Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kuriaki

Koniec gestu Garrinchy w Primera Division?

<t>Czy popierasz decyzję władz Espanyolu?</t>  

4 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy popierasz decyzję władz Espanyolu?

• 1
    • 3

Rekomendowane odpowiedzi

Espanyol Barcelona wezwał drużyny ligi hiszpańskiej do rezygnacji z tzw. gestu Garrinchy, czyli wykopania piłki poza boisko, gdy jeden z rywali leży na boisku kontuzjowany. Zdaniem przedstawicieli hiszpańskiego klubu ten gest fair play jest nadużywany w niesportowy sposób.

"Zbyt często widzimy, że zawodnicy udają kontuzję, aby zmusić rywali do wykopania piłki poza boisko" - głosi oświadczenie na klubowych stronach. - "To co miało być początkowo wyrazem dżentelmeńskiego postępowania w grze często jest nadużywane w niesportowy sposób. Wysłaliśmy list do innych klubów, aby poinformować je, że piłkarze Espanyolu nie będą wykopywać piłki, jeśli jakiś zawodnik będzie leżał na boisku - niezależnie czy to będzie nasz piłkarz, czy gracz drużyny przeciwnej. Prosimy inne kluby, aby robiły to samo".
[size=7][i]Źródło:Sport.pl[/i][/size]

[size=9]
[center]Espanyol[/center]
[/size]
[center][img]http://www.espanyol-tickets.com/espanyol_football_tickets_shop.jpg[/img][/center]
Czy uważacie, że taki sprzeciw to pogwałcenie zasad fair play i początek boiskowego chamstwa? A może to dobry sposób na uniknięcie wszędobylskiej i denerwującej symulacji, która w znaczny sposób psuje sportowe widowisko?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiadomo, że są piłkarze, którzy wykorzystują przyzwoitość innych graczy, co jest oczywiście haniebne - ale czego nie robi się dla zwycięstwa?

Myślę, że akcja zapoczątkowana przez Espanyol jest przesadna, tak jakby ich porażki były wynikiem tylko takich działań. A na efektywność gry, o ile wiadomo mojemu kobiecemu umysłowi nie wpływa zbytnio sytuacja opisana w temacie.

Niedługo będą krzyczeć, że podczas kontuzji gracza pewnej drużyny jego współgracze mogą się napić, a ci z drugiej nie.

Złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy.

Dygresja: [quote]Zmieniamy Reguły Gry - czyli nowe zasady Scypion.pl
okazywanie uczuc w miejscach publicznych
Czy to jest naprawde erotyczna scena??
Kilka pytan.... moze uznacie ze sa zbyt intymne
aresztowanie 7 polskich zolnierzy za akcje w Nangar Khel[/quote]
Cha cha cha - w jaki niby sposób te tematy łączą się z tym?

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
heh wełdyg mnie dobrze zrobili

symulacja ostatnimi czasy stała sie popularna:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="ropson13"]heh wełdyg mnie dobrze zrobili

symulacja ostatnimi czasy stała sie popularna:D[/quote]
nie az tak bardzo, w wiekszosci przypadkow to bol nie jest symulowany

"sami mnie poznajcie, poniewa? kazdy uwaza ze jestem inny"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niech sobie kończą, nikt nie będzie ich szanował, a wątpię, żeby ktoś poszedł za ich przykładem. Gest ten jest jedną z niewielu szlachetnych rzeczy we współczesnym futbolu. Nie przesadzajmy, takie udawanie nie zdarza się na tyle często, żeby podejmować takie kroki.

[b]Zga? moje oczy: ja Ci? widzie? mog?,

uszy zatrza?nij: ja Ciebie us?ysz? -

i ja do Ciebie bez n?g znajd? drog?

i bez ust krzyk m?j cisn? w Twoj? cisz?.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi