Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
alusiek

obrzezanie kobiet

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy wszystkim tematyka jest znana

kiedys czytalam ksiazke..autorki niestety nie pamietam
chyba ''kwiat lotosu'' sie nazywala :mrgreen:

wiec male wyprowadzenie dla niewiedzacych
[quote]Według danych przygotowanych przez ONZ, na świecie żyje 140 mln obrzezanych kobiet. Każdego dnia dokonuje się kolejnych ok. 6 tys. zabiegów. Część z kobiet wykrwawia się na śmierć już podczas zabiegu. Inne zapadają na szereg chorób, które często okazują się śmiertelne. Pozostałe muszą żyć okaleczone, odarte z kobiecości

Obrzezanie kobiet, według definicji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), to okaleczenie kobiecych genitaliów. Określenie to używane jest wobec wszystkich procedur, które prowadzą do usunięcia lub uszkodzenia kobiecych narządów płciowych z przyczyn innych niż terapeutyczne. Ten brutalny zwyczaj ma swoje początki w zakorzenionym w wielu kulturach strachu mężczyzn przed kobiecą seksualnością. W kulturach, w których ten proceder jest stosowany, uważa się, że zapewnia on, że kobieta będzie moralna i wierna.

WHO podzieliło obrzezanie kobiet na cztery typy:
1. Wycięcie napletka łechtaczki i samej łechtaczki lub ich części.
2. Wycięcie napletka łechtaczki, samej łechtaczki i wewnętrznych warg sromowych lub ich części. Według danych ONZ, aż 80 proc. obrzezanych kobiet miało do czynienia z jednym z tych dwóch sposobów.
3. Wycięcie części lub całych narządów płciowych oraz zaszycie pochwy pozostawiając jedynie mały otwór. Pomiędzy szwy prowadza się niewielką słomkę lub rurkę przez którą wydostają się płyny.
4. Nakłuwanie, wycinanie, naciąganie, przekłuwanie, przypalanie, skrobanie, wprowadzanie żrących substancji.

W przypadku trzeciego sposobu, kobieta mu poddana tygodniami leży ze związanymi nogami, aby rana się zrosła. Ta forma dotyczy 15 proc. obrzezanych kobiet. Należy nadmienić, że podczas nocy poślubnej, tak obrzezana kobieta zostaje często specjalnie nacięta.

Następstwa tych praktyk mają różny wymiar. Przede wszystkim kobieta poddana takiemu zabiegowi ma zniszczoną seksualność oraz problemy natury psychicznej takie, jak urazy, kompleksy, depresje, lęki oraz oziębłość. Według Amnesty International wiele kobiet po tym zabiegu ponosi śmierć w wyniku szoku, wykrwawienia się, tężca lub innego zakażenia. Umiera około 30 proc. poddanych obrzezaniu.

Przerażający jest fakt, że te okrutne praktyki są stosowane zarówno w biednych domostwach i wśród ludzi zacofanych, jak i w rodzinach ludzi wykształconych, światłych i bogatych. Zaskakujące, że problem ten dotyczy nie tylko muzułmanek. W Nigerii, Nigrze, Kenii i Tanzanii najwięcej obrzezanych kobiet to chrześcijanki. Kobiety, które poddają się temu zabiegowi najczęściej uważają, że robią to z uwagi na tradycję. Inne powołują się na podniesienie statutu społecznego i honor rodziny. Jeszcze inne twierdzą, że to obrona przed utratą dziewictwa i sposób na znalezienie dobrego męża.

Choć trudno w to uwierzyć, problem ten jest bardzo powszechny i narastający również w Europie. Według danych z 2005 roku jest przynajmniej pół miliona obrzezanych kobiet, które legalnie przebywają na terenie Europy. O tym ile jest tych, które są tu nielegalnie nie wiadomo nic. ONZ dysponuje szacunkowymi danymi, z których wynika, że w 2005 roku w Wielkiej Brytanii legalnie mieszkało ok. 80 tysięcy obrzezanych kobiet, we Francji 70 tysięcy, we Włoszech 35 tysięcy. Wraz z napływającą do Europy ludnością rośnie też ilość kobiet, które pod bielizną skrywają straszną tajemnicę.

Kilka krajów Europy prawnie zakazało już tych praktyk, lecz przez wiele państw, między innymi Polskę, problem ten jest niezauważany. Tymczasem do Polski napływa coraz więcej ludności z Indii, Pakistanu, krajów arabskich i afrykańskich. Wkrótce i my zaczniemy borykać się z tym koszmarnym procederem. Aby zapobiec mu należałoby zmienić coś w sposobie myślenia rodzin tych dziewczynek, które jeszcze nie zostały okaleczone. Pracuje nad tym sztab ludzi na całym świecie. Jak na razie z mizernym skutkiem[/quote]
[i]zrodlo; ''wiadomosci24.pl'' [/i]

wasze refleksje na ten temat..
bo my jako kobiety powinnismy sie solidaryzowac przy takich praktykach ktore obejmuja nas...
Edytowane przez Gość

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
o ile sobie przypominam to był kwiat pustyni - waris dirie; niesamowita książka. Miała też drugą część, obie przeczytałam i muszę przyznać, że robią wrażenie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szokują mnie motywy skłaniające do takiego postępowania O o i dziwi mnie to, że niektóre kobiety robią to na własne życzenie _._
nie każdą tradycję trzeba kultywować a na pewno nie taką gdzie wyrządzana jest komuś krzywda !
<leżę i kwiczę> _._

[size=1]I [i]am[/i] [color=grey][b]who[/b][/color] [u]I[/u] am

[i]if[/i] [color=grey][b]you[/b][/color] [u]don't[/u] like [i]it[/i] [color=grey][b]then[/b][/color]

fuck [i]you[/i] [u]bitch[/u] [i]!!!![/i][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Okta"]o ile sobie przypominam to był kwiat pustyni - waris dirie; [/quote] ona napisala kilka czesci :mrgreen:
bo dwie czesci jej ksiazki czytalam :mrgreen:

[quote="moo"]szokują mnie motywy skłaniające do takiego postępowania O o i dziwi mnie to, że niektóre kobiety robią to na własne życzenie _._ [/quote] wiesz...jak czytalam wlasnie ta ksiazke o nich to jak wiemy w krajach afrykanskich glowna zyciowa rola kobiety sklania sie do wjscia za maz...a mezczyzni uwazaja w somalii ze genitalia zenskie sa nieczyste...itp itd dlatego brzydza sie takimi kobietami..
wiec wola je skrzywdzic i pozbawic wszelkich doznan....
to bardzo silnie zakorzenione w kulturze...
duza czesc dziewczynek nie wie czym to grozi...i co je czeka :mrgreen: :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mnie przeraża okaleczanie kobiet.Każdy kto czytał książkę o której piszesz wie,do czego to prowadzi.Nie mówiąc już o bólu jaki temu towarzyszy.Cieszę się,że u nas się takich rzeczy nie praktykuje. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jejku.. jestem tym przezazona :( jak tak w ogole mozna robic :/ dla mnie to jest straszne. Niestety nie czytałam ksiazki ale chetnie bym to zrobiła bo widze jestescie z niej zadowolone.

~~$^^..:: uwierz w miłość a poznasz co to ból::..^^$~~

http://s8.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=151024

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie rozumiem jak można robić takie rzeczy... Muszę przeczytać tą książkę :) :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jestem w szoku..........jak mozna kogos skrzywdzic w imie tradycji która sobie wymyslili jacys kretyni,Ci ludzie mozgu nie maja........... skazac na 30 lat ciezkich prac moze im sie w glowie przejasni;/

wi?c plotkuj,opluj,zbesztaj kotku ja i tak sie bede ?mia?a...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie czytałam tej książki. Ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi na jej temat chyba kupię tę książkę.. a kobiety obrzezane .. cóż... naprawdę nie wyobrażam sobie aby coś takiego było u nas w Polsce... choć pewnie u nas w kraju też są takie osoby. :-(

[.Czy czujesz jak przez palce ci ucieka czas?

to ?ycie rasta, to jedyna szansa jak? masz

od ciebie to zale?y ile z siebie dasz

i czy, gdy zajdzie s?o?ce, ty zachowasz swoj? twarz

YES RASTA YES!!!.]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]szkoda ze nie kultow kastracji mezczyzn...[/quote] oni gwałcą,my powinnyśmy były kastrować ;]

jestem przerażona.Cóż,jednakże z kulturą,jeszcze takich państw się nie wygra.

Może za wielenaście lat.

Gdy wszyscy będą świadomi.

skrzywdzona kobieta ma najsilniejsz? moc niszczenia. wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Też muszę przecztac tą ksiażkę bo juz mi koleżaznki o niej kiedys mowily :-) A temat faktycznie nieciekawy.... Niektóre tradycje są dziwne i straszne zarazem... Według mnie takie coś powinno być zabronione... w końcu jego efektem jest przeważnie uszczerbek na zdrowiu obrzezanej kobiety... Ehh...może kiedyś zaprzestanie się takich praktyk...oby...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Od dłuższego czasu chciałam tą książkę przeczytać ale nie znałam ani tytułu ani autora. Teraz to co innego i niebawem zabiorę się za czytanie.

Temat nieprzyjemny....
Dziwna tradycja....I z pewnością wymyślił ją jakiś facet.
Szkoda że oni tak chętnie nie sprawiają sobie bólu...

Nie rozumiem tego czegoś zresztą co tu jest do rozumienia poprostu trzeba to skutecznie zwalczać.

Żyjemy w XXI wieku a na niektóre dziedziny życia ludzie jak byli zacofani tak są ...
Edytowane przez Gość

"Pragnę mocno tak jak Ty

Zmieniać ludzi niszczyć ich

Wiem nikt nie powstrzyma mnie

Dobrze wiem czego chcę

Chcę to głęboko we mnie tkwi

Ja wiem co mam zrobić

Pragnę mocno tak jak Ty

Zmieniać ludzi niszczyć"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Obrzezanie kobiet to przecież jakieś barbarzyńskie praktyki ,nikt normalny nie ogarnie tego rozumem.Jak tak można??Straszne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jestem przeciwko takiemu okaleczaniu kobiet. Jestem też przeciwko obrzezaniu mężczyzn, praktykowanemu w różnych religiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pomijając opisy samej... "operacji", najstraszniejszym fragmentem dla mnie był ten, w którym wspomniano, że kobiety poddają się obrzezaniu dobrowolnie. Przerażające jest to, jakie rzeczy mozna komuś wpoić, jeśli tylko indoktrynacja zacznie się odpowiednio wczesnie i potrwa wystarczająco długo...

[color=#9400D3][b]Dum spiro, spero[/b][/color]

[color=#E0004B][b][size=1]"Boże, którego nie ma,

nie daj, żebym zrobiła krzywdę

człowiekowi.

Niech mi wpierw odpadnie ręka,

niech mnie spali

piorun."[/size]

[/b]
[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Sol"]Pomijając opisy samej... "operacji", najstraszniejszym fragmentem dla mnie był ten, w którym wspomniano, że kobiety poddają się obrzezaniu dobrowolnie. Przerażające jest to, jakie rzeczy mozna komuś wpoić, jeśli tylko indoktrynacja zacznie się odpowiednio wczesnie i potrwa wystarczająco długo...[/quote] Ja jestem w stanie je zrozumieć. Kobieta nieobrzezana nie znajdzie męża, jest nieczysta. A czymże jest w krajach w których się to praktykuje kobieta bez mężczyzny? Nieobrzezane najczęściej zostają prostytutkami. Kobieta pozwala obrzezać siebie, swoje córki, by uniknąć takiego losu. Pytanie co jest tu większym złem...

Motywacja mężczyzn natomiast jest prosta. Obrzezanie, szczególnie to pozbawiające kobietę wszystkiego i zostawiające tylko dziurkę na mocz i krew praktykuje się głównie w krajach gdzie ludzie są Nomadami, pasterzami. Mężczyzna, często Muzułmanin, idąc wypasać bydło chciał mieć pewność, że jego żona nie odda się innemu dobrowolnie w akcie zdrady małżeńskiej. A jaki jest najlepszy sposób żeby zniechęcić kobietę do seksu? Sprawić, że nie tylko nie będzie on przyjemny, ale że będzie tak bolesny, że kobieta będzie zgadzać się na niego tylko pod przymusem siły lub obowiązku.

Porusza mnie takie traktowanie jakichkolwiek istot, i ilekroć czytam o obrzezaniu kobiet( a spotkałam się z tym w kilku książkach, nie tylko autorstwa Waris Dirie) mam dosłownie dreszcze wyobrażając sobie ból obrzezania, a potem każdorazowych stosunków i (o zgrozo!!!) porodów...

[b]
[center]"-Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz -

-wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie.

- (...) Co głosi ten napis?

- Na pochybel sk**wysynom!"
[/center]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Olena"]Ja jestem w stanie je zrozumieć. Kobieta nieobrzezana nie znajdzie męża, jest nieczysta. A czymże jest w krajach w których się to praktykuje kobieta bez mężczyzny? Nieobrzezane najczęściej zostają prostytutkami. Kobieta pozwala obrzezać siebie, swoje córki, by uniknąć takiego losu. Pytanie co jest tu większym złem...[/quote]Ja też jestem w stanie je zrozumieć. Ale nie zmienia to faktu, że pozostaje to dla mnie przerażającym... [quote="Olena"](o zgrozo!!!) porodów...[/quote]Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie przyszło mi to w ogóle na myśl wcześniej. Nie chcę sobie nawet wyobrażać, jaki to musi być ból.

Jedno, czego nie mogę tu zrozumieć, to postawa mężczyzn. Przez jakieś ich zabobony i średniowieczne myślenie skazują kobiety na takie cierpienia. Pozostanie chyba dla mnie niepojętym, jak można dopuszczać do czegoś podobnego w "cywilizowanym" świecie.

człowiekowi.

niech mnie spali

piorun."[/size]

[/b]
[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Matki, które przeszły obrzezanie, obrzezają także swoje dzieci. Same, mimo, iż wiedzą jaki to ból. Jaki idą z tym powikłania. Mimo obecnych czasów, cywilizacji, mówienia, że to grozi chorobą, śmiercią, nadal jest to praktykowane. Bo tak nakazuje kultura.
Oglądałam ostatnio jakiś reportaż na ten temat, jak afrykańscy mężczyźni wypowiadali się, że woleli by, by ich żony nie były obrzezane. Czysto z pobudek seksualnych, kobieta obrzezana nie chciała odbywać stosunków, ale nie tylko.
I to nie jest tylko w państwach Afryki. To jest na całym świecie, w Polsce też.

A co do tej książki. Czytałam ją, ale czasami wysiadała mi psychika gdy wyobrażałam sobie to wszystko, a później przychodziły myśli, jak one z tym żyją.. To boli ciągle.

[i]Nie dotykaj, bo podrapię..[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Sol"]Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie przyszło mi to w ogóle na myśl wcześniej. Nie chcę sobie nawet wyobrażać, jaki to musi być ból.[/quote] Autorka "Kwiatu Pustyni" bodajże w jednej ze swoich książęk napisała, że matka, kiedy miała rodzić, brała nóż i szła na pustynię... Jestem przekonana że bynajmniej nie chodziło o przecinanie pępowiny... Edytowane przez Gość

[b]

-wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie.

[/center]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Olena"] Ja jestem w stanie je zrozumieć. Kobieta nieobrzezana nie znajdzie męża, jest nieczysta. A czymże jest w krajach w których się to praktykuje kobieta bez mężczyzny? Nieobrzezane najczęściej zostają prostytutkami. Kobieta pozwala obrzezać siebie, swoje córki, by uniknąć takiego losu. Pytanie co jest tu większym złem...[/quote] [b]Olena[/b], ja z kolei nie rozumiem tych kobiet. Czemu zgadzają się z poglądem innych, że są nieczyste, jak nie dadzą się okaleczyć? I czemu temu zabiegowi poddają swoje córki, pamiętając ile same wycierpiały? Przecież te kobiety ulegają zabobonom i szowinistycznemu podejściu mężczyzn. To, że kobieta jest nieobrzezana, nie znaczy że jest nieczysta i że będzie się źle prowadzić. Nie sądzę, żeby wszystkie kobiety, co przeszły obrzezanie, chciały aby to spotkało ich córki. Przykładem takich kobiet jest Waris Dirie, która walczy z seksualnym okaleczaniem kobiet. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Lucy Hannock"]To, że kobieta jest nieobrzezana, nie znaczy że jest nieczysta i że będzie się źle prowadzić.[/quote] MY o tym wiemy, ale te kobiety - niekoniecznie.
Nie każda ma w sobie tyle odwagi, by przeciwstawić się tradycji głęboko zakorzenionej w ich kulturze. Wiadomo, że spotkałoby się to z agresywną reakcją tej grupy, która popiera obrzezanie.
Pewnie one same wiedzą, że ich czystość nie zależy od tego zabiegu, ale chcą uniknąć konsekwencji, z jakimi wiąże się sprzeciw. Wolą się poświęcić, niż być wyrzutkami społeczeństwa.

[img]bannedimg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]Nie każda ma w sobie tyle odwagi, by przeciwstawić się tradycji głęboko zakorzenionej w ich kulturze. Wiadomo, że spotkałoby się to z agresywną reakcją tej grupy, która popiera obrzezanie.
Pewnie one same wiedzą, że ich czystość nie zależy od tego zabiegu, ale chcą uniknąć konsekwencji, z jakimi wiąże się sprzeciw. Wolą się poświęcić, niż być wyrzutkami społeczeństwa.[/quote]
To raz. Po drugie - przypuszczam, że są i takie przypadki, gdy kobieta po prostu nie wyobraża sobie innej kolei rzeczy, bo taki wzór postępowania wpajano jej od dziecka. Tak samo ja, tak samo i Ty, Lucy, mogłybyśmy myśleć, gdybyśmy nie znały innej opcji. Tak jak dla Ciebie oczywistym jest, że masz wybór odnośnie tego, co zrobisz ze swoim ciałem, tak dla nich oczywistym być może, że takiego wyboru nie mają. I to chyba najbardziej mnie w tym martwi/przeraża.

człowiekowi.

niech mnie spali

piorun."[/size]

[/b]
[/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Niedotykalna"]MY o tym wiemy, ale te kobiety - niekoniecznie.
Nie każda ma w sobie tyle odwagi, by przeciwstawić się tradycji głęboko zakorzenionej w ich kulturze. Wiadomo, że spotkałoby się to z agresywną reakcją tej grupy, która popiera obrzezanie.
Pewnie one same wiedzą, że ich czystość nie zależy od tego zabiegu, ale chcą uniknąć konsekwencji, z jakimi wiąże się sprzeciw. Wolą się poświęcić, niż być wyrzutkami społeczeństwa.[/quote]
Dokładnie. Czym dla kobiety jest szowinizm, jeśli nigdy nie poznała nawet takiego słowa? Czym jest dyskryminacja, jeśli dominacja mężczyzny nad kobietą jest dla nich naturalna? Skąd córki, żony, matki Nomadów wędrujących po pustyniach mają wiedzieć, że przyjemność ze seksu nie czyni ich nieczystymi, skoro cały ich świat własnie to im wmawia ? [quote="Lucy Hannock"]Czemu zgadzają się z poglądem innych, że są nieczyste, jak nie dadzą się okaleczyć? I czemu temu zabiegowi poddają swoje córki, pamiętając ile same wycierpiały?[/quote] Poglądy, że są nieczyste kiedy są nieobrzezane są poglądami ich matek i babek, to nie mężczyźni im to wmawiają, ale one. Młodzieniec może chcieć kobietę nieobrzezaną, ale jego matka ją odrzuci, wyklnie, bo synowa nie może być nieczysta. Czytałam wiele książek o tej tematyce i małe dziewczynki (proszę pamiętać że robi się to nawet kilkulatkom-im wcześniej tym lepiej, większe prawdopodobieństwo, że nie zasmakowała ona jeszcze grzechu- tam 11-latki dostają miesiączki, więc uznawane są za gotowe do wyjscia za mąż) same chcą zostać obrzezane by być "czystymi dziewicami". To dla nich marzenie a sam temat bólu jakiego się doświadcza jest wśród kobiet tabu-po co straszyć dziecko jak i tak będzie MUSIAŁA to przejść. [quote="Lucy Hannock"]Przykładem takich kobiet jest Waris Dirie, która walczy z seksualnym okaleczaniem kobiet.[/quote] Nie wiem czy czytałaś "Kwiat Pustyni" i inne książki Waris, ale ona zbuntowała się tylko i wyłącznie przed ślubem z dużo starszym mężczyzną. W Europie znalazła się całkiem przypadkowo i gdyby nie fakt, że biała przyjaciółka uświadomiła jej, że to, co jej zrobiono jest złe bardzo długo nie zaczęła by swej walki. Niestety tamtych kobiet, w Afryce nie ma kto uświadomić, a nawet jeśli emigrują do Europy czy Ameryki ich poglądy tylko ulegną umocnieniu w obliczu zdemoralizowania Zachodu. I bilbordów z gołymi cyckami.

[b]

[/center]
[/b]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Sol"]Jedno, czego nie mogę tu zrozumieć, to postawa mężczyzn. Przez jakieś ich zabobony i średniowieczne myślenie skazują kobiety na takie cierpienia.[/quote] [b] Ponieważ zdaję sobie sprawę z epidemii "czytania między wierszami" z góry zaznaczam, że kobiety szanuję, nie obrzezałbym żadnej kobiety oraz nie uważam, że kobieta nie jest zdolna do zachowanie wierności.[/b]

Postawa tych mężczyzn jest prosta do zrozumienia. Oni nie chcą wychowywać nieswoich dzieci. W cywilizowanych krajach kobiety, które mężczyzn narażają na takie atrakcje piętnuje się, ale się ich nie okalecza. A jak naukowcy przeprowadzają badania genetyczne to się okazuje, że co dwunasty mężczyzna wychowuje nie swoje dziecko i o tym nie wie. To, że jest to tylko co dziesiąty mężczyzna wynika z kultury, religii i tym podobnych, które każdy kto się z nimi nie zgadza może je nazwać zabobonami. Co by się działo ze społeczeństwem gdyby nie te "zabobony" ciężko sobie wyobrazić. Pierwszy z brzegu "zabobon" "Nie zabijaj". W Afryce mają inny system wartości, więc ich "zabobony" są inne. Z naszego punktu widzenie nie do przyjęcia, ale to jest nasz punkt widzenia. Narzucanie siłą swojego punktu widzenia jest sprzeczne z ideą tolerancji. Tolerancja to nasz "zabobon", możemy odrzucić nasze "zabobony" i rozpocząć walkę z afrykańskimi "zabobonami".

Ponieważ już na wstępie napisałem czego tutaj między wierszami nie napisałem, zaryzykuję i pozostawię swój pogląd niedopowiedzianym. Głównie dlatego, że swojego poglądu nie jestem pewien.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi