Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mirant

NFL vs NHL - Which one is the most brutal game?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie ;) Oceniajcie co jest bardziej brutalne

http://pl.youtube.com/watch?v=gnwYhSz2P5E

Osobiscie uwazam ze zdecydowanie NHL choc fani NFL uwazaja inaczej. Tak naprawde NFl kiedys bylo bardzo brutalne, co widac na tym filmiku bo wiekszosc scenek pochodzi sprzed kilku lat. Po za tym wszelkie wzmianki o agresji sa surowo karane. Natomiast w NHL brutalnosc to podstawa, czesto dochodzi do bojek, hitsy(na lyzwach mozna sie niezle rozpedzic) na porzadku dziennym. Ostatnio przez przypadek jeden z graczy przejechal po karku swojego zawodnika z druzyny.. krew lala sie strumiami i ulamki sekund decydowaly o jego zyciu.

Podsumowujac w NFL sila nie przenosi sie na brutalnosc, za to w NHL brutalnosc to podstawa.

Zapraszam do dyskusji ;)
Edytowane przez Gość

Accipere praestat quam inferre iniuriam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdecydowanie brutalniejszym sportem jest NHL. W NFL jak i NHL podobnie częste są tzw BIG HITS czyli rozpędzeni duzi chłopcy powalają z ogromną siłą swych przeciwników. W hokeju na lodzie w grę dodatkowo wchodzą łyżwy i kije i krew leje się strumieniami. Dla mnie w NHL legendą agresywnej gry w 'bark w bark' jest Derian Hatcher (kiedyś Dallas Stars, teraz Philadelphia Flyers). Derian jako tzw 'strong bodychecker' wprost miażdzył atakujących z przeciwnej drużyny najczęściej nie wykraczając przy tym poza reguły gry (ach ten Sykora wbity w bandę :). Zresztą co tu dużo ukrywać - do hokeja jak i do futbolu nie nadają się mężczyźni o mikrej budowie ciała ponieważ zostaną 'zniszczeni' przy pierwszej lepszej sytuacji.
Kilka lat temu wraz z kolegami z blokowiska robiliśmy futbolowe mecze na śniegu. Zbierała się duża grupa chłopaków z bloków, ktoś kombinował piłkę do futbolu (tak tak, te 'jajo' ) i graliśmy. Sporo osób traktowało mecz jako sposób na wyżywkę, rozładowanie emocji więc zasada fair play właściwie nie obowiązywała. Jesli dostałeś się w młyn to było po Tobie, bo kumple to tzw 'bysiory' i nie oszczędzali nikogo. Jedyne co mogło uratować to szybkość i spryt by się wywinąć i biec dalej. Gdy wreszcie docierałem za linię to w głowie kłębiła się jedna myśl: 'udało się tu dotrzeć z tą pieprz*** piłką i nikt mnie nie powalił' :) Wiele razy wracałem do domu poobijany i posiniaczony, ale szczęśliwy z powodu wygranej itd... Zamiast bijatyki i agresji proponuję Wam takie mecze - rozłądowanie nadmiernej energii gwarantowane... (siniaki też :).

btw Mirant: Odnośnie akcji o której wspomniałeś (przejechanie łyżwami po plecach): goalie oberwał od kolegi z zespołu łyżwą w szyję i bardzo mocno krwawił z tętnicy. Służby medyczne nie miałyby co robić gdyby sam nie zatamował sobie krwotoku. Niby przypadkowe, ale świadczy o tym jak blisko do tragedii.
vide Szaleńcy atakujący przeciwników łyżwami i kijem hokejowym... Bezmyślność i głupota :amasz:
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sluszne uwagi, jednak ogladajac ten film trzeba rowniez obejrzec kilka bojek w NHL wtedy wszystko nabierze calosci
Jakie bojki? a naprzyklad takie:
http://pl.youtube.com/watch?v=N1-25s4uwFQ

Polecam :)

Propo trenigow NHL... Gdy mialem rok moj tata wyjechal do rodzicow pracowac w Kanadzie.. Mogl sciagnac mnie tam z mama... A jak na kazdego kanadyjczyka lub emigranta tam mieszkajacego przystalo, wysyla sie dzieciaka by trenowal Hokej.. Ciekawy jestem czy cos by ze mnie bylo :) Szkoda ze jest juz za pozno.. Ale probuje Lacrosse rozkrecic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widziałem ten filmik i przyznaję, że to wyjątkowo ostra bitwa.. Kiedy już wydaje się, że sytuacja opanowana gracze zaczynają od nowa. Wyobrażam sobie ile 5-tek karnych tu poleciało hehe.

Wracając do przypadku goalie: to był Clint Malarchuk i wypadek wygląda makabrycznie.
[center][youtube]http://youtube.com/v/i69epJHp9Dw[/youtube][/center]
W tym roku podobną kontuzję miał Zednik. Łyżwy są bardzo niebezpieczne i tną jak ostrze noża...

Mi bardzo podoba się ta interwencja Haska na Gaboriku. Nie tylko defensorzy potrafią mocno trafiać :D
[center][youtube]http://youtube.com/v/jq27HtG7cC8[/youtube][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przyznam szczerze ze takie rzeczy jak krew itp mnie nei ruszaja... ale to jest makabryczne... Jak przeczytalem o tym w necie to sie przerazilem, ciekawe co czyli ludzie siedzacy na widowni..

A ten drugi filmik... Niezly lot xD

Kurde nie moge znalezc tego filmiku, gdzie dwaj kolesie sie nawalali.. jeden byl w zoltej koszulce.. stary film.. Najlepsza walka jaka widzialem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oczywiście, że brutalniejsze jest NHL. Lubię sobie pooglądać mecze i tylko czekam, aż ktoś zacznie rozpierduchę xD Miło popatrzeć :)

[size=75][color=#4996BA]** [b]Dodano: 27 Marzec 08, 20:34[/b] **[/color][/size]
Ale i tak najbrutalniejsze są... SZACHY! :mrgreen:
Tam albo posuwasz gońca, albo walisz królową, albo bijesz gońca... Zboczona gra z dużą ilością przemocy :lol:

[color=#FFFFFF]Dzisiejsze posty sponsorują litery A i H, oraz liczby 14 i 88.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem zdecydowanie hokej. Szczególnie dlatego, że może wynikłać się bójka. Chociaż zdarzają się takie sytuacje co bramkarza Buffolo Sabres. Przyznam się, że NFL nigdy nie oglądałam, może kiedyś zobaczę.

Każdy biały anioł jest w dziesiątej części prostytutką.

[size=1][b]B. Prus[/b][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A mnie się przypomina, jak za dzieciaka grałem w NHL na komputerze. Kompletowałem ekipę zabijaków: Hatcher, Eric Lindros i inni tacy i nawalałem się zamiast strzelać bramki :D. Ale trudno mi ocenić, bo nie oglądam NFL Edytowane przez Gość

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kidd"]Kompletowałem ekipę zabijaków: Hatcher, [/quote] Tjaaa Derian rządził ;-)

Jeśli rozpatrujemy NHL I NFL trzeba pamiętać, że w hokeju mamy twardszą powierzchnię i większe ryzyko poważnych kontuzji. Zwłaszcza po tzw big hits ciało spada z hukiem na taflę lodu a uderzenie głową powoduje nawet ryzyko zgonu...
[center]Takie checki jak ten z filmiku poniżej to w NHL normalka.[/center]
[center][youtube]http://www.youtube.com/v/m3pGw0uaiFk[/youtube][/center]
[center]A ta bójka między Ottawą Senators a Philadelfią Flyers to już legenda hehehe ;-)[/center]
[center][youtube]http://www.youtube.com/v/-ogLcsEyEdE[/youtube][/center]
Chcesz grać w NHL? Szykuj ochraniacze i już dzisiaj umawiaj się z dentystką na regularne wizyty :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi