Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o tak zwanym poszczeniu
czyli umiarkowaniu w jedzeniu i piciu
oraz o nie spożywaniu dan mięsnych w danych dniach

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeśli chodzi o piątek.
leję na to.
mam ochotę na szynkę, mięcho to zjem. czasem nie jem mięsa przez 2tyg. -.-
yhh..

a jeśli chodzi o post.
indywidualna sprawa.
ktoś chce się głodzić- proszę. ale zawsze uważałam, że to nie o to biega.
tutaj chodzi o wewnętrzną przemianę, własne refleksje, a nie o to aby się głodzić.
ja jem normalnie.
dla mnie to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja na co dzień nie jem dużo, więc pościć nie muszę. w piątki siałam zgorszenie w szkole biorąc kanapki z szynką lub pasztetem [swoją drogą - niektórzy byli święcie przekonani, że szyneczki niet, ale pasztecik w piątek można o_O ]. dziś akurat na szynkę nie miałam ochoty, bo ogólnie rzadko miewam. ale popielcowy post zdarzało mi się łamać i niekoniecznie specjalnie.. po prostu nie zwracam na to uwagi..

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]ja na co dzień nie jem dużo[/quote] dokładnie, również się nie objadam.

pozatym, czasem się nie orientuję jaki jest dzień. jednak można być na tyle zabieganym...
[quote="matra"]niektórzy byli święcie przekonani, że szyneczki niet, ale pasztecik w piątek można[/quote] to w podstawówce tak sobie patrzyliśmy do kanapek.
teraz jemy jak Nam się podoba...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też zbytnio nie przestrzegam postów
w piątki to zalezy czasem nie jem mięsa itp a czasem zjem ;]
a takie tam święta to staram się przestrzegać, ale jak zjem już to nie przejmuję się tym zbytnio ;-)

W Skrawku Mej Czerwieni... ;*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a mnie szlak dziś trafia bo nie mogę mięska zjeść

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]a ja dziś na obiad 3 mielone zjadłam ... :banan:[/quote] eee to ja dziś po po 1 godzinie jadłam na kolację, kanapki z szynką :oops: :oops: :and:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Panna-K."]3 mielone zjadłam[/quote][quote="Iidzia"]jadłam na kolację, kanapki z szynką [/quote] czy wy mi robicie na złość jak ja chce mięska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]czy wy mi robicie na złość jak ja chce mięska[/quote] nie, no co Ty :lol: :lol: poczekaj jeszcze godzine i 20 min i będziesz mógł miesko zjeść :*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Znajdz se dziewczynę i wbij w nią zęby :P

Co do postu to owszem niby przestrzegam ale to tylko pozory przed babcią i mamą :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Och, cóż za wystepki, drodzy katolicy - jeść mięso, kiedy nie wolno! Żenua! ;-)

Posty są motywami z religii, podobno dzięki nim można ćwiczyć samodyscyplinę, dobrze tez napisała młoda koleżanka [quote="młoda"]tutaj chodzi o wewnętrzną przemianę, własne refleksje, a nie o to aby się głodzić. [/quote] Pustelnicy głodza się po to, bo chcą w tym amoku z powodu głodu ujrzeć jakąś świętość, kótra im coś objawi :-)

Jeśli chodzi o mnie, to nie uważam, że do refleksji nad sobą muszę zrezygnowac z tego czy tamtego. Po prostu zaczynam snuć refleksje :-D

Szczerze - gdy zobaczyłam tytuł tematu ("post"), to zaczęłam sie zastanawiać po kiego wacka MF dał ten temat do Kuchni. O postach? Wypowiedziach użytkowników na forach? :-)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]co sądzicie o tak zwanym poszczeniu
czyli umiarkowaniu w jedzeniu i piciu
oraz o nie spożywaniu dan mięsnych w danych dniach[/quote]

nie praktykuję, nie wierzę... jem bo mi sie chce jeść i bede jadł co mi się podoba...
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem wierzacy - ale jak nigdy tak teraz biore przykład z duszpastrzezy - ojczolkow-ksiezulkow i je to co popadnie - jak to mawia proboszcz okolicznej parafii (a na 600metrów kwadratowych jest ich ok 5) "dzisiaj kurczaczek na masełku bo post jest".
Pozatym moja Bóg kocham nie i chce bym jadł! - bo jedzenie jest dla mnie sensem zycia!!! Zreszta kto chce pościc prosze bardzo jego wewnetrzna inicjatywa - byle by nie probował mnie pouczac ...Boto mnie strasznie drażni :)

"[i]Kobiety s? z wenus ...a MotoMyszy z Marsa[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]a mnie szlak dziś trafia bo nie mogę mięska zjeść[/quote] a takiego podejścia też nie do końca rozumiem.. żeby nie potrafić sobie odmówić mięsa w jeden dzień.. choć może to wynika z tego, że ja za mięsem średnio przepadam.. (;

[center][url=http://www.fundacja-ast.pl/][img]http://www.fundacja-ast.pl/images/stories/inne/bannerAST3.jpg[/img][/url][/center]

http://www.martajarmula.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dla mnie nie ma czegoś takiego :P i tak jem i robie to co chce :) ale tak czy inaczej za mięsem nie przepadam:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dla mnie takie coś nie istnieje... jem to co chę i kiedy chcę i nic innego mnie nie interesuje...

a jak inni to stosują to niech stosują mają takie prawo a mi to nie przeszkadza :) :)

[center][b][color="yellow"] :angel2: Nie szukaj smrodu tam, gdzie go nie ma... :angel2: [/color][/b][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak się składa, że ostatnio trochę się w moim poglądzie na świat zmieniło... I jakoś nie przejmuje się postem, bo po prostu nie wierze... Każdy ma prawo wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak nie wolno jesc to nie jem :) tradycja to tradycja swieto swietem :)
Ale trudno tak jak w lodowce jest szynka dobra a jescnie wolno :-(

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie obchodzę, jak mam na coś ochotę, to zjem nie bacząc na zakazy

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi (Jonathan Carroll)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w piątki często kupuje coś z ryb , ale nie ze względu na post , a na zdrowie .
jak mam ochote na mieso to jem .
jednak w Wigilię Bożego Narodzenia, czy też Środę Popielcową lub Wielki Piątek przestrzegam tej tradycji.

http://princeofdeath666.wrzuta.pl/film/eLapfXfbhe/vnv_nation_-_illusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja po swoich przebojach muszę jeść to na co mam ochotę bo inaczej nie zjem nic i miesiące pracy pójdą na marne. I muszę jeść kiedy mam na to ochotę ( średnio co dwie, trzy godziny w małych ilościach co najmniej ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="matra"]na co dzień nie jem dużo[/quote] Ja też. O ile w ogóle coś jem;p.
Mięsa nie jadam w ogóle, ale w sumie w domu od zawsze każdy piątek jest bezmięsny i taki ściślejszy post w Adwent itd itp jest zachowany.

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja poszczę tylko wtedy gdy jest post ścisły
nie ma mowy co piątek nie będę pościć

jak ktoś chce lub nie chce jego sprawa

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi