Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Demon

Kupowanie Samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie ;)

Na co człowiek powinienień zwracać uwagę na kupowanie samochodu ?
Uzywany, nowiuteński? Który lepszy ?
Za granicą, w komisie?

Dociekliwa Baba :mrgreen:
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
osz kurde, temat rzeka.

Nowego nie oplaca sie kupowac, po roku dwoch traci 1/2. 1/3 na wartosci.
Z komisu juz lepiej, czasami komis daje nam gwarancje na samochod co jest bardzo przydatne. Wiadomo najlepiej kupowac samochod od pewego zrodla, np znajomy. Lecz jezeli takowy nie istnieje, wtedy kupujemy na gieldzie, komisie czy internecie.
Najwazniejsze by samochod na poczatku dobrze obejrzec i na ogladanie zabrac ze soba znajomego ktory zna sie na samochodach.
Na co zwracac uwage, wazne by samochod posiadal ksiazke serwisa i karte pojazdu (ale takowa zostala dopiero dolaczona bodajze do aut powyzej 1996 roku). Czy samochode wczesniej nie byl bity. Latwo to mozna zauwazyc poprzez np krzywizny laczen karoserii, drzwi, kalpy bagaznika czy maski. Odcen lakieru czy wszedzie jest taki sam. Czy rdzewieje na nadkolach i pod roznymi uszczelkami. Trzeba jeszce sprawdzic czy elektryka jest sprawna: swiatla i np ogrzewanie tylnej szyby. (ogrzewanie to latwo sprawdzic, jezeli wlaczymy ogrzewanie obroty silnika powinny nieznacznie spasc). Jezeli samochod ma zalaczona instalacje gazowa trzeba sprawdzic jak dlugo juz pracuje i gdzie byla zakladana, oby nie w warsztacie pana Kazia za rogiem. jezeli juz sie zdecydujesz, bierzesz samochod na szczegolowe badania diagnostyczne, gdzie sprawdza Ci co jest w nim do wymiany i np potrafia powiedizec czy czasem rama nie jest krzywa. Takie badanie kosztuje bodajze srednio 350zl. Aha, zadawaj sprzedajacemu jak najwiecej pytan, nieraz potrafi zapedzic sie w kozi rog i wychodza drobne usterki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="NudnaBaba"]Za granicą, w komisie? [/quote] zagranica tylko jezeli masz tan kontakty :mrgreen: :mrgreen:
aby ci bublu nie walneli :mrgreen:
bo kretasow tam pelno..
alevwiadomo ze z zagranicy mniej zorany...bo tam stan drog lepszy :mrgreen:

[quote="NudnaBaba"]Uzywany, nowiuteński? Który lepszy ? [/quote] trudno powiedziec...wiadomo ze nowy :mrgreen:
ale ten uzywany jest juz parenascie tysiecy tanszy :mrgreen:
poza tym czesto salony samochodowe daja gwarancje przykladowa 5 letnia
ale pod warunkiem ze sie samochod serwisuje...kazde takie odwiedzenie serwisu oczywiscie kosztuje :-P
[quote="NudnaBaba"]Na co człowiek powinienień zwracać uwagę na kupowanie samochodu ? [/quote] ja tam znawca nie jestem...
ale zazwyczaj..chyba :-P
czy szyby sa z tego samego roku :mrgreen: - moze zdarzyc sie tak ze szyby sa z roku wczesniejszego niz samochod- to tez jest ok :-P
tylko chodzi o to czy nie ma jakiegos ulamka z innego :-P bo wiadomo szyba jedna inna- to prawdopodobnie bity :mrgreen:
czy byl malowany.... :mrgreen: :mrgreen: - ja potrafie odroznic elementy malowane i braciszek nauczyl mnie na co patrzyc :-P
czy stan licznika-wiadomo polacy lubia cofac :mrgreen: jest realny...bo jezeli ma 5 latek i 7 tys to cos nie tak :mrgreen: zagranica sie wiecej jezdzi- wiec liczniki sa agekwatnie bardziej zjechane :mrgreen:
zalezy na co tez kogos stac :mrgreen:
czy chce chce desla..bendzyne czy lpg :mrgreen:
jesli szalec nie mozesz a chcesz ekonomiczne to tez trzeba popatrzyc czy jest duzo zamiennikow w czesciach :mrgreen:
bo np volvo ma drogie te srubki :mrgreen: :mrgreen:
pojemnosc silnika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tyle tylko wiem :mrgreen: :mrgreen:

[quote="Freq"]Takie badanie kosztuje bodajze srednio 350zl. Aha[/quote] jak ostatnio robilismy to ok 100 zl...do 150 zalezy od serwisu :mrgreen:

co do ksiazkivserwisowej...ja da sie podrobic :lol: :lol:
wiec samym tym sie nie sugerowac :mrgreen:
Edytowane przez Gość

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzieki za rady ;)
Ale ja to i tam będę potrzebować męskiej pomocy przy kumpowaniu ;)
No tak, a u mnie prawdoodobnie będzie z zagranicy, i właśnie jakie to muszą być przy tym procedury?

a i jaką markę byście polecali dla początkującej Baby? ( no nie taka początkująca bo pół roku prawi jest od zdania ) :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="NudnaBaba"], i właśnie jakie to muszą być przy tym procedury? [/quote] czyli niezarejestrowany

to jest strasznie pokrecone :mrgreen: :mrgreen:

koszt zarejestrowania wychodzi ok 1500 jak sie orientuje... :mrgreen:

musisz zrobic badania techniczne pojazdu :mrgreen:
umowe kupna-sprzedazy musisz miec przetlumaczona przez tlumacza przysieglego...to okolo 20-30 zl kosztuje :mrgreen:
zaplacic recykling :mrgreen:
rozliczyc sie z urzedem skarbowym :mrgreen: aha urzad skarbowy nie ma prawa rzadac od ciebie ubezpieczenia :mrgreen:
zalacic akcyze w urzedzie celnym :mrgreen:
nio i marszem do rejestracji :mrgreen:

chyba nic nie pominelam..ani sie nie pomylilam :mrgreen:

co do samochodu...zalezyvco lubisz..
i w jakich kosztach...
i na co zwracasz uwage
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
haha ja bym to robila w 2 dni :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
zdolniacha jestem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]jak ostatnio robilismy to ok 100 zl...do 150 zalezy od serwisu :mrgreen: [/quote] A nie mowisz czasem o badajniu w stacji kontroli pojazdow, tzw przeglad po wypadkowy lub tez pelne rozeznanie. Jakos nie chce mi sie wiezyc zeby badanie w autoryzowanym serwisie z pelnym sprawdzeniem samohcodu tyle kosztowalo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]la Kobiety, na poczatek, hmmm Opel Corsa B.[/quote] Ale ja myślałam o czymś lepszym trochę ;)
Ale dzięki z apropozycję, tym tez bym się zadowoliła ;-)
a jeśli chodzi o Golfy to jakie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
golf to tylko 4
super sprzęt w dieslu jeszcze taki 90 konny ...z małym przebiegiem dobry rocznik bez kombi...od 20 do 25 tysków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moze niech nam poprsotu NudnaBaba powie ile moze przeznaczyc pieniedzy, inaczej nigdy dobrze nie podpowiemy, bo bedziemy strzelac auta z roznych polek cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nio ja bym miala kasiorke to bym sobie kupila micre cabrio...czarna 1.6 w bendzynie :-P

albo volkswagen ner beetle :mrgreen: 19. turbo diesel ...moze byc cabrio ale nie musi :-P :-P

z drozdzych to audi tt :mrgreen: :mrgreen:

ale nie mam kasy :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]nio ja bym miala kasiorke to bym sobie kupila micre cabrio...czarna 1.6 w bendzynie :-P

albo volkswagen ner beetle :mrgreen: 19. turbo diesel ...moze byc cabrio ale nie musi :-P :-P [/quote]
Nie no, teraz to sie rozesmialem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="EDNDURORACE"]najlepszy by był maluch w dieslu [/quote] :aloha: :aloha: :aloha:

Takim to byłam bym poprostu zachwycona :-P

a co do spraw finansowych to nie trzeba się martwić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="NudnaBaba"][quote="EDNDURORACE"]najlepszy by był maluch w dieslu [/quote] :aloha: :aloha: :aloha:

Takim to byłam bym poprostu zachwycona :-P [/quote]
[center]Ba a kto nie, zwlaszcza takim :-D
[center][youtube]http://youtube.com/watch/v/epjNUVhpZ_U[/youtube][/center]
[quote="NudnaBaba"] a co do spraw finansowych to nie trzeba się martwić [/quote] No ale to do ilu, 50 tysiecy?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Freq"]No ale to do ilu, 50 tysiecy?[/quote] Można tak powiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi