Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Freq

Freestyle

Rekomendowane odpowiedzi

[quote="Michal"]mnie osobiście pociągnęła jazda wyczynowa na rowerze tj. jazda na jednym kole, skoki itp.[/quote] Witam w klubie :)
Narazie jeszcze siedze w strecie i dircie, ale od niedawna zakochalem sie we freeridzie i coz, niedlugo trzeba bedzie zmienic rower.

A moja najbardziej extremalna wywrotka to chyba jak jechalem na waskim szlaku po deszczu, z boku przepasc z 40m, no i pech chcial ze sie rower slizgnal i sie w dol turlalem. Fajnie bylo :-].

A z mniej extremalnych to, hmmm. kontakt bliskiego stopnia piszczel+pedalo. Godz.23:00 wpadam do domu, piszczel rozwalona, dziura, ze 2 palce wkladasz, matka prawie mdleje, na pogotowie, szycie. Moral taki, uwazaj na pedala platformowe jak jezdzisz bez ochraniaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hmm nie mam jakiś osiągnięć, leciałam tylko paralotnią i to jeszcze nie sama, ale jak tylko znajdzie się kasa to skok spadochronowy mi się marzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="perle_noire"]hmm nie mam jakiś osiągnięć, leciałam tylko paralotnią i to jeszcze nie sama[/quote] Tez bym chcial tego sprobowa, widok z gory, czujesz sie jak ptak, musi byc swietnie!?
[quote="perle_noire"]skok spadochronowy mi się marzy[/quote] Ostatnio jak bylem w Kolobrzegu na malych wakacjach zaliczylem skok na bungee i powiem Ci, ze po tym, skok spadochronem to jedno z moich malenkich marzen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hmm z ekstremalnych rzeczy to .., mój taniec jest extreme! np podskoki na jednym ręku :evil: Poza tym uprawiałem Parkour i razu pewnego skoczyłem z dachu budynku wysokości mniej więcej 2 piętra w bloku. Wszsytko poszło gładko ale tego samego dnia po skoku z 2 metrowych schodów zbiłem kostkę i na krótki czas byłem out of Parkour. Pech ;-) A skoro Freq wspomniał coś o piszczelach to w wieku 14 lat jak skakałem na budowie z wyższych kondygacji to ostro rozwaliłem. Niestety pech chciał, że noga wylądowała na kancie pustaka i cóż... po zabawie, ale żyję :-) A ostatnio coś extreme? W czasie dużej fali wybrać się na kajaki. Extra sprawa, niesamowite skoki adrenaliny, polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eeee... Rowery mnie nie kręcą jakoś zbytnio. Ale z freestylu to tylko Freestyle Football. Kiedyś się tym bawiłem. ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ożywiamy Temat!!!!

Mówiliście coś o Freeride ... W Lublinie jest jedna z większych ekip w Polsce czyli LSFR ( Lubelska Scena Freerideowa)

Jeżeli chodzi o tzw. skakanie na rowerze to wyróżniamy parę dziecin tego ekstremalnego sportu:
[b]Street[/b] czyli skakanie w scenerii miejskiej na jakiś schodach murkach itp. no i w skateparku... Najczęściej w streecie jeździ się na Sztywnym Dircie lub BMXsie ... Ważne w rowerach jest to żeby miał korbę zintegrowaną z łańcuchem i piastą czyli można też pedałować do tyłu i rower jedzie .... Właśnie z tego powodu street można też uprawiać na ostrym.
[b]Dirt [/b] podobny do Steetu pod względem skakania bo też się wykonuje różne tricki i rowery nie mają hamulców ... W Dircie jeździ się po specjalnym torze lub jakiś rampach zrobionych z gliny i ziemi.
W Streecie jeździ się po betonie i metalowych konstrukcjach a w Dircie jeździ się po gliniano-ziemnych trasach i drewnianych konstrukcjach.... a w dircie jeździ się na Dirtówkach które już mogą mieć amortyzatory
DownHill jak sama nazwa brzmi są to zjazdy... Trasy prowadzą po jakiś ostrych zjazdach zazwyczaj w scenerii leśnej... Kręte drogi pomiędzy drzewami, dalekie przeloty między rampami.
Rowery do takich zjazdów do Fulle lub Dirtówki z całym osprzętem... Rowery do DH cechują się sporym skokiem amortyzatora i tym że w każdym są hamulce hydrauliczne.

PS: Pisane z głowy więc jak coś jest źle to proszę mi powiedzieć a poprawię lub samemu dopowiedzieć... Jak ktoś ma jakieś pytania to śmiało pytać a postaram się treściwie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hmm przez ostatnie wakacje uczyłem się skakać na rowerze, nawet dobrze mi szlo ale zrezygnowałem z tego i zająłem się Parkourem :)
Ogólnie nawet dobrze mi idzie i szybko się uczę nowych tricków :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi