Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
FOX

Modlitwa

Rekomendowane odpowiedzi

[size=18][b]Zamiast przesuwać koraliki, wystarczy naciskać klawisze telefonu, a przy "Chwała Ojcu" komórka wibruje. Artur Polit, student z Poznania, napisał program na komórkę pomagający w modlitwie różańcowej.
[/b]

[/size]

stworzył oprogramowania po to, by z telefonem modlić się w kościele. "Program powstał wyłącznie po to, by służył pomocą w prywatnej modlitwie" - napisał na swojej stronie internetowej Artur Polit. - "Dzięki temu możemy używać go dyskretnie w autobusie, tramwaju, gdziekolwiek. Komórka może być w kieszeni, wystarczy wyczuć klawisz" - reklamuje swój program

Oprócz różańca można tez odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego. Program można ściągnąć ze strony mobilka.pl i korzystać z niego bezpłatnie. Program jest prosty w obsłudze. Zaczynamy od wybrania jednej z tajemnic różańcowych. Zamiast przesuwać koraliki w palcach, wciska się jeden z guzików w telefonie. Kiedy przychodzi czas na odmówienie "Chwała Ojcu" pomiędzy dziesiątkami, komórka wibruje.

[youtube]http://www.youtube.com/v/yLfIs3-uNjM[/youtube]

źródło z http://www.tvn24.pl/

Ludzie to są pomysłowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
co to ludzie nie wymysla.... :mrgreen:
wolala bym tradycyjne sposoby

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeciez telefonów nie wolno mieć w kościele :mrgreen:
Przynajmniej w moim tak jest.
ale tak to jest jak się óżanca nie chce nosić :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="NudnaBaba"]Przeciez telefonów nie wolno mieć w kościele[/quote] a kto powiedział że to w kościele , modlić możesz się gdzie chcesz .
A Mochery robią to 24 h na dobę .

Mochery się prześcigają która więcej danego dnia odmówiła zdrowasiek .
Robią z siebie najbardziej wierne , ale nie sądzę by rozmowa z bogiem polegała na powtarzaniu bez ładu i składu tych samych słów . Mochery to fanatyczki , a fanatyzm to najgorsze co może być .

Hitler był fanatykiem , Stalin był fanatykiem , a teraz są nimi Mochery , a żeby nie czepiały się komórek dla młodych to ktoś zrobił aplikację z modlitwami .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="NudnaBaba"]Przeciez telefonów nie wolno mieć w kościele [/quote] to co przy wejściu robią przeszukanie ??

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="FOX"]Mochery się prześcigają która więcej danego dnia odmówiła zdrowasiek .
Robią z siebie najbardziej wierne , ale nie sądzę by rozmowa z bogiem polegała na powtarzaniu bez ładu i składu tych samych słów . Mochery to fanatyczki , a fanatyzm to najgorsze co może być .

Hitler był fanatykiem , Stalin był fanatykiem , a teraz są nimi Mochery , a żeby nie czepiały się komórek dla młodych to ktoś zrobił aplikację z modlitwami .[/quote]
to ze oni maja taki cel w zyciu a nie inni to ich sprawa..
maja do tego prawo konstytucyjne..
a przy tym nie robia nikomu krzywdy..
poza tym zastanawiam s-ie z biegiem czasu nasz charakter i sposob patrzenia na swiat sie zmienia...
moze Ty za kilkadziesiat latek bedziesz takim wlasnie mocherem

ja starszych ludzi lubie, szanuje...mimo ze ich niektores zachowania wydaja mi sie smieszne...badz przesadne...ale caly punkt w tym aby sprobowac zrozumiec taka osobe..a nie potepiac i sie nasmiewac...

ten program zostal zrobiony dla picu...bo wiadomo ze sie nie przyjmie...
w sprawachvwiary i sposobie modlenia sie jestesmy bardzo konserwatywmi...

moze to i dobrze...bo za kilka lat ktos wymysli program do spowiedzi przez komorke :mrgreen: :mrgreen:

[img]http://www.suwaczek.pl/cache/87cf95b529.png[/img]

i kocham coraz bardziej:*

[img]http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/7618c6bf.gif[/img]

Kochamy Cie nasz Aniołku:*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]a przy tym nie robia nikomu krzywdy..[/quote] Kochane Mocherki , dobre Mocherki , tylko na poniższym filmiku nie są tacy jak to pan Bóg napisał .

[center][youtube]http://www.youtube.com/v/KHoe8S_HF7s[/youtube][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
a skoro mowa o MB - Mocherowych beretach to looknijcie

[center][youtube]http://www.youtube.com/v/NOKzc1qVRPo[/youtube][/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Heh. Śmieszne.:D Jak ktoś chce się modlić to wydaje mi się, że nie potrzebuje do tego jakiejś technologii. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja osobiscie uwazam ,ze w sprawach wiary technologia nie powinna wogole ingerowac.
Ludzie skupiali by sie tylko na klawiszach (badz sms-ach tak przy okazji ) a nie na modlitwie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="JusTi"]Ja osobiscie uwazam ,ze w sprawach wiary technologia nie powinna wogole ingerowac[/quote] Według mnie to nie ma nic do rzeczy.

Pomysł sam w sobie, to czysty idiotyzm. Po co to komu? Nie można poprzestać na zwykłym różańcu? A poza tym, dlaczego, np. w tramwaju nie możemy wyciągnąć zwykłego różańca i się modlić? Bo się wstydzimy. Ci katolicy...
Zdrowaśki można odmawiać bez żadnej, jakiejkolwiek pomocy.

[color=#00FF80]Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.[/color] :woot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ostatnio ciekawa ankieta poszła u mnie w klasie.

1. Czy korzystasz z internetu.
2. Czy wierzysz w Boga. [tutaj się zaczęłam zastanawiać nad związkiem z pytaniem 1. ale szybko się wszystko wyjaśniło]
3. Czy odwiedzasz strony, fora, itp o tematyce religijnej.
4. Co uważasz o mszy przez internet
5. Czy spowiadałbyś sie przez internet.

dobra starczy.
Oczywiście śmiałam się i to uzupełniłam. Jakiś ksiąsz przyszedł w gości, ktoś mu te ankiety z uczelni podrzucił...

Jakąś zagorzałą katoliczką nie jestem, ale msza jest mszą... nie wyobrażam sobie siedzenia przed monitorem i słuchania kazania. A tym bardziej spowiedzi, chociaż taka forma pokuty na pewno byłaby dla wielu 'łatwiejsza'.
[quote="Cncll"]Bo się wstydzimy[/quote] Tak jest. Bo wierzyć w tych czasach to wstyd. Nie jeden raz się spotkałam z wyśmianiem kogoś za to, że wierzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="alusiek"]...bo za kilka lat ktos wymysli program do spowiedzi przez komorke [/quote]
Wtedy była by wygoda na całego.

Niezły wynalazek ;D Ale bardzo głupi.
Wiadomo, że jak byśmy się modlili przez to urządzenie to nasz uwaga nie skupiałaby się na modlitwie, a na tym samym przedmiocie. Zresztą modlitwa nie może być wierszykiem wyklepanym na pamięć i wystaczy tylko go wyrecytować. Trzeba się do tego jakoś "wczuć" . Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.

Dla ludzi, którzy modlą się bo muszą to w sumie jest jakieś rozwiązanie.
Przynajmniej się nie męczą.
Edytowane przez Gość

[color=red][b]wehikuł czasu to byłby cud[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hah, nie słyszałam nigdy o czymś takim i muszę przyznać, że mnie to cholernie zaskoczyło. Może i to ciekawy 'wynalazek', ale jakoś nie czuję tego. Jeśli już mam się modlić to wolę tak już totalnie po chrześcijańsku wybrać się do małej Kaplicy, czy Kościoła, gdzie chwilę pobędę sam na sam z Nim.
Takie zabawy z telefonem, jakoś średnio widzę. Może i sam pomysł nie głupi, ale raczej się nie sprawdzi, w zasadzie nie sprawdził się, bo wszystko na ten temat umilkło.

[i]'Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.'[/i]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi