Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Brzoskwinka

Ciepło, cieplej, gorąco!

Rekomendowane odpowiedzi

a widzisz bo do tego problemu trzeba isc z pomyslem. mam dla picu tyle wiatraczkow neonow ze mi nic nie wyje. komp chodzi 24/7 i jest chlodniutki. to samo dotyczy monitora. nie radze bawic sie w zmniejszanie temp poprostu wydajcie klika groszy na wiatrakow pare. nie sa drogie to pierwszy plus. a jak sa z neonami to daja super oswietlenie jak macie np zdjeta czesc obudowy lub obudowa przepuszcza promienie swietlne. :curlers:

Dziekuje Rabee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja mam procka podkręconego 1,8 do 2 G i komp chodzi tez cała dobę i mam na
procku 45 stopni
i przy standardowym chłodzeniu Uważam ze za dużo coolerów to jest przesada
Edytowane przez Gość

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Jeśli ktoś chce wyciszyć i schłodzić swojego kompa to to zrobi... bez większych problemów... Dodatkowe coolerki bardzo się przydają lecz trzeba je dobrze i przmyślnie rozmieścić i dopiero wtedy uzyskamy rządany efekt, lecz oczywiście bez przesady z tymi colerami. Ja mam celerona 2.1 ghz podkręconego do 2.8 i nie raz chodzi na standardowym chłodzeniu 24 h. Nie ma co przesadzać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a za dużo coolerów tworzy nadmierny hałas i to jest przy dłuższej eksploatacji uciążliwe ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
dokłądnie tak... jest to uciążliwe bo przecież każdy cooler wymaga dostarczenia energi i na dluższą mete nazbiera się troszeczkę od tych coolerków... (czasami niepotrzebnych) Jak już mówiłem nie ma co przesadzać i trzeba dbać o swojego PC stosując o możliwie jaknajwiekszej wydajności coolery i możliwie jak najcichsze... :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Rabee"]rządany[/quote] sam sie zarzadaj
Żądać - żądany/ Rząd - rządzić

Co do coolerkow - nie chodzi o to by wpakowac dwadziescia wiatrakczkow i stworzyc trabe powietrzna w srodku... czasem wystarczy dodac jeden, lub dwa coolerki, tworzac odpowiednia cyrkulacje powietrza i obejdzie sie bez nadmiernego zwiekszania halasu. Tak jak zostalo to napisane gdzies tu - miejsce w ktorym obudowa sie znajduje tez ma wielkie znaczenie, bo jesli nie bedzie miala dostepu do swierzego zimnego powietrza to i 50 coolerkow nic tu nie da

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
u mnie wszystko cicho chodzi. bez problemu. mam dwa wiatraczki a ile z tego korzysci. tyle fajnego swiatelka

Dziekuje Rabee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kimono"]bez problemu. mam dwa wiatraczki [/quote] tylko dwa ??
zdanego więcej ??
czy dwa dodatkowe ??
i 12 czy 10 ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja miałem przegrzany processor na 90 stopni ;/ juz sie prawie palił ... Komputer się resetował....

Ale wziąłem i odkręciłem wentylator który chłodzi procka i przeczyściłem dobrze...
Teraz mam 65 stopni :/ jest ciągle źle...
PS ale juz komputer sie nie resetuje :aloha:

A do sprawdzenia ile mam stopni w kompie użyłem programu Everest , którego możecie pobrać wpisując w google.pl tak : Everest Instalki

Nie podałem linka bo jeszcze nie mogę :and:

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kawkens89"]A do sprawdzenia ile mam stopni w kompie użyłem programu Everest [/quote] można tez sprawdzić ręcznie :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
[quote]Teraz mam 65 stopni :/ jest ciągle źle...[/quote] Ja już dawno bym w nim coś robił żeby sie tak nie grzał... 65 stopni a ty mu jeszcze ładujesz jakieś "potrzebujące" gry pewnie... ;-) a 90 stopni to już bez komentarza... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja mam 45 stopni :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
[quote]ja mam 45 stopni [/quote] hah a moja tak róznie od 37 do 43... hmm 65 stopni ale jeszcze zalezy co to jest czy coś z celerona czy amd... ja mam celerona i nie wymienie go za zadne skarby na amd...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Rabee"]zalezy co to jest czy coś z celerona czy amd[/quote] Sempron :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
[quote="MagicalFire"]Sempron [/quote] to nie masz sie czym przjemować... amd jest bardziej tolerancyjne na "upały" niż intel...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Rabee"]amd jest bardziej tolerancyjne na "upały" niż inte[/quote] komu tu mówisz to przecież wiem :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"] można tez sprawdzić ręcznie :-P[/quote] Ale szybciej tym programem :-P

[size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 19 Sierpień 07, 15:58[/i] ][/size] [quote="Rabee"]Ja już dawno bym w nim coś robił żeby sie tak nie grzał... 65 stopni a ty mu jeszcze ładujesz jakieś "potrzebujące" gry pewnie... ;-) a 90 stopni to już bez komentarza...[/quote] Nie gram w gry :P jedyna gra co mnie cieszy to wzbogacona o przeglądarkę : " OGame "

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Rabee"][quote="MagicalFire"]Sempron [/quote] to nie masz sie czym przjemować... amd jest bardziej tolerancyjne na "upały" niż intel...[/quote] Śmiech na sali AMD bardziej tolerancyjny niż Intel wolne żarty.

Mam Intel Pentium D 85 2.66MHz O/C na 3.8MHz z coolerem AC i nigdy nie miałem powyżej 45*C na procku a jeśli chodzi o tolerancyjność to muszę poszukać tego filmiku z TOM's HARDWARE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
[quote="THeMooN"]AMD bardziej tolerancyjny niż Intel wolne żarty.[/quote] To szukaj... a co powiesz mi że Intel wytrzymuje większą tempertature niż AMD?? Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="THeMooN"]Mam Intel Pentium D 85 2.66MHz O/C na 3.8MHz[/quote] Rzeczywiscie taka predkosc musi produkowac tyle ciepla co mala elektrocieplowna :D
Dobra wiem ze mialo byc GHz. a teraz prosze screen z cpu-z, bo za cholere ci nie uwierze..i podaj mi napiecia procesora.
Co do AMD - starsze procki byly dobre do podkrecania, sam mam bartona 2500+ ktorego zegar rzeczywisty wynosi 1833MHz, a trzymalem go na 2,6GHz i temperatura nie przekraczala nigdy 55 st... jednak nie mam boxowego wentylatorka, a troche gorszy, bo na boxowym latalby 2.8 spokojnie...
byla tez seria procesorow Thunderbred ktore lataly z zegarem 3.2GHz bez problemu...
Nowe pentiumy kreca sie niezle, ale raczej te z seri core2duo

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Mr.Q"]bo za cholere ci nie uwierze..i podaj mi napiecia procesora. [/quote] to uwierz bo ja to widziałem i on mówi prawdę zna sie na tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dobrze, nie mowie ze to nie jest mozliwe, ale raczej trudne... no i nie napisal jakie chlodzenie zastosowal, oraz prosze o napiecia procesora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
OK dzis nie mam chęci oraz czasu żeby o tym pisać ale jutro Wam pokaże. Nowy temat założę niedowiarku. Opisze tam wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mam obudowę na której pokazuje mi aktualną temp procesora... po 15 godz ciągłej pracy licznik wykazuje max do 34 stopni - więc się nie martwię

aktualnie to PC chodzi 4.3 godz i ma temp 27 stopni ;]

[center][b][color="yellow"] :angel2: Nie szukaj smrodu tam, gdzie go nie ma... :angel2: [/color][/b][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja sobie sprawdzam okresowo temp. procka i płyty i zawsze jest dość niska ;] Dość dobry wentylator + otwarta boczna obudowa robi swoje :P Oczywiście trzeba też okresowo przeczyszczać wiatraczki ;]

Teraz po całym dniu pracy tak to wygląda:
- procek 31 stopni
- płyta główna 44 stopnie
- twardy dysk 33 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi