Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Film „Lejdis” to zabawna opowieść o życiu czterech dziewczyn, które mają ogromne problemy ze zrozumieniem absurdalnego, ich zdaniem świata mężczyzn. Paradoksalnie tę żeńską odpowiedź na „Testosteron” napisał mężczyzna - Andrzej Saramonowicz („Pół serio”, „Ciało”, „Testosteron”,), któremu twórczo pomogły cztery kobiety. Damski punkt widzenia na świat w połączeniu z poczuciem humoru autora „Testosteronu”, gwarantują widzom dwie godziny fantastycznej zabawy i wzruszeń.

[b]reżyseria:[/b] Tomasz Konecki

[b]scenariusz:[/b] Andrzej Saramonowicz
Hanna Węsierska
Anna Andrychowicz–Słowik
Ewa Sienkiewicz

[b]obsada:[/b] Edyta Olszówka jako Łucja, nauczycielka
Anna Dereszowska jako Korba, korektorka
Izabela Kuna jako Gośka, prawniczka
Magdalena Różczka jako Monia, milionerka
Robert Więckiewicz jako Marek, chłopak Łucji
Piotr Adamczyk jako Artur, mąż Gośki
Rafał Królikowski jako Tomek, mąż Moni
Tomasz Kot jako Istvan, eurodeputowany z Węgier
Tomasz Karolak jako Wojtek, ortopeda
Borys Szyc jako Błażej, brat Marka
Danuta Stenka jako Nina, matka Moni
Krzysztof Globisz jako Tadeusz, ojciec Moni
Jan Englert jako Jan, ojciec Korby
i inni...

Cezary Pazura (jako narrator)

[size=7]Informacje zaczerpnięte z STOPKLATKA.PL [/size]
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mialam okazję obejrzeć ten film w sobotę. Nie ukrywam, że poszłam na ten film nastawiona dość sceptycznie - sądziłam, że będą się starali, aby było śmiesznie jak w "Testosteronie", a wyjdzie, jak zwykle, kicha. Poza tym - co może być fajnego w filmie o babach? Myślałam sobie, ze ukażą kobiety tak beznadziejnie, że będe musiała się wstydzić za swoją płeć po tym filmie.

...Cholernie się pomyliłam :-).

Można odnieść wrażenie, że postacie są przerysowane, że tak w życiu nie ma... Ale właśnie to, że kobiety te mają wyostrzone osobowości sprawia, że mozemy się z nimi utożsamić i stają się one uniwersalnymi postaciami. Nawet ja, JA! znalazłam w jednej z kobiet swoje odbicie, aż zrobiło mi się niesamowicie głupio, że odnosiłams ię z takim sceptycyzmem do tego filmu.

Kobiety są ukazane bardzo naturalnie - nie ma tu uwznioślenia ich postawy w miłości; są zabawne, ale nie ociera się to o śmieszność. Nie są ukazane jednoznacznie jako superlaski albo szare myszki (scena, gdzie Lucy namawia do seksu Marka w skąpym wdzianku(Lucy, nie Marek:-)) jest super!)

Film polecam przede wszystkim płci pieknej, bo wydaje mi się, że to panie bardziej zrozumieją przekaz filmu :-)
Edytowane przez Gość

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Byłam na tym filmie. Jakoś nie szczególnie miałam od niego wielkie wymagania. Ogólnie parę akcji całkiem niezłych, wręcz nawet dobrych. Najbardziej podobał mi się fakt wszechobecnego przeklinania, to takie polskie :) Oglądałam go kiedy byłam jakaś taka dziwna, więc sądzę, że film bez rewelacji. Ale to być może przez mój stan psychiczny :P Mimo wszystko i tak polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Byłam na tym w kinie ;D Strasznie się uśmiałam :P Genialny film. I fajna obsada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie oglądałam "jeszcze" ;] Wczoraj pojawiło sie dopiero u mnie w kinie! :mrgreen: Trzeba sie więc wybrać.
Po Waszych opiniach widze, że film jest godny obejrzenia

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="sylwik666"]Nie oglądałam "jeszcze" ;] Wczoraj pojawiło sie dopiero u mnie w kinie! :mrgreen: Trzeba sie więc wybrać.
Po Waszych opiniach widze, że film jest godny obejrzenia[/quote]
heh, w moim miejscowym kinie pojawi się 4 kwietnia ;D
A film jets naprawdę genialny, sama bym się jeszcze na niego wybrała :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wczoraj byłam w kinie na tym. Film jest genialny :mrgreen: Wszyscy co chwile wybuchali gromkim śmiechem razem ze mną. Obsada niezła. Dereszowska świetnie wcieliła się w rolę Korby. Przekleństwa leciały w humorystyczny sposób. :mrgreen:
Zastanawiam się tylko nad jednym... co sądził dyrektor szkoły na temat tego filmu :lol:

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bardzo mi sie podobal. Co prawda w pewnym momencie siada akcja [tak jakos w okolicach polowy] ale potem nadrabia akcjami i gagami.
Podobal mi sie tak samo bardzo jak testosteron, ktory widzialam z 6 razy juz i zawsze tak samo polewam.
Lejdis widzialam tylko raz, ale juz wiem, ze wszedl do kanonu lubianych przeze mnie filmow :)
I moja ulubiona postac Korba. Jej caloksztalt [osobowosc, wyglad jak i aktorka] moja nowa idolka. Nie wiem kto jej wymyslal outfity ale jestem tej osoby dozgonna fanka :)

Poza tym.. teksty, puenty i absurdalnosc niektorych sytuacji powoduje, ze tego filmu nie da sie nie lubic w moim odczuciu i zle sie na nim bawic :D

[b][i]Dobr? stron? upadania jest to, ?e dajemy naszym przyjacio?om szanse podtrzymania nas. [/b][/i]

www.erill.blog.interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mialam okazje byc na premierze filmu w krakowskim multikinie...
;)

...sala wypelnona po brzei, tak, ze z trudem mozna bylo przemieszczac sie pomiedzy rzedami by dostac sie na miejsce... O dziwo wszystkie miejsca byly juz zarezerwowane na dobre kilka dni rpzed premiera...

Film genialny, moim zdaniem znacznie lepszy niz testosteron :)...

Swietna zabawna historia, fjanie wplecione przeklenstwa, ktore w tym filmie nie maja raczej wulgarnego tlyko zabawne znaczenie...
scena z szukaniem kluczy w smietniku wrecz genialna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Całkiem niezły film. Dialogi powalające. Płakałam ze śmiechu momentami. :)

'- Ile ten Wojtek ma lat?
- A z 50...'
xD

Bo kolory naszej t?czy wybieramy sobie sami (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie to mi się podobało ;]
zgadzam się, że lepszy od testosterony, bo w lejdis była dużo ciekawsza fabuła.
są 4 główne bohaterki, a każda ma inną historię i to jest fajne, bo nie leci w kółko o tym samym.
miejscami przypominał film erotyczny, ale ciekawy ;p
podobał mi się chyba najbardziej wątek z niepełnosprawnymi braćmi i z Wojtkiem też było fajne xD
polecam ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Świetny film ;-) dobra obsada i czasami wręcz komiczne dialogi :-D Najbardziej zapadł mi w pamięć tekst : ,, Miłość to ból,płacz i zgrzytanie pochwy" :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeden z moich znajomych podsumował ten filmik tak "TVNowskie szczyny na niskim poziomie". I myślę, że za bardzo się nie pomylił. ;)

W podobnych klimatach znacznie lepszy był Testosteron (aczkolwiek nie przesadzałbym z zachwytami także i nad tym tytułem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ogólnie nie lubię polskich komedii, ale Lejdis mi się podobało. W zasadzie nie wiem dlaczego, bo wątki w filmie oklepane, jednak niektóre dialogi :-D
Mnie śmieszył, jednak nie zamierzam oglądać go więcej razy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dla mnie nic specjalnego.Wieje nudą..

[b][color=red]"Nie bądź nerwowy jakby ci rodzice w dzieciństwie zabawki do podłogi przykręcali.."[/color][/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Świetny film :)
Jestem świerzo bo jego obejrzeniu.
Śmiałam sie cały czas a jak nie to płakałam ze wzruszenia.
Plus za obsadę .
Dereszowska bardzo dobrze zagrała... zaskoczyła mnie.. była okrutna dla tego Erwina/Edgara .
Ogólnie to polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Film jak film w sumie, obejrzałem bo nie miałem co robić .. Rewelacją dla mnie nie jest :P

[b].: Nie ważne co robisz . Ważne jak to robisz :.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W sumie to dawno oglądałam ten film i tak nie do końca pamiętam o co w nim chodziło, czyli nie był zbyt rewelacyjny, bo rewelacyjne filmy zawsze pamiętam ze szczegółami... :P

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Byłam w kinie i pamiętam, że nieźle się ubawiłam. Nie wiem czy teraz też by mi się podobał, ale parę lat temu tak dosyć;)
niektóre dialogi i sceny były na prawdę świetne. Ogólnie fajna komedia, ale bez jakiegoś szału. No ale lepsze niż Testosteron.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jedna z fajniejszych, nowszych komedii polskich. Obejrzałam ją chyba na angielskim w liceum, kiedy to pani nie chciało się prowadzić lekcji :lol:. Dobrze się bawiłam, naprawdę było się z czego pośmiać. Nawet postać Dereszowskiej mi nie przeszkadzała.

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jeśli chodzi o Lejdis to już nieudana próba nawiązania do Testosteronu który moim zdaniem jest już kultową polską komedią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi