Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Freq

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Rekomendowane odpowiedzi

[center][size=18]Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street[/size]

[img]http://gfx.filmweb.pl/po/19/45/191945/7168178.3.jpg[/img]

Produkcja: USA, Wielka Brytania
Gatunek: Dramat, Kryminał, Musical, Thriller
Kino Świat: 2007.12.21
Kino Polska: 2008.02.22
Czas trwania: 105 min.

Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: John Logan

Johnny Depp - Sweeney Todd
Helena Bonham Carter - Pani Lovett
Alan Rickman - Sędzia Trupin
Sacha Baron Cohen - Adolfo Pirelli
Peter Bowles - Duch w balladzie

Ekranizacja przebojowego broadwayowskiego musicalu. Kiedy Sweeney Todd przybywa do Londynu z poczciwym młodym żeglarzem Anthony Hope'em, poznaje panią Nellie Lovett - właścicielkę cukierni. Kobieta rozpoznaje w Sweeneyu Benjamina Barkera, który został przed laty wygnany z miasta przez bezwzględnego Sędziego. Złoczyńca wraz ze swoim podwładnym uknuł podły plan - podczas nieobecności Barkera brutalnie zgwałcili jego żonę i porwali córkę, Johannę. Teraz już jako Sweeney poprzysięga im zemstę. Z pomocą pani Lovett zakłada krwawy interes: otwiera salon fryzjerski, w którym podcina gardła niewinnym klientom i w ten sposób zaopatrza wspólniczkę w... nadzienie do ciastek. Wyroby pani Lovett zdobywają ogromną popularność i uznanie Londyńczyków, podczas gdy Sweeney wciąż planuje odwet na zabójcach swojej żony.

[size=9]źródło: filmosfera [/size][/center]
Na poczatku trzeba dodac ze jest to Musical, tak tak moi drodzy, dobrze czytacie Musical. Dla jednych film bedzie genialny i fantastyczny, dla drugich zas nudny i kiczowaty. Napewno dla fanow Deepa bedzie to niezla ucieszka bo faktycznie kolejny raz zagral bardzo dobrze i spelnil sie w tej roli (zreszta jak chyba w kazdej). Rezyser, no coz ja bardzo uwielbiam Tima Burtona wiec i tym razem sie nie zawiodlem, zawsze ma swieze i oryginalne pomysly.
Film jest ciekawej trsci a zdjecia dodaja niezlego klimatu. oprawa muzyczna, no wiadomo ze w takim gatunku musi byc dobra.
Powiem tak, jezeli lubicie Burtona, Deepa i swieze pomysly to obejrzyjcie ten film, jezeli zas nie lubicie musicali i uwazacie to za kicz, no coz, pamietajcie jednak ze jest to kicz wysokiej klasy.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napewno obejrze i podziele się wrażeniami na temat filmu xD
Połączenie Burton+Depp to istna mieszanka wybuchowa. [quote="Freq"]kicz wysokiej klasy[/quote] Lubie taki kicz ;]]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
obejrzałam... *.*
Wielbię Johnnego Deppa jeszcze bardziej niż wcześniej.
Musze przyznać, że film mnie zaskoczył, taką groteskowością, ale też brutalnością.
Pomysły są zupełnie niekonwencjonalne.
Film stanowczo polecam *.*

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Burton + Depp = świetny film.
Kocham filmy tego reżysera, mają swój niepowtarzalny i mroczny klimat, a Depp, do tego śpiewający, jest uzupełnieniem całości.

[size=1]You don't love me at all,

But don't think that it bothers me at all.

You're a bad-hearted girl-trap, but you're...

[b]you're so damn hot.[/b]

[/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Aillin"]film mnie zaskoczył, taką groteskowością[/quote] Polecam też inne filmy Tima Burtona - również z Deppem :)

Film godny polecenia! No a śpiewający Depp :D Miodzio :D

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Inne filmy Burtona - tak.
Sweeney Todd - NIE!

Myślałem, że nie wysiedzę w kinie. Muzyka na jedną modłę przez cały bity film. Depp w mojej skromnej ocenie w ogóle nie nadawał się do tej roli. Za mało demoniczny, za mało groźny, zbyt łagodna wygolona, wypudrowana buźka. Nawet więcej, cała reszta aktorów zagrała rewelacyjnie, tylko nie Depp.

Kunszt aktorski (Timothy Spall naprawdę dał czadu, Rickam i pani Carter też), mroczny klimat brudnej Anglii oraz komiczna postać grana przez Sahe Coena nie pomogły wg mnie temu filmowi.

Powiecie, że nie rozumiem Burtona, czy coś. Może i nie rozumiem, ale inne jego filmy jakoś do mnie trafiały, ten nie.

A po wyjściu z kina jeszcze przez godzinę mi rzępoliło we łbie.

Jak ktoś nie widział, to polecam wg mnie 100x lepszego Sweeney Todda: http://www.filmweb.pl/f304251/Sweeney+Todd,2006 -może nie arcydzieło, ale dużo mroczniejszy od Burtona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madrav"]Powiecie, że nie rozumiem Burtona, czy coś[/quote] To, że się komuś coś nie podoba nie znaczy, że tego nie rozumie.
Widział Sweeney Todda, o którym piszesz i faktycznie jest niezły

www.mynailz.bloog.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Film obejrzany parę godzin temu. Wrażenia? Niesamowite.
Muzyka wspaniała. Dopiero jak się jej słucha po obejrzeniu filmu, jest piękniejsza.
Przez cały film miałam wrażenie, że to ten jeden z tych starszych, a nie sprzed roku.
Niesamowite.
Jak już zostało wspomniane: [quote]Burton + Depp = świetny film. [/quote] Myślałam, że Depp nie podoła ze śpiewem. Się myliłam.
[quote="madrav"]Depp w mojej skromnej ocenie w ogóle nie nadawał się do tej roli. Za mało demoniczny, za mało groźny, zbyt łagodna wygolona, wypudrowana buźka.[/quote] Według mnie właśnie tak powinien wyglądać. Niepozorny, mroczny, tajemniczy. Mi się gra Deppa podobała. Chociaż przyznam, że śmiesznie wyglądał wpychając 'wiadomo kogo' (żeby nie było spoilera) do pieca. Nie pasowało to rzeczywiście. Ale poza tym postać ta grana przez Johnny'ego nie była wcale taka zła. Poza tym, jako aktor, dobrze śpiewa. Oczywiście mówiąc jako zwykły przeciętny człowiek.
Edytowane przez Gość

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo mi się podobał. Momentami drastyczny, ale nie do granic możliwości, dlatego dostępny szerszej widowni. Ogólnie na plus.
Johnny Depp mnie nie zawiódł;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Świetny film! Na prawdę świetny! Drastyczny, brutalny, wiejący kiczem i groteską, a mimo to jak najbardziej poruszający i dopracowany. Muzyka wspaniała, aktorzy świetni (kolejny ukłon w stronę Deppa). Wszystko owiane tajemnicą i mrokiem. Klimat genialny!

Widział ktoś może inną ekranizację tegoż musicalu? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie oglądałem filmu, ale bardzo podoba mi się kreacja głównego bohatera.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi