plotkowanie?[/quote] Plotka krzywdzi ludzi, może być przyczyną wielu niemiłych sytuacji. :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli dajemy komuś się wciągnąć w plotkowanie możemy być pewni że ta osoba poplotkuje potem na nasz temat.
Poza tym plotka to nie dzielenie się informacjami, to zwykłe głupoty wyssane z palca.

Lepiej nie mylić tego ze sobą.

But we're never gonna survive, unless... We get a little crazy.

[img]http://kroliki.net/images/banner.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Atena"]Poza tym plotka to nie dzielenie się informacjami, to zwykłe głupoty wyssane z palca. [/quote] Nie zawsze. ;) Wydaje mi się, że w plotce jest trochę prawdy.

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="rebellious angel"]Wydaje mi się, że w plotce jest trochę prawdy.[/quote] kropla w morzu. plotka to łańcuszek, zespolony wspólnym ogniwem, do którego każdy coś od siebie dorzuca, bo gdzieś usłyszał.
dlatego czasem warto się zastanowić, czy powtarzać to co się usłyszało, skoro nie jesteśmy pewni danej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No ładnie jak widzę wypowiedziały się same dziewczyny , czyli plotkowanie jest naszą domeną ?? !! Faceci też plotkują tylko nie lubią się do tego przyznawać .Chyba nie ma człowieka, który nie słuchał lub nie powtarzał jakiejś plotki . Plotki są często okrutne i często nie prawdziwe , ale najgorsze jet to że sprawia bul innym. Często mi się zdarza słuchać plotek chociaż nie lubię wchodzić w czyjeś życie z butami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Czy jest tu na forum choć jedna osoba która nigdy nie poplotkowała sobie[/quote] To zalezy co rozumiemy przez plotkowanie. Zasłyszenie informacji o kimś i jej skomentowanie, czy czy przesyłaniem od ucha do ucha przekręconych dla ubarwienia zabawy bajek? Ludzie wymieniają sie poglądami o innych to oczywiste. Jeżeli każdą taką dyskusję nazwac by plotkowaniem, to raczej niewiele jest osób, które mogłyby sie poszczycic brakiem uczestnictwa w takich konwersacjach.
[quote="fortuna"]Dlaczego lubimy plotkować ?[/quote] Bo wiedza o innych nas pociaga. Człowiek jest istotą nie znosząca niewiedzy o ludziach wkoło. Po prostu chcemy wiedziec, a żeby wiedziec, wyrażamy równiez swoje zdanie czego połączenie przekazywane kolejnej osobie przeradza się w plotkę.

[b][i]Odważnych, beztroskich, drwiących, brutalnych - takich nas chce mądrość; ona jest niewiastą i zawsze miłuje tylko wojownika.[/i][/b]

Fryderyk Nietzsche

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Plotki sa i beda .Wcale nie prawda,ze tylko kobiety plotkuja.Plotkuja mezczyzni i to jeszcze jak.Znam kilku takich panow co lubia plotkowac.:)

nika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DO czego mogą doprowadzić?
NAwet i do śmierci.... Niektórzy ludzie nie niestety nie potrafią sobie poradzić z pewnymi sytuacjami co sprawia, że popelniają samobójstwo... mnie to osobiscie bardzo przeraża.

Ploteczki, ploteczkami, ale trzeba znac swoje granice...

! "...żyje tak jak chce, ale wiem... oddać mogę wszystko byś na zawsze blisko przy mnie był..." ! :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie lubię plotkować, poza tym, nie mam z kim. :( W sklepie czasami można usłyszeć jakieś wieści, czasami je powtarzam. Np. była jedna plotka uśmiercająca pewnego przemiłego kierowcę autobusu, pana Janka (na pamięć wiedział, gdzie ma się zatrzymać, nie zatrzymywał się tylko na przystankach), zmarł ponoć na zawał serca. W efekcie tej plotki moja Mama, jak wsiadła do autobusu, tej firmy w której pracował pan Janek, to zapytała się kierowcę, kiedy będzie pogrzeb pana Janka. A kierowca na to, że wszyscy uśmiercają pana Janka, a on żyje i jest w szpitalu- po przebytym zawale. Teraz pan Janek czuje się już lepiej, ale już nigdy nie będzie prowadził autobusu. Niestety. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Plotka ma to do siebie, że bardzo szybko trafia w ucho i bardzo szybko może komuś rozwalić życie. A czemu plotkujemy? A to na złość, a to bo nie potrafimy utrzymać języka za zębami, albo po prostu to lubimy. Tak jak wspomniała młoda, jak gorzej jest być ofiarą, w dodatku fałszywej dla nas plotki. Kilka słów, może naprawdę zmarnować nam życie, którego już potem nie jest tak łatwo odkręcić. Dlatego też zawsze staram się sprawdzić prawdziwość plotki od danej osoby, o której plotka jest.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uważam, że plotka plotce nierówna i zależy od tego jak ją definiujemy . Co innego jest rozmowa o kimś, a co innego jej obgadywanie czy mówienie o danej osobie nieprawdy w celu skrzywdzenia.
Jak każda kobieta lubię sobie poplotkować z przyjaciółkami, ale właśnie w stylu co tam u nas słychać, co u innych znajomych, jakie mamy plany na najbliższy czas. Myślę, że to jest nieszkodliwe.
Czymś całkiem innym jest celowe plotkowanie o drugim w celu ośmieszenia go czy pokazania w krzywym świetle. To jest bardzo bolesne i szczerze powiedziawszy nie cierpię tego. A już na pewno fałszu w stulu Jadzia+ Gienia obgadują Inge, po czym Inga z Jadzią Gienię i tak w kółko. Nie widzę w tym sensu, a jeśli ktoś ma takie hobby to żałosne. Chyba najczęściej plotkują ludzie zawistni, którzy czegoś nam zazdroszczą i nie spełniają się we własnym życiu.
Myślę, że rozsiewanie plotek mających na celu skrzywdzenie konkretnej osoby nieraz zrobiło wielki bałagan i często trudno okiełznać jej skutki. Posługujmy się stwierdzeniem "nie rób drugiemu co Tobie nie miłe'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi