Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

Historia polskiego Hip Hopu

Rekomendowane odpowiedzi

[center][b]Cz.1[/b]
[youtube]http://www.youtube.com/v/V9GAAlQD74Y&rel=1[/youtube]
[b]Cz.2[/b]
[youtube]http://www.youtube.com/v/_7jtuajSHcI&rel=1[/youtube]
[b]Cz.3[/b]
[youtube]http://www.youtube.com/v/fimEiLy3P0A&rel=1[/youtube]
[b]a tej piosenki nikt nie zapomni i nie ma chyba osoby która tego nie słyszała [/b]
[youtube]http://www.youtube.com/v/dRIXd9jndF0&rel=1[/youtube]
[size=18][b]temat poświęcony pamięci Piotra "Magika" Łuszcza [*][*][*] [/b][/size][/center]
Edytowane przez Gość

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ślizg kiedyś wydawał przez jakiś czas płytki z historią polskiego hip hopu, warto posłuchać, choć jak ktoś SLG nie kupował to teraz może mieć problem ze znalezieniem tego [chyba, że wszystkie już trafiły na jutuba]..
ogólnie kilka ciekawych faktów i historii zostało przedstawionych w tych wydaniach, polecam.

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piotr "Magik" Łuszcz [*]

Połączeni paktem przy dźwiękach z głośnika, wszystko to do kupy zwie się Paktofonika.

Szkoda, że nie żyję. ;(

[i]Nie dotykaj, bo podrapię..[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]choć jak ktoś SLG nie kupował to teraz może mieć problem ze znalezieniem tego[/quote]

A ja mimo, że kupowałem, to też mam problem, bo pogubiłem te płytki niemal wszystkie :P

Ciekawe były tam wywiady, ciekawe. Można było poznać sporo faktów, gdzie to się zaczynało, kto to zaczynał itp.

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Kootteczek"] Połączeni paktem przy dźwiękach z głośnika, wszystko to do kupy zwie się Paktofonika. [/quote] [youtube]http://www.youtube.com/v/BnbKV7J357w&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&fs=1[/youtube] [quote="Kootteczek"]Szkoda, że nie żyję. ;( [/quote]no szkoda jego muzykę będą pamiętać jeszcze pokolenia
Magik był geniuszem rapu psychologicznego
pozostawił po sobie wielka spuściznę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Magik był geniuszem rapu psychologicznego [/quote] eee przepraszam, a że tak zapytam.. co to jest rap psychologiczny?
przedrostek 'psycho' nie zawsze odnosi się do psychologii, miej to na uwadze, a jak nie masz o czymś pojęcia to lepiej się nie wypowiadaj, bo to śmieszne jest.. rap psychologiczny, dobre sobie.. |:
[quote="kidd"]A ja mimo, że kupowałem, to też mam problem, bo pogubiłem te płytki niemal wszystkie :P [/quote] ja też :mrgreen:

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podziwiam Go mimo wszystko..
może i sobie życie spier***
mimo to, że już go nie ma jego muzę słucha dużo osób..
i większość jego fanów o nim pamięta i będzie pamiętać...
i nie powiem wszystkie kawałki mi się jego podobają..
[youtube2]Zl01D-YPW3E[/youtube2]
[*][*]
[youtube2]3zsoCpF6Y1I[/youtube2]
backmasking kalibra44 utworu plus i minus puszczonego od tyłu
kto się dobrze wsłucha w ten kawałek ten będzie wiedział, że to prawda..
zresztą sami zobaczcie..
Edytowane przez Gość

"Spr?buj cho? raz ods?oni? twarz i spojrze? prosto w s?o?ce"

bo to wszystko nie ma sensu...tak jak nie mia?o sensu wcze?niej...tak i dzi? sensu brak...

Bo ja jestem dla znajomych Makaronik:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Gabi):)"]kto się dobrze wsłucha w ten kawałek ten będzie wiedział, że to prawda..
zresztą sami zobaczcie..[/quote]
Bzdura, a nie prawda. Ja mam tylko kupę śmiechu z ludzi, którzy w to wierzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kidd"]Bzdura, a nie prawda. Ja mam tylko kupę śmiechu z ludzi, którzy w to wierzą. [/quote] ja w to wierze
ze ona miała ukryte przesłanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To się nazywa MOWĄ WSTECZNĄ, i każdy z nas gdy mówi normalnie, jednocześnie wypowiada się wspak. Każdy psychiatra i psychologa wie bo musi się dowiedzieć co pacjenta gryzie wewnątrz, a czego nie chce wydobyć do świadomości. Chociaż wiele tą metodę ośmiesza wręcz i wycisza ale to prawda. Nie wierzysz jak nie to pogadaj z każdym jednym psychiatrą albo psychologiem to samo Ci powie..

bo to wszystko nie ma sensu...tak jak nie mia?o sensu wcze?niej...tak i dzi? sensu brak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Gabi):)[/b],

Czyli jak powiem do Ciebie: "jesteś naiwna, że wierzysz w takie bzdury, zupełnie tego nie rozumiem i w to nie wierzę" to mówię też wstecznie? Hm, to będzie tak: "ęzreiw ein ot w i meimuzor ein oget einłepuz, yrudzb eikat w zsyzreiw eż, anwian śetsej". Wyjaśnij mi, co chciałem przez to powiedzieć ;)

Coś Ci się pomyliło, teoria dotycząca tego kawałka jest taka, że to było celowo tak napisane, żeby od tyłu miało drugi sens. Ta teoria jest bardzo żałosne, bo jedyne co tam słychać, to jakieś jęki. Nadinterpretacja dużego kalibru (skojarzenia z nazwą grupy niezamierzone :P).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a dobra nie będę się kłócić powiedzmy, że jest tak jak mówisz :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kidd"]Ta teoria jest bardzo żałosne, bo jedyne co tam słychać, to jakieś jęki[/quote] Hmm, może to moja podswiadomość ale ja tam słyszałem te słowa :P Były tam jęki ale co jakiś czas przewijał się tam tekst...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Matrix"]Hmm, może to moja podswiadomość ale ja tam słyszałem te słowa :P Były tam jęki ale co jakiś czas przewijał się tam tekst...[/quote] no chociaż jeden się ze mną zgadza, że słychać tam słowa..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Hmm, może to moja podswiadomość ale ja tam słyszałem te słowa :P Były tam jęki ale co jakiś czas przewijał się tam tekst... [/quote] 20% słyszysz, 80% sobie wmawiasz. Nic tam nie ma tak naprawdę. Magik był przeciętnym raperem i nigdy by czegoś takiego nie wymyślił, bez jaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no jejku no ale wsłuchaj się a nie..
i nie zwracaj uwagi na to co tam pisze na dole..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kidd"]Magik był przeciętnym raperem[/quote] o tu się nie zgodzę on był geniuszem [quote="Matrix"]może to moja podswiadomość ale ja tam słyszałem te słowa[/quote]układające się w miarę logiczna całość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]o tu się nie zgodzę on był geniuszem [/quote] Wymień mi najlepszych polskich raperów. Na dzień dzisiejszy. Albo nie najlepszych, to pojęcie względne. Wymień 10 bardzo dobrych. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, to raczej nie mamy pola do dyskusji ;-)
[quote="Gabi):)"]no jejku no ale wsłuchaj się a nie.. [/quote] Wsłuchałem się. Dalej nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a no to ok niech Ci będzie :) [quote="kidd"]Wymień mi najlepszych polskich raperów. Na dzień dzisiejszy. Albo nie najlepszych, to pojęcie względne. Wymień 10 bardzo dobrych. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, to raczej nie mamy pola do dyskusji[/quote] wiesz moim zdaniem najlepszymi raperami polski są :
Magik to oczywiste dla mnie zawsze będzie najlepszy..

1.bez cenzury,
2.molesta,
3.wilku,
4.hemp gru,
5.Paktofonika,
6.Pezet,
7.Tede,
8.Ostr,
9.peja
10.Sokoł
jeszcze mogę Ci zaliczyć do tego Eldom Łona oraz małolat ..
Wiesz według mnie to jest taka :)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Gabi):)"]no jejku no ale wsłuchaj się a nie.. [/quote] Jest to odpowiednio zmasterowane aby ludzie naiwni łykali takie farmazony ciesząc się z tego że niby jest w tym drugi [ukryty] przekaz...
[quote="MagicalFire"]o tu się nie zgodzę on był geniuszem [/quote] Tak, był geniuszem ale na miarę tamtych czasów. [quote="kidd"]Magik był przeciętnym raperem[/quote] [quote="Gabi):)"]1.bez cenzury, [/quote] To nie raper tylko nazwa składu...
[quote="Gabi):)"]2.molesta, [/quote] jw.
[quote="Gabi):)"]3.wilku,[/quote] Skoro wymieniłaś molestę to po co jeszcze wymieniasz Wilka i odwrotnie O_o
[quote="Gabi):)"]4.hemp gru, [/quote] To też nie jest raper...
[quote="Gabi):)"]5.Paktofonika,[/quote] jw.
[quote="Gabi):)"]Eldom[/quote] Nie wiedziałam, że sklep RTV\AGD rapuje :mrgreen:

Jeżeli nie znasz się na tej kulturze to nie zabieraj głosu w dyskusji - tak na przyszłość.

Skończcie już ten offtop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najpierw puściłam sobie tą piosenkę (pierwszy raz) i nie patrzałam na tekst - nie słyszałam żadnych słów.
Póxniej jak czytałam słowa i to słuchałam to rzeczywiście słowa były.
Wniosek - wmawiacie sobie to, ze słyszycie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściwie to prośba skierowana była do MagicalFire, choć wiem, że było to zbędne, bo pokazałby pewnie podobny poziom znajomości, co panna Gabi.

Już nie OT-uję :-)

P.s. Bolesna prawda dla fanów Magika. W obu ekipach, w których był, byli raperzy lepsi od niego. W Kalibrze był to Abradab, w Paktofonice Fokus :-)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wiesz może dla Ciebie tak ale dla mnie nie i żebyś najeżdzał na mnie i w ogóle
ja mam swoje zdanie na jego temat i nie mam zamiaru go zmienić..
nie mam nic do powiedzenia już w tym temacie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hoł hoł hoł! ale goraco sie tu zrobilo.

historią hip hopu zajmowalam sie dlugi czas.Jesli chodzi o magika...to zgodze sie z matra..byl fenomenem ale na tamte czasy. wszystko sie zmienia, zmienia sie takze sluchacz...chcecie lub nie, ale tragiczne jest to ze wielu sie ześcierwilo wlasnie dlka sluchaczy, bo chcieli tandety. I to jest jeden z powodow dlaczeo rzucilam polski hip hop. Ale nie tylko, a to nie jest temat o tym czemu rzucilam rap.
[quote="matra"]Skoro wymieniłaś molestę to po co jeszcze wymieniasz Wilka i odwrotnie O_o [/quote] akurat do tej pomylki to powiedzialabym ze sie udala, bo mozna bylo oddzielnie wymienic moleste i wilka, bo wilu nie byla zawsze rdzennym molesterem :P poza tym sklad i jego styl wspolny jest czyms innym niz styl pojedynczego rapera.
[quote="matra"]Jeżeli nie znasz się na tej kulturze to nie zabieraj głosu w dyskusji - tak na przyszłość. [/quote] :| . a jesli zdnaiem samej siebie uwaza ze sie zna? Forum jest otwarte, dyskutowac mozna na kazdy temat i kazdu moze wziac udzial w dyskusji skoro chce. Jej zdaniem magik nie byl dobry. Woli co innego, chociaz przyznam ze bije po oczch to, ze nie zna hip hopu naporawde, tylko zna hiciory i to o czym sie slyszy miedzy znajomkami i w telewizji.

dla mnie historia to audycje bogny swiatkowskiej(kolor szok) i napewno demo wyp3.Tak samo jak smak beat records.no i nastepny produkcje volciaka.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="katasza"]Ale nie tylko, a to nie jest temat o tym czemu rzucilam rap. [/quote] To żałuj, bo polski rap się rozwija :)
[quote="katasza"]akurat do tej pomylki to powiedzialabym ze sie udala, bo mozna bylo oddzielnie wymienic moleste i wilka, bo wilu nie byla zawsze rdzennym molesterem :P poza tym sklad i jego styl wspolny jest czyms innym niz styl pojedynczego rapera. [/quote] Ale ja pytałem wyraźnie o RAPERÓW, a nie o ekipy. A śmiem podejrzewać, że ona nie napisała tego celowo.
[quote="katasza"]a jesli zdnaiem samej siebie uwaza ze sie zna?[/quote] No właśnie matra pokazała jej jak się zna, wytykając błędy w jej wypowiedzi. No a brak znajomości tematu w czasie dyskusji jest raczej niewskazany :-P

Moje przygody z hip hopem zaczęły się od płyt Slums Attack (pomijam "Scyzoryka"), potem był Pezet, Pono i tak to się powiększało wszystko. Jakoś tak 7-8 lat temu się to wszystko zaczęło :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi