Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Neo

Windows vs Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Słuichajcie. Mandrive Linux 2007 wersja płatna ma możliwość instalacji oprogramowania z WINDOWS (gry, programy) i większośc powinna chodzić:) Ja teraz mam zmaiar przesiąść się na Linuxa:)

"Pusty pok?j... 4 ?ciany, puste miejsca po tych kt?rzy zako?czyli ?ywot w r?kach boga..."

;( ;( ;( ;( ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
[quote="Neo"]Słuichajcie. Mandrive Linux 2007 wersja płatna ma możliwość instalacji oprogramowania z WINDOWS (gry, programy) i większośc powinna chodzić:)[/quote] Może i ma możliwość tylko pytanie: Kto będzie KUPOWAŁ linuxa?? tylko ci któży go lubią/znają... A i tak większość ludzi zna windę i jeśli już coś zdecyduję się kupić to będzie to właśnie winda. Jeśli ktoś zna lub słyszał co kolwiek o linuxie to napewno to że jest darmowy, i w tym momencie pewnie zadają sobie kolejne pytanie: Skoro linux jest darmowy to po co ja mam za niego płacić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No teoretycznie masz racje. Ale w praktyce to jest tak że coraz więcej ludzi szuka alternatyw. Coraz więcej zestawów komputerowych jest wyposażonych właśnie w tą płatną Mandrivę... No i ostatnia afera co do Spyware w Windows Vista...

"Pusty pok?j... 4 ?ciany, puste miejsca po tych kt?rzy zako?czyli ?ywot w r?kach boga..."

;( ;( ;( ;( ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
[quote="Neo"]No i ostatnia afera co do Spyware w Windows Vista...[/quote] Visty w to nie mieszajmy... bo jak narazie dla mnie ten system jest na pierwszym miejscu Przegranych systemów, później nie ma długo długo nic, a na drugim miejscu to już moja myśl... ;-) Szuka alternatyw ale jak już tu @majzel napisał: [quote]Zaletą Windowsa jest to ze jest łatwiejszy w obsłudze...[/quote] i myślę że wiekszość wybiera tą wygodę i łatwośc obsługi, bo przecież nie wszyscy znają się tak samo na pecetach i systemach operacyjnych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie używałem linuxa do tej pory a windows moim zdaniem działa ok. Mój komp niestety jest za słaby na Vistę i zazwyczaj smiga na XP Professional, ale działa bez zarzutu i nie mam ochoty wprowadzać nowinek. Oczywiście przemilczę sprawę oryginalności systemów , wiadomo co drugi użytkownik (jeśli nie więcej) ma wersję nielegalną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja osobiscie wybieram windows xp. Odpowiednio skonfigurowany, zabezpieczony i niezasmiecany dziala naprawde dlugo i stabilnie. U mnie bedzie to juz 3 rok (komputer 24/h, czasami tylko szybki restart) bez formatu czy reinstalacji. Bylo by wiecej, ale nadszedl czas na inny dysk dla windy.
Ale popatrzmy tez do czego ma nam sluzyc pc. Domowe multimedia, wiadomo windows.
Serwery to raczej Linux. Ale nie zapominajmy tez o Mac-ach. Ich predkosci w stosunku do windowsow sa kolosalne, szkoda tylko, ze u nas takie drogie :-(.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
OK wypowiem się. Jeśli w końcu zrobią LINUXa który ma możliwości WINDOWSa tzn. będzie można wszystko spod W odpalać na L to bez zastanowienia ide na L bo W to badziew i do tego trzeba za to płacić, choć na XP nie narzekam. Ale każdy LINUX kładzie nacisk na jakość oraz wydajność, podczas gdy WINDOWS zajmuje się naprawianiem błędów w łatkach ;-) Na WINDOWSa znjadziecie biliony wirusów a na LINUXa obecnie tylko 4 z czego 2 musicie sami zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dla windowsa jest za duzo wirusów napisanych:P a dla linuxa nie wiem jak:D tak czy inaczej najlepszy jest Mac :) zero wirusów :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem zwolenniczka Linuxa chociaz uzywam Windowsa ze wzgledu na jego popularnosc i ogolnodostepnosc programow pod niego :) moze jak linux stanie sie jeszcze bardziej popularny to przeniose sie na niego na stale.

[size=1]ZGA? ?WIAT?O ?WIE? PRZYK?ADEM [b]ZGA? ?WIAT?O ?WIE? PRZYK?ADEM[/b] ZGA? ?WIAT?O ?WIE? PRZYK?ADEM ZGA? ?WIAT?O ?WIE? PRZYK?ADEM ZGA? ?WIAT?O ?WIE? PRZYK?ADEM [b]ZGA? ?WIAT?O[/b] ?WIE? PRZYK?ADEM [/size]

[b]ZGA? ?WIAT?O ?WIE? PRZYK?ADEM! [/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z Windowsami jest tak że korporacja Microsoft nie lubi się z nikim dzielić , uważają się za bogów marketingu i trzeba płacić .

Linuksa tworzą ludzie i programiści na całym świecie , nie ma więc jednej korporacji a dzięki temu zawdzięczamy wiele dystrybucji Linuksa co pozwala każdemu dobrać to co najwygodniejsze .

Nie trzeba żadnego systemu wystarczy prosty emulator Win-Linux .
Udało mi się nawet odpalić Grant Thieft Auto San Andreas .

[img]http://gtasiteftp.free.fr/Asmo/Newsy/mtasalinuxsmall.png[/img]

Tworzą go ludzie którzy nie liczą na kasę a raczej na funkcionalność .
Szkoda że nie jest tak lubiany jak Windows ale powodem jest to że gdy wchodziły okienka odznaczone liczbą 95 to pingwini nie miały jeszcze grafiki , więc ludzie (czyt. lamerzy) pokochali system pana Billa .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Radim89"]Porównujcie te dwa systemy operacyjne, który wam sie podoba, jakie ma zalaty itp.
Z ktorego wy kozystacie :D ??[/quote]
Windows jest stworzony bardziej do gier i do domowego użytku...
a Linux jest dla ludzi pracujących na komputerze...

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FOX"]więc ludzie (czyt. lamerzy)[/quote] Wiec panie nie-lamerze - z jakiego systemu korzystasz na codzien? Po co tak zachwalales Viste skoro wszystkie Windowsy sa dla lamerow?

Windows i Linux to systemu dla zupelnie innych ludzi, i do innych zadan... to porownanie jest jak porownanie bulki i chleba - niby jedno i drugie to pieczywo... i na tym cechy wspolne sie koncza

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FOX"]więc ludzie (czyt. lamerzy) pokochali system pana Billa [/quote] trudno nie kochać jak wyboru zbytnio nie ma../ przy zmianie kompa nie mam zamiaru korzystac ani z zawirusowanego wina ani z linuxa..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="hard_lady88"]przy zmianie kompa nie mam zamiaru korzystac ani z zawirusowanego wina ani z linuxa..[/quote] To z czego chcesz korzystać? każdy system ma dziury w sobie i nawet z twoją nie wiedzą pewnie teraz masz wirusa :P a co do kupna nowego komputera to teraz przy każdym jest zainstalowany nie taktyczny Vista... któremu podziękuję Edytowane przez Gość

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mam windowsa XP i jestem z niego zadowolony
jak narazie nie mam zadnych problemow

owszem linux jest dobrym systemem ma wiele zalet ale niestety ilosc dostepnego na linuxa oprogramowania w porownaniu do windowsa jest bardzo uboga

mam teraz zamiar zainstalowac linuxa na 2 komputerze i troche zglebic jego tajniki, zobaczymy co z tego wyjdzie :D

w pracy na jedym z laptopow mam Viste i musze przyznac ze tez nie ma z nia problemow
laptop jest nowy wiec nie ma problemow ze sterownikami i jak narazie smiga, jedyne co to ze niektore gry nie chca dzialac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie mam porównanie jeśli chodzi o Windows&Linux ponieważ od zawsze mam Winodowsa.Może mi ktoś powiedzieć co ma w sobie Linux? :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
windows 98 - najbardziej stabilny sys

xp - dziurawy ale tez stabilny ( jesli chodzi o sprawy internetowy podwojnie dziurawy)

linux Aurox - dla początkujacych ok
Mandriva - dobra ale jeslis ie duzo gra w gry to tak

Debian - no juz troche poruszający sys szare nasze komórki

Reszta linuxów są..zbyteczne

vista? nie ufam jej narazie . Za mało sterów i ciągle sie cos 'chrzani"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]windows 98 - najbardziej stabilny sys [/quote] no nie powiedział bym
a nie pamiętasz blue - screenów
występujących w 98 ??

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
[quote="IZKA28"]windows 98 - najbardziej stabilny sys [/quote] może BYŁ stabilny bo coraz mniej ludzi go używa... większość jak już microsoft to raczej wybierają XP i szczerze to nie mam zaufania do 98 bo już na samym początku mojej przygody z komputerem dawał mi popalić wymuszając ok 3 razy dziennie wciśnięcie przycisku "reset" gdzie na XP nie było wtedy żadnych problemów... ;-) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mi dzialal stabilnie win 98 , 95 tez byl ok. W xp za duzo dodatkow internetowych wiec musza tez byc i minusy. Zauwazcie ze na win 95,98 bylo tych dodatkow internetowych malo stad nie gadajcie sys byl w miare stabilny. Minusy tez byly, wieksze zagrozenie na wirusy, slabe zabiezpieczenie i wysoka awaryjnosc. Ale dla mnie ogolnie byl stabilny. duzo nie wymagal biedak:) w przeciwienstwie do xp ktory sobie juz wymagal sprzety nie z tzw niskiej półki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hehe
no więc miałam przyjemność użytkowania Red Hat'a z konieczności na zajęciach,
i Ubuntu - w celu dokształcenia z linuxów... i czy ja wiem czy to jest aż taka trudność w obsłudze np. takiego Ubuntu?
problem polega nie na tym, że linux jest trudny do użytkowania, tylko na tym, że windows jest tak jakby wpierany społeczeństwu... w szkole, w pracy, wszędzie no ;p

gdyby takie programy jak photoshop czy corel działały bez problemu pod linuxem, to podejrzewam, ze bym więcej windowsa nie odpaliła ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zdecydowanie bardziej lubię Windowsa.... chociaż do Pingwina nic nie mam...

Ale póki co to zostaje przy produkcie Microsoft'u :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Linux Ubuntu 7.10.... Moje marzenie...
Mam niestety gowno Microsoftu... ehhh.... ale kazdy woli co innego...

[img]http://iv.pl/images/16979701038601218930.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moim zdaniem linux jest lepszy od windowsa. pracowałem na jednym i drugim systemie. obydwa fakt faktem mają swoje wady i zalety ale ... mi się bardziej linux podoba ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi