Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MagicalFire

zonaty ksiadz ??

Rekomendowane odpowiedzi

nio wlasnie co o tym myslicie czy ksieza powinni miec prawdo do zenienia sie?

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nie

celibat wsrod ksiezy wyprowadzono w jedenastym- dwunastym w...
a zeby zlikwidowac dziedziczenie majatku koscielnego przez czlonkow rodzinny
:mrgreen:

ksiadz to nie zawod...to powolanie :mrgreen:

choc kosciol bronil sie tym faktem a zeby ksiadz mogl poswiecic swoje zycie wylacznie Bogu i nie rozpraszaly go takie mysli jak rodzina :mrgreen:

to podbnie jak wg mysli Platona

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Absolutnie. Niech Kościół będzie oazą konserwatyzmu, z którą walczę ;-)

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ale czemu nie to co księża maja jeździć na ku*wy ??
ksiądz tez człowiek

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]ale czemu nie to co księża maja jeździć na ku*wy ?? [/quote] to iz jakis ulamek...procent jezdzi nie oznacza ze wszyscy :mrgreen: :mrgreen:

a to zona to sama radocha cielesna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
oczywiscie ,ze powinni dla mnie to w ogóle jakies chore jest i nienormalne takie coś... zal jak nic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dobra zmusiliscie mnie do tego abym przytoczyla poglady Platona :mrgreen: :mrgreen:

hahah teraz cierpcie z tego powodu... :lol: :lol:

jak wiemy duchowienstwo to powolanie
czyli inaczej mowiac poswiecenie swe zycie Bogu

Platon twierdzil natomiast ze rodzina to w pewien sposob zagrozenie :mrgreen:
dla ludzi ktorzy maja sie poswiecic...-oczywiscie nie mial tutaj na mysli Ksiezy bo wiadomo ze za jego zycia chrzescijanstwo jeszcze nie istnialo :mrgreen:
ale mowil on ze rodzina to jednostka zagrazajaca panstwu :mrgreen:
dlatego iz dobrem i szczesciem obywateli...to dobro panstwa...
a czlowiek w tym panstwie majacy rodzine...nie bedzie pracowal na dobro wspolne ale
zawsze wygra te dobro swojej rodziny...czyli zacznie ciagnac do siebie...

to samo jest w przypadku duchownych...
jezeli bedzie mial rodzine...zacznie on nie dzialac dla dobra kosciola ale dla swojej rodziny..
poza tym zniesienie celibatu wkoncu sprawi iz osoba duchowana zrobi sie zawodem takim jak hydraulik czy bankowiec...
czyli bedzie nalot ludzi bez powolania...
kurcze moze dojdzie do tego ze ksiedzem bedzie mogl zostac ateista :lol: :lol:
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uważam że celibat powinien być zniesiony. Ksiądz to też człowiek i jest tak samo zbudowany jak my :-P . Natura ukształtowała nie tylko nas , ale i zwierzęta , owady itd w celu rozmnażania, a jeśli rozmnażanie to i też chęć spółkowania :-P Czy zdrowy facet jest w stanie obojętnie przejść obok kobiety która mu się podoba? Czy zdrowy facet potrafi opanować napięcie emocjonalne? Nie wierzę w to. Zresztą mamy przykłady co się dzieje w środowisku niby tak świętym. Uważam że ksiądz to zawód a nie powołanie . Nie ma ludzi świętych :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A czy ksiądz różni się od innych facetów :-P Jak ubierze się normalnie to nawet nie wiesz że to ksiądz :-D Mam księdza w rodzinie. Mieszka daleko, ale jak wpadnie w odwiedziny to chodzę z nim w różne miejsca mojego pięknego miasta i nikt nie ma świadomości że idę z księdzem :-P Rozmawiamy zupełnie normalnie, ciekawie o najzwyklejszych sprawach.

Czy chciałabym być z księdzem? To trudne pytanie akurat dla mnie. Znam osoby którym nie robi to różnicy, ja się nad tym nigdy nie zastanawiałam. Mamy w głowie zakodowane że ksiądz to ksiądz, osoba czysta i jakoś tak dziwnie :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ja tam księdza w rodzinie nie mam... zgadzam się z tym co powiedziałaś i to w zupełności bo to całą prawda...widzę że mądra osoba dołączyła do naszego grona...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Ksiądz to też człowiek i jest tak samo zbudowany jak my :-P[/quote] Bierzesz pod uwagę tylko biologiczną stronę natury człowieka. Pamiętaj, że człowiek jest jednak miarą wszechrzeczy, że czymś się tam różnimy od zwierzat - jeśli chodzi np o wyznawanie religii czy związane z tym obrzedy.
Popatrz - ludzie mają kły, a jednak niektórzy mięsa nie jedzą z przekonania - więc twoje zdanie [quote="fortuna"]Natura ukształtowała nie tylko nas , ale i zwierzęta , owady itd w celu rozmnażania, a jeśli rozmnażanie to i też chęć spółkowania :-P[/quote] Więc nawet jeśli ma się chęć spółkowania, to nie trzeba od razu realizować pragnienia :-) . [quote="fortuna"]Czy zdrowy facet jest w stanie obojętnie przejść obok kobiety która mu się podoba? Czy zdrowy facet potrafi opanować napięcie emocjonalne? Nie wierzę w to.[/quote] Ojej, czy widzisz na ulicach sytuacje, w których chłopak rzuca się na kobietę, bo mu się bardzo podoba? Zauważ, że nawet jeśli takie zachowania mają miejsce, to są uznawane za margines. Też widzę atrakcyjnych chłopaków i potrafię się powstrzymać i go tam nie zmacać :lol: . Tak samo jest zapewne z chłopcami, nie odbieraj im tej cząstki człowieczeństwa, która mają. :-) [quote="fortuna"]Zresztą mamy przykłady co się dzieje w środowisku niby tak świętym.[/quote] Świętość nie dotyczy tylko celibatu. Liczy się też stosunek do wykonywanej roboty, do ludzi, do wiary.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[b]Catwoman[/b] Ty sie zgarszasz na tym forum... :lol: :lol: :lol:

czyzbys stanela po stronie celibatu :mrgreen:
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]nio wlasnie co o tym myslicie czy ksieza powinni miec prawdo do zenienia sie?[/quote] Mysle, ze powinni. Bylo by tylko lepiej dla spoleczenstwa. Na pewno bylo by mniej akcji zwizanymi z pedofilia czy zblizeniami z prostytukami lub innymi wybrykami. No i przedeszystkim zonaty kasiadz wreszcie swoje teroerie o malzenstwie mogl by popierac wnioskami z wlasnego zycia, a nie domyslami jak to jest dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Obrzędy religijne są wymysłem człowieka, aby zobrazować to w co się wierzy. Dlaczego jest celibat? Ksiądz w pewnym etapie swoich nauk przyjmuje śluby czystości. Czy miłość cielesna jest brudna? :-P Jeśli wiara mówi że Bóg stworzył człowieka, to jednocześnie On sam nas zaprogramował tak a nie inaczej. Czy oczekuje celibatu wobec tego? To kolejny wymysł człowieka , a życie udowadnia co się dzieje. Ksiądz żonaty z całą pewnością mając doświadczenia rodzinne, a i swoje normalne intymne życie, uważam że będzie znacznie lepszym i pozbawionym obłudy którą skrywa w najciemniejszych zakamarkach. Oczywiście są na pewno też i tacy, którzy dotrzymują tego co ślubowali, no ale ja jakoś w to nie bardzo mogę uwierzyć :-P / to są moje myśli/

[quote="Catwoman"]Więc nawet jeśli ma się chęć spółkowania, to nie trzeba od razu realizować pragnienia :-) . [/quote]
Oczywiście . Wiadomo że będąc np. w pracy nie zadzwoni nikt po dziewczynę czy żonę aby wskoczyła do taksówki i na sygnale jechała :mrgreen: Nie chodzi mi o to. Zdanie trzeba przeczytać ze zrozumieniem . Jednak twierdzę że człowiek który nie realizuje owych potrzeb, zawsze znajdzie ujście napięciu np. ręczna kapela i muzyka gra :mrgreen:

[quote="Catwoman"]Ojej, czy widzisz na ulicach sytuacje, w których chłopak rzuca się na kobietę, bo mu się bardzo podoba? Zauważ, że nawet jeśli takie zachowania mają miejsce, to są uznawane za margines. Też widzę atrakcyjnych chłopaków i potrafię się powstrzymać i go tam nie zmacać :lol: . Tak samo jest zapewne z chłopcami, nie odbieraj im tej cząstki człowieczeństwa, która mają. :-)[/quote]
Tu również nie chodzi o rzucanie sie na ulicach i jestem pewna że wiesz co ja piszę :mrgreen: no ale można w ten sposób podtrzymać dyskusję. Od tej chwili postaram sie w nawiasach tłumaczyć znaczenie i każde zdanie oddzielać akapitem, aby było czytelnie i dokładnie obrazowało moją wykładnię na temat seksuologi człowieka :mrgreen: I dobrze że nie macach chłopców bo to brzydko :mrgreen:

[quote="Catwoman"] Świętość nie dotyczy tylko celibatu. Liczy się też stosunek do wykonywanej roboty, do ludzi, do wiary.[/quote]
Oczywiście tyczy się stosunkiem do wykonywanej pracy, do ludzi itp. ale nie zapominaj o ślubach jakie składa ksiądz. To jest w jego przypadku bardzo ważne.

[quote="Catwoman"]Bierzesz pod uwagę tylko biologiczną stronę natury człowieka. [/quote]
Oczywiście ponieważ dostosowałam się do tematu żonaty ksiądz, czy tu nie chodzi o biologię? Jeśli żonaty to niestety będzie z żoną prowadził życie intymne a nie tylko układał puzzle.

[quote]Popatrz - ludzie mają kły, a jednak niektórzy mięsa nie jedzą z przekonania - więc twoje zdanie [/quote]
Ten cytat jest dalszą kontynuacja myśli. Masz rację , są też wegetarianie, są też ludzie którzy mają zaburzenia erekcyjne lub brak popędu seksualnego, ale tu już wkraczamy w termin choroby. I tak jak wegetarianizm jest wyborem , tak zaburzenia nasze biologiczne są chorobą . Dodam że nie wierzę aby zdrowy człowiek nie miał popędu seksualnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]czyzbys stanela po stronie celibatu[/quote] Ja się usmiechnę z nadzieją, że domyślisz się odpowiedzi - :-)

fortuna - Biblia została napisana podobno pod natchnieniem samego Ducha Świętego i podkreślane jest to, że jest to słowo Boże. Czy w Biblii masz wzmianki o tym, że osoba duchowna moze sie żenić, mieć rodzinę i dzieci? Z resztą - nawet jeśli celibat jest wymysłem któregoś z soborów, to powinien być zachowany. Kościół kojarzy mi sie z ostoją konserwatyzmu, a jesli będzie ulegał co niektórym kwestiom - chociażby w tej sparwei, straci w pewnym sensie swój autorytet.
A jeśli są przypadki, ze ksiądz jest pedofilem czy jeździ na dziwki - cóż, muszą być zatem większe sankcje za takie uczynki. Kościół ma być elitarny, jeśli chodzi o duchownych, więc powinien być takze zaostrzony rygor jesli chodzi o egzaminy wstępne. [quote="fortuna"]Zdanie trzeba przeczytać ze zrozumieniem [/quote] Słuszna uwaga, jednak trzeba najpierw napisać zdanie tak, aby było zrozumiałe. Grunt to klarowność myśli :-)
A tłumaczenie sensu zdań w nawiasach uważam za zbędne. :-P [quote="fortuna"]To jest w jego przypadku bardzo ważne. [/quote] Skoro jest ważne, to dlaczego ma być zniesiony? Trzeba po prostu, jak wcześniej napomykałam, zaostrzyć regaulamin dot. wstępu do seminarium. Znałam kiedyś takich adeptów wiary, którzy zachowywali się gorzej niż studenci AGH ;-) . Zatem myślę, że problemów nieprzestrzegania celibatu nalezy szukać już na początku ściezki duchowej, czyli przyjmowaniu nowicjuszy. [quote="fortuna"]Oczywiście ponieważ dostosowałam się do tematu żonaty ksiądz, czy tu nie chodzi o biologię? [/quote] A ty znowu czytasz moje zdania pobieżnie :-) Popatrz, co napsałam: [quote="Catwoman"]Bierzesz pod uwagę [b]tylko[/b] biologiczną stronę natury człowieka.[/quote] Zwróć uwagę na pogrubiony wyraz. W tej sprawie chodzi i o biologiczną stronę natury człowieka, ale takze i życie duchowe i inne smęty psychologiczne. Sprawę nalezy roztrzygac w szerokim zakresie.

Ostatni akapit jest dość enigmatyczny, więc wybacz, ale dostosuję się do jednego zdania: [quote="fortuna"]Dodam że nie wierzę aby zdrowy człowiek nie miał popędu seksualnego[/quote] A wiesz, że ja też nie wierze :-) Ale my, jako miara wszechrzeczy mamy umiejętność panowania nad popędem płciowym (przyznam, ze czasami z różnym skutkiem, ale wypadki przy pracy sie zdarzają).

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Catwoman"]Ja się usmiechnę z nadzieją, że domyślisz się odpowiedzi - :-) [/quote]

Aby rozwiać domysły dla innych czytających, podpisuję się pod pierwszym swoim napisanym w tym temacie postem :-P Obalić celibat :mrgreen:

[quote]fortuna - Biblia została napisana podobno pod natchnieniem [/quote]

Podobno czyli tak samo jak i ja dopuszczasz znak zapytania.

[quote="Catwoman"]Skoro jest ważne, to dlaczego ma być zniesiony?[/quote]
Jeżeli ktoś z własnej woli poddaje się przysiędze, powinien się do niej dostosować. A dlaczego zniesiony? Bo jest obłudą. Przynajmniej dla tej głośnej w mediach części księży, która działa na niekorzyść wiary i składanych ślubów. Dzięki temu ja zmieniłam swoje niestety poglądy. Patrzę już innym okiem.

[quote="Catwoman"]Zatem myślę, że problemów nieprzestrzegania celibatu nalezy szukać już na początku ściezki duchowej, czyli przyjmowaniu nowicjuszy[/quote]

Masz prawo mieć takie zdanie, ja mam prawo mieć swoje. Podtrzymuję że zdrowy mężczyzna będzie zawsze szukał miłości bo tak jesteśmy stworzeni. Obojętnie czy to będzie księgowy, operator dźwigu czy ksiądz.

---------------------------
[quote="Catwoman"] Oczywiście ponieważ dostosowałam się do tematu żonaty ksiądz, czy tu nie chodzi o biologię?

A ty znowu czytasz moje zdania pobieżnie :-) Popatrz, co napsałam: [/quote]

Wiem co napisałaś , Dlatego podtrzymuję że temat jest żonaty ksiądz

[quote="Catwoman"]Świętość nie dotyczy tylko celibatu. Liczy się też stosunek do wykonywanej roboty, do ludzi, do wiary.[/quote]
Jak to ma się do tematu? Nie rozmawiamy o świętości a o tym czy ksiądz powinien być żonaty czy nie. A jak żonaty to podtrzymuję że nie będzie z żoną układał tylko puzzli.

-------------------------

[quote="Catwoman"]Zwróć uwagę na pogrubiony wyraz. W tej sprawie chodzi i o biologiczną stronę natury człowieka, ale takze i życie duchowe i inne smęty psychologiczne. Sprawę nalezy roztrzygac w szerokim zakresie.[/quote]

Zwróciłam na to uwagę . Staram sie jednak trzymać tematu :-P

[quote="Catwoman"] A wiesz, że ja też nie wierze :-) [/quote]
A wiesz że wiem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Jeżeli ktoś z własnej woli poddaje się przysiędze, powinien się do niej dostosować. A dlaczego zniesiony? Bo jest obłudą.[/quote] A może zmienić reguły powoływania księży? Większe restrykcje za odstępstwa. W końcu ma to być służba Bogu, ma być zaszczytem etc. [quote="fortuna"]Podtrzymuję że zdrowy mężczyzna będzie zawsze szukał miłości bo tak jesteśmy stworzeni.[/quote] Sprzeciw. :-) A czy nie moze czuć się spełniony w miłości do Boga? Bo love niekoniecznie musi opierać się na fizycznych jej aspektach. [quote="fortuna"]Jak to ma się do tematu?[/quote] Krążymy wokół tematu. Ku rozszerzeniu sprawy. Słuchaj, moja droga białogłowo - na to pytanie można też odpowiadac "tak" lub "nie". Ale pewne kanony rozmowy nakazują argumentować swoje stanowiska (co wychodzi nam świetnie), a dodatkowo, by lepiej poznac sprawę, zahaczyć o inne kwestie powiązane ściśle z tematem.

Zaręczam, ze nie mam zamiaru odchodzic od tematu głów :-) nego.

Miau - to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote]A może zmienić reguły powoływania księży? Większe restrykcje za odstępstwa. W końcu ma to być służba Bogu, ma być zaszczytem etc. [/quote]
Wiesz ja bym do tego podeszła znacznie inaczej. Oczywiście to będzie moje zdanie i moja myśl. Nie uważam że Bóg stworzył człowieka po to aby musiał sobie odmawiać najgłębszego uczucia jakie nam podarował :-P w końcu aby Adamowi się nie nudziło w Raju stworzył mu Ewę :mrgreen:

I tutaj o służbie dla Boga bym właśnie mogła poruszyć uczynki, duszę itd. a celibat- no cóż, to wymysł ludzki jak widać doprowadzający do różnych dewiacji co nie oznacza że wszystkich. W zależności od kółka zainteresowania.

[quote]Sprzeciw. :-) A czy nie moze czuć się spełniony w miłości do Boga? Bo love niekoniecznie musi opierać się na fizycznych jej aspektach.[/quote]
Masz prawo uważać że też tak można się spełnić. Ja tak nie uważam :mrgreen: Love zawsze kończy się fizyką :mrgreen: To nam podarował stwórca- radość i czerpanie przyjemności z najgłębszego uczucia jakim mogą obdarować się dwie osoby. To jest w końcu akt miłości :mrgreen: scalenie związku itd. Bywa love platoniczne , ale też szuka sie fizycznego :mrgreen:

[quote]Krążymy wokół tematu. Ku rozszerzeniu sprawy. Słuchaj, moja droga białogłowo - na to pytanie można też odpowiadac "tak" lub "nie". Ale pewne kanony rozmowy nakazują argumentować swoje stanowiska (co wychodzi nam świetnie), a dodatkowo, by lepiej poznac sprawę, zahaczyć o inne kwestie powiązane ściśle z tematem. [/quote]
No dobra. Temat zawsze się rozszerza. Jednak głównym jego wątkiem jest żonaty ksiądz. Jego duchowość, uczynki itd. nie muszą być omawiane i spełniane koniecznie w małżeństwie. Wskazane z wiernymi :mrgreen: Sfera intymna też nie musi być koniecznie przypieczętowana, no ale chodzi nam o to aby wyjść z obłudy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem celibat powinien zostać zniesiony. Ksiądz też człowiek. Poza tym celibat jest po to, jak napisała [b]Alusiek[/b] żeby rodzina nie dziedziczyła, tylko żeby kościół się tylko bogacił i bogacił. Masakra :/

Oglądał ktoś film "duchy Goi"? Była tam scenka jak jeden "brat" zgwałcił niewolnicę "w modlitwie". Tak jak już wyżej wspomniałem - ksiądz też człowiek i jak nie miał od lat okazji popatrzeć na nagie ciało kobiety i "posmakować" go, to wychodzą z tego później takie właśnie rzeczy. Aż boje się pomyśleć co się dzieje w dzisiejszych klasztorach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeciesz ! Ksiądz to też człowiek...;/ przeciesz niewezmie się za zakonnice xD...

[center][img]http://img191.imageshack.us/img191/1148/cytat.jpg[/img][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="fortuna"]Wiesz ja bym do tego podeszła znacznie inaczej. Oczywiście to będzie moje zdanie i moja myśl. Nie uważam że Bóg stworzył człowieka po to aby musiał sobie odmawiać najgłębszego uczucia jakie nam podarował w końcu aby Adamowi się nie nudziło w Raju stworzył mu Ewę[/quote] ksiega rodzaju mowi nam ...ze czlowiek zostal stworzony przez Boga...
a cala wartosc merytoryczna w niej ma charakter symboliczny

bo kosciol wierzy w filozofie Tomasza z Akwinu ktory twierdzil iz swiat zostal stworzony w jednej chwili :mrgreen: :mrgreen:
tylko prostemu czlowiekowi trudno sobie to wyobradzic wiec dlatego przelozono to na 7 dni...dla nas zwyklakow :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A Bóg miał też Syna :mrgreen: jednak był cudotwórcą, dlatego człowiek się z Nim równać nie może.

Człowiek nie potrafi odmówić sobie tego, co dała mu natura :-P , a dała nam miłość do bliźniego i nie tylko platoniczna ale i cielesną. Okres dojrzewania sygnalizuje nam o tym darze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi