Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
guliwers

Sperma w... diodach LED

Rekomendowane odpowiedzi

[quote]Andrew Steckl profesor z University of Cincinnati, specjalizujący się w badaniach nad diodami LED, postanowił użyć do ich produkcji... spermę łososi. „Materiały biologiczne mają wiele cech ważnych z technologicznego punktu widzenia - elektroniczne, optyczne, strukturalne, magnetyczne” - tłumaczy profesor. Profesor szuka biologicznego materiału, który mógłby zostać wykorzystany jako warstwa blokująca elektrony w diodach. Im więcej elektronów jest blokowanych, tym więcej światła emituje dioda. Aktualnie do ich blokowania wykorzystuje się przede wszystkim materiały nieorganiczne, jednak naukowcy od dawna próbują wykorzystać materiały organiczne, która mają znacznie lepsze właściwości. Jednak niektóre materiały, takie jak białka i DNA, są trudne do powielania - mówi Steckl.

Szukał więc materiału, który jest łatwo dostępny, tani, nie trzeba go wykopywać z ziemi i nie podlega kontroli żadnego rządu ani organizacji. Sperma łososi uznawana jest za odpad. Jest wyrzucana całymi tonami. To materiał naturalny, odnawialny i całkowicie biodegradowalny - stwierdził naukowiec. Zauważa też, że materiał tego typu rozwiązuje podstawowy problem, jakim jest koszt. Koszt dla producenta, koszt dla konsumenta i koszt dla środowiska.

W tej chwili profesor testuje próbki spermy łososi przysyłane mu przez naukowców z całego świata. W najbliższej przyszłości rozpocznie sprawdzanie innych materiałów biologicznych. Jego celem jest stworzenie diody LED, która w całości byłaby zbudowana z takich naturalnych, odnawialnych i biodegradowalnych materiałów. Badania Steckla są finansowane przez amerykańskie lotnictwo wojskowe.[/quote]
Źródło: University of Cincinnaticut
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no czego to już nie wymyślą

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MagicalFire"]no czego to już nie wymyślą[/quote] teraz robią wszystko, aby coś było ekologiczne :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="guliwers"]teraz robią wszystko, aby coś było ekologiczne [/quote] a efektów nie widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to ciekawe co z mojej spermy by zrobili chyba jakieś paliwo o nie wyczerpanej mocy 8-)

[center][gg=3]10987972[/gg]

'Może i jestem idiotą, ale nie jestem głupi.' ? Forrest Gump

"Может быть, я идиот, но я не дурак". ? Форрест Гамп[/center]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@ MagicalFire
Zaszalałeś ^^
@Topic
Ciekawe jak oni mają zamiar ową spermę pobierać ;>
Baardzo smaczne ; dddd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Scyp"]Ciekawe jak oni mają zamiar ową spermę pobierać ;> [/quote] oglądałeś film [b]Wieczny student[/b] ? Jeśli tak to już masz odpowiedź :P jeśli nie to oglądnij :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja juz przestalem na to wszystko patrzec z jednej strony. Wam tez polecam spojrzenie na ta sprawe nie tylko z jednej strony :)

@MagicalFire - Kto wie? Nikt :D Moze kiedys ;-)
Edytowane przez Gość

"[i]Why do you have to be like others?[/i]" ( www.youtube.com/watch?v=Ect56804xfA )

Szukasz graczy do grania w MultiPlayer? Zajrzyj tu: [color=#008000]http://scypion.pl/viewtopic.php?f=58&t=14655[/color] !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi