Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
alusiek

Świąteczny stół

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna się okres świąteczny.
Wigilia...:)
Wielkie gotowanie i niezła obżerka :mrgreen:

[b]Jaką najbardziej potrawę świąteczną lubicie?
Czego nie może zabraknąć na waszym wigilijnym stole?
A może macie jakieś oryginalne regionalne potrawy wigilijne?[/b]
Edytowane przez Gość

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]Jaką najbardziej potrawę świąteczną lubicie?
Czego nie może zabraknąć na waszym wigilijnym stole? [/quote]
Uwielbiam zupę grzybową i pierogi z kapustą i grzybami. Nie może tego u mnie zabraknąć. Nie lubię karpia, bo ma za dużo ości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uwielbiam barszcz czerwony z uszkami....
Mniam, mniam :napalony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja też najbardziej uwielbiam barszcz z uszkami. ale taki babciny...

;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="madalina"]Ja też najbardziej uwielbiam barszcz z uszkami. ale taki babciny...[/quote] No, barszczyk też uwielbiam. Nie wiem jak mogłam zapomnieć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja lubię wszystko co jest świątecznym jedzonkiem.
Ale najlepszy jest barszczyk z uszkami mojej mamy, mniam. :napalony: :napalony: :napalony:

[color=yellow][b]Tylko ?ycie po?wi?cone innym warte jest prze?ycia.[/b][/color][/shadow][shadow=green] Zosta?am sprowadzona na z?a drog?, ale bli?ej mi do dobra ni? z?a.[/shadow] http://kagarolinka.wrzuta.pl/audio/kULpkkNtIp/friends-naucze_cie_zyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie na stole wigilijnym zawsze jest jakiś barszcz, ryba, ziemniaki, pierogi itp... Ale najlepsze sa pierogi :) Aha i makówki :lol:

LECH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kapusta z grzybami mniam :-D
Ryby ( smażone i te w zaprawie :)

W Skrawku Mej Czerwieni... ;*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z wigilijnego stołu to bardzo lubię pierogi z kapusta i grzybami, oraz barszczyk czerwony ;d Nie lubię karpia (mam złe wspomnienia) i śledzi.
Szczerze mówiąc to nie lubię świąt.

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierożki z kapustą, i barszczyk czerwony z uszkami :-) [quote]Szczerze mówiąc to nie lubię świąt.[/quote] A ja je lubię. A można wiedzieć czemu nie lubisz świąt?? Edytowane przez Gość

Pozdro [you]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="czubasa"]A można wiedzieć czemu nie lubisz świąt??[/quote] Czemu nie lubię? Bo zjeżdża się do mnie rodzinka i muszę siedzieć z nimi przy stole. Do tego muszę wysłuchiwać opowiadań, uwag na mój temat, typu: "Ależ ty podrosłaś" (no nie kurde zatrzymałam się w rozwoju ;/) "masz tam jakiegoś chłopaka na oku?", "czemu nie chodzisz w spódniczkach?", "dlaczego ubierasz się na czarno i słuchasz takiego satanizmu?" itp, itd. masakra...

Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="sylwik666"]Czemu nie lubię? Bo zjeżdża się do mnie rodzinka i muszę siedzieć z nimi przy stole. Do tego muszę wysłuchiwać opowiadań, uwag na mój temat, typu: "Ależ ty podrosłaś" (no nie kurde zatrzymałam się w rozwoju ) "masz tam jakiegoś chłopaka na oku?", "czemu nie chodzisz w spódniczkach?", "dlaczego ubierasz się na czarno i słuchasz takiego satanizmu?" itp, itd. masakra...[/quote] Hahaha skąd ja to znam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W ogóle to mi święta kojarzą się z zapachem pomarańczy, bo jak byłam mała to pomarańcze to był trudno dostępny rarytas :mrgreen:
I właśnie często w święta miałam okazje posmakować tego owocu. Teraz to nie to samo... Nie czeka się pół roku tak na wyżerkę :mrgreen: :mrgreen:
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kocham barszczyk z uszkami i rybkę po grecku :-) Reszta może dla mnie nie istnieć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]Zaczyna się okres świąteczny.
Wigilia... :)
Wielkie gotowanie i niezła obżerka :mrgreen:

[b]Jaką najbardziej potrawę świąteczną lubicie?
Czego nie może zabraknąć na waszym wigilijnym stole?
A może macie jakieś oryginalne regionalne potrawy wigilijne?[/b]
[/quote]
Hm. Lubię kapustę z grzybami, barszcz z uszkami, makaron z makiem.
I tego nie może zabraknąć. ;-)

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uwielbiam kluski, takie domowej roboty z kapustą i grzybami, bez tego nie ma żadnej Wigilii. Barszcz czerwony i pierogi też zawsze na stole muszą być i śledzie w śmietanie i jabłkach na słodko <33

[i]Wracam cały czas w to samo miejsce.

Już beznadziejnie, już mi się nie chce.

Szukam tego, co zgubiłem wcześniej.

A oczy puste i zbyt ciemne...

Spotykają mnie co dzień,

ludzie, którzy wiedzą, że tak niewiele mam już? sił.[/i]

Boże, pomóż mi...

[*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie podstawa na Wigilijnym stole to: karp w galarecie, ryba po grecku, śledź po szopsku, śledzie w oleju i occie, barszczyk w uszkami, smażony karp, śledzie w śmietanie na słodko, pierogi z kapustą i grzybami, itp.
Czyli standardowe potrawy.
Nie lubię żadnych udziwnień więc standardowe potrawy jak dla mnie są najlepsze.
Coraz więcej ludzi jednak zaczyna podawać mięso w Wigilię, ja jednak nie jestem zwolenniczką tego, gdyż ryby lubię i nic mi się nie stanie jak przez jeden dzień w roku odmówię sobie mięsa.

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mój stół świąteczny na Boże Narodzenie, był taki sam jak u Patrycji. Bo jeden dzień świąt u niej spędziłem. I dziękuję Ci za to bardzo :)
U mnie w domu, świąt nie obchodzę, z pewnych względów, o których nie chce mówić.

[center][img]http://i.imgur.com/GzRoH.gif[/img][/center]

[color=#FF0000][size=6]Amor Patriae Nostra Lex.[/size][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Balaganiaz"]Mój stół świąteczny na Boże Narodzenie, był taki sam jak u Patrycji. Bo jeden dzień świąt u niej spędziłem.[/quote] No to w Boże Narodzenie inne papu było: bigos, jajka w majonezie, różnego rodzaju sałatki, kurczak, pasztet, pieczony karczek, schab ze śliwką, karp nadziewany, rolmopsy, itd. :P Już nawet nie pamiętam xD

[b]Piszę poprawnie po polsku![/b]

Edit. O ile słownik w telefonie sam czegoś nie poprawi po swojemu :P

[img]http://koszatniczka.org/images/signatures/20480348124bbf92c6ca8e9.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W sumie u mnie to po prostu tradycyjnie, skromnie :)
Ziemniaki, kapusta i karpik do tego wiadomo barszcz czerwony z uszkami i po kolacji :)

[b].: Nie ważne co robisz . Ważne jak to robisz :.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co w tym roku przygotowujecie na Wigilijny stół?

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
To co zwykle. Uszka (kupne), barszcz, ryba smażona (jeszcze nie wiem jaka), ryba po grecku, moja ulubiona kapusta z grochem. To podstawa, nie wiem co jeszcze, ale niezbyt wiele bo spędzam wigilię tylko z domownikami, więc nie ma sensu przygotowywać masy potraw których i tak nie zjemy. W świąteczny obiad (25go) będą na pewno kluski i rolady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
:) Oczywiscie , bedzie to tradycyjny stol z postnymi potrawami.
Barszczyk , uszka wlasnorecznie ulepione, pierogi z kapusta i grzybkami i jak zawsze karp smazony w
towarzystwie sledzikow w oleju i z cebulka.
Kompot z suszonych owocow , ciasto .
Do konca jeszcze nie wiem co dokladnie bedzie na swiatecznym stole , bo sie jeszcze zastanawiam.
Ale jak zwykle beda to rozsadne ilosci , poniewaz zarlokow tak naprawde w mojej rodzince brak. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W sumie to jeszcze nie wiem do końca. Na pewno będzie rybka i barszcz czerwony z uszkami :>

[i]Wehikuł czasu to byłby cud[/i]

[img]http://fc03.deviantart.net/fs70/f/2010/214/b/0/llama_love_by_fear_the_brilliance.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie jest taka tradycja, że połowa potraw jest zawsze co roku taka sama, a część zmieniamy według uznania. Przy stole zasiadać w tym roku będzie 6 osób, więc trochę jedzenia trzeba przygotować.

Osobiście przygotowuje barszcz czerwony i własnej roboty uszka. Do tego pierogi pieczone z kaszą i serem białym, gotowane pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, jesiotra w sosie cytrynowym oraz karpia w czerwonym winie i orzechami.
Do tego będzie tradycyjna u Nas zupa "Siemieniotka" (nasiona konopi) oraz Moczka, co u Nas jest kompotem, a nie zupą.
Oprócz tego będzie kapusta z grzybami oraz biała kapusta z fasolą białą. Będziesz jeszcze karp pieczony mojej mamy oraz makaron duże muszle z orzechami, miodem i serem białym.

Będzie więc 13 potraw. Chyba, że liczyć uszka i barszcz jako jedno to 12.

"DUC IN ALTUM! WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ZAWIERZ CHRYSTUSOWI, POKONAJ SŁABOŚĆ I ZNIECHĘCENIE, I NA NOWO: WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! ODKRYJ GŁĘBIĘ WŁASNEGO DUCHA. WNIKAJ W GŁĘBIĘ ŚWIATA. PRZYJMIJ SŁOWO CHRYSTUSA ZAUFAJ MU I PODEJMIJ SWĄ ŻYCIOWĄ MISJĘ.”

Ludzie nowego wieku oczekują twego świadectwa.

Nie lękaj się!  Wypłyń na głębie!
Jest przy Tobie Chrystus.
Sercem obejmuje każdego i każdą z Was.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi