Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
DzikiBen

Metal: czyli nie tylko darcie ryja...

Rekomendowane odpowiedzi

[quote] lubieć[/quote] Lubić* Sorry, ale nie cierpię kiedy ktoś, w jakikolwiek sposób kaleczy nasz rodowity język.

Słucham metalu. Przymykam oko na dopinki osób, którym nie podoba się ów gatunek gdyż z reguły są to ignoranci, których zdanie oparte jest na bzdurnym stereotypie wynikającym z braku jakiejkolwiek wiedzy na ten temat.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="DzikiBen"][quote] lubieć[/quote] Lubić* Sorry, ale nie cierpię kiedy ktoś, w jakikolwiek sposób kaleczy nasz rodowity język.

Słucham metalu. Przymykam oko na dopinki osób, którym nie podoba się ów gatunek gdyż z reguły są to ignoranci, których zdanie oparte jest na bzdurnym stereotypie wynikającym z braku jakiejkolwiek wiedzy na ten temat.[/quote]
Czy zdanie takich niedouczonych kmiotów, którzy nie mają pojęcia o metalu i uważają go za darcie ryja jest w ogóle godne zajmowania się? Raczej nie.

[size=4][b]I stopped fighting my inner demons. We're on the same side now.[/b][/size]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja jestem otwarty na różne gatunki muzyki, od rapu, po dubstep przez rock metal, aż do blusa i funku i rzadziej jazzu ( rzadziej ponieważ bierze mnie nerwica jak słyszę te umiejętności ... :D )

Metal jest świetną muzyką, o ile jest kreatywna.
Pokrój stylu behemotha oraz innych podobnych death(corowych) zespołów jest bynajmniej NUDNA. Nic w tych gatunkach się nie dzieje oprócz włączenia super dużo przesteru i nawalania w kółko, czasami zdaje się, że nawet jak popadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="minib00m"] Metal jest świetną muzyką, o ile jest kreatywna.
Pokrój stylu behemotha oraz innych podobnych death(corowych) zespołów jest bynajmniej NUDNA. Nic w tych gatunkach się nie dzieje oprócz włączenia super dużo przesteru i nawalania w kółko, czasami zdaje się, że nawet jak popadnie :D[/quote]
Hmm, nie zawsze. Owszem, Behemoth czy nawet Vader to już wymagająca muzyka, i faktycznie czasem ciężko się jej słucha. Ale polecam przesłuchać np. Death. Bardzo fajny zespół, jeden z pierwszych, jeśli nie pierwszy grający tego typu muzykę. I utwory takie jak Pull the plug, Spiritual healing czy Crystal mountain są klasyką gatunku, kto wie, może Ci się spodoba. Nie ma tam nic chaotycznego, jest linia melodyczna, której w Behemocie może Ci brakować. Sam nigdy do Death metalu nie byłem jakoś specjalnie nastawiony, chociaż lubię od czasu do czasu posłuchać, ale Death jest super. Nile też, chociaż jeśli idzie o Nile, to to już jest bardzo ekstremalna muzyka, z wstawkami muzyki egipskiej, niektórzy przy tym wymiękają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="minib00m"]Ja jestem otwarty na różne gatunki muzyki, od rapu, po dubstep przez rock metal, aż do blusa i funku i rzadziej jazzu ( rzadziej ponieważ bierze mnie nerwica jak słyszę te umiejętności ... :D )

Metal jest świetną muzyką, o ile jest kreatywna.
Pokrój stylu behemotha oraz innych podobnych death(corowych) zespołów jest bynajmniej NUDNA. Nic w tych gatunkach się nie dzieje oprócz włączenia super dużo przesteru i nawalania w kółko, czasami zdaje się, że nawet jak popadnie :D[/quote]
Mój drogi kolego, czy Ty wiesz o czym mówisz? Dostrzegasz różnicę pomiędzy death metalem, a deathcorem? Deathcore ostatnio spada na psy i mianem deathcore są nazywane zespoły typu BVB, a nie Suicide Silence. Natomiast death metal to zupełnie inna sprawa.
Dla kogo nudna dla tego nudna, każdy ma własny gust. : ]
No cóż, te "cięższe" odmiany metalu są z pewnością nie dla każdego. Black/death metal, to trzeba kochać, nie da się tego polubić na siłę. Muzyka nie dla wszystkich. Zresztą metal czy nawet rock nie jest muzyką przeznaczoną dla każdego. Nie powiecie mi chyba, że człowiek ze słabą psychiką po wgłębieniu się w DSBM się nie zabije. Jeżeli chodzi o np thrash metal, to myślę, iż każdemu się chociażby parę zespołów spodoba, gdyby się wgłębił. Chociaż z klasyką blacku również nie powinno być problemów. [i]A lost forgotten sad spirit, Dunkelheit, Belus' Død, Budstikken, Valen[/i] - Burzuma, to nic strasznego. A Behemoth nie jest znowuż najcięższym zespołem deathmetalowym na świecie. Ostatni utwór jest, hm, "wolny", np Lucifer również i najnowsza płyta też się tak zapowiada. Wy tak mówicie, ponieważ się Nergal wybił przez tą głupią lalę, a pojęcia o muzyce nie macie, z polskiego metalu znacie tylko Behemotha, Vadera i Hate, bo popularne.
Oczywiście, że nie darcie ryja. Ja nie rozumiem osób, które tak uważają, toż to trzeba mieć w głowie sieczkę. Tak samo ja mogę stwierdzić, że biber juczenie. Właściwie to prawda.
Metal jest muzyką głęboką, którą trzeba zrozumieć, a nie stereotypowo ocenić i podążać za opinią większości. Ponad połowa dzisiejszych tępych nastolatków stwierdzi, iż metalowcy to sataniści, brudasy, zjadacze kotów, a ich muzyka to tzw "darcie ryja". Mam nadzieję, że na tym forum nie ma osób, które bez żadnej wiedzy oceniają dany gatunek muzyczny w ten sposób.

[img]http://e-fotek.pl/images/93359817848055831941.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi