Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Catwoman

Prawdziwa definicja miłości

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdziwa definicja? Raczej jedna z wielu. I jak dla mnie niezbyt przemawiająca. Bo "ciągnąć mnie ku górze" może także przyjaciel, rodzina.

Miłość można porównac do wielu zjawisk i rzeczy - to zależy od tego, w jaki sposób my ją postrzegamy.

Dla jednych adekwatny będzie opis miłości z listu do Koryntian, a inny prawdziwe będzie porównanie uczucia do uzależnienia od narkotyków.

"Naprawdę kocha się tylko raz. Ale za to całe życie, do samej śmierci, i tylko siebie." - do mnie np odnosi się dość dobrze ta maksyma ;)

"Miłość, na oko łagodna, w istocie bywa jak pantera głodna! I chociaż ślepa, drogi przyjacielu, najkrótszą drogą podąża do celu." -----> ja podzielam to zdanie jako definicję zjawiska miłości

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kiedy się zakocham to na zawsze
albo nigdy się nie zakocham

kiedy oddam serce to całkowicie
albo nigdy nie oddam serca

:aniolek: :zakochany: :zakochany:

S?o?ce na wylot przenika przez g?ow?

?ycie mi p?ynie przy tobie cytrynowe, cytrynowe

Szcz??cie na co dzie? odbiera mi mow?

Popo?udnia bezkarne i cytrynowe, cytrynowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="hard_lady88"]a od kiedy miłosc ma definicje haha co to jakies twierdzenie miłoscgorasa? hahahahhahha[/quote] Powinnaś wiedzieć że każdy ma własną definicję miłości ... w tym temacie przedstawiłem definicję miłości według "Happy Sad"

oczywiście nie przeszkadza to w niczym by każdy opisał własną definicję ...

Każdy jest inny więc każda miłość jest inna ... ale miłość to w końcu miłość ...
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a co z definicjami miłości niespełnionej, nieodwzajemnionej, niestety takie też istnieją

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miłość jedyna jest, miłość nie zna końca,miłość cierpliwa jest zawsze słuchająca:)wszystko potrafi znieść,wszystko oddać umie życiu nadaje sens każdego zrozumie;)to jest definicja miłości:)wszystkiemu wierzy we wszystkim pokłada nadzieje,miłość nigdy nie ustaje;* Edytowane przez Gość

Izoldzia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="niunia1201"]Miłość jedyna jest, miłość nie zna końca,miłość cierpliwa jest zawsze słuchająca:)wszystko potrafi znieść,wszystko oddać umie życiu nadaje sens każdego zrozumie;)to jest definicja miłości:)wszystkiemu wierzy we wszystkim pokłada nadzieje,miłość nigdy nie ustaje;[/quote]znam to gdzies to slyszalam ale skad:/niemoge sobie przypomniec:)

Twoja sygnatura by

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]Bo taka prawda.. miłosci nie okresla ilosc prezentów, ich cena, to czy ktos sie "fajnie całuje"...

liczy sie coś innego. ale do tego musi dojsc kazdy z nas sam..
dla jednego wazne bedzie jedno a drugiego drugie..[/quote]
No tak... zgadzam się w 100% NIE TO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIECI, TYLKO CO ŚIĘ KOMUŚ PODOBA....

:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]znam to gdzies to slyszalam ale skad:/niemoge sobie przypomniec:)[/quote] hehe mi tez to cos przypomina tyle ze kurcze nie moge sobie przypomniec ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wiolaa1989"]NIE TO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIECI, TYLKO CO ŚIĘ KOMUŚ PODOBA....[/quote] Nie przypominam sobie takiego przysłowia... To raczej synteza dwóch porzekadeł ;)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]
Nie przypominam sobie takiego przysłowia... To raczej synteza dwóch porzekadeł ;) [/quote]

nie sądzę.... ale jak kto woli... ważne że takie stwierdzenie funkcjonuje... :-P
Edytowane przez Gość

:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
miłości się nie da zdefiniować to jest nie powtarzalne uczycie którego nie idzie ująć w kilku zdaniach :angel2:

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sadze ze gdybysmy zaczeli probowac ujac tp uczucie w slowach doszlo by w pewnym stopniu do jego profanacji...
gdyz sa uczucia ktorych niesposob opisac....
i mysle ze przy tym powinnismy pozostac... :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]uczucia ktorych niesposob opisac....[/quote] Zgadzam się z tym w zupełności. Ciężko określić definicję miłości, bo dla każdego jest to co innego i inaczej ją przeżywa itd.
Próbowałem ją opisać słowami ale nie idzie mi więc nie będę tu wstawiał moich wypocin na ten temat. :oops:
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]sadze ze gdybysmy zaczeli probowac ujac tp uczucie w slowach doszlo by w pewnym stopniu do jego profanacji...
gdyz sa uczucia ktorych niesposob opisac.... [/quote]
No tak, ale "chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa..." :)
To ideał każdego artysty - przekazać rzeczy których nie sposób opisać za pomocą słów. Zatem będą powstawać nowe definicje miłości, przyjaźni, namiętności, samotności i twój apel[quote="alusiek"]mysle ze przy tym powinnismy pozostac... :mrgreen: [/quote] na nic się nie zda ;]

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]No tak, ale "chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa..." :)
To ideał każdego artysty - przekazać rzeczy których nie sposób opisać za pomocą słów. Zatem będą powstawać nowe definicje miłości, przyjaźni, namiętności, samotności i twój apel [/quote]
fakt ale nigdy na tyle nasza leksykonia nie bedzie tak rozwinieta aby stworzyc uniwersalna definicje milosci :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]fakt ale nigdy na tyle nasza leksykonia nie bedzie tak rozwinieta aby stworzyc uniwersalna definicje milosci :mrgreen: [/quote] Leksykonia xD... Przyjmę, że to wynik słowotwórstwa ;)

Skąd wiesz, że nigdy?

Chcesz uniwersalną? Proszę - miłość to uczucie. ;)
Prawda, jednak to jest zbyt ogólne.
Więc przez kolejne lata ta definicja jest rozszerzana i pogłębiana poprzez różne metafory, porównania etc
I dlatego właśnie miłość jest doskonałym uczuciem. Nie można jej opisać sucho, encyklopedycznie. I dlatego też tak do siebie przyciąga ;)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi